Şimdi Ara

[ Grafik maksimum dinamik frekansı nedir ? ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Örneğin: Intel core i3 3220 speclerinde
    "Grafik Taban 650mhz - Grafik Max. dinamik performansi 1.05 ghz" yazmakta. Bu onboard hizi midir? Yoksa kullanilan ekran kartinin 1.05 ghz'den daha yuksek degerde olmasina ragmen, 1,05 ghz'den hizli calisamayacagi anlamina mi gelir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• aynı cevaba benimde ihtiyacım var bu yüzden affınıza sığınarak konuyu hortlattım.
  • dahili intel hd graphicsin cekirdek hizidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuko08

dahili intel hd graphicsin cekirdek hizidir.

hocam cevabınız için teşekkürler.yani anladığım bu hızın bizim ekran kartı bellek hızıyla bi ilgisi yok,doğrumu? Bide ben ekran kartımın bellek veya cekirdek hızını düşürmek istiyorum.hangisini düşürmeliyim.bunu işlemcim ekran kartımın hızına yetişemediğini düşündüğüm için yapmak istiyorum.yanlış mı düşünüyorum.
  • tunga83 T kullanıcısına yanıt
    harici ekran kartıyla bir alakası yok isterse 10000 mhz olsun. İşlemcin o kadar da performanssız değil ekran kartın nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunga83

quote:

Orijinalden alıntı: fuko08

dahili intel hd graphicsin cekirdek hizidir.

hocam cevabınız için teşekkürler.yani anladığım bu hızın bizim ekran kartı bellek hızıyla bi ilgisi yok,doğrumu? Bide ben ekran kartımın bellek veya cekirdek hızını düşürmek istiyorum.hangisini düşürmeliyim.bunu işlemcim ekran kartımın hızına yetişemediğini düşündüğüm için yapmak istiyorum.yanlış mı düşünüyorum.

Hocam konuda bahsettiğim olayın harici ekran kartıyla alakası yokmuş, işlemcinin kendinden olan intel graphics hızlarıymış. Sizin dediğiniz darboğaz olayı alt seviye işlemci ile ileri seviye ekran kartı arasında olur. Sizin düşürmenize gerek yok, işlemcinin besleyebildiği kadar hızda çalışıcak zaten kartınız.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.