Şimdi Ara

GRADO SR-325i >SENNHEISER HD-595 Hangisi Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler bu iki kulaklıkltan birini almayı düşünüyorum ayın sonunda bir türlü karar veremedim Çoğunlukla Filim seyretmek için kullanacağım müzik olarak rock müzik dinliyorum birkaç yazı okudum ampfi felan yazıyor ampfi derken nasıl bir ampfi almamız gerekiyor almazsak tam performansını alamazmıyız sorularım biraz fazla gibi oldu ama yardımcı olursanız sevinirim

• Amfi bu tip kulaklıkların hakkıyla sürülebilmesi ve tam potansiyelini vermesi için gerekli. 100 dolar civarı bir cep amfisi yeterli olabilir.
    (Benim de almak istediğim little dot mki benzeri). Açıkçası bu iki kulaklığın iksisini de dinlemedim. Bir arkadaşımız sr325 i sahibi bu yüzden
    en doğru yorumu o yapacaktır. Niki evrm80 olmalı. Genelde sr325 i tizleri ile öneçıkan bir kulaklık oldukça açık ve pürüssüz sesi var
    ama sr325i yerine 225 i tercin eden çok kullanıcı yorumu okudum(özellikle tizleri çok sevmeyen kişilerin..) Hd 595 çok övülen bir sennheiser modeli,bende dinlemeyi çok istiyorum.Olumsuz yorumla pek karşılaşmadım. Eğer türkiyeden alacaksan sr325i derim.Özellikle yurtdına oranla
    türkiye de uygun fiyala satılmasınedeniyle. Genel olarak sr325i nin ses kalitesi daha iyi ama özellikle rahatlığıyla hd595 özellikle film seyrederken de kullanıcaksan seni daha çok memnun eder. Türkiye fiyatları ile yurtdışını kıyaslayacak olursak;
    hd595>190 dolar,türkiyede 550 lira civarı
    sr325is>300 dolar yurtdışında türkiye de 550 lira. Gördüğün gibi türkiye fiyatı cezbedici.

• hd595 i amfisiz de kullanabilirsin, ama ayni sey sr325 icin gecerli degil ne yazik ki...

ayrica, yukaridaki arkin da dedigi gibi film izliceksen, daha dinamik olan sennheiser i tercih etmen yerinde olucaktir. fiyatlara gelicek olursak ise eger yurt disindan aldirman imkanin varsa burdan almayi bile dusunme derim ben! ;)
  • wq haklı hd595 birçok mp3 çalarla yeterli ses seviyesinde sürülebilir ama takdir edersiniz ki 100 dolar civarı bir cep amfisiyle bile
    aradaki fark not edilebilir düzeyde yüksek olur. Sr325i nin 32 ohm empedansına kanmamak lazım amfiye çok iyi tepki veriyor.
    Hele tüplü bir amfiyle tadından yenmez
  • sr 125 de cok tercıh edılıyor.hatta genelde sr serısınde bazı forumlarda okudugum kadarıyla en cok begenılen modelı. benımde dusuncem sr 125. corda move amfım var.sanırım ıyı ıkılı olacaklardır.
  • Sr125 i beğenen de çok beğenmeyende... Tizleri çok sevmeyen dinleyiciler sesini fazla açık buluyor. Sr225 i daha çok beğeniyor
    bu tip kullanıcılar.
    Sr80 in beğendiyseniz sr125i ve sr325is yi de çok beğenirsiniz. Sr60i nin ses tonundan hoşlananlar sr225 ile daha mutlular. Ama ben beğenen
    kesimdenim uzun süre kafaüstü kulaklık sorunumun alduğunu düşünmüyorum. Artık mezun olduğumuzda şöyle beyerdynamic dt880 ya da
    olmadı grado rs1 gibi bir kafaüstü ile mutlu mesud müzik dinleriz
  • Merhaba Witness ...
    Merhaba Kiralık ceset ve evrm80 sizlere gezerken techno-fi.net forumlarında rastladım.
    Acaba rica etsem ; ''Sennheiser HD595 for Trance?'' başlığı altında yazılanları, bu kulaklığın
    Trance müzik için uygun olup olmadığını veya tavsiye edilen diğer modeller hakkında bilgi
    verirseniz sevinirim.http://www.head-fi.org/forums/f4/sennheiser-hd595-trance-405406/
  • Bahsedilen forumda hd595 in çok bas ağırlıklı olmaması yüzünden trance müzik için kullananlar önermemiş. Ama çok değerli bir odyofili olan
    Nocturnal310 tersini düşünüyor,hatta fiio e5 ile gayet iyi sonuç verebileceğini söylüyor. Audio Technica ATH-AD700 içinde güzel yorumlar var.
    Gördüğün gibi kişiden kişiye cevaplar değişiyor bu işin sonu yok malesef,eğer birebir denemeden alırsan kesin bir sonuç almaya çalışmak
    karanlıkta dans etmeye benziyor
  • Merhaba, Aslında techno,trance ıcın grado yerıne DT880 derim ben.Bende genelde bu tıp muzık dınledıgımden baya bır arastırıp sorusturmustum.Dt 880 den herkes cok memnundu.Ve her tıp muzık ıcın gercekten tum dınleyıcılerı memnun eden bır kulaklıktı.Ama yurt dısından getırme olayı bıraz benı sogutmustu o kulaklıktan.Gradoyu cook kolay temın edebılıyoruz burdan.Bana sorarsan yurtdısından getırtme sansın varsa dt880'i dusunmeden al.
  • Evet gradolar yapay baslar için en iyi kulaklıklar değil. Ama tekno,trance türü için dt880 nin çok başarılı olmadığını
    okumuştum,nedeni sesi doğal veren kulaklıklar olması. Yani baslar diğer frekanslara göre baskın değil,herşey olması
    gerektiği gibi. Tabi bunlar okuduğum yorumlar yoksa dinleyemediğim o yüzden kesin yorumlar yapamam.
    . Zaten bu yüzden hayalimde dt880 ve iyi bir amfi sistemi var.
  • Çoğunlukla film seyretmek içinse grado mantıksız bir seçim olur, hd595 bile fazla hd 555 al yada hd 485.

Edit: Dt880'i pcde amfisiz yada sıradan bir amfiyle kullanacaksanız paranızı israf etmiş olursunuz, dt880 alacam diyen kişi en az kulaklık fiyatı kadarda bir amfi almalı benden söylemesi ben bu sebepten ilk haftada sattım dt880'i.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fifo -- 14 Nisan 2009; 12:31:47 >
  • @ramazanavci ;
    Eğer hem film hem de Rock müzik amaçlı bir kulaklık arıyorsanız HD595 sizin için gerçekten iyi bir alternatif..
    sr325i maalesef ağırlığı ve tiz frekanslarda ki baskınlığı ile uzun süreli dinletilerde size rahatsızlık verebilir. Rock müzik konusunda ise çok başarılı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim..
    Amfi konusuna gelecek olursak, iki kulaklığıda amfisiz kullanabilirsiniz ancak tam verim alamazsınız..
    Yukarıda ki mesajda @fifo'nun belittiği gibi Hd555 i de düşünebilirsiniz, daha sonra buna ek olarak sr60 veya sr80 i sisteminize ilave edebilirsiniz..

@electronica;
    Trance tarzı müzikler için size önerim, müziğinizin temposunu ve karakterini yansıtabilecek Grado ve Akg modellerini araştırmanız..
    HD595 bu tarz müzikler için fazlasıyla doğal ve sıkıcı kalabilir. (Tabii ki tiz/bas frekanslarını ön plana çıkaran kaliteli bir amfiniz olursa durum değişir..)

@witness;
    İşlerim dolayısıyla forumla fazla ilgilenemiyorum ancak gördüğüm kadarıyla Grado lar hakkındaki yazıların son derece isabetli ve doğru, eline sağlık..

• Olumlu yorumlarınızdan ötürü teşekkür ederim,bu aralar e4p almaya çok niyetlendim er6i den memnun kaldığıma göre beni oldukça tatmin eder diye
    düşünüyorum,sizin görüşleriniz nelerdir? se420 ile kıyas ederseniz özellikle ayrıntı ve tizler hususunda ne söylersiniz? genellikle klasik,rock türü müzik
    dinliyorum
  • er6i'den er4p'ye geçiş yapınca büyük fark yaşayacağını sanmam ses karakteri vs herşeyi aynı daha kontrollü ve daha detaylı deniyordu (im616 - im716 geçişinde de bunu yaşadım bizzat) şahsen boşa para harcamış olursun çok yakın sesler elde edeceksin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: witness

Olumlu yorumlarınızdan ötürü teşekkür ederim,bu aralar e4p almaya çok niyetlendim er6i den memnun kaldığıma göre beni oldukça tatmin eder diye
    düşünüyorum,sizin görüşleriniz nelerdir? se420 ile kıyas ederseniz özellikle ayrıntı ve tizler hususunda ne söylersiniz? genellikle klasik,rock türü müzik
    dinliyorum

Rica ederim @witness, bu arada sr60 ların hayırlı olsun..

er6i ile er4p nin arasındaki en önemli fark "monitörleme" dir. Aslında birçok kulaklıkla er4p arasındaki farktır bu. Enstruman yerleşimi ve sahne genişliği bugün er4p yi efsane yapan asıl etmendir. Bu yüzden ben açıkcası paranın boşa gideceğini düşünmüyorum.

er4p ile se420 arasında şöyle bir karar vererek tercihine başlayabilirsin:
    Senin için öncelik detay, hız ve enstruman yerleşimimi(er4p); yoksa müzikal bir tonlama, sahne derinliği ve doğal bir sesmi(se420)..
    Ayrıntı ve tizler konusunda er4p nin tartışmasız bir üstünlüğü var ama bence herşey bununla bitmiyor.

Karakter olarak Grado lardan memnunsan er4p ile devam et, ama ben farklı ve müzikal yoğunluğu güçlü birşeyler istiyorum dersen se420 (veya se530) u tercih edebilirsin..
    Buna ek olarak, Shure kulaklıkların karakteri biraz Sennheiser tarzıdır, bu yüzden hayal kırıklığına uğraman mümkün..

Son olarak şunu da eklemek istiyorum, basları güçlü bir amfiyle sürülen ER4S ile "monitörleme" ve detay konusunda çok az sistem yarışabilir...

• Evet merak ettiğim tam da buydu
    Çoğunlukla batı klasiklerini dinliyorum ve ayrıntı çok önemli. Sizinde söylediğiniz gibi er6i nin ses rengini sr125 e benzetiyorum. Bahsettiğim ses kalitesi değil, taktir edersiniz ki sr125 birkaç gömlek daha iyi ama sesin açıklığı,berraklığı perdeleme hissinin olmaması grado yu hatırlatıyor. Biliyorsunuz sahnesi kötü olduğu gibi yorumlar yapan bu yüzden gradoları klasik müzik için uygun bulmayan yorumlar var. Buna kesinlikle katılmıyorum,sahnesi en iyi modelleri üretmiyor olabilir ama enstrümental müzikte,özellikle frekansları birbirine karıştırmadan verebilme başarımı çok iyi. Yüksek frekanslar midleri geri plana atmıyor ya da tizlerdeki ayrıntıyı yok etmiyor. Er6i nin de böyle olması çok hoşuma gitmişti. Hele cx500 deneyiminden sonra...

Evet şu bir gerçek ki er6i yi kullanan ve beğenmeyen çok kullanıcı var. Bunun özellikle dinlenen müzik türüyle alakalı olduğunu düşünüyorum. Etymoticler
    sesi "renkli" vermekten çok olduğu gibi vermek için yapılmış kulaklıklardır. Sesi "flat" veren hangi kulaklıktan müzik dinlerseniz dinleyin benim düşüncem
    eğer yapay baslar içeren elektronik müzikleri dinlerseniz sizi tatmin etmezler. Çünkü subwoofer gibi gümleyen baslar vermek demek düşük frekansların diğer frekans aralıklarından baskın olmasıyla mümkün olabilir. Belki 3 armatür sürücülü iemlerde bunu çok fazla hissetmeyebilirsiniz ama v moda vibe yi denediğimde özellikle midlerin bir miktar geride kaldığını düşündün(çoğunlukla vokallerde). Bu elbette kötü birşey değil,ama dinlediğim müzik türü için de uygun değil

fifo ve evrm80 yorumlarınız için teşekkür ederim,eğer 3 ay içinde daha iyisi çıkmassa er4p yi alıcam,er4s i de düşünüyorum ama kullandığım amfi low gain olduğu için tam potansiyelle kullanamayacağımı düşünüyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.