Şimdi Ara

SİLİNEBİLİR

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atesm18 -- 25 Kasım 2021; 19:53:1 >

• Aynısını gtx 760 da yaşadım Msi marka kullanıyordum hocam kartı iyice komple sökün kaliteli macun alın ve macunu dağıtara sürün ve kartın her yerini tozunu alın.Macunu da dağıtarak sürün ve boydan yukarıdan aşağı tam ortadan çubuk şekilde az miktarda sıkın kartı toplayın inşallah sorununuz çözülür.
  • Mining kartı sanırım? yoksa ekran kartları kolay kolay macun istemiyor.
  • Kasanın yan kapağını aç düşüyormu sıcaklık ?
  • Kullanım oranları ne hocam kaç w çekiyor falan onu kontrol ediniz oyun içinde birde macunu ısı iletkenliği iyi olan kullanmak gerekiyor ayrıca ısı borularının aralıklı oluyor bazen o araya macun kaçıyor biraz bol sürebilirsiniz öyleyse

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 128MilyarDolar

Mining kartı sanırım? yoksa ekran kartları kolay kolay macun istemiyor.
    Hocam sıfır olarak aldım kartı kesinlikle mining vs yapılmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanerss

Kasanın yan kapağını aç düşüyormu sıcaklık ?
    Kapalı ve açık olarak sıcaklık aynı. Oyuna girdiğim anda yükseliyor. Alt tab yaptığım anda saniyesinde düşüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brnk

Kullanım oranları ne hocam kaç w çekiyor falan onu kontrol ediniz oyun içinde birde macunu ısı iletkenliği iyi olan kullanmak gerekiyor ayrıca ısı borularının aralıklı oluyor bazen o araya macun kaçıyor biraz bol sürebilirsiniz öyleyse
    Hocam macun kaliteli Cooler Master kullanıyorum. Watt değerlerine nasıl bakacağımı bilmiyorum. Bir link atarsanız buna dair kontrol edeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: moonquad

Aynısını gtx 760 da yaşadım Msi marka kullanıyordum hocam kartı iyice komple sökün kaliteli macun alın ve macunu dağıtara sürün ve kartın her yerini tozunu alın.Macunu da dağıtarak sürün ve boydan yukarıdan aşağı tam ortadan çubuk şekilde az miktarda sıkın kartı toplayın inşallah sorununuz çözülür.
    Hocam kartı açtığımda zerre toz kalmayacak şekilde temizledim, şuan tek şüphem termal padler. onları mı değiştirsem diye düşünüyorum.
  • atesm18 kullanıcısına yanıt
    Deneyebilirsiniz.
  • Ekran kartı kullanmayı yeni öğreniyorsunuz sanırım.

Ekran kartını yük altına sokan oyunlar ve sokmayan oyunlar diye ikiye ayırmak lazım.. MSI Afterburner'ı yükleyip, ekran kartının ne kadar kullanıldığını, ekran kartı saat hızlarını, ekran kartı sıcaklığını ve fan hızını kontrol edin.. Mümkünse fan hızı kullanıcı ayarlı hale getirin, asus ekran kartlarında sessiz çalışsın tribi var bu sebeple fanları çok düşük rpm'de çalıştırıyor kasıtlı olarak; 2020'deki rtx 3080 kartlarda bunu düzelttiler.

Fan hızlarını kullanıcı ayarlı yapınca sıcaklıklar normal düzeye inecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLaYeR KiNG -- 24 Eylül 2020; 11:21:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SLaYeR KiNG

Ekran kartı kullanmayı yeni öğreniyorsunuz sanırım.

Ekran kartını yük altına sokan oyunlar ve sokmayan oyunlar diye ikiye ayırmak lazım.. MSI Afterburner'ı yükleyip, ekran kartının ne kadar kullanıldığını, ekran kartı saat hızlarını, ekran kartı sıcaklığını ve fan hızını kontrol edin.. Mümkünse fan hızı kullanıcı ayarlı hale getirin, asus ekran kartlarında sessiz çalışsın tribi var bu sebeple fanları çok düşük rpm'de çalıştırıyor kasıtlı olarak; 2020'deki rtx 3080 kartlarda bunu düzelttiler.

Fan hızlarını kullanıcı ayarlı yapınca sıcaklıklar normal düzeye inecektir.

2017 den beri bende olup aynı oyunları oynadığım ve hiç bir ayarı değiştirmediğim halde dün ısınmayan kartın bugün ısınması bence ne ekran kartı kullanıp kullanmama ne de monitör izleme ilgili olduğunu düşünüyorum. Dün sola çekmeyen araba bugün sola çekiyosa demekki vardır bir problem. Ben bunun sadece kaynağını merak ediyorum. Yoksa araba kullanmayı bilmediğimden değil hocam. Ama yine de yorumunuz için teşekkür ederim. Gerekli işlemler ile deneyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atesm18 -- 24 Eylül 2020; 13:46:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atesm18

2017 den beri bende olup aynı oyunları oynadığım ve hiç bir ayarı değiştirmediğim halde dün ısınmayan kartın bugün ısınması bence ne ekran kartı kullanıp kullanmama ne de monitör izleme ilgili olduğunu düşünüyorum. Dün sola çekmeyen araba bugün sola çekiyosa demekki vardır bir problem. Ben bunun sadece kaynağını merak ediyorum. Yoksa araba kullanmayı bilmediğimden değil hocam. Ama yine de yorumunuz için teşekkür ederim. Gerekli işlemler ile deneyeceğim.

Alıntıları Göster
    yazın ekran kartları bi 10 derece daha sıcak çalışır bu normal.. bence siz ekran kartını sürekli takip etmediğiniz için farkı çok da fazla hissetmediniz.

Takip edilmesi gereken parametreler:

1.) Ekran kartı frekans hızı
    2.) Ekran kartı güç kullanımı (kartın ne kadarını kullanıyor.)
    3.) Ekran kartı fan hızı

bu 3'ünü sürekli takip ederseniz zaten olaya hakim olursunuz, siz muhtemelen vsync açık, ekran kartını zorlamayan oyunlarda daha çok deneyimlediniz, vsync off yapıp metro exodusta bi deneyin 1 saat belki de 85-90'a vuracak belki de kartın sıcaklığı.

1. yapılması gereken fan hızlarını kullanıcı ayarlıya getirip fanları yüksek devirde çalıştırmak, sıcaklıklar 70'in altında kalıyorsa herşey normaldir bence.

Fanlar yüksek devirde çalışmasına rağmen sıcaklıklar 80 dereceye vuruyorsa bir yerlerde sıkıntı var demektir. Ben de palit'in 2 fanlı gtx 1070 ekran kartını %100 yük altında ve ve frekans hızı 2050mhz'de max 62 dereceyi görüyordu yazın. Yani 1070 çok da ısınan bir gpu da değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLaYeR KiNG -- 24 Eylül 2020; 14:0:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SLaYeR KiNG

yazın ekran kartları bi 10 derece daha sıcak çalışır bu normal.. bence siz ekran kartını sürekli takip etmediğiniz için farkı çok da fazla hissetmediniz.

Takip edilmesi gereken parametreler:

1.) Ekran kartı frekans hızı
    2.) Ekran kartı güç kullanımı (kartın ne kadarını kullanıyor.)
    3.) Ekran kartı fan hızı

bu 3'ünü sürekli takip ederseniz zaten olaya hakim olursunuz, siz muhtemelen vsync açık, ekran kartını zorlamayan oyunlarda daha çok deneyimlediniz, vsync off yapıp metro exodusta bi deneyin 1 saat belki de 85-90'a vuracak belki de kartın sıcaklığı.

1. yapılması gereken fan hızlarını kullanıcı ayarlıya getirip fanları yüksek devirde çalıştırmak, sıcaklıklar 70'in altında kalıyorsa herşey normaldir bence.

Fanlar yüksek devirde çalışmasına rağmen sıcaklıklar 80 dereceye vuruyorsa bir yerlerde sıkıntı var demektir. Ben de palit'in 2 fanlı gtx 1070 ekran kartını %100 yük altında ve ve frekans hızı 2050mhz'de max 62 dereceyi görüyordu yazın. Yani 1070 çok da ısınan bir gpu da değil.

Alıntıları Göster
    Gpu clock ve memory clock sınırladığımda sıcaklık 70 dereceyi geçmiyor, fan hızlarını %80'e çıkardığım zaman sıcaklık yine 70 derecenin üzerine çıkıyor.Bi terslik var hala anlamış değilim bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atesm18

Gpu clock ve memory clock sınırladığımda sıcaklık 70 dereceyi geçmiyor, fan hızlarını %80'e çıkardığım zaman sıcaklık yine 70 derecenin üzerine çıkıyor.Bi terslik var hala anlamış değilim bakalım.

Alıntıları Göster
    asusun 3 fanlı rog serisi ekran kartı değil mi bu?

Bulunduğunuz ortamın oda sıcaklığı kaç derece?

kasa içi fan akışı kötü olabilir mi ?

ekran kartının termal macununu değiştirin ancak;arctic mx-4 gibi dandirik bir termal macun sürerseniz eskisinden de kötü olur sıcaklıklar. Ben şuan evga gtx 1080ti ftw3 kullanıyorum full yük altında 78 dereceye kadar çıkıyordu termal macunu değiştirdim sıcaklık 60 derecelere düştü tabi bunun için dünyanın en iyi termal macunu olan Thermal Grizzly Kryonaut'u kullanmanız lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLaYeR KiNG -- 24 Eylül 2020; 14:12:39 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.