Şimdi Ara

Gpu Madencilikte En Karlı Kartlar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
4.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Niyazi Saral

Asus Mining P106-6G yeni madenci kartı geliyor.

https://www.slideshare.net/NiyaziSARAL/asus-graphic-card-mining-p1066g

Siz gerçek Niyazi Saral mısınız? Yoksa kullanıcı adınız mı öyle çözemedim ancak bu kartlara Türkiye'de talep olacağını zannetmiyorum. Hafızam beni yanıltmıyorsa nvidia'nın bu kartlara sadece 90 gün garanti vereceğini bir yerde okumuştum ancak Türkiye sınırlarına yasal yoldan ithal edilen ürünlerde yasal garanti minimum iki yıl olması gerekiyor. Yani anlayacağınız ortada bir sorun olacağı aşikar (90 günlük garanti durumunun gerçek olduğunu varsayıyorum) bu noktada neden bu kartları alalım diğer yanda iki yıl garanti dururken...

• quote:

Orijinalden alıntı: qwsehmus

quote:

Orijinalden alıntı: efsanereis

quote:

Hocam 3000 tl ile işe girdiğimde ne kadar sürede kendini amorti eder?

Elektriği saymazsak?

Günümüz şartlarında bu paraya işe yarar 2 kart alırsınız. kart başı 29hash alsanız 58hash toplamda yapar. Buda şu dakika itibariyle değerlerle 1 ay süresince devam etse 340$ kazandırır. Diff ve borsa değerleri düşme artma yapabilir göz önüne alın.

Hocam kendini kaç ayda amorti eder o önemli?

Ana paramı ne zaman çıkartırım?

Hesap basit. Kolay bir matematik işlemiyle bulunur. Zor değil. En kötü ihtimalle 300$ bıraktığını hesaplayın. Aylık 1050TL getirisi var. Kaç ayda amorti edeceği şimdi daha net anlaşılır herhalde.

(nekadar elektrik yakacağınız,soğutma masrafı olacakmı,ek ekipmanlar kullanacakmısınınz bunlar için bilmiyorum.)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam 3000 tl ile işe girdiğimde ne kadar sürede kendini amorti eder?

Elektriği saymazsak?

Günümüz şartlarında bu paraya işe yarar 2 kart alırsınız. kart başı 29hash alsanız 58hash toplamda yapar. Buda şu dakika itibariyle değerlerle 1 ay süresince devam etse 340$ kazandırır. Diff ve borsa değerleri düşme artma yapabilir göz önüne alın.

Hocam kendini kaç ayda amorti eder o önemli?

Ana paramı ne zaman çıkartırım?

Hesap basit. Kolay bir matematik işlemiyle bulunur. Zor değil. En kötü ihtimalle 300$ bıraktığını hesaplayın. Aylık 1050TL getirisi var. Kaç ayda amorti edeceği şimdi daha net anlaşılır herhalde.

(nekadar elektrik yakacağınız,soğutma masrafı olacakmı,ek ekipmanlar kullanacakmısınınz bunlar için bilmiyorum.)

Hocam 3 ay oldukça iyi bir rakam bence.

Çok sağolun.

• quote:

Bunun cevabını vermek çok zor. Biliyorsunuzki elektronik malzeme. Buna ben birşey söyliyemem. 2 senedir çalışan kartımda var, geldikten 1 ay sonra garantiye gönderdiğim kartta oldu.
    SOnuçta kartların 2 sene garantisi var bir sorun oldumu garantiye gönderebilirsiniz tabiki.

Hocam ben başlamayı düşünüyorum şimdi ne yapmalıyım?

Sırasıyla yazar mısınız?
  • hocam elimde hd 6850 var. iş yaparmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcgamebeer

hocam elimde hd 6850 var. iş yaparmı?

Hayır. Yaktığın elektriği karşılamaz
  • Merhabalar hocam

Bu piyasada yeni biri olarak birkaç sorum olacaktı

- Madencilik için Amd mi yoksa nvdia kartlar mı daha avantajlı?

- Diyelim elimizde 5-6bin lira var. Bu paraya 2-3 ekran kartı alıp mining mi yapmak daha kârlı yoksa 1tane kaliteli bir kart almak mı daha kârlı?

- 3-4bin lira arasında hangi kartı önerirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.