Şimdi Ara

GPU Kullanımı Düşüp Duruyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Benim bilgisayarımda bir sorun var fakat bir türlü çözüm bulamadım. Anlık kasmalar donmalar falan oluyor hep aldım alalı bilgisayarı. Ne yaptıysam olmadı.

Kingston 4GB Hyperx Savage RED DDR3 1600MHz CL9 PC Ram x2
    Zotac GTX960 AMP! Edition GDDR5 4GB 128Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı
    ASUS M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) Anakart
    AMD FX X6 6100 Soket AM3+ 3.3GHz 14MB Önbellek 32nm İşlemci
    Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
    COOLER MASTER ELITE RC-430 500W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA

Bilgisayarımın özellikleri bunlardır.Gpu kullanımı çok düşüyor dediler buna çözüm bulamadım. Singleplayer oyunlarda full iken CS:GO'da %30larda geziniyor.

• Isınmadan olabilir sıcaklığını kontrol et
  • Batuhan022 B kullanıcısına yanıt
    Sıkıntın işlemci ile alakalıdır veya anakartın hızkesiyo olabilir, işlemcin'de hızkesme durumu yoksa ve işlemcini stok hız'da kullanıyosan (anakart'ta müsaitse) o.c yapmayı becerebiliyosan o.c. yapar öyle denersin.
  • msi afterburner ile gpu ve cpu kullanımını takip edebilir misin?

kaç p de oynuyorsun bu arada ?
  • islemci karttan degilse bile gunumuzde cogu oyun icin 4gb sistem rami yetersiz ve az ram takilma yapar.
  • 4 gn ram ile eziyet ediyorsun sisteme. Bir tane daha 4 tak yüzde 90 o çözülecektir takilmalarin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorununuz işlemci. Kısa ve net. Yaklaşık 2 sene kullandım aynı işlemciyi 4.5Ghz'de.
    4Gb ram takviyesi yapmayı da unutmayın..
  • ramin yanina x2 yazmis 8gb zaten. bence yine bir fx klasigi olarak hizkesme var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CS'den başka oyun denediniz mi ? Dememediyseniz birkaç oyun daha deneyin. İşlemciyle ilgili duruyor gerçi.
  • R9 280 ile hiçbir sorun yaşamıyorum.Mümkünse işlemciyi 4.0Ghz gibi bir değere alıp deneme yapın.Soğutucu varsa 4.5Ghz alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rkx -- 23 Şubat 2016; 12:40:12 >
  • Öncelikle ramin yanına x2 yazdım 8gb yani ve işlemcim overclock edilmiş bir şekilde şuan 4ghz olarak
  • Yokmu arkadaşlar detaylı olarak yardım edecek olan lütfen karşılıksız kalmaz :S
  • fx 6100 overclock diye aratın netten, sizin probleminiz işlemcinin yetersiz kalışı.
  • bende senın işlemcinin modeli fx 6300 var,4.3 ghz e overclock ettıgım halde bazı oyunlarda gpu kullanımı %90 a bile gelmiyor,gta v de %70 lere kadar düşüyor,cs go da felan yine iyi %98 e kadar dayanıyor
    overclock yapman lazım ,bios dan işlemcinin saat hızını yükselticeksin
  • 4GHZYE OVERCLOCKLU ŞUAN ZATEN BEYLER :S
  • alacak durumum olsa şuan alırdım zaten çoktan
  • Arkadaşlar yardım edin lütfen ya
  • işlemci kötü deyip geçiştiriyor biliyoruz heralde kötü olduğunu bi çözümü varmı diye soruyoruz
  • Islemci kotu ne demek ne anlama gelir

Gucu ne yaparsan yap artik kurtarmiyor demektir zaten overclock yapmissin ne kalmis geriye basabildiğin kadar basacaksın

Sana kim klavuz oldu bilmem ama o islemci o karta yetersiz once bunun altini cizerim

Sana genel gecer 1 2 tavsiye vereyim belki ise yarar

Sistemi temiz tut gerekirse format at hdd ni hdtune ile test et saglammi bak

Islemci isiniyormu bak buraya at cpu gpu kullanimi ss at yorumlanabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 24 Şubat 2016; 18:36:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Batuhan022 B kullanıcısına yanıt
    Tek çözüm gidebileceği en yüksek hızda kullanmak.3.3Ghz'deyken aynı sorunları bende yaşıyordum.Ekran kartı sürücüleri de kontrol edin.Son sürücü yerine daha stabil bir sürümü kurabilirsin.Artık oyuna özel sürücü çıktığı için böyle sorunlar yaşamaya başladık.Bir oyunda iyi performans alırken diğerinin performansı düşebiliyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.