Şimdi Ara

Gpu kullanımı anlık düşüyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese selamlar. Ekran kartı modelim: RX 570 4 GB XFX. Öncelikle şunu söyleyeyim, ekran kartım ilk aldığımda coil whine olmuştu. Değişim istedim, aldığım gün anlamıştım sorunu. 1 hafta içinde yeni sıfır kart geldi.

Soruna geçersek.Bilgisayarda yüksek oyunlar oynarken (örneğin GTA 5, Forza Horizon 4) ekran kartı kullanımı %99'dan %60-30 bazen %10-0 vs oluyor ve oyun oynarken 60 FPS alıyorsam 39FPS düşüyor. Ve bana o kasmayı çok rahat bir şekilde gösteriyor. MSI Afterburner değerleri de koydum, sizce sorun neden kaynaklı olabilir? Şimdi bir daha geri yollamaya kalksam firmalarda kart yok, büyük ihtimalle ya geri yollayacaklar. Ya da sorun yok deyip üstüne para ekle bunu verelim gibi sebeplerle oyalayacaklar.

Yaptığım denemeler: Format attım, komple sıfırdan Windows kurdum, ekran kartı driver beta değil kararlı sürümleri indirdim, BIOS güncelledim ama maalesef olmadı.

Sistem özelliklerim:

RX 570 4 GB XFX.

Intel i3 10100F.

Gigabyte H410M S2H.

Sharkoon 650W 80+ PSU.

8 GB Adata XPG 2666MHz RAM.

700GB Samsung HDD.

Game booster GB30.

• Gpu kullanımı anlık düşüyor.

ets2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omeryll58 -- 17 Şubat 2021; 12:41:38 >
  • gta5 resmini atamıyorum ama aynı sorun ets2 gibi oyundada var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omeryll58 -- 17 Şubat 2021; 12:44:53 >
  • Tek kanal rami çift yapmak bi nebze rahatlatabilir. Ama bana daha çok güç sıkıntısı gibi geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yani hocam sorun neyde oluyor? Aynı sistem başka bir arkadaşımda var onda böyle bir sorun yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • omeryll58 O kullanıcısına yanıt
    Ram çözüm olabiliyor. Benim evde elektrik skntisi var. Yıllardan beri oyunlar takılıyor. Cift kanal ram rahatlatti sistemi ancak bazen takılma oluyor. Ve ben her şeyi denedim. Hiçbir parça sorunlu değil. Elektrik hattı diye düşündüm başka evlerde denedim o evlerde kasma görmedim. Kendi evimde gg
  • Garip bi olay ne diyeyim belki olur ilerde ram alırım olmaz ise yapacak bişey yok çözüm bulamadım yok yani.

• omeryll58 O kullanıcısına yanıt
    Bu arada attığın görselde o yuzde 26 sanırım ekran kartının fan göstergesi. Kullanim yüzdesi değil sanırım. Tekrar kontrol et istersen yanlış ayarı açmış olabilirsin
  • Kasanız çok ısınıyorsa olabilir,

Arkadaşların da dediği gibi çift kanal Ram işinizi çözebilir.

PSU'yu kaç yıldır kullanıyorsunuz? bilemiyorum ama 4-5 Yıllık bir PSU bu durumua sebep olabilir. Gerçi o da sizin PC yi yormuş olmanıza, kullanım sürenize göre de değişir.

Aklıma gelenler bunlar.

• hocam sistem komple sıfır daha yeni aldım tüm parçaları ısınma da söz konusu değil ram deneyeceğim ilerde belki düzelir o zaman.

• 60 fpsden 39a dusmesi gayet normal. Sabit 60 almak istiyorsan en az 100 fps verecek bir kartin olacak veya ayar kisacaksin. Kullanimin 0a dusmesi de afterburnerden kaynakli. ayarlarinda bir kutucuk var onu isaretlemezsen gpu kullanimini yanlis gosteriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı hata bendede var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.