Şimdi Ara

GPS NAVİGASYON SORUN CEVAPLAYALIM!!! (120. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.416
Cevap
55
Favori
360.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Selamlar,
    Ekran koruyucu aktif gibi bir izlenim oluştu bende; bazı skin dosyaları veya tema eklentileri bunu yapar. Navigasyon veya Görünüm ayarlarından bulmaya çalışın. Varsayılan (Default) ayarlara çevirebilirseniz harita ekranı sürüş sırasında kaybolmaz.
  • merhaba, mini a8 gps tracker adında bir ürün aldım, ortamda gizli ses dinlemesi yapması ve gps koordinat vermesi gerekiyor ses dinlemesi çok düşük kalitede ve gps istediğimde (sms ile DW yazarak) bana boş koordinat gönderiyor gps 958 adlı bir siteye yönlendiriliyorum ve orada harita açılmıyor, yardımcı olabilecek var mı
  • Merhaba arkadaşlar, arabam için multimedya sistemi almayı düşünüyorum uzun zamandır ve iyi bir cihaz arıyorum. Cihaz araması yaparken, SD Kart girişiyle aynı boyutta, GPS Kart yazan bir giriş gördüm. Burası ne işe yarıyor, yardımcı olur musunuz?
    Cihazı Gearbestte buldum, satıcıya sordum ve cevap bekliyorum.
    Teşekkür ederim.
  • Merhaba arkadaşlar yaklaşık bir senedir sorulara cevap veren olmamış gibi duruyo ama umut dunyasi sorucam yinr de

navigasyonumun yuklu oldugu sd kartim arizali acilmiyo, 

bir suru yazan olmus okudum hepsini bende indirdim internetten birsuru igo8 ama bir turlu calistiramadim. aletimde necvox kart arizali diye 200tl istediler baska kartla calismaz mumkun degil dediler. gercekten mumkun degil ve ben bosuna mi ugrasiyorum acaba? yoksa yanlis biseymi yapiyorum bi turlu cikamadim icinden. yardimci olursaniz cok sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Navimex marka cihazım var bu cihazın gps ozellıgı avrupada calısmıyor bunun ıcın yazılım bulamıyorum hep meeeee
  • arkadaşlar yeni aldığım aracın üzerinde (ford) navitech nx-238r model cihaz var, cihazın kılavuzunda yazmasına ragmen kendi bulduğum resimleri arkaplan olarak ayarlayamıyorum, resimleri söylenildiği gibi bmp formatına cevirdim, çözünürlüklerini 800*480 e ayarladım, usb ye atıyorum ama duvar kağıdı bölümünde görünmüyorlar, cihazın media player kısmında resim olarak görünüyorlar. Kafayı yiyecem, anlayan varsa yardım etsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Selamlar,
    Ekran koruyucu aktif gibi bir izlenim oluştu bende; bazı skin dosyaları veya tema eklentileri bunu yapar. Navigasyon veya Görünüm ayarlarından bulmaya çalışın. Varsayılan (Default) ayarlara çevirebilirseniz harita ekranı sürüş sırasında kaybolmaz.
    merhaba

google maps den bir noktanın koordinatını igo nextgen veya igo primoya aktarabilir miyiz ?
  • crow in cornfield C kullanıcısına yanıt
    Direkt aktarılamıyor diye biliyorum. El ile girebiliyorsunuz. Ancak, birden çok noktayı .kml uzantılı olarak kayıt ederek, Naviextras toolbox ile Extralar sekmesi yardımıyla cihazınıza yükleyebiliyorsunuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Direkt aktarılamıyor diye biliyorum. El ile girebiliyorsunuz. Ancak, birden çok noktayı .kml uzantılı olarak kayıt ederek, Naviextras toolbox ile Extralar sekmesi yardımıyla cihazınıza yükleyebiliyorsunuz.
    neti kurcalarken bir eklenti buldum. türk bir arkadaş yazmış direk aktarma yapman bir eklenti ama güvenemedim. google mapsde noktanın üzerine uzun basıp çıkan koordinatı igo da ki koordinat bölümüne girerek yaptım ama yazmak bir iki dakika sürüyor sanırım.
  • Redmi 5 plus için igo primo SYS
    dosyası lazım. Samsung Galaxy J7 deki SYS dosyası redmi 5 plus ta çalışmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deli-Efe45 -- 19 Haziran 2018; 1:35:10 >
  • arkadaşlar merhaba
    avgo teypte navigasyon baud ayarını bilen var mı port3 baud 9600 denedim olmadı.
  • Vendeka M350 model yazılım çöktü beyaz ekran da sayılar çıkıp kalıyor bunu nasıl kurtarırız
    cihazın kurtarma yazılımını nasıl buluruz
    cihazın internet sitesinde teknik destek bölümü çalışmıyor bundan dolayı kurtarma yazılımına erişemiyorum
    bana m350kurulum.rar dosyası lazım siz temin edebilirmisiniz
  • üstat merhaba nasılsın, daha önce navigasyon sorunu yüzünden telefonla konuşmuştuk sizinle baya da yardımcı olmuştunuz bana şimdi şöyle bir sorunumun var yardımlarınızı rica edeceğim yardımcı olursanız çok memnun olurum,

aracıma bu cihazdan satın aldım,
    https://www.navimex.com.tr/Urun/navimex-vw-nav-9985/765

içerisinde igo navigasyon vardı cihazı fabrika ayarlarına dönderince yazılım gitti daha önce hiç android cihaz kullanmadım buna nasıl navigasyon yüklenir harita güncellmesi nasıl yapılır nereden indirilir bilgim yok bu konuda yardım eder misin,
  • Umut bey merhaba DAİWA navigasyon cıhazım var haritaları güncelledim ancak bir sorun çıktı. Navigasyonu başlatıyorum (Harita dosyası yok, lütfen harita kartı ekleyin) diye hata veriyor. Önceki haritalara ve yazılımı geri yükledim değişen bir şey olmadı. Şimdiki cıhazım Android önceden Win CE kullandum omda harita yolunu istiyordu bu cıhazda böyle bir şey yok.
    Cıhazı fabrika ayarlarına döndürdüm değişen birşey olmadı. Lütfen yardım edermisiniz. Saygılarımla
  • quote:

Selamlar,

-Cihazınız son kapandığı lokasyondan farklı yerde tekrar açılmışsa uydu bağlantısı normalden uzun sürer; beklemelisiniz.
    - Batarya zayıflamıştır; araç şarjıyla bağlamayı deneyin.
    - Save klasörünü -yedek alıp- silin yeniden kurulum yapın.

Bunlar çözüm olacaltır muhtemelen.
    Daiichi marka Multimedyamda tam olarak bu sorunu yaşıyorum.
    ARAÇI kapattığımda son kapandığı yer yerine ilk başladığım yere dönüyor ve GPS. Bağlantısı çok uzun sürüyor.

Bir de şöyle bir durum var

Gpsscan debug programıyla aracın port ve baud değerlerine baktığımda port daima 3 ancak. baud değeri sürekli değişmekte buda sys dosyasına girilen değeri geçersiz kılıyor
    Son çare olarak sys dosyasındaki GPS ayar kısmına port:3 baud:auto yazıyorum bazen bağlanıyor bazen hedefe varıyorum hala bağlanacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rasim535 -- 19 Ekim 2019; 23:49:9 >

• Umut Bey Kusura bakmayın formda sor kısmını bulamadım.Sorum.2015 model corolla aldım.Üzerinde Navitech NX-224 R cihaz var.Navigasyonu çalıştıramadım.Üzerinde SD kartı yok.2Gb kart aldım.Nasıl yükleyebilirim.Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabahattin Ödemiş -- 18 Kasım 2019; 18:18:4 >
  • Merhabalar elimde .jpeg uzantılı çevrimdışı harita var bunu telefonumda kullandiğim harita programina aktarmak istiyorum .telefonum ios . Kullandiğim harita .rmapsqlite uzantisiyla dosya açabiliyor ve bu harita programinin çevirisi dönüştürmesi yok nasıl .sqlite ye dönüştürebilirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rasim535

Daiichi marka Multimedyamda tam olarak bu sorunu yaşıyorum.
    ARAÇI kapattığımda son kapandığı yer yerine ilk başladığım yere dönüyor ve GPS. Bağlantısı çok uzun sürüyor.

Bir de şöyle bir durum var

Gpsscan debug programıyla aracın port ve baud değerlerine baktığımda port daima 3 ancak. baud değeri sürekli değişmekte buda sys dosyasına girilen değeri geçersiz kılıyor
    Son çare olarak sys dosyasındaki GPS ayar kısmına port:3 baud:auto yazıyorum bazen bağlanıyor bazen hedefe varıyorum hala bağlanacak

Alıntıları Göster
    Aynı sorun bende de var. DAIICHI cihaz, Port:3 Baudrate:4800 çıkıyor ama sys dosyasını düzenlememe rağmen gps konum bulmuyor.

• Hocam kolay gelsin.

Uzun zamandır kullanmadığım GArmin Nuve 55 serisi taşınabilir navigasyon cihazımın harita güncellemesini yaptım. Çalıştırdığımda adres araması safhasında kendi kendine kapanıyor. Hatta daha sonraki çalıştırmalarımda da rastgele safhalarda kapandı.

Elektrik bağlantılarından mıdır diye kontroller yaptım.
    * Araç çakmaklık girisinde problem yok.
    * Kablo değişimi yaptım, değişiklik yok.
    * Direkt adaptör ile prizde denedim,akım daimi olsun diye fakat halen kapanma devam ediyor.

Sorun ne olabilir beni yönlendirir misiniz?
  • Merhaba,

Bir akilli telefonda birden fazla gps alıcısı ayni anda calisir mi ? Ornegin A-GPS ve GLONASS alıcısına sahip bir telefonda ikisinin aynı anda calismasi ve dolayısıyla daha iyi bir konumlandirma performansi alinmasi soz konusu mu ? Sizce A-GPS tek basina ülkemiz de navigasyon icin yeterli midir ?

Simdiden tesekkur eder, saglikli mutlu yasamlar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi o_kuzucu -- 31 Mayıs 2020; 1:55:59 >
  • 
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.