Şimdi Ara

GPON Fiberden VDSL Fiber Geçiş Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şuanda oturduğum evde TTNetin gpon altyapısıyla 100mbit'lik paketi kullanıyorum ve oldukça memnunum.

Yakın zamanda taşınma durumum yüzünden taşınacağım adresin altyapı durumunu sorgulattım ve VDSL üzerinden 100mbit fiber alabileceğimi aktardılar. Bunun içinde elimdeki modemi bayiye teslim ederek, vdsl'e uygun modemi almam gerekiyormuş.

Şuan kullandığım internetten yeni geçecegim vdsl 100mbitin ne kadar farkı olur?

Şuanki evimde 100mbiti sorunsuz alıyorum, vdsl altyapısü 100mbiti gerçekten sorunsuz verebiliyor mu?

Bu durumda ceza ödemeden taahhüt iptal hakkım var mıdır?

Fikir ve yardımlarınızı rica ederim.

Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dairenize kadar gelen fiber ile VDSL üzerinden fiber aynı değil elbette. Çeşitli farklılıkları bulunuyor ancak kayıp oranı çok olmadan VDSL üzerinden 100 alabilirseniz ve değerler iyi seviyede kalırsa çok da sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Tabi bu bilgiler teorik, sonuç itibariyle o adreste size sinyal verildiğinde anlayabilirsiniz hattın durumunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Dairenize kadar gelen fiber ile VDSL üzerinden fiber aynı değil elbette. Çeşitli farklılıkları bulunuyor ancak kayıp oranı çok olmadan VDSL üzerinden 100 alabilirseniz ve değerler iyi seviyede kalırsa çok da sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Tabi bu bilgiler teorik, sonuç itibariyle o adreste size sinyal verildiğinde anlayabilirsiniz hattın durumunu.
    Hocam teşekkürler.

Bugün ttnetle konustuğumda farklı birşey söyleyerek, daire numaramda altyapi yok denildi fakat yan komşumun ve üst komşumun kapı numaralarıni soyledigimde onlarda gpon altyapisi var denildi.

Yan komsumda ve ust komsumda 100mbit gpon alt yapisi olup benim dairemde olmaması mümkün müdür? Açıkcası bu durum bana çok saçma geldi, ttnette gorüstüğüm kişide hata olabilir genel müdürlükten çözmeniz gerekiyor dedi. Uğraştıracak bizi bu ttnet.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• omerf kullanıcısına yanıt
    Hocam bu sorunlara genelde NVI sistemine yapılan hatalı kayıtlar neden oluyor. Bu sorunu düzeltmek için bağlı olduğunuz müdürlüğe gitmeniz gerekiyor. ERİŞİM PLANLAMA birimine başvuru yapacaksınız, bu birim sizin dairenizi sistemden açacak. Bizzat kendileriyle görüşmeniz daha iyi olur. Alternatif kanallardan da kendilerine ulaşabilirsiniz ancak kendiniz gitmeniz daha iyi olur kanaatindeyim. Rica edeim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Hocam bu sorunlara genelde NVI sistemine yapılan hatalı kayıtlar neden oluyor. Bu sorunu düzeltmek için bağlı olduğunuz müdürlüğe gitmeniz gerekiyor. ERİŞİM PLANLAMA birimine başvuru yapacaksınız, bu birim sizin dairenizi sistemden açacak. Bizzat kendileriyle görüşmeniz daha iyi olur. Alternatif kanallardan da kendilerine ulaşabilirsiniz ancak kendiniz gitmeniz daha iyi olur kanaatindeyim. Rica edeim.
    Hocam cevaplar için tekrar teşekkür ederim.

Çağrı merkezindeki arkadaşlar malesef bu konu hakkında yardımcı olamıyor.

Müdürlüğe gitmek dışında bu işi sonuca nasıl ulaştırabilirim? Açıkcası iş güç fırsat bulup müdürlüğü gitmek benim için biraz zor olacak. Alternatif kanallardan kastınız nedir?

Ben açıkcası ilk başta altyapı olmadığı için korkmuştum fakat üst ve yan komşumda 100mbit internet sağlayabiliyorken bana sağlanmaması herhalde mantık dışı olurdu. Acaba boş port vs. olmama gibi bir durum olabilir mi?

• omerf kullanıcısına yanıt
    Olamaz o binada zaten daire başına port takılmıştır. Maalesef gitmeniz gerekiyor başka şekilde olmaz. Alternatif kanal dediğim mail atabilirsiniz veya btk üzerinden yazabilirsiniz ama kendiniz gitmeniz daha iyi olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.