Şimdi Ara

gpg: anahtar sunucusundan alım başarısızlığa uğradı: Server indicated a failure

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Depo imzalanmadığından ötürüde uygulamayı kuramıyorum.

W: GPG hatası:https://repo.mongodb.org/apt/ubuntu bionic/mongodb-org/4.0 Release: Aşağıdaki imzalar doğrulanamadı, çünkü genel anahtar mevcut değil: NO_PUBKEY 68818C72E52529D4
    E: 'https://repo.mongodb.org/apt/ubuntu bionic/mongodb-org/4.0 Release' deposu imzalanmamış.
    N: Böyle bir depodan güvenli bir şekilde güncelleme yapılamaz, bu nedenle depo devre dışı bırakılmıştır.
    N: Depo oluşturma ve kullanıcı yapılandırması hakkında ayrıntılı bilgi için apt-secure(8) rehber sayfasında bulunabilir.

Kurmak istediğim uygulamanın yönergelerihttps://docs.mongodb.com/manual/tutorial/install-mongodb-on-ubuntu/#install-mongodb-community-edition

Burada
    sudo apt-key adv --keyserver hkp://keyserver.ubuntu.com:80 --recv 9DA31620334BD75D9DCB49F368818C72E52529D4

komutunun bu işi çözeceği söylenmiş ancak fayda etmiyor.?

• Şunu deneyin.

sudo apt-key adv --recv-keys --keyserver keyserver.ubuntu.com 68818C72E52529D4
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelebekx3

Şunu deneyin.

sudo apt-key adv --recv-keys --keyserver keyserver.ubuntu.com 68818C72E52529D4
    sonuç aynı ne yazık ki hocam. Sizin makinanızda sorunsuz çalıştı mı?

user@user-PC:~$ sudo apt-key adv --recv-keys --keyserver keyserver.ubuntu.com 68818C72E52529D4
    Executing: /tmp/apt-key-gpghome.GH2qfuOq5C/gpg.1.sh --recv-keys --keyserver keyserver.ubuntu.com 68818C72E52529D4

user@user-PC:~$ sudo apt-key adv --recv-keys --keyserver hkp://keyserver.ubuntu.com:80 68818C72E52529D4
    Executing: /tmp/apt-key-gpghome.SFrTX1rnRo/gpg.1.sh --recv-keys --keyserver hkp://keyserver.ubuntu.com:80 68818C72E52529D4
    user@user-PC:~$

• Evet çalıştı, aşağıdaki şekilde sonuç alamazsanız DNS adresi değiştirmeyi deneyin.

sudo apt-key adv --keyserver hkp://keyserver.ubuntu.com:80 --recv 68818C72E52529D4
  • quote:

Evet çalıştı, aşağıdaki şekilde sonuç alamazsanız DNS adresi değiştirmeyi deneyin.

sudo apt-key adv --keyserver hkp://keyserver.ubuntu.com:80 --recv 68818C72E52529D4
    dns değiştirdim ancak sorun devam ediyor hocam. vpn ile vs. deneyecektim ancak bilgisayarda hiç bir şekilde vpn,tor gibi uygulamaları kurulamıyor nedense. Saat ile ilgili bir sıkıntı var sanırım.
  • steganography kullanıcısına yanıt
    Linux Mint 19 ile OpenVPN'yi sorunsuz kullanıyorum. Yukarıda paylaştığınız çıktılara göre siz de Ubuntu 18.04 tabanlı bir dağıtım kullanıyorsunuz halbuki.

https://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=9518.0

Yukarıdaki komut herhangi bir VPN kullanmadan klasik Goolge DNS ile sorunsuz çalıştı. Bununla birlikte DNS değişikliği sonrası ağ bağlantısını kesip yeniden bağlantı sağlamanız gerekiyor.

Ayrıca farklı sunucular deneyebilirsiniz.

sudo apt-key adv --keyserver hkp://pool.sks-keyservers.net --recv 68818C72E52529D4

sudo apt-key adv --keyserver hkp://keys.gnupg.net --recv 68818C72E52529D4

• quote:

Linux Mint 19 ile OpenVPN'yi sorunsuz kullanıyorum. Yukarıda paylaştığınız çıktılara göre siz de Ubuntu 18.04 tabanlı bir dağıtım kullanıyorsunuz halbuki.

https://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=9518.0

Yukarıdaki komut herhangi bir VPN kullanmadan klasik Goolge DNS ile sorunsuz çalıştı. Bununla birlikte DNS değişikliği sonrası ağ bağlantısını kesip yeniden bağlantı sağlamanız gerekiyor.

Ayrıca farklı sunucular deneyebilirsiniz.

sudo apt-key adv --keyserver hkp://pool.sks-keyservers.net --recv 68818C72E52529D4

sudo apt-key adv --keyserver hkp://keys.gnupg.net --recv 68818C72E52529D4
    kati suretle çalıştıramadım hocam, farklı dnslerle farklı sunucuları test ettim ama nafile. tar.gz dosyasını indirip kurmayı denedim onunda yönergelerinde bir yerde atladım galiba çalışmıyor oda.

edit: Az önce fark ettim

$ service mongodb status

yazınca

● mongodb.service - An object/document-oriented database
    Loaded: loaded (/lib/systemd/system/mongodb.service; enabled; vendor preset:
    Active: active (running) since Sat 2018-10-06 22:56:08 +03; 19h ago
    Docs: man:mongod(1)
    Main PID: 1065 (mongod)
    Tasks: 33 (limit: 4342)
    CGroup: /system.slice/mongodb.service
    └─1065 /usr/bin/mongod --unixSocketPrefix=/run/mongodb --config /etc/

Eki 06 22:56:08 user-PC systemd[1]: Started An object/document-oriented database

logdanda görüldüğü üzere veritabanı sunucusu dünden beri çalışıyormuş. Az öncede robo 3t ve studio 3t adlı gui destekli veritabanı yönetim sistemi kurdum bakalım detayları veritabanına verileri yazmaya başlayınca yazarım hocam. Tekrar tekrar teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi steganography -- 7 Ekim 2018; 18:40:43 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.