Şimdi Ara

GPA (ORTALAMA)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu ortalama hesaplanırken harf notu alınıyorya 92 alan adamla 100 alan adamın farkı kalmıyor mu? ikiside AA oluyor. Nette falan gpa hesaplarken sadece harf notunu soruyor birde krediyi. Şu olayı bana açıklayabilir misiniz tam anlamadımda.

• Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece harfe göre ortalama yapılıyor. Yani dediğin gibi, 100 almak ve 92 almak AA ise arada bir fark yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O zaman çok haksız bir şey olmaz mı bu durum :/
    Cevap için teşekkürler
  • Haksızlıkla alakası yok bu durumun. Belli puan sınırlaması var harfler için. 90-100 arası AA ise senden en az 90 alman isteniyor. İstersen 100 de alabilirsin. Eğer herkes aldığı puana göre değerlendirilseydi harf diye bir şey olmazdı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayır fark yok. 92 al yeter
  • ozgur561 kullanıcısına yanıt
    92 alıcam diye demedim en üstteki örnek en net olur diye onu dedim :D. O zaman orta notlarda aşırı hoca etkisi ortaya çıkar adam 73de bırakır 74deki adamla aranda 1puan fark olur ama yazık olur bir harf notu kaçar :/ . Neyse artık bizde stajlarla, 3. 4. dili öğrenmeye çalışarak fark koymaya çalışırız. Sonuçta Türkçeden aldığın notun GPA yı etkilediği sistemde GPA yı özel şirketler çok takmaz herhalde. Doktora falan yapmayı da düşünmüyorum. Yanılmıyorumdur umarım. Teşekkürler yanıt için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.