Şimdi Ara

GP TOYS FOXX S911 1/12 RC Araba İncelemesi $49.98 ve Kullanıcılar Kulubü 19 kişi (kargo bedava) (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
394
Cevap
8
Favori
27.903
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hayırlı olsun ve geçmiş olsun .İnşallah problem çözülür
  • Bizim araçlarda kullanmak için adaptör almak gerekiyor sadece.Geri kalan özellikler bizimki ile aynı.Yeni araç satın alırsanız araba ve batarya direk bu soketle geliyor.bu yeni seri arabaların batarya süresi biraz daha uzun galiba.Ya da benim bataryam eskidiği için arkadaşımın arabası benimkine göre daha uzun süre çalışıyor.
  • bhdr5335 B kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam , ne zamandır yedek batarya alacaktım alamamıştım bunlardan bir tane alayım bakalım nasılmış
  • Beklentiler önemli. Fiyata göre iyi bir araç. Bataryası çabuk bitiyor. Ben lipo batarya aldım 4200'lük. Araca ağır geldi ve yavaşlattı. Bir saate kadar kullanım süresi verdi. Ancak 20 dakikadan fazla kullanırsanız motordan duman çıkmaya başlıyor. Youtube'da görüp heveslendim ve ben de rampalardan zıplattım. Yüksek yerlerden zıplattığım zamanlarda dişlileri yedi. 2 kez dişli değiştirdim. 1 kez tüm vites kutusunu değiştirdim ve yeni motor taktım. 2 aydır fazla hırpalamadan kullandım, o şekil sıkıntı yok.

Ön tampon kırıldı bir kez, arka tamponla değiştirdim.

Dediğim gibi fiyatına göre iyi bir araç. Kırılma olayı tüm araçlarda oluyor. Bu hobinin bi parçası da bunlarla uğraşmak. Tavsiyem, alırken 2 adet kendi bataryasından ve body clip almanız(kayboluyor çünkü). Uzun süre idare eder.
  • Bahsettiğimiz pil bu herhalde..
    http://www.banggood.com/9115-S911-New-Version-RC-Monster-Truck-Spare-Rechargeable-9_6V-800mah-Battery-15-DJ02-p-1088698.html?rmmds=search

Şu ürün ile pilleri çift olarak aynı anda iki pili kullanabiliyoruz. pilleri paralel baglamış oluruz .. pillerin ısınması da azalır.
    http://www.banggood.com/Double-Battery-Convert-Wires-9115-9116-S911-S912-RC-Car-Parts-p-1114046.html?rmmds=search

gearbest pil 1 dolar daha ucuz ..http://www.gearbest.com/rc-cars/pp_154471.html?wid=21

hangi sitedeki pil orjinal veya iyi bilemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radiko1 -- 1 Şubat 2017; 2:36:6 >

• radiko1 R kullanıcısına yanıt
    Gearbest ve banggood Türkiye'ye pil gönderimi yapmıyor.Bu sitelerden alamazsınız malesef.İki pili paralel bağlama işini ben de düşündüm ama aracı uzun süre kullanınca motorda ısınma oluyor, zarar verebilir.Pil değiştirirken motor da dinlenmiş oluyor.O aparat bana mantıklı gelmemişti.
  • 2s li-po pil ile çalışıyormuş. Benim bağlantılarda sorun vardı duzeltince çalıştı. Çok atık değil değil ama gayet kullanışlı. 18650 lion piller ile çalışmadı yeterli akım veremiyor galiba.

2s li-po pil dediğim gibi pillere zarar da gelmez. Benim 3S li-po pilden bir hücre öldüğünü söylemiştim. Onu iptal Edip söktüm. İki hücreli yaptım. Kabine tam sigdi. Şimdi kaç volta kadar çalıştığını tespit edeceğim . Birde neodyum mıknatıs taktım . Kaporta klipslerine gerek kalmayacak. Miknatislarim eksik bitince belki videosunu çekerim. Foto aşağıdadır.GP TOYS FOXX S911 1/12 RC Araba İncelemesi $49.98 ve Kullanıcılar Kulubü 19 kişi (kargo bedava)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radiko1 -- 3 Şubat 2017; 19:18:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• merhabalar...
    1-) Bu arac ile ilgili dişli problemi yaşan arkadaşlar var mı? Varsa bu problemi yaşadıktan sonra dişlilere bakıp sadece dişlileri mi değiştirdiler yoksa tüm defransiyel ünitesini mi değiştirmek daha mantıklı.?
    2-) Yurt dışı forumlarda aracla ilgili olarak motorun üzerindeki pirinç pion dişlisinin ısı ile genişlemesi sonucu motor milinde boşladığı yazılmış.
    Bahsi geçen cümle şöyle :
    "Mevcut pinyonda bir bilezik bile, ısınmaya karşı hala çok hassastır ve şimdiye kadar oval screw'in motor aksıyla artık temas etmediği ve hala kayabileceği şekilde genişleme yapar.

Motor aksında düz bir noktanın yanı sıra, ihtiyaç duyulan şey, daha az ısıya duyarlı bir malzemeden, tercihan sertleştirilmiş çelikten bir pinyon. Problem sağ diş aralığı ve motor dingili dişlisi alırken doğru miktarda diş alıyor"
    Bu sorunla ilgili varsa çelik dişli bulma ihtimali var mı?
    3-) Genel olarak dişlilerin tamamını metal dişlilere çevirebilmek için bu modele uygun başka bir firma modelinin uyum sağlayacak dişli parçaları piyasada hangi model ile ilgili uyumlu olarak var yada var mı?
    Teşekkürler...

• ben şaunda gerbestte satılmakta olan pili almıştım pili halen kullanıyorum ve memnunum hatırlarsanız topmodelsten aldıgım ıcın bozuk cıktı pilim... neyse pil güzel ama kablosu ve şuankı şarz ucuna çevırmesı ıcın farklı bır aparat gondermısler halıyle kabloda çok oldu ve bazen duzgun koymassanız kablonun ıcınde kopukluk oluyor tek eksi yanı bu

BU ARADA ALDIGIM PİL:http://www.gearbest.com/rc-cars/pp_154471.html?wid=21GP TOYS FOXX S911 1/12 RC Araba İncelemesi $49.98 ve Kullanıcılar Kulubü 19 kişi (kargo bedava)

• Çöp ürün, gerçek model değil.

• Bakış açinq bagli...

• arabayı güçlendirmek istiyorum bunun için napabılırım her konuda veyada şu arabanın parçaları bunada uyyor dedıgınız dha saglam veya metal parçalar varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YeşilKuş19 -- 12 Şubat 2017; 1:29:44 >
  • YeşilKuş19 Y kullanıcısına yanıt
    Bazı yükseltme parçaları banggood da var.Siteye girince 9115 upgrade yazarsanız bazı ürünleri bulabilirsiniz.Ama şu yazımı sonuna kadar okuyarak karar verin..

Öncelikle bu araba zaman içinde dünya genelinde farklı kodlarla satılan yaygın bir ürün olmuş durumda.Ufak farklılıklar dışında %90 parçalar birbirleri ile uyumlu.

Model olarak google amcada
    s911 s912 9115 9116 serileri ile ve marka olarak gptoys luscan foxx jyrc gibi farklı isimlerle karşımıza çıkıyor.

Son çıkmış olan versiyon wltoys A333 oldu bence en gösterişlisi ama pil yeri ve extra batarya koyabilme durumu dezavantajlı olmasına rağmen güzel görünümlü olmuş.

A333 ü şimdilik dıoşarda tutarak devam ediyorum.
    Bu modellerde yine içlerinde metal yada plastik shaft ile satılabiliyor.9115 ana şase ve kep olarak kısa olan model ama Motorlar aynı Şanzıman aynı fakat enteresan olan gearbest s911 ile 9115 için şanzıman dişlilerini farklı kodlarla ve farklı fiyatlarla satıyor.Ön tekerlerin kontrolünü sağlayan ünite yine hepsinde aynı ama farklı kodlarla satıldığını gördüğümde oldu :) Tekerlek büyüklükleri yine farklı..9115 te tekerler boyuna ve enine biraz daha etli yüksek hız seviyesi ile kullanımında biraz daha fazla motorun ısınma sebep veriyor olsada toprak ve çimde daha avantajlı ve düşük hızla kullanım ile motor ısı sıkıntısını çözebileceğimi düşünüyorum.Sadece önemsediğim tek şey dişliler onları kendim üretene kadar beni idare edecek kadar yedek aldım :)

Benim tercih ettiğim ürün 9115 oldu banggood dan aldım fakat yedeklerini gearbestten aldım çünkü daha hesaplıydı. Bir aksilik çıkmaz ise inşallah 1-2 hafta içinde gelebilir.
    Yükseltme parçalarına gelince bence o kadar para vermek çok gereksiz çünkü çok daha ucuz ve kolay bir yöntemi malesefki teorik olarak yeni keşif ettim.

Aşınacak yada kırılacak olan parçaları düşündüğümüzde ve bunları ucuz bir hammadde ile kolaylıkla hemde çelik gibi(bu bir benzetme çelik deyince durmak lazım :) ) sağlam olacak şekilde kısaca asla plastiği aratmayacağını düşündüğüm şekilde onarabilecekken bir çoğuna gerek olmayacağını düşünmeye başladım.
    Dişliden kalıp almak:
    1-)https://www.youtube.com/watch?v=RegGZR5SL3c
    2-)https://www.youtube.com/watch?v=cVFDaqkLzFE

Kalıba önce kalıp ayırıcı solüsyon püskürterek yada fırça ile kalıp içini yağlayarak aşağıdakilerden sunfix sıvı kaynağı dökerek(+140 dereceye kadar dayanıklı bir madde oluşturuyor) yeni dişli elde etmek.. Düşüncem bu :)https://www.youtube.com/watch?v=6irI5a4QrdQhttps://www.youtube.com/watch?v=72acZ7JKaEwhttps://www.youtube.com/watch?v=kG2SvCtXuxs
    Bunların türevleri de var araştırınca çok alternatifler var.
    Bir çok modelci bu ürünlerle rahatlayacaktır zaman içinde..

Mesela benim projem önce bir kalıp yaparak kalıba sıvı metal kaynak dökerek dişlileri kendim yapmak olacaktır.. :)
    Belki bir fikir verebilmesi adına yazdıklarım umarım katkı sağlar..
    Ayrıca ileride kırım olursa bazı parçalara fırça ile o sıvı kaynaktan(metal için olan olmazsa plastik için olanıda var)kullanarak onarmak hatta gerekirse ince tabaka olarak kaplama yapılabileceğini düşünüyorum.

Kendimde yedek almış olmakla birlikte aşırı ve gereksiz yedekparça almadan asgari bu aracları hangi yedeklerle almalıyım diyen olursa benim öncelik sırasına göre listem aşağıdaki gibi olacaktır.
    Görsellik açısından bize gerekebilecek yedekler:
    En önemlileri başta receiver yani esc yedeğini bulundurmaktır.Sonrasında şanzıman içi dişlilerinden 1,5-3$ arasında alabildiğiniz kadar alın.Diff için yine enaz 2 yedek bulundurun derim Arıza verince içine komple bali doldurarak sabit diff yaparakta yedek takıncaya yada yoldan gelinceye kadar yine aracın çalışmasını sağlar.

Bunların dışında;
    1-) 1 takım şanzıman kutusu dişlileriyle beraber satılan yedek settir Bunun dış kutusu kalıp olarak yedekte durması açısından iyi olacaktır.
    2-) front or back stering cup lar (ki bence bunlarda gereksiz)
    3-) rulman motor
    4-) kep ve tekerlekler ki her zaman bulunabiliyor acil sayılmayabilir.

ÖNEMLİ KONTROL: Şanzıman dişlilerinizin çabuk aşınmaması için önce Diff kontrolu yapın sıkışıklık varsa söküp kendiniz özenle toplayın ve modeli fazla zıplatmayın zıplattığınızda yere düşerken gaz veriyor olmayın ve ani ileri geri vermeler yapmayın.. Yada yapın dişlilere bahane bulmayın mı desem:)
    Herkese kolay gelsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salinux -- 12 Şubat 2017; 20:8:15 >

• çok saolun
  • birde traxxas vb arabaların vıdeolarını ızlıyorumda arabaya havada ters dusmemesı ıcın havada kontrol ediyorlar o nasıl yapılıyor ters dusmemesı ıcın
  • Birde o silikon ve siviyi nerde bulabilirim ve fiyatlari nekadarir

Tekzen de yada nalburlarda bulunabiliyor. Dün metal madde satan bir yere uğradım nette araştırarak bulduğum kestamid diye bir malzeme var ondan bir kısım (yaklasık 4-4,5cm çapında 65-70cm uzunlugunda olanı tarttılar fiyat aldım 35tl).Kestamid bahsettiğim sıvı kaynaktanda dayanıklı bir malzeme fiyatı çok uygun boş zamanı olan bir frezyacıda rica ile birazda ücret vererek süper dayanımlı yağ gerektirmeyen dişliler yaptırabilirsiniz.

Hatta en dayanıklı olanı google teflon dişli diye yazarasanız bu dişlilerin yapım malzemesi (yüksek çalışma sıcaklığına (260-270 ºC) dayanıklı) ile de yaptırabilirsiniz.
    Şuan vaktim olmadığı için frezya işleme ücreti soramadım bunlar ileriki zamanlar için düşünceler...
    Bu malzemeler yağ gerektirmez ısıya karşı dayanıklıdır kopma çekme kuvvetleri muazzamdır.Çelik vb dişliler çalışırken ısı üretirler bunlar yanılmıyorsam metaller kadar ısı da üretemeyen malzemeler.
    Neden sıcaklıktan bahsediyorum fırçalı bir motor için çalışma sıcaklığı çoğu zaman 70-90 derece arası normal bir değer olur.Isı kalitesiz plastiği yoluna koyar...
    Ama frezya+malzeme için para harcarken malzeme çok tutmuyor işçilik önemli ve tezgah hazır dönerken her parçadan yaptırabildiğiniz kadar yaptırın derim.

Çünkü kalıp için en basit slikon 10tl ve nişasta ile karıştır uğraş beklet sonra döküm aşamasıda dikkat ve bazı parçalar için(diff içindeki dişliler için) ikili(3d) kalıp hazırlamak gerekir ve sonuç yine orjinal dişlilerden çok iyi olma ihtimali olsada kestamid yada teflondişli yapım malzemesi kadar olamayacağı kesin.

Keşke bu işleri modeli satan yerlerden biri bu güne dek yaptırmış olsaydı ve satıyor olsaydı aslında herkes için daha iyi olurdu.

Ama en azından modelin sağlamlıkla tamiri her zaman plastik aksamlar için sıvı plastik yada metal kaynak ile yapılası mümkün..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salinux -- 15 Şubat 2017; 20:31:47 >

traxxas modelleri doğrusu çok beğenilesi şeyler...
    Fakat malesef bu benim aldığım ilk araba oğlumun doğum günü hediyesi olarak ve cebimi düşünerek aldığım model oldu.En ucuz 1/12 ye yakın ölçekli fırçalı sistemler 1/10 olarak ve fiyat bandında 450-500 den yukarı seyrediyordu ve hız,yedek parça olarak uygun bulmadım. Doğrusu bu arabanın hızını dahi oğlum için yüksek buluyorum ama diğerlerine göre ağırlık ve hız olarak daha uygun geldi bana.Birinin ayağına parkta kullanırken kazara denk gelse zarar verebilecek bir sorun yaşatabilecek bir model tercih etmek istemedim.Gerçi gaz ayarı hepsinde bir şekilde sınırlandırılabilir ama esas gerekçem basit bir teker kırılması,dişli vb ihtiyaç duyulacak her seferde cebimden 80-100 çıksın istemedim.Motor vb diğer parçalarda fiyatlı seyrediyor.Kısaca aklıma cebime pek yatmadılar..
    Ayrıca bu aracı seçmemdeki diğer bir neden lipo pil kullanılabiliyor olması ve güzel tarafı benim küçük uçakların 1800-2200-5000mah lipo pillerini dahi 2s olarak modelin üzerine cırtbant ile sığdırılabiliyor olması ayrıca pil üzerine koruma yapılabilecek bir alanın var oluşu..

Fiyat olarak uygun bir şey olarak ilk sıraya bu model yerleşti ve aldım.Bana kargo dahil 202tl maliyeti oldu.Ama aldıktan sonra düşündüm uygun fiyatlı yedekler bulunca dişlileri alıcıyı vb onlarıda aldım.
    Bu modele tek seferde malzeme+tahmini frezya torna işçiliği 100tl masrafla dişli sistemi sorunsuz hale getirilebilir.Plastik aksamın çabuk tamir edilebilr oluşu vb nerden hesaplarsanız hesaplayın yinede cep dostu bir oyuncak araba..Dizaynı yapanlar bence fiyat bandında tasarım olarak çok iyi iş çıkarmışlar..
    Garip olan bana yakın olan model mağzasında ürünü satan satıcının bu ürünü lipo ile çalıştıramazsınız receiver yanar demesiydi.Fiyat olarak ise 2 versiyon halinde 300 ve 350 olarak bulunuyordu. Farkın ne olduğunu sorduğumda net bir açıklama alamamıştım. Araştırmalarla bir süre sonra yurtdışından da olsa yedekler dahil çok uyguna uzun süreli kullanılabilecek bir araç edindiğimi düşünüyorum.

Bu güne dek sadece model uçak tutkunluğum vardı.Çok sevdiğim iki modelim var onları uzun zamandır özellik o sivil havacılık düzenlemesi çıkarıldığından beri uçurmadım.
    Çünkü yasa hala tam oturmadı bence.İlk çıkan yasada iha kavramına giren drone lar dışında model uçaklar ağırlık ölçüleri vb bir nebze ayrı tutuluyordu ama en son şeklinde net olarak iha kavramından ayrı tutulup tutulmadığına ben şahsen bir kanaat getiremedim.Mesela modeli uçururken bir şikayet olmasa dahi resmi bir ekip gelse bu iha(insansız hava aracı) sizemi ait dese hayır bu iha sınıfına girmiyor bu bir model uçak iha sınıfına giren drone dan ayrı değerlendiriliyor diye izah anlatı yapmak yada insanı savunma yapmak zorunda bırakacak bir duruma sokan bir yasa oldu diye düşünmekteyim.Birde eğerki bir şikayet olsa ayıkla princin taşını.Cezasıda yüksek ve nereye itiraz edeceksin ne zaman sonuçlanacak bir sürü uğraş...

Yasa içinde model uçak kavramını ve uçurma kapsamını net olarak ortaya koyamadıklarını düşünüyorum.
    Hatta bence yasada model uçak kavramı ayrı bir paragraf olarak net maddelerle vurgulanmalıydı..
    Yasa daha net bir şekilde oluşturulana kadar uçaklar ambarda yatıyor olacaklar...
    Zaten belediyeler parklarda model uçaklar için en azından topsahası genişliğinde bir köşe alan düşünene kadar biz model uçakçılara dağ tepe düz gittim şarkısıyla beraber yer aramaktan başka bir çare kalmadı..
    Onlardan bana faydası kalan tek şey bu araç için kullanacağım lipo piller...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salinux -- 16 Şubat 2017; 10:28:49 >

• AYRICA SİSTEMDE HEM FIRÇASIZ MOTOR HEM FIRÇALI MOTOR AYNI ANDA NASIL ÇALIŞTIRILABİLİR ONU İZAH EDEN BİR KAYNAK VAR.
    YANİ ARAÇTA MESELA ÖN TAKIMDA BULUNAN MOTOR YİNE AYNEN ÇALIŞACAK AMA ARKA ÇEKİŞ ANA MOTORUMUZU FIRÇASIZ OLARAK ÇALIŞTIRMAK İSTİYORUZ.

Bu mümkün mü acaba??
    Umarım aramızda durumun izahı için bir arkadaş vardır çok iyi olur...

Dikkatle inceleyin derim bir çözüm bulan bilen olursa bu konuda bilgi alış verişinde bulunalım..

video link:https://www.youtube.com/watch?v=VYA5g62M0os#t=106.451698

Şahsi Gözlem Sonucum:
    (bunun doğruluğunu yada varsa hatalı tespitimi değerlendirebilecek biri olması dileğiyle yazıyorum..)
    1-)Sİsteme bir fırçasız motor ve o motorun max Amper değerine uygun bir fırçasız ESC eklenmiş ve çalıştırılmış.
    Burada sisteme eklenmiş olan fırçasız esc'nin içinde sanıyorum analog sinyali digital sinyale çeviren bir dahili kısm bulunduruyor.
    Çünkü genelde fırçalı esc lerin ürettiği motor sinyalleri fırçasız esc lerden farklıdır.Bu sorunu bir şekilde aşabilen özel üretim bir fırçasız esc kullanıldığını düşünüyorum.

2-)Kullanılan fırçasız ESC nin üzerinde bulunan sinyal ucu, sistemin orjinalinde olan fırçalı esc ve alıcısının olduğu karttaki,fırçalı motorun güçünü aldığı soketteki sanıyorum(-)ucuna bağlanmış.(aşağıda verdiğim diğer ikinci videoda ise bu kez farklı bir yine fırçasız esc bu kez karttaki (+)ucuna bağlanmış.Demekki duruma göre yada esc özelliğine göre iki şık kullanılabiliyor)

3-)Fırçasız ESC nin bec çıkışları (+,-,sinyal) sinyal ucu haricinde kalan normalde alıcıyı beslemesi gereken bec'e ait + - uçlar fırçalı sistem ünetisinin normalde pile bağlanan kısmına verilerek Fırçalı sistem ünitesi Fırçasız Esc'nin bec devresi tarafından besletilmiş gibi.Burada bizim açımızdan arabamızın ön direksiyon motorunun zorlanırken çektiği amper değeri ve fırçasız esc nin bec'inin Max Amper değeri önem kazanıyor gibi..
    Yada fırçasız Esc nin bec çıkışları olan +- kullanılmadan boşta bırakılarak fırçalı üniteyi eskiden olduğu gibi pilden beslettirebiliriz.Buna rağmen sinyal ucu olarak kullanılan aşama sorun çıkarmayabilir diye düşünüyorum.

4-)Normalde fırçasız Esc nin pile olan bağlantı kısmı konum olarak videoda değiştirilmiş gibi duruyor ama bu değişiklik ne şekilde yapıldı bunu güvenle anlamak isterdim..
    Eğerki bu değişiklik fırçasız Esc'de için pile bağlanan uclar kablosunun sadece kısaltılması istendiği için yapılmış ise Çözüm oratada duruyor demektir.Ama başta dediğim gibi aslında kullanılan fırçasız esc bir şekilde dırçasız sistem kartındaki fırçasız motor güç soketinden doğru şekilde sinyal algılayabilen bir esc.

Video 2: bu video da ise konu aynı bu kez fırçasız esc sinyal ucu -> fırçalı sistem ünetesindeki fırçalı motor çıkışının bu kez diğer ucuna (+ olabilir) verilmiş.
    Yani iki videoda ki fırçalı sistem kartı üzerinde bulunan receiver,esc vb aynı bileşenler olmasına rağmen Fırçasız esc için gereken sinyal ucu bağlantı noktası olarak;
    sistemin orjinalinde olan fırçalı esc ve alıcısının olduğu karttaki,fırçasız çalıştırılmak istenen o eski fırçalı motorun güçünü aldığı soketteki (- yada +) uclardan biri tercih edilebiliyor gibi anlaşılıyor..https://www.youtube.com/watch?v=Fe97pjfi6NY

Bu sistem hakkında bize çözüm sunabilen bir arkadaş bilgi ve izahı ile yardım edebilirse faydalı bir bilgi ortaya çıkacaktır.
    Herkese iyi günler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salinux -- 19 Şubat 2017; 11:33:44 >

• 9115 olarak Banggood'dan kargo dahil 202tl aldığım aracın kargo takip bilgisi olarak aşağıdaki gibidir.
    Uzun süre gelemeyeceğini düşünmüş olsamda gayet uygun bir zaman içinde ulaştı diyebiliriz.

Faydalı olabileceğini düşündüğüm bir ayrıntı olarak Banggood'dan oyuncak ürün alacaksanız üyelik bilgilerinizde adres kısmına önce mutlaka
    HS tariff number : 9503 GTİP no:9503 TC no: --(kendi tc numaranız)-- olarak yazdıktan sonra adres bilgilerinizi yazınız.
    Bu işlem 30 avro yu geçen ürünlerde zorunludur.
    Ayrıca Nisan ayından itibaren oyuncakların gümrükte denetimi ile ilgili yeni çıkarılmış olan gümrük yasası uygulanmaya başlayacak olup yeni bir takım kriterler getirilmiştir.Pek inceleyemedim ama artık herşeyin esc receiver vb getirilip getirilemeyeceği yada sınırları nedir vergilendirilmesi nedir hangi ürün hangi sınıfa tabi olacak araştırmanızı öneriyorum.

GP TOYS FOXX S911 1/12 RC Araba İncelemesi $49.98 ve Kullanıcılar Kulubü 19 kişi (kargo bedava)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salinux -- 19 Şubat 2017; 11:50:10 >

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.