Şimdi Ara

GP TOYS FOXX S911 1/12 RC Araba İncelemesi $49.98 ve Kullanıcılar Kulubü 19 kişi (kargo bedava) (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
394
Cevap
8
Favori
27.881
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 200liralik butceyle bende katilicam sanirim en uygun s911 ariyorum 9115 9116 ayni sanirim

Aracta esc yok sanirim ins alinca esc-gyro almak almak

Yalniz sorum su esc takarsam kumanda uygun mu yoksa hassaslik icin o da degismeli mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gaz ve direksiyon limitlerini istediğiniz şekilde düşürerek kendinize uygun hassasiyetle aracı kullanabilmeniz için kendi yaptığım bir modu paylaşmak istedim.
    Aşağıdaki resimlerde kullandığım dirençler 10k trimpot dirençlerdir. Elektronikçilere 3 ayak ayarlı direnç derseniz gösterirler ben küçük yapıda olanları seçtim.
    Bu sistemi yaptığınızda ayar yaparken aracı yerden keserek tekerleklerin boşta dönebileceği bir şekilde önce konumlandırın.
    Sonra tornavidayla dirençleri hareket ettirin olayı anlayacaksınız.

Dirençlerdeki orta sinyal ucunu kumandaya giden kısmına diğer uçlardan sadece bir tanesini kumandadaki sarı ucun haricindeki uclara resimdeki gibi yapın.
    Her direnc için orta ucun dışında seçtiğiniz uç hangisi ise diğer dirençlerde de aynı taraftaki ucu seçerek her bir direnci gereken yerlere resimdeki gibi uygulayın.Bir elektronikçiye sorarsanızda size olayı anlatacaktır.
    Yaptığımız iş kumanda üzerindeki gaz ve direksiyon kontrolünü sağlayan potasyometrelerin sinyal ucu olan sarı kablo dışındaki geliş gidiş uçlarına birer ayarlı direnç bağlamaktır.
    Direksiyon için 2 gaz ayarı için 2 ayarlı direnç gerekiyor.
    Kumanda da her hangi bir sorunla karşılaşmadım isterseniz sizde deneyin.Sorumluluk tarafınıza aittir.
    İyi sürüşler..

GP TOYS FOXX S911 1/12 RC Araba İncelemesi $49.98 ve Kullanıcılar Kulubü 19 kişi (kargo bedava)

Olayın izahı için örnek video aşağıdadır :https://www.youtube.com/watch?v=1No3xACpHrE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salinux -- 12 Mart 2017; 15:49:5 >
  • yurtdışı olarak hiç araç içi dikiz aynası arka kemralı ürün aldınızmı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kumandanin cekim gucunu arttirmak icin eski bir modemin antenini soktum kablonun bi kismini kumandaya bi kismini arabaya bagladim anten modem anteni oldugu icin katlamali guzelde duruyo zaten kumandadaki anten gorunus icin

Ayrica hiz ve yon dugmeleri cok yumusak geldi onun icinde ufak lastikler taktim daha iyi arttirilabilir oldu bi anda hizlanmiyor

• YeşilKuş19 Y kullanıcısına yanıt
    Hocam bu pili gearbessten nasil aldiniz. Ben de alacam da hata veriyor. Urun boyutuyla alakali bi sorun var galiba...

• gearbestten aldıgım pil çok çabuk bozuldu durduk yere hem kablolarıda çabuk kırldı pil için benim en iyi önerim bi tane powerbank alın hızlı şarj destekleyen sonra buna birde 2 amper falan taşıyacak kablo alın aldıgınız kabloyu micro usb tarafını kesin + ve - kablolarını ortaya çıkarın sonra bi voltaj regülatörü alın ben robotistandan aldım 12.5 tl civarıydı bilmeyenler için voltajı yükseltip düşürmeye yarıyor sonra usb kabloyu powerbanke takıp + - kutuplarınıda regülatöre bağlayın ve regülatördeki ayarlama kısmından voltajı ölçerek 9.6 civarına getirin sonra arabanın bozuk pili varsa onun kablosunu yoksa kendiniz arabanın girişine bağlayın ve devreyide tamamladıgınız zaman hayırlı olsun yüksek mah bir bataryanız oldu tabi aşırı oynarsanız motor vs yanabilir
  • evet arkadaşlar sizlere ve kendime çare ararken bu anlattıgımı denedım regulator oldu ama amper yetmedı kaç amper alıyor acaba araba ?
    herneyse bızım burda hobi dükkanı var küçük orda pil denedik 1100 mah 9.6v ni-mh ve gene çalıştırmadı araba eelktiriği geri kablolara gönderdi kablolar falan baya ısındı adam da bana sen en iyisi aynı orjinal pilinden al dedi bende 10 dolara aliexpressden satıcısı iyi yorumlarıda çok iyi olan bi pil buldum bu araba için onu aldım arkadaşlar pil şuan yolda bu arada bu araba için buggy lastiği vb alan kullanan oldumu olan varsa link atabilirmi ?

LİNK:https: //www.aliexpress.com/item/9115-RC-Monster-Truck-Spare-Rechargeable-9-6V-800mah-Battery-For-9115-RC-Car-15-DJ02/32747301088.html?spm=2114.13010608.0.0.jk8SHK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YeşilKuş19 -- 8 Temmuz 2017; 21:55:26 >
  • Arkadaşlar merhaba bende ürünü yakın zamanda alıcam 250 lira bütçeyle en iyi araç bu sanırım. Gaz kademeli onu biliyorum direksiyonun sağa sola dönmeside kademeli di mi? Ne kadar çevirirseniz o kadar dönecek şekilde yani. Birde pili beni tatmin etmeyecektir araca uygun pil tavsiyeniz var mı? n11'de bir kaç tane baktım ama büyük onlar buna olmayacaktır. Cevaplarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şekilsiniz ya -- 15 Temmuz 2017; 2:10:44 >
  • Arkadaşlar elimde 2 adet bu aracın orjinal pilinden var.az kullanılmış durumda.biri 50 kere diğeri 20 kere kullanılmıştır heralde.ikisi de gayet performanslı çalışıyor.Yurtdışı fiyatı 40 tl(Türkiye 90 tl) olan pillerin tanesini 25 tlden vereceğim.almak isteyen olursa yazabilir bana.
  • bunu almak yerine gittim wltoys a959 aldım
  • salinux S kullanıcısına yanıt
    hocam bu aracda atıyorum az bıse gaza bastıgımızda sabıt hızla yavas gıdıyormu .yoksa gaza azda cokda bassak her bastıgımızda son gazmı calısıyor .potansıyometreyı sız gaz tetıgınemı bagladınız.vıdeoda cunku adam farklı yapmıs.eger bun ıslemı gaz tetıgıne yapsak gaza az bastıgımızda aracda sabıt hızla yavas gıder mı
  • abdllh.08 A kullanıcısına yanıt
    gaza bastığınız kadar hızlanıyor.az basarak düşük hızda yavaş hareket edebilirsiniz.direksiyonu da aynı şekilde.Gerçek arabadaki gibi yani.Sürekli tam gaz yaparsanız araç hiç düz gitmiyor zaten sürekli dönüyor.
  • bhdr5335 B kullanıcısına yanıt
    onerebılecegın(iz) baska bır arac varmı 250 300 cıvarında .
    ?duz gıtmeme sebebı balans ayarı olabılrmı?
  • abdllh.08 A kullanıcısına yanıt
    Wltoys a959 da güzel araç, 4çeker ama boyutu küçük.Bence S911 daha iyi bir seçim.Sürekli dönmesi ayarından kaynaklı değil.Motoru çok güçlü olduğu için sıfır çiziyor araç.Öyle tam gaz yapıp gezmek mümkün değil.Hep gaza bas çek yapmak gerekiyor.
  • ali den pil ve çoklayıcı aldım fakat bunları kaçlık bir adaptör ile şarj edeceğimi bir türlü yapamadım.
    ürünle gelen adaptör çok hafif ve değerler çok düşük neredeyse şarj etmiyor, sanırım bana arabanın çakmasını itelemişler neyse :)
    pilleri bu aparat ile ikili bağladım tek kabloda bunu kaçlık adaptör ile şarj edebilirim?
    https://store.donanimhaber.com/4f/48/bf/4f48bf5b401024db3c6e76dfe5201f4a.jpg
  • Bu araçtan almayi düşünüyorum ama şarj olayı çok az 10 dakkada bitmesini istemiyorum

Gens Ace 2200Mah LiPo Batarya

95 tl

2700 Mah olanı 140 tl

Bu Bataryalar bu araca olurmu?

Yada sizin tavsiyeniz nedir

Bu batarya yi alırsak yanında gelen adaptör şarj yapar mı ?

Hangi sarj aletini almak gerekir

Bilen arkadaşlar yardimci olursa çok sevinirim

• @serkanTEAC bu konu daha önce de çok konuşuldu ancak lipo pil ile uygun fiyatlı ve verimli sonuç alınamadı.Bataryası şarj aleti falan neredeyse arabanın fiyatını buluyor.Bu sebeple orjinal batarya almak en mantıklı olanı.Tercih sizin.
  • LaNcEt kullanıcısına yanıt
    pllern yanında donusturucelerını gondermıslerse dırek kendı sarj aletıne takabılırsınız hocam
  • Arkadaşlar bu da benim ışıklandırma çalışmam.https://youtu.be/tG1aBfscYi4
  • Bende aldım bundan bir tane. Fiyat performans oranı çok iyi. Yanlız malum pili çok çabuk bitiyor. Sorulmuşlsa kusuruma bakmayın ama nerden bulabiliriz buna pil?

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.