Şimdi Ara

Gözünü sevdiğimin .NET'i değerini değerini bilemedim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ya yemin ediyorum 2-3 haftadır python , javada cross platform bir şey yapmaya çalışayım diyorum. Yok abi yok . Ne Cross'u yükle .Net'i Windows bahçesi sınırları içerisinde yazılımını yap. Linux'da terminaldan yazılım yüklemek çok kolay,çok hoş ama bunun dışında yazılımı indirmesi, çıkarıp kodla veya el ile kopyala yapıştır yapması.

Ne cahil kalmışım Linux'a. Yalnız şekli,şemali Windows'tan daha güzel tarz olmuş baya Ubuntu lakin arkadaş dedim ki windows ve linuxlu laptoplar arasında bir socket yazılımı yapayım python ile yok olmuyor. Dosyaları executable yapmak için insan şık diye bir tuş koymaz mı? Run'ı bir tuşla yapabiliyoruz çok şükür ( ona da şükretmek lazım ) Ben python ile profesyonel yazılım , über yazılımcı olmayı gayret etmiyorum ki basit bir yazılım yapmaya çalışıyorum bir de Google'da 2 gün python'da javada nasıl kod dosyası executable haline getirilir ingilizce aratıyorum.

Ya bende büyük eksiklik,noksanlık var kabul javada basit bir dil değil onda da hadi şıp diye olsun demiyorum her şey ama biraz kolay olsun ya. Yemin ediyorum ilk python ile denedim yok sinir oldum java ile denedim aynı kodları yazdım yok dedim hay linuxa da onada buna da. Basit bir socket yazılımı yapayım derken insan kendini ya ben en iyisi C ile güzel bir ide yapayım Ubuntuya moduna giriyor insan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 27 Ocak 2018; 14:52:9 >

• Bahsettiğin sorun Windows/.NET vs Linux sorunundan cok Python betiğini .exe'ye (veya muhtemelen Linux binary'sine) cevirme sorunu veya aynı şekilde bir Java bytecode dosyasını .exe 'ye dönüştürme sorunu gibi görünüyor. Sorun o ise, Python'da py2exe Java'da exe4j gibi paketler o işi sorunsuz yapıo. py2exe 'yi bir proje tesliminde bizzat kullandım exe4j'yi kullanmadım.

Google'da 2 gün python'da javada nasıl kod dosyası executable haline getirilir ingilizce aratıyorum. demişsin fakat

Python 'dan exe:https://duckduckgo.com/?q=make+python+exe&ia=qa

Java 'dan exe:https://duckduckgo.com/?q=make+java+bytecode+exe&ia=qa

ile baya iyi sonuçlar çözümler dönüo.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: revivo72

Bahsettiğin sorun Windows/.NET vs Linux sorunundan cok Python betiğini .exe'ye (veya muhtemelen Linux binary'sine) cevirme sorunu veya aynı şekilde bir Java bytecode dosyasını .exe 'ye dönüştürme sorunu gibi görünüyor. Sorun o ise, Python'da py2exe Java'da exe4j gibi paketler o işi sorunsuz yapıo. py2exe 'yi bir proje tesliminde bizzat kullandım exe4j'yi kullanmadım.

Google'da 2 gün python'da javada nasıl kod dosyası executable haline getirilir ingilizce aratıyorum. demişsin fakat

Python 'dan exe:https://duckduckgo.com/?q=make+python+exe&ia=qa

Java 'dan exe:https://duckduckgo.com/?q=make+java+bytecode+exe&ia=qa

ile baya iyi sonuçlar çözümler dönüo.

Eyvallah usta sağolasın. Usta python için cx_freeze'yi indirdim whql dosyası olarak vardı.

Farklı bir kaç yazılımla daha denedim. Javayla önceden jara dönüştürmüştüm şimdi yapamadım.

İşin açıkçası şuna kıl oldum. Ya ben C ile de kod yazıp C dosyasını hatta yanlış hatırlamıyorsam assembly kodları ile yazılan dosyayı da çalıştırabilir hale dönüştürdüm internetten baka baka. ( assembly bilmiyorum tabi deneme amaçlı yaptım sadece) Daha kolaydı valla billa daha kolaydı.

Fakat bu python veya java. ( Java, pythondan daha fazla emek,ciddiyet isteyen bir bunu biliyorum ) Ben bunu yazdığım yazılımlarda kolay,portatif bir şekilde yapabilmek istiyorum. Ve bunun içinde bunun kodu debug edip çalıştırdıktan sonra taş çatlasa 2-3 tıkla yapılabilmesi lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 27 Ocak 2018; 21:28:29 >

• Bilgisayar Bağımlısı kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğim py2exe'yi Python'la ufak bir ticari proje yaparken keşfettim ben de cunku mşterim uygulamayı Windows sunucuya koyacağını ve exe formatında olması gerektiğini söylemişti. Hal öyle olunca sorunsuz çalışan şeyi bulmak gerekiyor. Hatırladığım kadarı ile py2exe'den önce bahsettiğin cx_freeze ve başka bir yazılımı daha denemiştim ama sonuç alamamıştım. Assembly'yi exe 'ye dönüştürmek aslında daha kolay cunku assembly cıktısı saf obje dosyası bir tek exe formatında paketleniyor, sonra sorunsuz çalışıyor. Python ise yorumlayıcı (Python interpreter) Java'da Virtual Machine / Runtime Environment (JRE) gerekiyor tabi ki. Son yıllarda Mac bilgisayarda çalışıyorum, Mac'te jar formatındaki bir Java uygulamasını Mac'in exe'si olan .app formatına ceviren basit uygulamalar var. Ancak onda dahi ilk kullanımda sorun çıkabilio ve çalıştırmak için biraz hack gerekebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: revivo72

Bahsettiğim py2exe'yi Python'la ufak bir ticari proje yaparken keşfettim ben de cunku mşterim uygulamayı Windows sunucuya koyacağını ve exe formatında olması gerektiğini söylemişti. Hal öyle olunca sorunsuz çalışan şeyi bulmak gerekiyor. Hatırladığım kadarı ile py2exe'den önce bahsettiğin cx_freeze ve başka bir yazılımı daha denemiştim ama sonuç alamamıştım. Assembly'yi exe 'ye dönüştürmek aslında daha kolay cunku assembly cıktısı saf obje dosyası bir tek exe formatında paketleniyor, sonra sorunsuz çalışıyor. Python ise yorumlayıcı (Python interpreter) Java'da Virtual Machine / Runtime Environment (JRE) gerekiyor tabi ki. Son yıllarda Mac bilgisayarda çalışıyorum, Mac'te jar formatındaki bir Java uygulamasını Mac'in exe'si olan .app formatına ceviren basit uygulamalar var. Ancak onda dahi ilk kullanımda sorun çıkabilio ve çalıştırmak için biraz hack gerekebiliyor.

py2exe'yi tekrar denemeye çalışayım. MS iyi çözmüş o da ara yorumlayıcı kullanmasına rağmen yazılım derlenip,çalıştığı an exe halini proje içine gömüyor. Bunun için python için python ile bir class falan yazamaz mıyız 3. parti ekstra bir yazılım yüklemek yerine. Aynı şekilde java içinde. Package , dll import etme gibi bir şey yapılamaz mı acaba pratik ve hızlı ve güvenli olması açısından.

Teşekkür ederim bu arada üşenmeyip emek vererek yazdığınız için.

• Paythonda genel anlamda bi dönşüm yapma ihtiyacı yok ki zaten. Yazdığın uygulamayı app factory şeklinde düzenlesen bir adet de run.py diye dosya oluşturup nasıl çalışacağını oraya yazsan sorunsuz bi şekilde istediğin bilgisayarda çalışır. Alışılagelmiş .exe kafasından çıksan 2 gününü daha verimli geçirebilirdin.

• http://launch4j.sourceforge.net/
    http://www.py2exe.org/

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisayar Bağımlısı kullanıcısına yanıt
    bahsettiğin olay Yazılım Geliştirme aşamasından cok Yazılım İnşa (Software Build) aşamasının meselesi yani Python kodu içine bir class veya dll import ederek exe elde etmek olmaz. Python kodlarını .exe ye dönüştüren ek bir araç şart.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.