Şimdi Ara

gözünü çizdiren var mı arkadaşlar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
2
Favori
5.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dün doktora gittim , tetkik yaptı gözüm lazere uygunmuş kornea kalınlığım falan 570 miş

sol 4.5 miyop 1.5 astigmat
    sağ 4 miyop 1.5 astigmat

lasik le yaparız dedi 10 dakikalık birşeymiş , %99 başarılı olur dedi ama benim yinede çekincelerim var sonuçta ameliyat , daha önce olanlar varsa + ve - leriyle değerlendirirlerse çok mutlu olurum

• Neden bilmiyorum ama ben hep önyargım oldu bu ameliyat için. Eskiden 18 yaşıma gireyim direk çizdireceğim diyordum (16 yaşımda durdu göz numaramın büyümesi). Şuan 21 yaşındayım hala çizdirmedim ve biraz da vazgeçtim gibi. Gözlükle yaşamaya alıştım galiba

edit: Kaç para tutuyor hocam?
  • Ulan sabah sabah yanlış okudum.

Allahım affet.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Göz değerlerim seninkine yakındı. 5 sene önce çizdirdim. 5 senedr hiç ilerlemedi. 5 yıldır da bir olumsuzluk yaşamadım. Sadece güneşe karşı biraz daha hassas oldu. Onu da güneş gözlüğü çözüyor.

• 3 yıl falan oldu lazer olalı.
    1.50'ye 1.75 miyop vardı.
    Operasyon 10 dakikalık iş. İlk gün zor geçiyor, göz habire akıp sulanıp duruyor. Sabah kalktığında tertemiz HD görüşün oluyor.
    Eksi olarak internete halo/starburst effect yaz o şekilde bir dezavantaj yaşıyorsun. Zamanla azalsa da tamamen geçmiyor.
    Bir de göz kuruluğu olabiliyormuş. Bende önceden de vardı zaten, lazerden sonra da yine aynı seviyede var.
    Çok fazla didik didik araştırma yapmadım. Para ve vakit olarak müsait olduğum ilk fırsatta anlık karar verip gittim. İyi ki de vakit kaybetmemişim, sonuna kadar memnunum. Gözlüksüz yaşamak kadar konforlu birşey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: celades

Göz değerlerim seninkine yakındı. 5 sene önce çizdirdim. 5 senedr hiç ilerlemedi. 5 yıldır da bir olumsuzluk yaşamadım. Sadece güneşe karşı biraz daha hassas oldu. Onu da güneş gözlüğü çözüyor.
    ameliyat olunca korkuyorum hocam yinede ben ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: alexdesouza.10

ameliyat olunca korkuyorum hocam yinede ben ya

Alıntıları Göster
    Korktuğun şey nedir? Ameliyat sırasında narkoz falan vermiyorlar. Düşündüğün zaman korku filmi gibi geliyor o an. Ancak neredeyse en ufak bir acı hissetmiyorsun. Önemli olan bu işte uzman ve tecrübeli bir doktor. Operasyon o kadar basit ki hastanede yatmıyorsun bile. Yürüyerek çıkıp gidiyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dovahkiin

3 yıl falan oldu lazer olalı.
    1.50'ye 1.75 miyop vardı.
    Operasyon 10 dakikalık iş. İlk gün zor geçiyor, göz habire akıp sulanıp duruyor. Sabah kalktığında tertemiz HD görüşün oluyor.
    Eksi olarak internete halo/starburst effect yaz o şekilde bir dezavantaj yaşıyorsun. Zamanla azalsa da tamamen geçmiyor.
    Bir de göz kuruluğu olabiliyormuş. Bende önceden de vardı zaten, lazerden sonra da yine aynı seviyede var.
    Çok fazla didik didik araştırma yapmadım. Para ve vakit olarak müsait olduğum ilk fırsatta anlık karar verip gittim. İyi ki de vakit kaybetmemişim, sonuna kadar memnunum. Gözlüksüz yaşamak kadar konforlu birşey yok.
    aynen hocam doktorda dedi , ameliyattan sonra lazer yaptıranlarda genelde ışık saçılması ve göz kuruluğu oluyormuş

• quote:

Orijinalden alıntı: celades

Korktuğun şey nedir? Ameliyat sırasında narkoz falan vermiyorlar. Düşündüğün zaman korku filmi gibi geliyor o an. Ancak neredeyse en ufak bir acı hissetmiyorsun. Önemli olan bu işte uzman ve tecrübeli bir doktor. Operasyon o kadar basit ki hastanede yatmıyorsun bile. Yürüyerek çıkıp gidiyorsun.

Alıntıları Göster
    aynen öyle hocam ama yinede göz ya sonuçta , insanın aklına binbir türlü şey geliyor , ya ters birşey olursa diye

• Neden bilmiyorum ama ben hep önyargım oldu bu ameliyat için. Eskiden 18 yaşıma gireyim direk çizdireceğim diyordum (16 yaşımda durdu göz numaramın büyümesi). Şuan 21 yaşındayım hala çizdirmedim ve biraz da vazgeçtim gibi. Gözlükle yaşamaya alıştım galiba

edit: Kaç para tutuyor hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Management -- 15 Eylül 2019; 12:7:59 >
  • Şakın bulaşma derim çok iyi biriey olsa doktorların kendisi yaptırırdı. Yaptıranlarda gece görme kaybı,ışığa duyarlılık,ve parlama oluyormuş. O yüzden önermem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar gözlerden birini çizdirsek diğerini çizdirmesek ne olur? ben birini çizdirmek istiyorum baktım bir sorun yok sonra diğerini çizdirmek istiyorum.
  • çok mantıklı. En azından biri kesin kalır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SimsekIndustries

çok mantıklı. En azından biri kesin kalır.
    üstelik göz bandı gibi cool bir aksesuar kullanabilirim
  • Bir çok göz doktoruna muayene oldum, neredeyse tamamı gözlüklüydü ve hiç biri çizdirmeyi önermedi. Şaşırtıcı bir durum. Gözlük adeta bir uzvum. Profesör de erkeklerin sıkıntısı olan hipermetropa yakalanma ihtimalin yok ama çizdirirsen ihtimal olur demişti. Ben de miyop+astigmatım.

• Işığa hassasiyet oluyor ameliyat sonrası kapalı havada bile güneş gözlüğü takmak zorunda kalabilirsin. En sık görülen yan etkisi bu sanırım. Bir de gözlerde kuruluk olabiliyormuş belli bir süre. Ekşide sayfalarca mesaj var çoğu olumlu yönde.
  • Göz doktorları bile gözlük kullanır ameliyat olan nadirdir benim bile param çok ama ben bile günlük lens kullanıyorum.

Göz dereceniz ileride astigmatta öyle size kalmış hayatınız da 1 kere olabilirsiniz ben bu şekilde kullanmaya devam edeceğim daha iyi bir tedavi bulunana kadar.

Temiz hijyenik olarak her gün lenslerini kullanırsan pek bir zararı olmuyor 6 ayda bir doktora gidip baktırıyorum herhangi bir sıkıntı var mı diye ayrıca gözüm kanlanınca da 1 dakika beklemem giderim bazen enfeksiyon olmuyor değil ama nadir.
  • Başımıza Kaneki Ken mi olacaksın reis ?

• Ameliyat olan hastalar memnun doktorlar tavsiye etmiyor. Acayip bir durum.

3.0 göz vardı, 0.50 de astigmat. Bu değerler 2 yıl öncesine kadar böyleydi. Geçen gün hastaneye gittim, makinada ölçtüler. Fiş gibi bir şey verdi, üzerinde sağ 3.50 0.25, sol 3.25 0.50 yazıyor. Mahvetmişim gözleri. Sürekli gözlük kullanmak gözü tembelleştiriyor gibi bir yazı okudum. Çizdirsem mi diye düşünürken bu çıktı başıma, numaralar değişmiş.

• https://venividigoz.com/no-touch-lazer-goze-temassiz-uygulama/

Bende arastirma yaparken bunu buldum , bilen var mi ?

• Benim değerler de 5.5 miyop , 2 astigmat,kornea kalınlığımın değerini bilmiyorum ama olması gerekenden çok daha kalın olduğunu söylemişti doktorum,yani çok rahat çizdirebilirmişim. Benim de bu konuya dair endişelerim yok değil,sürekli bilgisayar başında olmak da ayrı yorucu bi durum sonrasında nelere mal olur bilemiyorum,göz değerleri yine yükselir mi o da bi muamma. Konuyu takipteyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.