Şimdi Ara

Gözümün önünde araba yaya'ya çarptı lütfen kurallara uyun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Az önce iyice gözümün önünde İzmir Karşıyaka bahçelievler de çok kötü bir kazaya şahit oldum..

Sıcakta yaşlı insanların dikkati dağınık oluyor.. lütfen şehir içinde 50 yi geçmeyin...

Az önce karşıdan karşıya geçen yaşlı bir kadına, tahminimce hızı 60. -70 civarında bir wv golf çarptı kadın havalandi ve takla atarak yere düştü, düşerken kafasını vurdu, kafa da travma ve kanama bacakta muhtemelen kanamalı kırık, şoföre kendimi tutamadım, bu ne hiz kardeşim öldürdun kadını diye bağırdım...sonra pişman oldum, kendisi de çok kötü oldu çünkü...

40 yaşında ilk defa böyle bir kazaya canlı şahit oldum, gerçekten çok korkunç...

Allah kimseye yaşatmasın, Allah şifa versin kadına...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• aynen sıcaklarda yollara işin yoksa çıkmamak lazım. millet yola atlıyor, azami dikkat lazım. evvelki gün arabanın biri ara yoldan bayırda kalırım diye herhalde yola atladı. hızım 20km gibiydi . 30km olsa çarpardım. trafiğin %80i milletin hatalarını telafi ederek geçiyor.

• Havalar 40 derece eğer klima kullanma imkanı yoksa sürücüler için trafik çok zorlu olabiliyor , yayaların direk güneşe maruz kaldığını düşünürsek yaz aylarında daha dikkatli olmamız gerekiyor mümkünse yaşlılar şu sıralar dışarı hiç çıkmasın

• büdünün kaşı kullanıcısına yanıt

Ağzınıza sağlık çok doğru tespit , karşı tarafın hatalarını telafi etmeye döndü olay, özellikle büyük şehirlerde ve yaz sıcağında her türlü saçma ve dikkatsiz harekete maruz kalınabiliyor...

Ama arabaya çarpmak , hasarlı kazaya karışmak gerçekten hiç önemli değilmiş, bugün yaşadığım tecrübe ve manzara bana bunu anlattı...

Ne olursa olsun yaylalara çok dikkat etmek gerekiyor.

• Sadece yaşlılar değil herkes risk altında, geçen gün işe yürürken ara sokakta kaldırımda aracın geçmesini bekledim (citröen C4), araç geçti sağıma soluma baktım, bu geçen araç geçtiği sokak sapağına girmek için fren, geri vites ve dip gaz yaptı(iş yerinden aynı araca sahip bir arkadaşım var, acaba Türk usulü bir şaka peşinde mi derken), kendimi zor kurtardım, o heyecanla şoförü dövmeye niyetlendim ve bağırdım, ancak o da şok oldu ben sizi görmedim dedi 40 tane özür diledi, aynana bakmazsan görmezsin dedim. Yeterince korktu, yanında muhtemelen eşi olan bir hanım vardı, bıraktım gittim.
    Yani hem biz hem sürücü dalgın olabiliyor, ancak hız yüksekse (çoğu yerde 50 km bile fazla olabiliyor) hatayı farkedip kurtarma imkanımız oluyor, bu yayanın da sürücünün de hatası olabilir. Eğer aracın arkasından bakmasaydım ezmişti beni, artık sadece geçene değil gidene de bakıyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• İstanbul da kırmızı ışıkta bile durmuyor bazı sürücüler ışık yansa bile trafiğin tam durduğuna emin olmadan karşıya geçemiyoruz, bu konuda denetimlerin sıkılaştırılması fakat öncesinde insanlara adam gibi eğitim verilmesi lazım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.