Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
11.457
Cevap
593
Favori
2.275.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, iki günlük musluk suyu deneyimim camın üzerinde kireç oluşturdu biraz. Hemen arıtılmış su ile yıkadım, leke çıktı. Artık arıtma cihazından çıkan suyu kullanacağım, gayet de güzel temizledi. Yalnız bu Hoya cam, tozu çok tutuyor gibi geldi bana. neyse artık, çok yağlı bir durum olmadıkça sabun denemeyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreka82

Arkadaşlar, iki günlük musluk suyu deneyimim camın üzerinde kireç oluşturdu biraz. Hemen arıtılmış su ile yıkadım, leke çıktı. Artık arıtma cihazından çıkan suyu kullanacağım, gayet de güzel temizledi. Yalnız bu Hoya cam, tozu çok tutuyor gibi geldi bana. neyse artık, çok yağlı bir durum olmadıkça sabun denemeyeceğim.

yanlışın var bence çok fazla kir tutmuyo ya.kaplaması sayesinde oda
  • quote:

Orijinalden alıntı: lion_koc

quote:

Orijinalden alıntı: emreka82

Arkadaşlar, iki günlük musluk suyu deneyimim camın üzerinde kireç oluşturdu biraz. Hemen arıtılmış su ile yıkadım, leke çıktı. Artık arıtma cihazından çıkan suyu kullanacağım, gayet de güzel temizledi. Yalnız bu Hoya cam, tozu çok tutuyor gibi geldi bana. neyse artık, çok yağlı bir durum olmadıkça sabun denemeyeceğim.

yanlışın var bence çok fazla kir tutmuyo ya.kaplaması sayesinde oda

Lensten gözlüğe geçtiğimden de olabilir.

• 6 senedir zeiss kullanıyordum numaralarım değişmiş zeiss a bu kadar para vermemeye karar verdim gittiğim gözlükçüler rodenstock ve visionart tavsiye etti.sizce hangisi daha iyidir reçetimin günü doluyo acil cevaplarınızı bekliyorummm
  • Sanırım bu anti refle kaplama olayı benim camda bitmiş. Mesela sokak lambasına bakıyorum biraz üstünde yansıma oluyor parlak gölgesi çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyin16

Sanırım bu anti refle kaplama olayı benim camda bitmiş. Mesela sokak lambasına bakıyorum biraz üstünde yansıma oluyor parlak gölgesi çıkıyor.

biraz üzerinde yansıma olması bile kaplamasının bozulduğuna işaret.Hemen değiştirin demiyorum ama en azından çok rahatsız ediyorsa aynı numaralardan yenisini alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lion_koc

biraz üzerinde yansıma olması bile kaplamasının bozulduğuna işaret.Hemen değiştirin demiyorum ama en azından çok rahatsız ediyorsa aynı numaralardan yenisini alabilirsiniz.

Hocam mesela gerçek hayatta gölgemiz oluşur ya o tarz bir durum oluyor bende de ama aşırı değil. Bu aslında ilk gözlüğüm kaliteli olduğunu düşünmüyorum. Bundan sonra kaliteli gözlük camı almayı düşünüyorum veya lenste aklımda ama onunda bakımı kararsızlığa düşürüyor. Kendi ekonomik özgürlüğümüze kavuşuncada ameliyat düşünüyorum.
  • @statistician89, Zeiss sonrası Hoya yada fiyat olarak daha makul olan Tora'yı öneririm
  • arkadaşlar öncelikle bu konuyu açan arkadaşa çok teşekkür ediyorum. Ankarada yaşıyorum ve geçen sene gözlük camı değiştirdim. İşbir optik %60 inceltilmiş cam aldım aldıktan sonra bir ay sonra yere düştü ve her iki cam kırıldı. 450 tl`ye çiftini almıştım gözlükçü hatanın benden kaynaklandığını söyleyip değişim yapmadı, tekrar bir çift gözlük camı aldım ve kullandım yine aynı cam aldım ta ki geçen haftaya kadar, gözlüğe ufak bir darbe geldi ve sağ camım kırıldı.
    Şimdi gözlük camımı değiştirmek istiyorum. İşbir yaini vision art hiç tavsiye etmiyorum benim camda bir de arya kaplaması vardı.
    Gözlük numaram
    sağ daimi -6,50 sfrerik, -2,50 silendirik, 5 derece aks
    sol damimi -5,50 sferik, -1,75 silendirik, 160 derece aks

Şimdi hoya marka super hivision kaplama eyny cam almak istiyorum. Ufak bir piyasa araştırması yaptım çiftine nakit 860 bıraktılar. Fiyat nasıl sizce
    yardımcı olabilirmisiniz

www.kukiplanet.com

• sanrupid cevabın için teşekkürler sadece bu 2 markanın üzerinde durulduğu için senin msjı görmeden rodenstock a karar verdim bakalım inşallah ii çıkar

shotman 2 kez kırılması gerçekten kötü olmuş iiki visionart almamışım.hoya nın fiyatlarıda oldukça yüksekmiş ama bana gözlükçü stoktaki ürünleri eritmek için bir kampanya olduğunu söylemişti çiftini 250 tl ye olur demişti tabi numaraya göre değişir ama gözlükçüne sor belki senin numaran ellerinde vardır
  • çok teşekkür ederim verdiğin bilgi için şimdi bir arayıp sorayım bakalım, kesinlikle vision arta bulaşmayyın bu türk markasıymış ama ben inanmıyorum ufak bir araştırma yaptım sadece üretim ankarada yapılıyor okadar işbir optik sahibi, butük optikçileri bu markayı satmaya çalışıyorlar, bu arada merve optik optik hoyanın ana dağıtıcısı bu firmadan çalışan var mı aramızda
  • quote:

Orijinalden alıntı: shotman

arkadaşlar öncelikle bu konuyu açan arkadaşa çok teşekkür ediyorum. Ankarada yaşıyorum ve geçen sene gözlük camı değiştirdim. İşbir optik %60 inceltilmiş cam aldım aldıktan sonra bir ay sonra yere düştü ve her iki cam kırıldı. 450 tl`ye çiftini almıştım gözlükçü hatanın benden kaynaklandığını söyleyip değişim yapmadı, tekrar bir çift gözlük camı aldım ve kullandım yine aynı cam aldım ta ki geçen haftaya kadar, gözlüğe ufak bir darbe geldi ve sağ camım kırıldı.
    Şimdi gözlük camımı değiştirmek istiyorum. İşbir yaini vision art hiç tavsiye etmiyorum benim camda bir de arya kaplaması vardı.
    Gözlük numaram

Şimdi hoya marka super hivision kaplama eyny cam almak istiyorum. Ufak bir piyasa araştırması yaptım çiftine nakit 860 bıraktılar. Fiyat nasıl sizce
    yardımcı olabilirmisiniz

www.kukiplanet.com

Şu aralar Türkiye stoku olan Hoya Eynoa 1.67 (55% inceltilmiş) camın tanesi katalog fiyatı 230 tl'den satılıyor. Tabi bu gözlük çerçevesiyle birlikte alındığı için pazarlığa göre değişir fiyatı. Ben Hoya Eynoa 1.67 anti-refle kaplamalı ve iki önceki mesajımda gösterdiğim Versace gözlüğü toplam 620 tlye aldım. Şu ara sadece toz tutuyor gibi gelse de eskiden kullandığım Nikon camlardan kat kat üstün netliğe sahip, bazen lens takıyorum gibi hisediyorum, ama tabi çerçeve kemik olduğu için gözlük hissediliyor.

• Yeni cam alan arkadaşlara hayırlı olsun iyi günlerde çiziksiz kullanın

Bu arada Hoya ve Tora japon markaları olmasına rağmen Tora neden fiyat olarak uygun diye sorular geliyor, İzmir-Bornova'da fabrikası var Tora'nın
  • quote:

arkadaşlar öncelikle bu konuyu açan arkadaşa çok teşekkür ediyorum. Ankarada yaşıyorum ve geçen sene gözlük camı değiştirdim. İşbir optik %60 inceltilmiş cam aldım aldıktan sonra bir ay sonra yere düştü ve her iki cam kırıldı. 450 tl`ye çiftini almıştım gözlükçü hatanın benden kaynaklandığını söyleyip değişim yapmadı, tekrar bir çift gözlük camı aldım ve kullandım yine aynı cam aldım ta ki geçen haftaya kadar, gözlüğe ufak bir darbe geldi ve sağ camım kırıldı.
    Gözlük numaram

yardımcı olabilirmisiniz

www.kukiplanet.com

Ankara' da iseniz bize (optik lens grup) ugrayabilirsiniz. 5 yıl kırılmama garantili trivex kaplamalı camları denediniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

quote:

Orijinalden alıntı: posetcay06

Ankara' da olup, gözlüğünün camlarını değiştirmek isteyenler bana ulaşın bi ton para vermeyin ;)

Hoya Zeiss Nikon cam değilse gözlük camına 50 tl vermem nedeni üstte koyduğum resim

Ankaradayım bu camlardan satacaksanız ileride camları değiştirebilirim

hoya da özellikle kaplama olarak inceltme olarka ne istediginizi yazarsanız daha net olabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Magical Zero

iyi konu olmus ama birkac sorum var
    1-camların garantisi var mı?varsa optikci bana garanti belgesi vermek zorunda mı?
    2-camların markasını bır optıkcıye gotursem bana soyleyebılırler mı?
    3-gozluk camlarını yıkamak cama zarar verır mı?
    4-göz numaram 8.yenı gozluk aldım ama tam net goremıyorum.gozlukten degıl gozden suphe edıyorum artık.gozler gıttı mı acaba yoksa optıkcı bana numarayı dusuk mu verdı?bunu nasıl anlayabılırım?
    5-alakalı degıl ama lazerın zararı var mı?8 numara olup da lazerden baska cozum goremıyorum ama dunya gozdekı doktorların cogu gozluklu

up
  • quote:

quote:

iyi konu olmus ama birkac sorum var
    1-camların garantisi var mı?varsa optikci bana garanti belgesi vermek zorunda mı?
    2-camların markasını bır optıkcıye gotursem bana soyleyebılırler mı?
    3-gozluk camlarını yıkamak cama zarar verır mı?
    4-göz numaram 8.yenı gozluk aldım ama tam net goremıyorum.gozlukten degıl gozden suphe edıyorum artık.gozler gıttı mı acaba yoksa optıkcı bana numarayı dusuk mu verdı?bunu nasıl anlayabılırım?
    5-alakalı degıl ama lazerın zararı var mı?8 numara olup da lazerden baska cozum goremıyorum ama dunya gozdekı doktorların cogu gozluklu

up

merhaba @magical zero

teşekkürler konuyu beğendiğin için,faydamız dokunduysa ne mutlu bana =)Sorularına gelecek olursak

1-her camın garantisi var,özellikle kaplama çizilme olarak ama tabiiki bunun derecesi vardır.Mesela inşaatta kullanılan gözlük camlarının çok çok sağlam üretildikleri gibi bizim gibi rutin kullanılan camlarında ince parsiyel çizikler olması üzücü..dolayısıyla aslında her camın garantisi vardır diyebiliriz.Fakat optikçiler sana garanti belgesi vermek zorunda değil veremez çünkü garantisi yok aslında =)
    2-camların markası eğer bilindik markalar ise ;rodenstock,shamirlens,zeiss gibi markalarsa camların kenarlarındaki amblemlerden sana bilgi verebilirler.
    3-gözlük camlarını direk suyun altında yıkarsan zarar verirsin camlara...ilk önce sudan geçirmeli,daha sonrasında bir pamuksu mendil vasıtası ile emdirilmeli ve sonrasında gözlükçümüzden tedarik ettiğimiz gözlük mendilleri ile silmeliyiz.
    4-bazen doğru numaraları verselerde hatta %100 doğru göz numaraların olsada görmede problem yaşarız fakat kimsenin aklına acaba astigamatım doğrumu verildi diye sormaz.0.5 astigmat kaymasında bile word dosyasındaki yazıları okuyamayabiliriz.
    5-lazerin zararı kornea inceyse ortaya çıkar.Kornea gözün ön tarafındadır ve gelen ışıkları kesmeye yarar.Dolayısıyla korneana zarar gelmesi demek kumsalda çıplak gözle gözünü tamamen kısmadan bakamamak demektir.Dolayısıyla kornea kalınlığını ölçtür ve ona göre laser tedavini yaptır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyinn31

Sanırım bu anti refle kaplama olayı benim camda bitmiş. Mesela sokak lambasına bakıyorum biraz üstünde yansıma oluyor parlak gölgesi çıkıyor.

crical kaplama ile o sokak lambasının icindeki tele kadar gorebilir gozunuzu hic kısmadan bakabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: posetcay06

quote:

Gözlük numaram

yardımcı olabilirmisiniz

www.kukiplanet.com

Ankara' da iseniz bize (optik lens grup) ugrayabilirsiniz. 5 yıl kırılmama garantili trivex kaplamalı camları denediniz mi?

Hocam, trivex camlar o numaralarda olmaz. Sanırım camın indeksi hakkında bilgi sahibi değilsiniz. 1.53 indekse sahiptir trivex camlar. O da %15 inceltmeye denk geliyor. At nalı gibi camlar olur o numaralarda. Zaten hiçbir gözlükçü de önermez. İnşallah teknoloji gelişir de trivex camların farklı indekslerde de üretimi başlar.

O numaralarda en güzeli Hoya Eynoa'dır. Seiko'nun da 1.67 indeksli camları var onlar da olabilir. Aslında çervenenize bağlı biraz da. Faset, yani çerçevesiz, gözlük kullanacaksanız Eynoa iyidir. Kırılmazlık garantisi var. Size verilen fiyat özel üretim için verilmiş. O yüzden yüksek. Yine de olması gerektiğinden yüksek bir fiyat. Biraz araştırma yapın bence.

Stok camlara yönelin. Özel üretim yaptırdığınız da stok camların iki katı fiyatına denk geliyor. O paraya iki çift cam yaptırırsınız. Birini eski çerçevenize birini de yeni alacağınız çerçeveye. Yedek gözlüğünüz de olur böylece. Sürekli gözlük kullanan birisiniz mecburen. Madem öyle yedek de olması şart.

Konunun dışında biraz; ama lens de kullanabilirsiniz. Oasys Toric kullanın. Başka bir şey kullanmayın.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.