Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (302. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
11.459
Cevap
593
Favori
2.275.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 300301302303304
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar herkese selam. 5 gün önce yeni gözlük yaptirdim. Rayban cerceve + hoya marka cam 950 tl tuttu. Yeni gözlüklerimle cok iyi gördügümü düsünüyordum fakat almanya`da ehliyet icin girdigim testte kaldim. Minimum %70 oraninda görüyor olmam lazimmis ama ben o kadar görmüyormusum. Bir fikri olan var mi acaba?

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

• Higher Vision kullanıcısına yanıt
    Eğer başka fiyatlara bulursanız atansun`a bulaşmayın. Ben 390´lıktan yaptırdım, hafif ama yeterli değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaskoo_87

Arkadaşlar merhaba tekrar, hayırlı ramazanlar.

Yakınlarıma daha önce hep ray-ban + hoya kombinasyonundan faydalanırdık. Lakin, dolar kuru malum, hoya cam için fena fiyatlar çekiyorlar.

Ekteki değerlere göre, yakın uzak bir arada hangi camı ve modelini önerirsiniz? Cam için bütçemiz 1000 lira (çerçeve hariç).
    Rayban RB5206 + VisionArt Progressive Cam için dün sipariş verdik. 1350 liraya anlaştık.

Yorumlarınızı alabilir miyim?

• İyi günler dilerim. Fotoğraftaki değerlere göre gözlükçü cam sipariş etmiş ve 600 lira fiyat vermiş. Bana oldukça pahalı geldi. Sizce bu normal mi? Yanıtlar için teşekkür ederim.
    GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!
  • Arkadaşlar güneş gözlüğü çerçevesine numaralı gözlük camı taktıracağım tavsiyeniz var mıdır, firma olarak. Atasun a yaptırdım rezil ettiler camları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flintstones -- 31 Mayıs 2018; 23:56:0 >
  • Hannover 96 kullanıcısına yanıt
    Acaba cam numaralarin vs dogru mu?

Popila olculerini aldilar mi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: hacıtitrettin

Selamlar, gözlüğü çok sevmediğim için(ama sürekli takıyorum), cama pek önem vermiyordum. Atasundan, devletin karşıladığı plastik camı kullanıyorum.

Sizce camın görme kalitesinin haricinde, göz sağlığına da olumlu/olumsuz etkisi var mıdır?

Ve piyasa da çok fazla model marka gözlük camı var, bu işin orta yolu hangi modeller veya hangi fiyat aralığıdır?
    Merhaba benim her zaman dedigim bir soz vardir

Gozluk senin dış cevrene hitap eder,

Camin ne kadar kaliteli iyi ise o da senin gorüş konforudur.

Kisacasi cam sevimi yapmadan once araba kullaniyor musun vs gbi cam secimi yapilmasi daha dgru bir secenek olacaktir

• en koyusundan gri colormatic gözlük yaptırmıştım. güneşte çok rahat oluyor. uv400 deniyor polarize deniyor bu kriterleri karşılarmı acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tayfunak T kullanıcısına yanıt
    Guneste ve gunluk kullanimda iyidir.Fakat colormatic caminizda antirefle kaplama vs var mi ve kolormatigin ust camlarida var uv400 trans, mavimor isigi kesici kaplama+uv400 trans gibi polarize cam gunluk yasantiniza gore degerlendirilebilir

• bana doktorun verdiği camlar evvelden beri hep 90° derecedir. ben herkezinki aynıdır sanıyordum. burda okuduklarımdan 135 var 95 olanı var, 35° var. neyi gösteriyor bu?

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfunak

bana doktorun verdiği camlar evvelden beri hep 90° derecedir. ben herkezinki aynıdır sanıyordum. burda okuduklarımdan 135 var 95 olanı var, 35° var. neyi gösteriyor bu?
    Gözünüzün astigmat bozuklugunun hangi acidan dereceden bozuk oldugunu ifade edip 0 derece ile 180 derece arasindadir.

• Merhaba arkadaşlar , akşamları araba kullanırken yol Işık'ları ve araba farları çok rahatsız ettiği için doktora gittim , muayenede -1 değerinde bozukluk olduğu anlaşıldı , bu derece neyi ifade ediyor , yaptırdığım camlar gece çok net gösteriyor , fakat bir noktaya odaklanmam yarım saniye kadar sürüyor , bu neden olabilir ?

Cam anti reflekte

• ihkelektrik kullanıcısına yanıt
    muayeneyi damla ile mi yaptılar yoksa direkt ölçüp reçete mi yazdılar. 1 ay alışma süreci var, 1 aydan sonra devam ederse başka bir doktora gidebilirsiniz.
  • Merhaba ilaçsız ölçüm yaptı ama birkaç cihazla iyice ölçtü muamele iyiydi :) yani

Bakalım yavaş yavaş alışacağız artık , gece sürüşlerinde dünya başka görünüyor artık .

• yaskoo_87 Y kullanıcısına yanıt
    Kullanıcısı ve HOYA şirketiyle tecrübe yaşamış biri olarak. HOYA`ya bulaşmayın derim..
  • Merhaba,
    Bir arkadaşım seıko 40 src kaplama tavsiye etti camlar için, kullanan varsa yorum yaparsa sevinirim.
  • Bu konuda gozlukcu var mi bilmiyorum ama hawk 6271 cerceve ariyorum

• Arkadaşlar cam değişimi olacak gözlüğümün. Bugün gittim gözlükçüye En kaliteli cam ışığa karşı duyarlı ve filtreli 180₺ dedi. Normal ışığı kıran cam 60₺. Hangisini almamı tavsiye edersiniz? Elektronik cihazları sık kullanıyorum ve sürekli takacağım gözlüğü.
  • Arkadaşlar çerçevesiz gozlugumun cami kirildi

Gözlükçü arkadaş iki camında değişmesi gerektiğini söyledi

Eski camlar fujima simdikileri hoya alacağım fakat piyasadan haberim yok

Eski camlarımda miyop, astigmat, colormatik ve kırılmayı zorlaştırıcı kalın bir bolum vardı

Şimdiki hoyada iki cam fiyatı ne olmalı ? öğleden sonra almam gerekli bildiğin körüm şuan ((:

• Selamlar öncelikle, halihazırda kontak lens kullanıcısı olan biri olarak gözlüğe dönüş yapma çabası içerisindeyim, tavsiyelerinizi bekliyorum;

Son muayeneden yıllar geçmesine rağmen her iki göz -7 derece miyobum, son aldığım gözlük; kapalı çerçeve bir ray-ban ve hesapta %60 inceltilmiş fujima camlı fakat oldukça ağır, ayrıca camlar görece çok kalın geldiği için yalnızca gözü dinlendirme maksatlı kullanıyorum.

Niyetim olabildiğince günlük kullanım açısından sorun yaratmayacak, hafif bir çerçeveyle tekrar gözlüğe dönmek istiyorum.

Marka opsiyonları, inceltme teknolojileri açısından başarılı cam üretici firma tavsiyelerize açığım. Bütçe açısından, lensin oldukça masraflı olduğu gerçeğini göz önüne alırsam, uzun yıllar sorun yaşatmadan, konfor ve görüş açısından tatminkar olduğu müddetçe sınırlarımı zorlayabilirim.

Şimdiden çok teşekkürler, iyi forumlar.

• 
Sayfa: önceki 300301302303304
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.