Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (2 Mobil) - 13 Masaüstü2 Mobil
5 sn
11.459
Cevap
593
Favori
2.275.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: math_tiger

Hocam camin markasi seikon mu ciftinin maliyeti 150-200 ise hemen yaptirayim

Aynı indeks ve çapta farklı marka da olma şansı var; ama zor ihtimal. Benim söylediğim Seikon'un firmasının ürünü. Tam adını hatırlamıyorum camın. Ben 150 TLye yapmıştım camları. O civarlara bulursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acizcool

quote:

Orijinalden alıntı: prokopi

quote:

Hocam banada tavsiyede bulunursaniZ sevinirim

Sadece yakin gozlugu istiyorsaniz
    55mm 1.58 indeks hi-drop diye bir cam var jilet gibi ince olur sizin numaralarinizda hszir soktan bulmak mumkun. Maliyeti 150-200 tl arasi olacaktir

Seikon değil mi? Ben de dün yaptım +3.75 +1.25 ve +3.25 +075... Hakikaten çok ince bir cam...

Baska firmalarda da vardir muhakkak ama ben seicon firmasindakilerden kullaniyorum hazirda yuksek numaralara kadar var. Evet cifti 150-200tl civaridir sn. Math-tiger

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

55mm 1.58 indeks hi-drop diye bir cam var jilet gibi ince olur sizin numaralarinizda hszir soktan bulmak mumkun. Maliyeti 150-200 tl arasi olacaktir

Seikon değil mi? Ben de dün yaptım +3.75 +1.25 ve +3.25 +075... Hakikaten çok ince bir cam...

Baska firmalarda da vardir muhakkak ama ben seicon firmasindakilerden kullaniyorum hazirda yuksek numaralara kadar var. Evet cifti 150-200tl civaridir sn. Math-tiger

Kutahyada bulma ihtimalim var mi bu dediginiz camdan organik cam dimi bunlar

• camlar için tavsiye edebileceğiniz bir yer varmı fiyat ve kalite açısından
  • sol: -2,25
    sağ:-2,25
    astigmat yok
    Cam ve çereçeve önerebilirmisiniz. Ayrıca Ankara'da hile hurda yapmayacak bir optikçi var mıdır tavsiye edebileceğiniz?.
  • Boylesine faydali bir konu icin cok tesekkurler ozellikle acizcool ve posetcay:)yasim 21 ameliyata guvenemedim ve birkac gun icinde gozlugumu degistirecegim acil yardim lazim. Goz numaram cok ama cok yuksek, miyop -12 ve 3.5 astigmatim var son numaralar bunlar. Cam ve cerceve onerilerinizi bekliyorum olabildigince ince olmasini istiyorum yalniz camlar kirilgan olmasin. Cerceeve olarak ne onerirsiniz ilk hedef kalinligi olabildigince gizlemek. Bu numaralari ne kadar inceltebiliriz yardimlarinizi bekliyorum. Simdiden cok tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi young_rock -- 19 Ağustos 2013; 2:41:50 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kutahyada bulma ihtimalim var mi bu dediginiz camdan organik cam dimi bunlar

Sanırım rx olarak üretilen hyperak camlarda işinizi görür

• Atasun nasıldır beyler?
  • Gözlüğün kirlenmemesi için bir kaplama var mıdır arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: young_rock

Boylesine faydali bir konu icin cok tesekkurler ozellikle acizcool ve posetcay:)yasim 21 ameliyata guvenemedim ve birkac gun icinde gozlugumu degistirecegim acil yardim lazim. Goz numaram cok ama cok yuksek, miyop -12 ve 3.5 astigmatim var son numaralar bunlar. Cam ve cerceve onerilerinizi bekliyorum olabildigince ince olmasini istiyorum yalniz camlar kirilgan olmasin. Cerceeve olarak ne onerirsiniz ilk hedef kalinligi olabildigince gizlemek. Bu numaralari ne kadar inceltebiliriz yardimlarinizi bekliyorum. Simdiden cok tesekkurler

Merhaba
    Cerceve olarak tam kapali kemik modeller cam kalinligi kismen gizli kalacaktir.
    olabilecek en ince cam kirilgan olan 1.9 indeks mineral camdir kemik bir cercevede kolay kolay kirilnaz. Kirilgan olmasin derseniz organik hammaddeli 1.74 indeks ile mineral kadar ince olmasada mumkun olan en ince cami elde edersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ekroman

sol: -2,25
    sağ:-2,25
    astigmat yok
    Cam ve çereçeve önerebilirmisiniz. Ayrıca Ankara'da hile hurda yapmayacak bir optikçi var mıdır tavsiye edebileceğiniz?.

% 30inceltilmis bence sizin numaralarinizda yeterli olur. Butcenizr gore markali camlardan tercihel edebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Silent Guardian

Atasun nasıldır beyler?

http://www.sikayetvar.com/arama/
    Nasil olduguna siz karar verin
    Markali antirefle kaplamali camlar daha gec kirlenir.

• Cok tesekkur ederim ilginiz icin peki 1.74 camin abbe degeri ne kadar oluyor ve cift camin fiyati hakkinda bilginiz var mi?

• Merhaba arkadaşlar;
    Gözlük camı konusunda uzman bir arkadaşın görüşü gerekiyor bana. Bugün essilor crizal kaplama 1.6 inceltilmiş camlardan gözlük yaptırdım. Ancak akşam eve geldiğimde fark ettim ki, ışığı camın birisinin kaplaması yeşil, diğeri mavi yansıtıyor. Camları sildim, temizledim. Mavilik gitti sanki. Şu an ışıkta ikiside yeşil. Ama arada ton farkı var.Birisi daha açık yeşil. Böyle olması normal midir? Camların ikiside -2,25. Crizal kaplamanın standart rengi var mıdır? Acaba camlar farklı cam mı? Aklıma bir sürü soru geliyor. Bu konuda yardımcı olabilecek var mı?
  • Lutfen acil yardim edin. rrcetede yazan son numaram sag -12 miyop -3.50 astgmat aks 20, sol -12 miyop -2.20 astgmat aks160. Eski numaram yani suan ki gozlugum sag -11.50 -2.75 ve aks 24, sol -11.50 -3.00 ve aks 155. Doktor fazla bir degisiklik yok istersen gozlugunu degstrme dedi ama gozzlukculer sacmalik astgmatin cok degismis kesin degistirmelisin dedi. Ve ben suan taktigim gozlugu 2 sene once 250 liraya almistim 1.74 visionart %65 inceltilmis. Gozlukcu kotu cam kullanmis dedi fosforlu kalemle cami boyadi ccam sarardi bunun kaplamasi kotu dedi dogru mu bu birde camin kartinda 1.74 mm yaziyor karta ole yazdirmistr ama ole yaptirmamista olabilir dedi bu mumkun mu? Birde wetzlich cam markasi hakkina ne diyorsunuz biri 460 lirata cift cam yaparim dedi bu fiyat nasil bu cam kotu mu visionarta gore? Coksoru oldu ama lutfen yardim :(

• quote:

Orijinalden alıntı: young_rock

Cok tesekkur ederim ilginiz icin peki 1.74 camin abbe degeri ne kadar oluyor ve cift camin fiyati hakkinda bilginiz var mi?

http://www.opticiansfriend.com/lenses.html
    Abbe degerleri burada yaziyor
    1.74 un abbe degeri 33
    Ciftinin fiyati 400tl den baslar markasi modeline gore yukselir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prokopi -- 21 Ağustos 2013; 7:57:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfy

Merhaba arkadaşlar;
    Gözlük camı konusunda uzman bir arkadaşın görüşü gerekiyor bana. Bugün essilor crizal kaplama 1.6 inceltilmiş camlardan gözlük yaptırdım. Ancak akşam eve geldiğimde fark ettim ki, ışığı camın birisinin kaplaması yeşil, diğeri mavi yansıtıyor. Camları sildim, temizledim. Mavilik gitti sanki. Şu an ışıkta ikiside yeşil. Ama arada ton farkı var.Birisi daha açık yeşil. Böyle olması normal midir? Camların ikiside -2,25. Crizal kaplamanın standart rengi var mıdır? Acaba camlar farklı cam mı? Aklıma bir sürü soru geliyor. Bu konuda yardımcı olabilecek var mı?

ikiside aynı numara ise camların yansımalarındaki renklerde farklılık olmaması lazım. farklı zamanlarda farklı değerlerle yapılan ar kaplama sonucu bu ton farklılığı olmuş olabilir. crizal kaplamanın mora çalan bir rengi vardı sanırım.

• Prokopi ve Acizcool arkadaslara bir sorum olacak..

Neden goz doktorlari ellerinde milyonluk goz kontrol aparatlari varken PP mesafesini olcme isini Gozlukculere birakirlar adeta topu onlara atarlar???
    Dr a olcuyu siz verin lutfen dediginizde alacaginiz cevap nerede ise hepsinde aynidir. Aletleri bozuktur..
    Milyonluk aletlerin olcemedigi PP mesafesini bazen gozlukculerin ellerinde cetvel ile olcmesine izin verirler..

Gecen gun goz muayenesi icin gittigim B*** goz klinigindeki doktora rica ettim, aldigim cevap gozlukcu olcsun oldu. Israr edince biz cetvelle olcuyoruz seklinde cevap verdi.. Goz kliniginde CETVEL...
    Burasi Turkiye ve B*** goz klinigi...

Lutfen rica ediyorum Doktorun bunu olcmemesinin altinda yatan amac nedir?
    Cevap icin simdiden resekkurler..
  • 100 liraya Crizal aldım beyler,iyi midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silent Guardian

100 liraya Crizal aldım beyler,iyi midir?

İyidir güle güle kullanın. yanında güvence sertifikanızıda aldınız mı ?
  • 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.