Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.459
Cevap
593
Favori
2.275.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kadorek

Merhaba prokopi arkadaşım yeni bir gözlük aldım özellikleri aşağıda toplamda 550 tl verdim sizce nasıl ve siz olsanız nasıl bir tercih yapardınız. Bütçem maks 600 TL

Nikon 1.61 index cam (sınıf olarak scs2 gibi bir şey söylediler gayet iyi olduğunu ve camın her yerinin odak noktası gibi olduğu belirttiler.)
    Sağ - 3,5 astigömat 2.25 miyop
    sol - 3 astigmat 2.50 miyop

çerçeve free marka facet

İlginiz için teşekkür ederim.

Gozluk aldiniz nasil diye soruyorsaniz Guzel gule gule kullanin. Free'ler guzel fena degil. Camlarinizda guzel.

----------
    @the-music geriye dogru bir kac sayfa okursaniz butun sorulariniza cevap bulursunuz.

Edit:imla hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prokopi -- 31 Temmuz 2013; 17:37:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• size sordugumda henuz sipariş vermemişlerdi değiştirme imkanım vardı ve de bu konuyu sipaşi verdikten sonra gördüm
    verdiğiniz bilgi için çok teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadorek -- 30 Temmuz 2013; 22:01:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cwr

3.5 4 yildir ayni cami kullaniyorum, elime alip cami isiga tuttugumda camda o kadar cok cizik ve kenarlarda defarmasyon görüyorum ki ama gel gelelim gözlük gözümdeyken sorun olmadigi icin degistirmeye üseniyorum

Bi zarari olmaz degil mi ?

Saglik yonunden gorusunuzun dusmesinin disinda bir etkisi olmaz ama 4yilda goz Numaralarınız Muhakkak değişmiştir en azından bunun için usenmeyip muayene ve yeni gozluk alin

• quote:

Orijinalden alıntı: the-music

quote:

Orijinalden alıntı: prokopi

quote:

Orijinalden alıntı: blaster2005

quote:

quote:

quote:

merhabalar ,

Göz doktoruna 3 sene önce gitmiştim.

Doktor gözlerin ii dedi. 3 sene öncesiyle şimdiki arasında çok az bir fark dedi.
    3 sene önce aldığım gözlükten çok memnun kalmıştım. Bilgisayar kullanırken gözlerim ağrıyordu. Araba kullanırken uzağı görmede zorlanıyordum.
    Özellik gece araba kullanırken gözlükle kullandığım da çok daha rahat kullanıyordum.Yine sinema da film izlerken çok rahat ediyordum.

Dün muayene oldum.

uzak daimi ; sağ göz : shp -0,75 cyl : -0,25 aks: 80

uzak daimi ; sol göz : shp : - 075 cyl : -0,25 aks : 90

göz doktorum camların antirefle olsun dedi.

Masa başı bilgisayar başında iş yapmaktım. İşte masamın konumundan dolayı ışık (dış ışık) karşımdan geliyor. gözlerim çok ağrıyor.

Gözlük camı hafif olsun kırılmaya karşı-çiziğe karşı hafif olsun.
    Birde sanırım camın ışığı kırması gerekiyor.

Gözlük camlar hakkında hiç bilgm yok.
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Teşekkür ederim.

Yuksek UV isinlari olan ortamlara ozel Transitions camlar oneririm.onumuzdeki gunlerde bende bir cift trans 7 fujima alicam yedek olarak.bu camlar gunes isinlarinin oldugu ortamlarda kararir UVA UVB isinlari %99 filtre eder. normal kullanim icinde japon Hoya onerebilirim.daha uygun fiyatlara yerli visionart yada japon fujima oneririm.

kararan camlardan istemiyorum.

Sinema seyrederken televizyon izlerken özelliklede bilgisayar kullanırken rahat edeceğim camlardan istiyorum.
    Bir de gece ve gündüz araba kullanırken rahat edebileceğim camlardan istiyorum.

Çünkü özellikle de araba kullanırkan göz taktığımda uzağı çok daha ii görebiliyorum.

@prokopi nin tavsiyelerinden yola cikarak Essilor f-360o oneririm o halde
    her noktada net gorus ozelligi var.

Numaralar cok dusuk f-360 olmasada olur. Markali antireflesi olan bir cam tercih ederseniz memnun kalirsiniz.
    Markasi olan camlarin yaninda bilgisayar ciktisi isim soyisim cam.numaralari camin markasi gibi bilgilerin bulundugu kredi kartina benzer guvence sertifikalari verilir.
    Pazar gunleri cogu gozlukcu kapalidir. Policarbon camlari bence twrcih etmeyin.

polikorbonları niye tercih etmemem gerek?

Açıklarsanız sevinirim

Arkadaşlar ben sorum hala cevap alamadım.

essilor f 360 'nın fiyatları ne kadardır?

Birde exess marka çerçeveler kaliteli midir?

Nasıl bir çerçeve almak gerekir. Benim çerçevede ilk kriterlerim hafif olması (titanyum) , sağlamlık estetik.

yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the-music -- 31 Temmuz 2013; 15:17:10 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

merhabalar ,

Doktor gözlerin ii dedi. 3 sene öncesiyle şimdiki arasında çok az bir fark dedi.
    3 sene önce aldığım gözlükten çok memnun kalmıştım. Bilgisayar kullanırken gözlerim ağrıyordu. Araba kullanırken uzağı görmede zorlanıyordum.
    Özellik gece araba kullanırken gözlükle kullandığım da çok daha rahat kullanıyordum.Yine sinema da film izlerken çok rahat ediyordum.

Dün muayene oldum.

Masa başı bilgisayar başında iş yapmaktım. İşte masamın konumundan dolayı ışık (dış ışık) karşımdan geliyor. gözlerim çok ağrıyor.

Teşekkür ederim.

Yuksek UV isinlari olan ortamlara ozel Transitions camlar oneririm.onumuzdeki gunlerde bende bir cift trans 7 fujima alicam yedek olarak.bu camlar gunes isinlarinin oldugu ortamlarda kararir UVA UVB isinlari %99 filtre eder. normal kullanim icinde japon Hoya onerebilirim.daha uygun fiyatlara yerli visionart yada japon fujima oneririm.

Sinema seyrederken televizyon izlerken özelliklede bilgisayar kullanırken rahat edeceğim camlardan istiyorum.

Çünkü özellikle de araba kullanırkan göz taktığımda uzağı çok daha ii görebiliyorum.

Numaralar cok dusuk f-360 olmasada olur. Markali antireflesi olan bir cam tercih ederseniz memnun kalirsiniz.
    Markasi olan camlarin yaninda bilgisayar ciktisi isim soyisim cam.numaralari camin markasi gibi bilgilerin bulundugu kredi kartina benzer guvence sertifikalari verilir.

Açıklarsanız sevinirim

Nasıl bir çerçeve almak gerekir. Benim çerçevede ilk kriterlerim hafif olması (titanyum) , sağlamlık estetik.

yardımcı olursanız sevinirim.

Essilor f360'ın (1.6 index) liste fiyatı 800 lira. Nakit ödemeye direk 560 lira teklif etmişlerdi (biraz daha pazarlıkla belki daha da düşürülebilir). Ben daha makul fiyat veren Ali Bey'den (prokopi) camlarımı (f360 forte kaplama) satın aldım . Camlar henüz gelmediği için işçiliği hakkında şu an için yorum yapamam. Ama kendisine güvenim tam. İyi bir iş çıkartacağından kesinlikle eminim. İstanbulda yaşıyorsanız kendisini tavsiye ederim.

• Orijinalden alıntı: the-music

merhabalar ,

Dün muayene oldum.

Teşekkür ederim.

Açıklarsanız sevinirim

----------
    @the-music geriye dogru bir kac sayfa okursaniz butun sorulariniza cevap bulursunuz.

• İki mesaj oncesini okursanız cevap aldığınızı gorursunuz 3-5 sayfa oncesini okursanız da tüm soruların cevabı mevcut.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prokopi -- 31 Temmuz 2013; 17:43:34 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar merhabalar,

Gözlükçüye gittim. Hoya marka olacak .1,53 olacak.40 abbe olacak.

Camın hammaddesi Trinex dedi. Onun için hoya oluş diğer markalar olmuş farketemez dedi. Fakat Hoya camı komple yaptığı için yani bazı maddeleri dışardan almadığı için hoya bu bakımdan daha ii dedi.

Exess tinayum çerçeve ve cam 400 tl ye geldi.

Sizce nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the-music -- 4 Ağustos 2013; 12:18:50 >
  • GÖZLÜK ÇERÇEVE TAVSİYESİ İSTİYORUM.MARKA VE ŞEKİL TAVSİYESİ.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
  • R SPH : -2,25
    L SPH : -2,50 -0,25
    ZEISS LOTUTEC 1.6 AS fiyat bilgisi alabilirmiyim ? @prokopi
  • quote:

R SPH : -2,25
    L SPH : -2,50 -0,25
    ZEISS LOTUTEC 1.6 AS fiyat bilgisi alabilirmiyim ? @prokopi

Camların liste fiyatı: çifti 240€ = 615tl

• sağ göz
    sph cyl ax
    -075 -1,50 15

sol göz
    sph cyl ax
    -075 -0,25 160

arkadaşlar reçetem bu şekilde birde tam okunmamakla birlikte (dr yazısı) :) reçetenin üzrinde miyop astigmat ve organik yazıları var
    cam olarak ne önerirsiniz bir kritermidir bilmiyorum ama işim geregi devamlı bilgisayar başındayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rsnykn -- 6 Ağustos 2013; 13:15:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rsnykn

sağ göz
    sph cyl ax
    -075 -1,50 15

sol göz
    sph cyl ax
    -075 -0,25 160

arkadaşlar reçetem bu şekilde birde tam okunmamakla birlikte (dr yazısı) :) reçetenin üzrinde miyop astigmat ve organik yazıları var
    cam olarak ne önerirsiniz bir kritermidir bilmiyorum ama işim geregi devamlı bilgisayar başındayım

Cam olarak bütçenize göre geçmişi de biraz okuyup kafanızda cam tipini şekillendirin. Markalı antirefle camları tavsiye ederim sürekli kullanacağınız için daha kullanışlı olurlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KraL_15

GÖZLÜK ÇERÇEVE TAVSİYESİ İSTİYORUM.MARKA VE ŞEKİL TAVSİYESİ.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
    Ben de bakıyorum bu aralar. Ben Dior Homme ve Gucci'nin modellerini beğeniyorum. Porsche Design da güzel. Kesinlikle dikdörtgen bir model tercih edin bence. Metaller benim daha çok hoşuma gidiyor ama öyle yaşlı gözlüğü gibi olanları kastetmiyorum. Kemik düşünüyorsanız da kalın modellerden uzak durun çünkü bence kadınsı bir hava veriyor :) Model tavsiyesi isterseniz benim beğendiklerimi yazarım size.
  • Benim de sormak istediğim bir kaç soru var. Benim gözlük camlarımın markasını hatırlamıyorum fakat gözlükçü japon malı demişti galiba. Fakat geçen sene aldıktan sonra yıkadım ve kurulamak amacıyla hafiften suyu aksın diye bacağıma vurdum o sırada telefonuma gelen kısmından küçük bir parça kırıldı. Gözlükçü bunu biraz alttan yontarak düzeltti. Sol camım nasıl olduğunu farketmedim ama çerçeveye eklendiği yerden küçük bir parça kopmuş. Geçen haftada kardeşimin kolu yüzüme kazayla çarptı ve sağ camın çerçeveye tutunduğu kenardan küçük bir parça koptu. Kırılmasın diye organik aldım fakat 3 defa hem de sert olmayan darbelerde kırılması sizce normal mi? bir önceki çerçevem ortadan kırıldı kaç defa top çarptı sayısız defa asfalt gibi sert zeminlere düşürdüm hiç bir şey olmamışken bunun böyle olması normal mi acaba? Bir de çerçevemle ilgili birşey sormak istiyorum. Çerçevemin yanları full plastik ve ön kısmı metal. Kulaklarımın çevresinde siyah kısımlar bembeyaz oldu nerdeyse. Bunu önlememin bir yolu var mı acaba? Bir yıllık daha gözlüğüm ve çok çirkin duruyor. Bu plastik çerçevelerin hepsinde oluyor mu acaba?

• quote:

arkadaşlar merhabalar,

Gözlükçüye gittim. Hoya marka olacak .1,53 olacak.40 abbe olacak.

Camın hammaddesi Trinex dedi. Onun için hoya oluş diğer markalar olmuş farketemez dedi. Fakat Hoya camı komple yaptığı için yani bazı maddeleri dışardan almadığı için hoya bu bakımdan daha ii dedi.

Exess tinayum çerçeve ve cam 400 tl ye geldi.

Sizce nasıl?

arkadaşlar gözlüğü aldım.

Fakat sanki eski gözlüğüm camları daha ii gibiydi.
    Bana mı öyle geliyor bilemiyorum. Yorumlardan yola çıkarak markalı hoya camlardan aldım.

fakat sanki eski gözlüğümle uzaktaki yazıları mesala araba kullanırken tabelaları daha ii görüyordum gibi.

Eski gözlüğümü kaybettiğimde yenisiyle eskisi aynı anda kıyaslıyamıyorum.

• Arkadaşlar merhaba, biraz bulanık görme ve uzak nesneleri tam seçememem nedeniyle doktora gittim. Astigmat teşhisi koydu ve gözlük kullanmam için reçete verdi numaralarım şu şekilde.

Sağ Göz---------------Sol Göz

S : -0.75---------------S : -1.50
    C : -1.75---------------C : -0.75
    A : 88-------------------A : 90

Gözümde astigmat olduğu için sağ göz -2.50 sol göz ise -2.25 olduğunu söylediler. Atasun optiğe gittim normal mineral cam ve seçtiğim çerçeve ve yedek gözlük için 28 tl toplamda 128 tl ye gözlüklerimi aldım cam için hiçbir işlem yaptırmadım inceltme veya farklı bir ekstra yok sigortanın verdiği camlar sadece organik cama antirefle kaplama yapmışlar. Başımı çevirirken görüntü dalgalı olarak geliyor buda mide bulantısı ve araba kullanırken istenmeyen durumlara neden oluyor.

Bu nedenle tekrar atasuna gittim ve sorunumu anlattım bana Seikonun camlarını önerdiler 2 seçeneği var ikiside asiferik camlar birisi %10 daha fazla görüş açısı sunuyor ve %45 inceltilmiş olarak geçiyor bunun fiyatı 399 TL. Diğeri ise çift taraflı asiferik cam ve inceltme ile daha ince düz cam gibi yani bombesi yok, %20 daha fazla görüş açısı sunuyor sanırım bi asiferik diye geçiyor. Sonuç olarak istediğim konforu yani gözümü sağa sola oynattığımda o dalgalı geçişten kurtulucam gibi görünüyor. Astigmat olduğum içinde gözlüğü sürekli kullanmak zorundaymışım bu nedenle konfor önemli.

Sizin tavsiyeleriniz nelerdir, şimdiden yardımlarınız ve yorumlarınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SamirCakir -- 10 Ağustos 2013; 13:40:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SamirCakir

Arkadaşlar merhaba, biraz bulanık görme ve uzak nesneleri tam seçememem nedeniyle doktora gittim. Astigmat teşhisi koydu ve gözlük kullanmam için reçete verdi numaralarım şu şekilde.

Gözümde astigmat olduğu için sağ göz -2.50 sol göz ise -2.25 olduğunu söylediler. Atasun optiğe gittim normal mineral cam ve seçtiğim çerçeve ve yedek gözlük için 28 tl toplamda 128 tl ye gözlüklerimi aldım cam için hiçbir işlem yaptırmadım inceltme veya farklı bir ekstra yok sigortanın verdiği camlar sadece organik cama antirefle kaplama yapmışlar. Başımı çevirirken görüntü dalgalı olarak geliyor buda mide bulantısı ve araba kullanırken istenmeyen durumlara neden oluyor.

Bu nedenle tekrar atasuna gittim ve sorunumu anlattım bana Seikonun camlarını önerdiler 2 seçeneği var ikiside asiferik camlar birisi %10 daha fazla görüş açısı sunuyor ve %45 inceltilmiş olarak geçiyor bunun fiyatı 399 TL. Diğeri ise çift taraflı asiferik cam ve inceltme ile daha ince düz cam gibi yani bombesi yok, %20 daha fazla görüş açısı sunuyor sanırım bi asiferik diye geçiyor. Sonuç olarak istediğim konforu yani gözümü sağa sola oynattığımda o dalgalı geçişten kurtulucam gibi görünüyor. Astigmat olduğum içinde gözlüğü sürekli kullanmak zorundaymışım bu nedenle konfor önemli.

Sizin tavsiyeleriniz nelerdir, şimdiden yardımlarınız ve yorumlarınız için teşekkürler.

İnsan bir düştüğü kuyuya bir daha düşmemeli. 128tl vermişsiniz çöp olmuş bir daha gitmişsiniz 400tl istemişler seiko stok cam için. O fiyatlara tl ustune forumda %45 inceltilmiş yuksek performans sunan kişiye özel üretim cam alanlar var. Ki siz 150-250tl gibi bir bütçeyle %45 inceltilmiş size sunduklarıyla aynı ayarda belki de daha iyisi asiferik stok camı piyasada bulmanız mümkün.

• quote:

Orijinalden alıntı: hungrywolf

Benim de sormak istediğim bir kaç soru var. Benim gözlük camlarımın markasını hatırlamıyorum fakat gözlükçü japon malı demişti galiba. Fakat geçen sene aldıktan sonra yıkadım ve kurulamak amacıyla hafiften suyu aksın diye bacağıma vurdum o sırada telefonuma gelen kısmından küçük bir parça kırıldı. Gözlükçü bunu biraz alttan yontarak düzeltti. Sol camım nasıl olduğunu farketmedim ama çerçeveye eklendiği yerden küçük bir parça kopmuş. Geçen haftada kardeşimin kolu yüzüme kazayla çarptı ve sağ camın çerçeveye tutunduğu kenardan küçük bir parça koptu. Kırılmasın diye organik aldım fakat 3 defa hem de sert olmayan darbelerde kırılması sizce normal mi? bir önceki çerçevem ortadan kırıldı kaç defa top çarptı sayısız defa asfalt gibi sert zeminlere düşürdüm hiç bir şey olmamışken bunun böyle olması normal mi acaba? Bir de çerçevemle ilgili birşey sormak istiyorum. Çerçevemin yanları full plastik ve ön kısmı metal. Kulaklarımın çevresinde siyah kısımlar bembeyaz oldu nerdeyse. Bunu önlememin bir yolu var mı acaba? Bir yıllık daha gözlüğüm ve çok çirkin duruyor. Bu plastik çerçevelerin hepsinde oluyor mu acaba?

1.50 yada 1.56 indeks organik camların kenarlarında pul atması diye tabir ettiğimiz çatlaklar oyuklar ufak darbelerle olabiliyor ama bazı durumlarda 2. Kat balkondan aşağı düşüyor birşey olmuyor darbenin nereye denk geldiği önemli bir önceki camlarınızın hammaddesi farklı olabilir.
    Çerçevenizin garantisi dolmamış gözlükçünüze götürün bir çift yeni sap ile değişimi istediğinizi söyleyin sorun olmayacaktır değiştirmesi lazım

• quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba, biraz bulanık görme ve uzak nesneleri tam seçememem nedeniyle doktora gittim. Astigmat teşhisi koydu ve gözlük kullanmam için reçete verdi numaralarım şu şekilde.

İnsan bir düştüğü kuyuya bir daha düşmemeli. 128tl vermişsiniz çöp olmuş bir daha gitmişsiniz 400tl istemişler seiko stok cam için. O fiyatlara tl ustune forumda %45 inceltilmiş yuksek performans sunan kişiye özel üretim cam alanlar var. Ki siz 150-250tl gibi bir bütçeyle %45 inceltilmiş size sunduklarıyla aynı ayarda belki de daha iyisi asiferik stok camı piyasada bulmanız mümkün.

Bendeki olay bu

SİFERİK DİZAYN CAM

olmasını istediğim ise bu

ASİFERİK YA DA Bİ-ASİFERİK CAM

Peki bana aynı bu etkiyi verebilecek ve astigmat olduğum için kenarları kalın olmayan yani seikodaki gibi çift taraflı inceltilmiş düz cam gibi ve % 20 gibi daha geniş görüş açısı sunabilecek, prizma etkisi yapmayacak (araba kullandığım için artı katkısı olacağını düşünüyorum) bir marka yada cam tavsiye edebilirmisiniz ? İlk resimdeki siferik cam şu anda gözlüklerim ve kenarları oldukça kalın numaranın düşük olmasına rağmen (herhangi bir inceltilme yaptırılmadı standart organik cam) Söylendiği kadarıyla Seikonun çift taraflı inceltilmiş bi asiferik camı kişiye özel üretim yaptırılacak japonyaya sipariş verileceği söylendi.

Az önce gözoptiğe gittim orda da zeiss ve seikoyu gösterdiler isteğim üzere, aynı cama seiko ve zeiss için 1116 tl fiyat verdiler. Atasunda 1000 tl fiyat verildi.

Ayrıca şunu belirtmek istiyorum kimse bana onu beğenmediysen şunu verelim şöyle iyidir böyle iyidir denmedi, kimsenin günahını almayalım. Sonuçta yaşam kalitemi birebir etkileyeceği için ben daha iyi ne var ne yapabiliriz diye sorunca seikoyu tavsiye ettiler ve özelliklerini vs.. aktardılar.

Sonuçta göz rahatsızlığı neden kuyuya düşmüşüm orasınıda anlayamadım. Atasunda cam için para vermedim ssknın karşıladığı organik camlar buna rağmen ekstra para vermeden antirefle kaplama yapılmış. Seçtiğim çerçeve 149 tl idi bundan ssknın karşıladığı bedel düşüldü ve ikinci gözlük için de eğer istersem cam, çerçeve dahil 28 lira olduğu söylendi hepsi toplamda 128 tl daha iyisi varmı piyasada ?

Ayrıca şunuda belirtmek istiyorum şu anda aldığım yani 128 tl verdiğim gözlükler geri alınacak ve belirtilen fiyattan düşülecek, ortada çöp olan herhangi bir şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SamirCakir -- 10 Ağustos 2013; 16:40:49 >

• quote:

quote:

quote:

Bendeki olay bu

SİFERİK DİZAYN CAM

olmasını istediğim ise bu

ASİFERİK YA DA Bİ-ASİFERİK CAM

Peki bana aynı bu etkiyi verebilecek ve astigmat olduğum için kenarları kalın olmayan yani seikodaki gibi çift taraflı inceltilmiş düz cam gibi ve % 20 gibi daha geniş görüş açısı sunabilecek, prizma etkisi yapmayacak (araba kullandığım için artı katkısı olacağını düşünüyorum) bir marka yada cam tavsiye edebilirmisiniz ? İlk resimdeki siferik cam şu anda gözlüklerim ve kenarları oldukça kalın numaranın düşük olmasına rağmen (herhangi bir inceltilme yaptırılmadı standart organik cam) Söylendiği kadarıyla Seikonun çift taraflı inceltilmiş bi asiferik camı kişiye özel üretim yaptırılacak japonyaya sipariş verileceği söylendi.

Az önce gözoptiğe gittim orda da zeiss ve seikoyu gösterdiler isteğim üzere, aynı cama seiko ve zeiss için 1116 tl fiyat verdiler. Atasunda 1000 tl fiyat verildi.

Ayrıca şunu belirtmek istiyorum kimse bana onu beğenmediysen şunu verelim şöyle iyidir böyle iyidir denmedi, kimsenin günahını almayalım. Sonuçta yaşam kalitemi birebir etkileyeceği için ben daha iyi ne var ne yapabiliriz diye sorunca seikoyu tavsiye ettiler ve özelliklerini vs.. aktardılar.

Sonuçta göz rahatsızlığı neden kuyuya düşmüşüm orasınıda anlayamadım. Atasunda cam için para vermedim ssknın karşıladığı organik camlar buna rağmen ekstra para vermeden antirefle kaplama yapılmış. Seçtiğim çerçeve 149 tl idi bundan ssknın karşıladığı bedel düşüldü ve ikinci gözlük için de eğer istersem cam, çerçeve dahil 28 lira olduğu söylendi hepsi toplamda 128 tl daha iyisi varmı piyasada ?

Ayrıca şunuda belirtmek istiyorum şu anda aldığım yani 128 tl verdiğim gözlükler geri alınacak ve belirtilen fiyattan düşülecek, ortada çöp olan herhangi bir şey yok.

Ortada mağduriyet yoksa problem yok ilk mesajınızdan ben o şekilde algıladım.
    Yinede araştırıyım kafamdaki soru işaretleri silinsin derseniz konuda Geriye doğru biraz giderseniz tecrübelerini paylaşan arkadaşların yorumlarını okursunuz neden kuyuya düşmek tabirini kullandığım hakkında fikir verebilir.
    1000tl bana biraz fazla geldi çift cam için, kişiye özel camlardan ve fiyatlarından da bahsedilmişti yakın geçmişte...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prokopi -- 11 Ağustos 2013; 0:44:22 >

• 
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.