Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.457
Cevap
593
Favori
2.275.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: osman3510

gözlük reçetemde sağ göz sph-150, cyl-0.50, ax86 ve sol gözde sph-0.75,cyl-2.75,ax67 yazıyor tanı miyop astigmat gözlükçüde osse nin 0510702 col.01 osse 550 18-140 markası olan bir çervesini beğendim. %40 inceltilmiş aseferik, organik cam kaplamalı ama kaplamanın ne tür olacağını bilmiyorum.işbir in camı olacakmış. en iyi yerli dedi doğru mudur? çerçeve ve cama 300tl fiyat verdi. kamu çalışanıyım devletin katkı payı düşüldükten sonra geri kalan fiyat 300tl normalde daha pahalıymış. %30 inceltilmiş lightex ile %40 inceltilmiş aseferik cam arasında görüntü netliği farkı var mıdır? gözlüğü alırken nelere dikkat etmeliyim fiyat pahalı mı? gözlüğü sürekli kullanacağım. bana yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

Astigmatiniz yuksek asiferik bir cam daha mantikli olur.
    Isbir en iyi yerli firmadir dogru.
    Fiyat normal gibi.
    Hayirli olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tugrul4545

quote:

Orijinalden alıntı: prokopi

quote:

Orijinalden alıntı: tugrul4545

sahurdan sonra herkese selamlar :)

arkadaslar uzağı görememe ( her zaman değil özellikle yorgun olduğum zamanlarda ) şikayeti bir de hani bu zamana kadar hiç gözleri kontrol ettirmedim bahanesi ile de
    gittiğim göz doktorunda Sağ ve Sol gözlerde 0.50 miyop ve sağ da 170 derece astigmat çıktı.

ilk kez gözlük kullanacağım ve genellikle bilgisayar başında iken tv seyreder iken falan olacak .
    bunun için nasıl bir cam ve çerçeve önerirsiniz. ilk kez kullanacağım için sanki gözümde yokmuş hissi erecek çerçeve istiyorum esasında.
    camın ise özellikleri ve markası ne olmalı ?
    biliyorum 0.50 çok öneml değil herhalde ama esas astigmat için istiyorum. çünkü doktor da astigmatsın baş ağrısı yapar dedi gerçekten de oluyor bazen.

gözlükçüye gittiğimde crizal cam önerdi anti reflective ve SSK indirimi ile cam çerçeve 200 tl fiyat çıkardı %30 inceltilmiş falan dedi.

fiyat nasıldır sizce yorum ve önerilerinizi istiyorum özellikle cam konusunda. çünkü bugun alacağım gözlükçü kandırmasın beni :)
    ha bir de gözlükçünün hangi maka camı hangi özellikleri ile verdiğini nerden bilebilirim. belki crizal falan deyip dandik birşey veririse ya da anti refllective özellik var deyip kandırırsa diye korkuyorum .
    iyi sabahlar :)

Crizal guzel bir kaplamadir memnun kalirsiniz.
    Gözlüğünüz ile.birlikte crizal tercih ettiginiz icin kredi karti gibi üzerinde bilgisayardan yazilmis sekliyle adiniz soyadiniz cam numaralari ve % 30 inceltme icin cam markasi bolumunde crizal1.56 yazan bir kart ve crizal temizlik seti verilmesi lazim.
    Crizal % 30 inceltmeli camlar 100-150 tl araliginda piyasada bulunabilir.
    Bu sekilde teslim edilirse cam crizaldir farkli bir durum olursa buradan paylaşabilirsiniz.

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM . BUGUN ATASUN A GİTTİM FAKAT İSTEDİĞİM ÇERÇEVE MODELLERİNDEN YOKTU.
    YARIN BAŞKA YERLERE DE BAKACAĞIM . İNŞALLAH SEÇİM YAPABİLİRİM. MALUM FAZLA DOLAŞAMIYORUZ HAVALAR SICAK :)

Atasunhttp://www.sikayetvar.com/firma/detay/7429

@atinisevenkovboy Soylemistim gormeden odak problemi var diyemeyiz. Gozlukcunuze gidin durumu anlatin cozum bulamazsaniz baska bir gozlukcuye gidin

• ++

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaShhh -- 10 Temmuz 2013; 10:23:03 >
  • http://s1307.hizliresim.com/1c/b/q30w4.jpg
    Merhabalar ben yeni gözlük alacak olan bir kimse :)
    Daha önceden greyder marka çerçeve kullandım ve sağlam olduğu için memnunum (yaklaşık 2.5 yıl kullandım) fakat biraz ağır gibi ( yarı çerçeve)
    Kullandığım cam hakkında hiç bir bilgim yok bu forumda görünce bilgisiz olduğumu anladım.
  • sağ gözümde kayma ve tembellik var

gözlük reçetesi aşağıdaki gibi

günde 5-6 saat bilgisayar karşısındayım işten dolayı

hangi tür çerçeve ve cam kullanmalıyım ne önerirsiniz

bütçem kısıtlı gözümü rahatlatacak en iyi tercihi yapmak istiyorum

sgk güvencesi içinde 150 - 200 lira limitim var aşamam

• miyop+astigmatım var numaralarım büyük %75 en inceltilmiş cam hangisinde vardır mineral e organik olarak ve marka olarak fiyat açısından
  • Arkadaslar miyop icin cam inceltmelerinde bir olcu skalasi var mi? Ornegin 4 numara %55 inceltilmis bir camin kalinligi kac mm'dir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Johnny B. Goode

Arkadaslar miyop icin cam inceltmelerinde bir olcu skalasi var mi? Ornegin 4 numara %55 inceltilmis bir camin kalinligi kac mm'dir?

Belki bu linkden yararlanabilirsiniz..
    http://www.opticampus.com/tools/thickness.php

burada bazi programlarin bu isi yaptigi anlasiliyor.
    http://www.optiboard.com/forums/showthread.php/22742-Lens-Thickness-Calculator

programi indirmek icin
    http://www.optiboard.com/forums/attachment.php?s=2cf7ecacfee33ab98389eb8b15263cc9&attachmentid=3336&d=1175572615

Tabii birde inceltme % si ile index iliskisini bilmek lazim.

- 1,50 index = Standart kalınlıktır.
    - 1,56 index = %25 - %35 inceltilmiştir.
    - 1,61 index = %40 - %45 inceltilmiştir.
    - 1,67 index = %55 inceltilmiştir.
    - 1,74 index =%65 - %70 inceltilmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sas_sas -- 11 Temmuz 2013; 14:59:37 >

• sas_sas kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, işime yaradı.
  • Arkadaşlar 4,75'er miyop 0,25'e 0,50 astigmat derecelerim var.

Önceki gözlüğümün antirefle tabakası hamama unutup gözlükle girdiğim için eridi. Bunu garanti kapsamında değiştirirler mi yoksa kullanıcı hatası mıdır? Değiştiremesek bile antirefleyi sildirebilir miyim, çok maliyetli olur mu?

Birde yıllardır gözlük kullanmaktan sıkıldım, lazer yaptırmayı ciddi olarak düşünmeye başladım, sizce lasik operasyon yapılabilir bir şey midir, optikçi arkadaşlarımız bu konuda ne düşünüyor?

Son olarak da yedek gözlük için fujima 1,61 düşünebilir miyim, bana maliyeti ne olur?

İlginize çok teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnny B. Goode

Arkadaslar miyop icin cam inceltmelerinde bir olcu skalasi var mi? Ornegin 4 numara %55 inceltilmis bir camin kalinligi kac mm'dir?

Sececeginiz cercevenin ekartmanina gore kalinlik degisim gosterir

• quote:

Orijinalden alıntı: Manst FK

sağ gözümde kayma ve tembellik var

gözlük reçetesi aşağıdaki gibi

günde 5-6 saat bilgisayar karşısındayım işten dolayı

hangi tür çerçeve ve cam kullanmalıyım ne önerirsiniz

bütçem kısıtlı gözümü rahatlatacak en iyi tercihi yapmak istiyorum

sgk güvencesi içinde 150 - 200 lira limitim var aşamam

O fiyatlara sizi yillarca uzmeyecek orta halli bir cerceve ve kaplamasi guzel bir cam alabilirsiniz bir cok cam.markasi islendi birini tercih edin ama bu sefer markali bir cam alin daha kullanisli oldugunu goreceksiniz

• merhabalar gözlük aldığım yeri aradım bana sizin optik gözlükten aldığımız odak noktası yeterlidir güneş gözlüğü için almaya gerek yoktur dedi doğru mudur bu?
  • Herkese merhaba,
    Bilgisayar sektöründe çalışıyorum ve ürün alırken çok inceler araştırır didik didik ederim, fiyat/performans analizi yaparım 1-2 ay fiyat takip ederim. Ancak ondan sonra ürün alırım. Çok elzem ihtiyaç değilse hiçbir şeyi hemen almam. Buna karşılık yaklaşık 25 yıldır ( 13-14 yaşından beri) gözlük kullanmama rağmen daha önce hiç araştırmadığımı ve merak etmediğimi yeni anlıyorum.
    Camlarım eskidiği ve kullandığım çerçeveden de sıkıldığım için yeni gözlük almaya karar verdim (vermez olaydım)

Gözlükçülerden 1-2 cam markası öğrenip aratınca bu foruma ulaştım ki yıllardır donanım haberde okurum yazarım ama hiç böyle bir sayfa olacağı aklıma gelmemişti. Neyse lafı çok uzattım bu gözlükçüler nasıl bir örgüt kardeşim, internette ne fiyat listesi nede doğru düzgün bilgi yok. Çok kapalı bir sektör. Ancak sizlerin yardımıyla bu gözlük alımı konusunu çözebilirim diye düşünüyorum.

Gelelim konuya.

Öncelikle Miyop Astigmatım

Sağ
    Sferik : -2.00
    Silindirik : - 2.25
    Aks : 180

Sol
    Sferik : -2.25
    Silindirik : - 2.50
    Aks : 170

Yakınımda olan 4-5 gözlükçü gezdim genelde ilk önerilen ESSILOR marka camlar. Ben mümkünse hem normal hem de trans ayrı ayrı 2 gözlük almak istiyorum

Essilor Crizal Alize 1.6 (RX'e giriyormuş benim ölçüler)
    Bu marka için aldığım en iyi fiyat çift cam için 350TL

Aynı markanın aynı özellikte Trans VII için ise 470TL fiyat aldım.

Diğer marka

İşbir Visionart Gravis Arya 1.6 - 212TL
    Trans olanı 380TL

Tabi onlarca marka var duydum okudum ama her gözlükçüde her marka olmuyor anladığım kadarıyla. ATASUN'a gittim mesela onlar biraz uçmuş 400TL ye 700TL gibi fiyat çıktı en üst kalite camlara, ayrıca kendi marka camlarıymış iyi günlerrrr diyip hemen kaçtım dükkandan :)

Yukardaki 2 marka ve fiyat için ne diyorsunuz, başka fiyat bakmam gereken marka öneriniz var mı?

Her şey için şimdiden teşekkürler.

• Eschenbach Titanflex çerçeveler için fikri olan var mı? Fiyat ve yoruma ihtiyacım var. Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Y-ZiyA

Arkadaşlar 4,75'er miyop 0,25'e 0,50 astigmat derecelerim var.

Önceki gözlüğümün antirefle tabakası hamama unutup gözlükle girdiğim için eridi. Bunu garanti kapsamında değiştirirler mi yoksa kullanıcı hatası mıdır? Değiştiremesek bile antirefleyi sildirebilir miyim, çok maliyetli olur mu?

Birde yıllardır gözlük kullanmaktan sıkıldım, lazer yaptırmayı ciddi olarak düşünmeye başladım, sizce lasik operasyon yapılabilir bir şey midir, optikçi arkadaşlarımız bu konuda ne düşünüyor?

Son olarak da yedek gözlük için fujima 1,61 düşünebilir miyim, bana maliyeti ne olur?

Üstatlar zahmet olmazsa görüşlerinizi alalım...

• quote:

Orijinalden alıntı: Atını Seven Kovboy

merhabalar gözlük aldığım yeri aradım bana sizin optik gözlükten aldığımız odak noktası yeterlidir güneş gözlüğü için almaya gerek yoktur dedi doğru mudur bu?

Uygulandiysa doğrudur. Nasil odak almislardi?

• quote:

Orijinalden alıntı: [S]ensei

Herkese merhaba,
    Bilgisayar sektöründe çalışıyorum ve ürün alırken çok inceler araştırır didik didik ederim, fiyat/performans analizi yaparım 1-2 ay fiyat takip ederim. Ancak ondan sonra ürün alırım. Çok elzem ihtiyaç değilse hiçbir şeyi hemen almam. Buna karşılık yaklaşık 25 yıldır ( 13-14 yaşından beri) gözlük kullanmama rağmen daha önce hiç araştırmadığımı ve merak etmediğimi yeni anlıyorum.
    Camlarım eskidiği ve kullandığım çerçeveden de sıkıldığım için yeni gözlük almaya karar verdim (vermez olaydım)

Gözlükçülerden 1-2 cam markası öğrenip aratınca bu foruma ulaştım ki yıllardır donanım haberde okurum yazarım ama hiç böyle bir sayfa olacağı aklıma gelmemişti. Neyse lafı çok uzattım bu gözlükçüler nasıl bir örgüt kardeşim, internette ne fiyat listesi nede doğru düzgün bilgi yok. Çok kapalı bir sektör. Ancak sizlerin yardımıyla bu gözlük alımı konusunu çözebilirim diye düşünüyorum.

Gelelim konuya.

Öncelikle Miyop Astigmatım

Sağ
    Sferik : -2.00
    Silindirik : - 2.25
    Aks : 180

Sol
    Sferik : -2.25
    Silindirik : - 2.50
    Aks : 170

Yakınımda olan 4-5 gözlükçü gezdim genelde ilk önerilen ESSILOR marka camlar. Ben mümkünse hem normal hem de trans ayrı ayrı 2 gözlük almak istiyorum

Essilor Crizal Alize 1.6 (RX'e giriyormuş benim ölçüler)
    Bu marka için aldığım en iyi fiyat çift cam için 350TL

Aynı markanın aynı özellikte Trans VII için ise 470TL fiyat aldım.

Diğer marka

İşbir Visionart Gravis Arya 1.6 - 212TL
    Trans olanı 380TL

Tabi onlarca marka var duydum okudum ama her gözlükçüde her marka olmuyor anladığım kadarıyla. ATASUN'a gittim mesela onlar biraz uçmuş 400TL ye 700TL gibi fiyat çıktı en üst kalite camlara, ayrıca kendi marka camlarıymış iyi günlerrrr diyip hemen kaçtım dükkandan :)

Yukardaki 2 marka ve fiyat için ne diyorsunuz, başka fiyat bakmam gereken marka öneriniz var mı?

Her şey için şimdiden teşekkürler.

Essilor icin verilen fiyat iyi sizin numaralarinizda uretim olur o camlar o yuzden biraz daha pahali cikiyor. Hazirda fujima 1.61 camlar var sizin numaralarinizda 200tl gibi bir rakama mal etmek mumkundur. Ama trans7 uretim olacagi icin hammadde olarak sanirim henuz gelmedi cunku once trans6 hammaddeler uretilip bitecek sonra t7'ye gecilecek dolayisiyla trans7 olmayacaktir size soylemis olsalarda.
    Isbir yerli firma fiyatlari uygun tercih edebilirsiniz.
    Cerceve ile bilgim yok muhtemelen cervevesiz bir gozluk icin kirilmaya karsi garantili cam tercih edin. Fujima kirilma garantisi veriyor.

• prokopi kullanıcısına yanıt
    optik gözlüğü takıp makinadan bir kameraya baktırarak almışlardı. ama güneş gözlüğü bulanık gösteriyor bunu neden yapıyor çözemedim :(

camlar göze çok yakın ondan mı acaba diyeceğim ama çok saçma olacak
  • quote:

quote:

Arkadaşlar 4,75'er miyop 0,25'e 0,50 astigmat derecelerim var.

Üstatlar zahmet olmazsa görüşlerinizi alalım...

Hamamda terleyen gozlugunuzu aldiginiz yere goturun garantiye girer umarim.
    Lazer yaptirsanizda sifirlanmayabilir, kor olma riskini kabul ettiginize dair imza aliyorlar ve bunlar olmasa bile bence en buyuk handikapi 3-5 sene icinde lazer olanlarin cogu tekrar gozluk kullanmaya basliyor ve ileri yaslarda gozunuzde olusacak katarakt icin de gecmiste oldugunuz lasik engel teskil edebiliyor bunlari göz önünde bulundurarak siz karar verin.
    Fujima 1.61 isinizi gorur fiyat ciftini 150tl civarna almak mumkun

• 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.