Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (93. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (3 Mobil) - 12 Masaüstü3 Mobil
5 sn
11.457
Cevap
594
Favori
2.275.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: evwt

quote:

Orijinalden alıntı: swat882

merhabalar @evwt.. 21 yaşındayım

gözlük çerçevemi değiştireceğim... şu model çok hoşuma gitti ancak türkiyede nerede bulacağımı bilmiyorum

http://www.oakley.com/products/7178/27428

Size 55

Eye (A): 55
    Bridge (DBL): 18
    ED: 58.0
    B: 33.04
    Temple: 140

ve bu kalıplarda hangi en kaliteli camı takabilirim?

lens numaralarımı yazıyorum fikir vermesi açısından

astigmat
    sağ 3.00 -2.75 10
    sol 3.00 -2.75 180

sanırım bu bir optik çerçeve değil.Güneş gözlüğü.1.61 veya 167 AS cam yeterli gelecektir.İsterseniz free form Bir 1,61 Camda olabilir Fiyatları 350- 450 tl arasında

merhabalar linkteki gözlük ve numaraları optik gözlük.....

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

benim lensler özel sayılır.... bu şekilde....

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: b.unal1987

Merhaba

Reçetemin yarın son günü yardımcı olursanız sevinirim. Günün 10 saati bilgisayar kullanıyorum. Yeni gözlükler alıcam. Sadece camlar için 600 TL bütçe ayırdım. Bana önerdiğiniz camın marka ve özelliklerini söyleyebilirmisiniz.

Sağ göz: -4,75 miyop -0,50 astigmat Ax 165

Sol göz : -5,25 miyop -0,50 astigmat Ax 180

Novax Ultral 1,67 AS PİXAR kaplamalı Camı Tavsiye Ederim. Fİyatı 580 tl dir.Free Formda Üretilir.Camın Her noktasında Abbe Değeri aynı yani görüş kalitesi aynı olur.Pixar kaplamayla Birlikte Mükemmel bir Cam sahibi olursunuz.

Öncelikle çok teşekkür ederim. Bu pixar kaplama bilgisayar kullanmakla ilgili mi. Yoksa sadece kir ve toz tutmaması için mi.

• Arkadaslar 1.56 crizal kaplamali gözlük var. Saç spreyi sıkarken gözlüğün üstüne geldi sprey taneleri. Sıvı sabun,alkolsüz mendil,gözlük temizleme spreyi vs ile temizlemeye çalıştım banamısın demedi benek benek kaldı resmen lekeler.
    Nasıl temizleyebilirim acaba? Fikriniz varmı her türlü denemeye açığım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Temizleyemezsin çünkü camın Üzerinde Saç sipreyi yok Saç saç sipreyi camın Crazit kaplamsını attırmış.Temizleyecek bişe yok .Optisyeninle görüş fazla müdahele etmeden Belki yardımcı olur.Camların değişi konsuunda
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba

Reçetemin yarın son günü yardımcı olursanız sevinirim. Günün 10 saati bilgisayar kullanıyorum. Yeni gözlükler alıcam. Sadece camlar için 600 TL bütçe ayırdım. Bana önerdiğiniz camın marka ve özelliklerini söyleyebilirmisiniz.

Sağ göz: -4,75 miyop -0,50 astigmat Ax 165

Sol göz : -5,25 miyop -0,50 astigmat Ax 180

Novax Ultral 1,67 AS PİXAR kaplamalı Camı Tavsiye Ederim. Fİyatı 580 tl dir.Free Formda Üretilir.Camın Her noktasında Abbe Değeri aynı yani görüş kalitesi aynı olur.Pixar kaplamayla Birlikte Mükemmel bir Cam sahibi olursunuz.

Öncelikle çok teşekkür ederim. Bu pixar kaplama bilgisayar kullanmakla ilgili mi. Yoksa sadece kir ve toz tutmaması için mi.

Pixar dahil 9 kattan oluşan bütün kaplamaların 1 katı EMI dir Yari elektromanyetik dalga soğurma özelliğine sahiptir.Bu yüzden B,ilgsayar başında rahatılıkla kullanabilirsin.Toz su buhar tutmaması da hediyesi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: uskupluoglu

Miyopi -2.50 Sph reçete

Tag Heuer 7101 serisine

1.6 index ile uygulanması yeterli olur mu?

Yoksa 1.67 ya da 1.74 index seçeneklerinden birisini uygulamak daha mı iyi olur?

Teşekkürler.

-2,50 için 1,61 uygun dur.Çünkü camlar ince olsun diyede görüntü kalitesinden taviz vermenin manası yok.
  • quote:

quote:

quote:

merhabalar @evwt.. 21 yaşındayım

gözlük çerçevemi değiştireceğim... şu model çok hoşuma gitti ancak türkiyede nerede bulacağımı bilmiyorum

http://www.oakley.com/products/7178/27428

Size 55

Eye (A): 55
    Bridge (DBL): 18
    ED: 58.0
    B: 33.04
    Temple: 140

ve bu kalıplarda hangi en kaliteli camı takabilirim?

lens numaralarımı yazıyorum fikir vermesi açısından

astigmat
    sağ 3.00 -2.75 10
    sol 3.00 -2.75 180

sanırım bu bir optik çerçeve değil.Güneş gözlüğü.1.61 veya 167 AS cam yeterli gelecektir.İsterseniz free form Bir 1,61 Camda olabilir Fiyatları 350- 450 tl arasında

merhabalar linkteki gözlük ve numaraları optik gözlük.....

benim lensler özel sayılır.... bu şekilde....

Bu optik gözlükse ben bu mesleği bırakıyorum.Böyle Optik gözlük olurmuymuş hiç.

Cam numaralarınız toplamda 5'i geçtiğinden dolayı bu ve Buna benzer bir çerçeveye "Düzgün Montajlanmış" Bir Cam Taktırdığınızde incelte oranı ne olursa olsun %100 sizi tatmin edecek incelikte bir cama sahip olamazsınız.Çerçevenin HORİZANTAL Yani yatay uzunluğu çok fazla Bu yüzden kenar kalınlığı ona göre biraz yüksek olur çok estetik bi gözlük olmaz olsada Biraz Fiyatı Yüksek olur.Pupila Mesafenizi 64 var sayarsak Cam odağından kenara doğru 25 mm dıştan kesilir bucam 1,74 camla bile Kenar kalınlığı 4-5mm den aşağı olmaz.1,74 birçift fiyatı 1000 küsür TL.
    1,74 Kaybedilen Abbe değerine bağlı görüş kaybı da cabası.
    Bence daha Oval tarzda Bir çerçeve almanız Hem sizin Hem Gözlerinizin Faydasınadır.

• Arkadaşlar benim fotokromik yani colormatik camlı gözlüğüm var. orta seviyeli bir şey veriyorum demişti gözlükçüm, satın almadan önce. diğerleri sana pahalı olur dedi. bende aldım. 15-16 aydır kullanıyorum. rengi iç ortamda tam açılmayan, ve dışarda da çok aşırı kararmayan cinsten bir cam. fakat artık eskisinin yarısı kadar bile kararmıyor. acaba bu konuda bir şey yapabilir miyim? bir yerlerde ısıtın biraz diyorlardı ama orayı tekrar bulamadım, hangi site hatırlayamıyorum da. nasıl yapılacağını bilmiyorum. bu yüzden sormak istedim. eskisi gibi olmasının bir yolu var mı arkadaşlar. varsa lütfen, cevaplarınızı esirgemeyin kardeşinizden. canımı çok sıkıyor bu konu. bir de camları değiştirmek istesem, mesela transition 6 camdan almaya kalksam, kaça patlar? her iki gözümde 2 numara. uzağı göremiyorum. ve almak için doktora tekrar gitmeme gerek olur mu sizce? direk olarak gözlükçüye gidip istesem, verir mi? tabi fiyat önemli benim için. beni bilgilendirirseniz sevinirim. çok sağ olun arkadaşlar şimdiden.

• quote:

Orijinalden alıntı: isilc

Fujima yı aradım cok yerde satılıyormus,

hoyaya göre daha mı sıradan yoksa bu ürün ? fıyatı da uygun

Aynı özelliğe sahip 2 camda Hoyadan daha Kaliteli çıkaçağından eminin.Fujima Camlar Hava ve ışık geçirmez ambalajlarda Gelir.Bu yüzden Camları Kullanmaya başladığınız Gün üretildiği Günle Aynıdır.Biliyorsunuzki CR39,plastik, PVC polietilen policarbon Vb Ürünlerin havayla ve ışıkla temasıyla zamanla Sararmalar Esnekliğinin kaybı şeffaflığının yitirilmesi gibi sorunları vardır.Gözlük Camlarında Bu süre çok uzun olsada neden Cam gözlüğünüzde eskimesi gerekirken Cam deposunda Eskisin.
    He HoYA larda Belki Öyle bir pakette geliyodur Onuda kötülemiş olmiyim Şindi. HOYANIN avantajıda Şudur Eğer Bütçenize uygunsa Free Forum Veya Dijital Free Form Camları Varsa Öyle bir cam yaptıra bilirsiniz.Yanlız Fujima 1,67 500 tl civarındayda HOya 1,67 650 -700 dür. Hoya Free Form 1,67 1000 TL civarındadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: serhatsaglam

Arkadaşlar benim fotokromik yani colormatik camlı gözlüğüm var. orta seviyeli bir şey veriyorum demişti gözlükçüm, satın almadan önce. diğerleri sana pahalı olur dedi. bende aldım. 15-16 aydır kullanıyorum. rengi iç ortamda tam açılmayan, ve dışarda da çok aşırı kararmayan cinsten bir cam. fakat artık eskisinin yarısı kadar bile kararmıyor. acaba bu konuda bir şey yapabilir miyim? bir yerlerde ısıtın biraz diyorlardı ama orayı tekrar bulamadım, hangi site hatırlayamıyorum da. nasıl yapılacağını bilmiyorum. bu yüzden sormak istedim. eskisi gibi olmasının bir yolu var mı arkadaşlar. varsa lütfen, cevaplarınızı esirgemeyin kardeşinizden. canımı çok sıkıyor bu konu. bir de camları değiştirmek istesem, mesela transition 6 camdan almaya kalksam, kaça patlar? her iki gözümde 2 numara. uzağı göremiyorum. ve almak için doktora tekrar gitmeme gerek olur mu sizce? direk olarak gözlükçüye gidip istesem, verir mi? tabi fiyat önemli benim için. beni bilgilendirirseniz sevinirim. çok sağ olun arkadaşlar şimdiden.

6 ayda bir göz kontrolü olmanız gereikir ki siz 15 yadan bahsediyorsunuz.kesinlikle Kontrol Olmalısınız.Sorununuz Tahminimce bir önceki cevabında belirrtiğim nedenden kaynaklanıyor.CAMLARIN ÖMRÜ Konusu Yani.Her şeyin olduğu gibi Bu camlarında Bir Ömrü Var Maalesef.Eski Camlarınıza İnternette Yazan saçma tekniklerle Müdahele edip boşa vakit Harcamayın.Haşa Ölüyü Dİriltemezseniz.Ancak Yeni Alacağınız Gözlük Hakkında Size 1 Tek Önerim Olacak "KULLANMADIĞINIZ ZAMANLARDA İÇİ SİYAH BİR KUTUDA "saklarsanız KOlormatik camlarınızın Ömrünü Uzatırsınız.
    Yeni Alacağınız Gözlüklede İlgili Transation 6 Artık Yerini Transation 7 ye bırakmaya başladı.TR6 1,50 marka Fark etmez Fiyatı 300 TL civarındadır. Tabi Marka ve inceltme oranına Göre Fİyat değişir.

• quote:

Orijinalden alıntı: acizcool

quote:

Orijinalden alıntı: dragotreis

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: b.özcan

Sn.acizcool güneş gözlüğü camı konusunda yardımcı olursanız sevinirim.polarize tam olarak ne işe yapar 60 lira fark vermeye değermi vs
    teşekkürler

Camlarınız numaralı olacak ise polarize için iyi fiyat vermişler. Tabi çerçevenizin kaç baz olduğunu bilmek gerek. Yani düz mü yoksa bombeli yüzü saran bir gözlük mü? Eğer bazlı bir gözlükse polarize olmayan için de güzel fiyat verilmiş. Düz ve baz gerektirmeyen bir çerçeveniz var ise normal cam için yüksek bir fiyat. 50 TL'ye her halükarda yaptırabilirsiniz. Tabi bu fiyatı stok cam için söylüyorum.
    Normal camla polarize arasındaki fark yansıma parlamaların önlenmesidir. Türkçesi, araç kullanan biriyseniz polarize tercih edilmeli. Sadece sokakta ya da deniz kenarında kullanılacaksa normali yeterlidir. Fiyat değerlendirilmesi yapılırken numaralar da çok büyük önem taşır. Ama yine de verilen fiyatlar mantıklı ve uygun. Montajının düzgün yapıldığını kontrol edin iz teslim alırken. Garanti belgenizi de istemeyi unutmayınız.

var olan gözlüğe polarize filtre takılıyor mu?

Hayır, olmuyor. Optik gözlükse eğer sorduğunuz polarize klips takabilirsiniz; ama güneş gözlüğünde cam değişimi şart.

özür dilerim, gerçekten soru eksik olmuş.

carrera marka bir güneş gözlüğü almıştım. palladium modeli, mavi. bir çok kişi ve gözlükçü ile konuşup, carreraların camı için aldığım olumlu tavsiyeler sonucu aldım. ancak daha küçük camlı eski exess marka polarize gözlükte bile gözümü kısmaz iken carrera da kısıyorum, ve çok kullanamıyorum. bunun için sormuştum. mavi renginden mi polarize olmamasından mı emin değilim ama ilk defa çok isteyerek aldığım gözlük biraz üzdü beni.

cevabınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragotreis -- 24 Mayıs 2013; 14:42:36 >

• fujimaya da çok rakam demişsiniz, ben hem fiyatı cok daha uygun olmasına ragmen kalıtesı aynı dıye düşünmustum kı fıyatı cok fark etmıyormus,

essılor nasıl pekı forumun baska sayfalarında essılor crızal guzel demıssınız onun fıyatları ne aralıktadır,

yrn bakmaya gıdıcem dukkan dukkan gıdıp cıkmayı planlıyorum tesekurler yardımlarınıza artık bır gözluk edınıp gözumden cıkarmamayı planlıyorum bır de zeıssın baktıgın yerden daha cok görebıldıgın genıs açılı bır camını duydum öyle bır cam da var mı ama cok mu yuksektır tşk.
  • quote:

fujimaya da çok rakam demişsiniz, ben hem fiyatı cok daha uygun olmasına ragmen kalıtesı aynı dıye düşünmustum kı fıyatı cok fark etmıyormus,

essılor nasıl pekı forumun baska sayfalarında essılor crızal guzel demıssınız onun fıyatları ne aralıktadır,

yrn bakmaya gıdıcem dukkan dukkan gıdıp cıkmayı planlıyorum tesekurler yardımlarınıza artık bır gözluk edınıp gözumden cıkarmamayı planlıyorum bır de zeıssın baktıgın yerden daha cok görebıldıgın genıs açılı bır camını duydum öyle bır cam da var mı ama cok mu yuksektır tşk.

Fujimada listefiyatını verdim Bölgesel olarak fiyatları değişebilmekte o yüzden Fiyat konusuna pek girmek İstemiyorum.Essilor firmasıyla çalışmadığım için net fiyatını bilemiyrum ancak Fujimadan eminim yüksektir.Zeiss Geniş açılı free form Camlardır.Zeiss markasıyla 400 EUro nun altında olacağınız sanmıyorum ancak essilor Novax gibi firmalardada Free Form Camlar mevcut.

• baktığın yerden daha geniş açılı görebılıyormussun dogru mudur?
    kafayı fazla çevırmeye bıle gerek kalmıyor ne üretım ama,

kapıtalıst sermayenın gücü işte paran var mı rahatsın da, allah bol para versın bızlere de freeform alabilelim :)

neyse hoya en ucuzu kaldı konustuklarımızda tabı bır de fujıma

bır sey daha sorucam ıznınızle,

yuzume göre daha genıs cam almak ıstıyorum kötu mu durur faset cerceveye normalde daha buyuk yuzum olsa takabılecegım camlar taktırsam sekıl olarak mı kötu gorunur ? ama daha ederım gıbı daha genıs camlar ile? ne dersınız
  • quote:

baktığın yerden daha geniş açılı görebılıyormussun dogru mudur?

kapıtalıst sermayenın gücü işte paran var mı rahatsın da, allah bol para versın bızlere de freeform alabilelim :)

yuzume göre daha genıs cam almak ıstıyorum kötu mu durur faset cerceveye normalde daha buyuk yuzum olsa takabılecegım camlar taktırsam sekıl olarak mı kötu gorunur ? ama daha ederım gıbı daha genıs camlar ile? ne dersınız

Aynen Parası olana Hertürlü Ürün var.Hatta Öyle Cam gözlükler varkii Şaşırırsınız.Konuyla ilgili Bir anımı anlatmak isterim Eski çalışıtğım işyerinde Bir müşterimiz Geldi "R.T.Erdoğan'ın" Gözlüğünün aynısı varmı diye Sordu.Bizde küçük bi ilçede olduğumuz için Bizde " O ürünler Çok pahalı SATILMAZ" diye getirtmiyoruz dedik ama adam ısrarcı. Size özel getirtelim dedik Adam getirtin parası PEŞİN ÖDERİM Dedi.Aradık Öğrendik ki Gözlük Cartier mi ne markası.Firmayı arayıp Sorduk.Gözlüğün Satış Fiyatı 6000 TL miş.Adam daha fiyatını Sormadan Kredi kartına bölersiniz dedi kartı uzattı.POs cihazına takıyoruz kartı RED limit yetersiz.tekrar deniyoruz Limit Yetersiz.Tekrar Tekrar.Tabi 6000 TL ürünü alıcı olunca ilgi alaka birazdaha fazla Adama "abi limitin yetersiz diyemiyoruz.En sonunda Ben Söyledim" Abi Limitin Yetersiz"diye.Adam Sİnirlenip Ayağa bir kalkış kalktı bana girişecek gibi.Sonra Elini Kaldırıp birazda Sesini Yükselterek "OLUR U KARDEŞİM O KARTIN 500 TL Limiti" var dememez mi?
    Anlayacağınız Her ürünün bir alıcısı var.Gözlük mü HEpsi Gözlük ama Bütçemize göre olmalı.Etrafında 5 tane jipli korumayla mercedes kompresörle dükkana gelipte 5 liralık camı 4 liraya almaya çalışanlarlada karşılaşmıyor değiliz.

Myop olduğunuz için çerçeveniz büyüdükçe Kenar kalınlığı artacağından Çok beğendiğini büyük bir çerçeve olmadığı sürece mümkün olduğunca küçük çerçeveleri tercih etmeniz menfatinize olacaktır.Ayrıca 1,61 le elde edebileceğiniz cam inceliğini sırf Büyük olsun diyerek 1,67 ye yükseltmenin manası yok.

• quote:

quote:

baktığın yerden daha geniş açılı görebılıyormussun dogru mudur?

Aynen Parası olana Hertürlü Ürün var.Hatta Öyle Cam gözlükler varkii Şaşırırsınız.Konuyla ilgili Bir anımı anlatmak isterim Eski çalışıtğım işyerinde Bir müşterimiz Geldi "R.T.Erdoğan'ın" Gözlüğünün aynısı varmı diye Sordu.Bizde küçük bi ilçede olduğumuz için Bizde " O ürünler Çok pahalı SATILMAZ" diye getirtmiyoruz dedik ama adam ısrarcı. Size özel getirtelim dedik Adam getirtin parası PEŞİN ÖDERİM Dedi.Aradık Öğrendik ki Gözlük Cartier mi ne markası.Firmayı arayıp Sorduk.Gözlüğün Satış Fiyatı 6000 TL miş.Adam daha fiyatını Sormadan Kredi kartına bölersiniz dedi kartı uzattı.POs cihazına takıyoruz kartı RED limit yetersiz.tekrar deniyoruz Limit Yetersiz.Tekrar Tekrar.Tabi 6000 TL ürünü alıcı olunca ilgi alaka birazdaha fazla Adama "abi limitin yetersiz diyemiyoruz.En sonunda Ben Söyledim" Abi Limitin Yetersiz"diye.Adam Sİnirlenip Ayağa bir kalkış kalktı bana girişecek gibi.Sonra Elini Kaldırıp birazda Sesini Yükselterek "OLUR U KARDEŞİM O KARTIN 500 TL Limiti" var dememez mi?
    Anlayacağınız Her ürünün bir alıcısı var.Gözlük mü HEpsi Gözlük ama Bütçemize göre olmalı.Etrafında 5 tane jipli korumayla mercedes kompresörle dükkana gelipte 5 liralık camı 4 liraya almaya çalışanlarlada karşılaşmıyor değiliz.

Myop olduğunuz için çerçeveniz büyüdükçe Kenar kalınlığı artacağından Çok beğendiğini büyük bir çerçeve olmadığı sürece mümkün olduğunca küçük çerçeveleri tercih etmeniz menfatinize olacaktır.Ayrıca 1,61 le elde edebileceğiniz cam inceliğini sırf Büyük olsun diyerek 1,67 ye yükseltmenin manası yok.

değişik insan dolu zaten, parası yok havalara bak.
    madem alamıycan neden almak istiyorum der,

neyse olabilir,

dediğim şu şekilde, yüzüme göre daha buyuk gözluk alıcam ıncelıgı aynı kalıcak ama cercevesı daha buyuk
    daha genıs alanı görebılmek ıcın, gunes gozluklerı gıbı

• quote:

Cam numaralarınız toplamda 5'i geçtiğinden dolayı bu ve Buna benzer bir çerçeveye "Düzgün Montajlanmış" Bir Cam Taktırdığınızde incelte oranı ne olursa olsun %100 sizi tatmin edecek incelikte bir cama sahip olamazsınız.Çerçevenin HORİZANTAL Yani yatay uzunluğu çok fazla Bu yüzden kenar kalınlığı ona göre biraz yüksek olur çok estetik bi gözlük olmaz olsada Biraz Fiyatı Yüksek olur.Pupila Mesafenizi 64 var sayarsak Cam odağından kenara doğru 25 mm dıştan kesilir bucam 1,74 camla bile Kenar kalınlığı 4-5mm den aşağı olmaz.1,74 birçift fiyatı 1000 küsür TL.
    Bence daha Oval tarzda Bir çerçeve almanız Hem sizin Hem Gözlerinizin Faydasınadır.

Mesleği bırakmanıza gerek yok; ama o çerçeve optik. Çerçevenin neresi optik olmadığını düşündürdü size ya da yaptığınız ironi mi, anlayamadım doğrusu...

Oakley'in muhteşem optik çerçeveleri var. Bu tarz çerçevelerde yüksek numaralarda cam yaparken montajda sıkıntı yaşayabilir gözlükçü. O yüzden makinesi güçlü, iyi ve hatasız kesim yapan ve makineye çerçeveye camı nasıl kestireceğini bilen bir gözlükçüye yaptırmakta fayda var.

Bir keresinde bu tarz bir Oakley gözlükle ilgili ciddi bir sıkıntı yaşadık. Yüksek numara camı (-3.50 - -4.00 civarıydı sanırım) monte etmeye çalışırken vida kısmı bir iki çevirmeye kalmadan yalama oldu. Bazı modelleri o kadar saçma yapılmış ki, gözlüğün her noktası mükemmelken vidalama yeri o kadar rezil ki, onun yüzünden bütün çerçeve ve camı çöpe atabilme ihtimali var.

Bir çok örnek verilebilir; fakat bence piyasadaki spor çerçeve anlamında en kendine özgü iki markadan biri Oakley. Diğeri Tag Heuer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acizcool -- 24 Mayıs 2013; 18:09:01 >

• quote:

Temizleyemezsin çünkü camın Üzerinde Saç sipreyi yok Saç saç sipreyi camın Crazit kaplamsını attırmış.Temizleyecek bişe yok .Optisyeninle görüş fazla müdahele etmeden Belki yardımcı olur.Camların değişi konsuunda

Yapma ya hocam Yarın gideceğim gözlükçüye garanti süresi hala var ama garanti kapsamına alırlarmı ki sizce? Birde crizal olduğu için mi böyle oldu acaba bilginiz varmı? Normal bir gözlük olsa yine böyle benek benek olur muydu?

Off Off,Zorla lens kullandıracaklar ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XnetaS -- 24 Mayıs 2013; 20:28:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: XnetaS

quote:

Temizleyemezsin çünkü camın Üzerinde Saç sipreyi yok Saç saç sipreyi camın Crazit kaplamsını attırmış.Temizleyecek bişe yok .Optisyeninle görüş fazla müdahele etmeden Belki yardımcı olur.Camların değişi konsuunda

Yapma ya hocam Yarın gideceğim gözlükçüye garanti süresi hala var ama garanti kapsamına alırlarmı ki sizce? Birde crizal olduğu için mi böyle oldu acaba bilginiz varmı? Normal bir gözlük olsa yine böyle benek benek olur muydu?

Off Off,Zorla lens kullandıracaklar ya

Gözlükçünüze öncelikle gidin. Sonuç çıkmazsa aseton deneyin. Cam üzerindeki japon yapıştırıcısını aseton çıkarıyor. Kulak çöpüne aseton döküp silmeye çalışın. Eğer kaplama üzerinde leke olarak kaldıysa aseton büyük ihtimalle çıkar. Yok eğer kaplamayı bozmuş ise yapılacak bir şey kalmıyor.

• quote:

quote:

Mesleği bırakmanıza gerek yok; ama o çerçeve optik. Çerçevenin neresi optik olmadığını düşündürdü size ya da yaptığınız ironi mi, anlayamadım doğrusu...

Oakley'in muhteşem optik çerçeveleri var. Bu tarz çerçevelerde yüksek numaralarda cam yaparken montajda sıkıntı yaşayabilir gözlükçü. O yüzden makinesi güçlü, iyi ve hatasız kesim yapan ve makineye çerçeveye camı nasıl kestireceğini bilen bir gözlükçüye yaptırmakta fayda var.

Bir keresinde bu tarz bir Oakley gözlükle ilgili ciddi bir sıkıntı yaşadık. Yüksek numara camı (-3.50 - -4.00 civarıydı sanırım) monte etmeye çalışırken vida kısmı bir iki çevirmeye kalmadan yalama oldu. Bazı modelleri o kadar saçma yapılmış ki, gözlüğün her noktası mükemmelken vidalama yeri o kadar rezil ki, onun yüzünden bütün çerçeve ve camı çöpe atabilme ihtimali var.

Bir çok örnek verilebilir; fakat bence piyasadaki spor çerçeve anlamında en kendine özgü iki markadan biri Oakley. Diğeri Tag Heuer.

Evwt sanirim 3yil ve oncesinde turkuaz optik ile ve son 3 yil luxottica ile yollariniz hic kesismedi. Oakley 3 yil once Luxottica ya gecti ve benim gozumden de dusmus oldu.tarzini her ne kadar koruyor gorunsede kalitesini ne yazikki koruyamadi. Artik italyan devi Luxottica diger urunleri gibi oakley i de cinde urettiriyor.
    Evwt belli ki bu ise cok emek vermisiniz birakmayin bence de.
    Resimleri goremedim ama bu numaralarda hic bir sekilde abarti kalin durmayacaktir camlar akslar 180 kalinlik altta ve ustte kaybolup gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prokopi -- 24 Mayıs 2013; 22:41:48 >

• 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.