Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (392. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.406
Cevap
590
Favori
2.266.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 390391392393394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir kez götürmüştüm zaten alışırsısınız dediler. 2 gün geçti ve hala bir düzelme olmayınca bugün yine götürdüm. Numara ve aks değerlerinde sorun yok göz doktorunuza sorun dediler. Fakat ben aynı numaraları 1 senedir kullanıyorum eski gözlüğümde sorun yok ki zaten eski gözlüğümü şu an taktığımda da hiçbir sorun yok. Doktor da zaten 1 ay önce bu numaralarla devam demişti. Bunu belirttiğim halde camda sorun gidin doktorunuz tekrar baksın diyorlar. Hayır numarada sorun olsa neden gözlüğün bir kısmı bulanık iken diğer kısımlar net olsun ki? Ne yapacağımı şaşırdım ya.

• Sol göz: sph +0.25, cyl yok

Sağ göz: sph +0.75 ve cyl -0.75 (axis:180)

Dikdörtgen çerçeveli gözlüğüme Seiko'nun stok asferik camlarını taktırdım fakat özellikle cam kenarlarında (en çok sağ camda) görüntüde bozulmalar oluyor başımı çevirirken özellikle nesneler şekil değiştiriyor gibi oluyor ve hafif baş dönmesi yapıyor, rahatsız edici bayağı.

Yuvarlak çerçeveli diğer bir gözlüğüme de Nikon'un stok asferik camlarından yaptırdım, aynı şekilde bunda da başımı çevirirken bozulmalar oluyor, hatta daha fazla.

Acaba bi-asferik özel üretim cam yaptırsam daha mı iyi olurdu, bu numaralar için gerek yok denildi ama ne yapacağımı bilemedim. Yardımcı olur musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0x7c8 -- 14 Kasım 2020; 13:33:42 >
  • darqtitanQ D kullanıcısına yanıt
    Çok fazla seçenek kalmıyor odaklarınızla ilgili bir problem olabilir. Daha rahat soru cevap için instagram sayfamı kurdum iletişim sağlayabilirsiniz. @ehiloptisyen

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 0x7c8 0 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Bu numaralarda evet gerek yok ancak anatomik olarak çok hassas gözlere nadir de olsa denk geliyoruz sizin gözleriniz de bu familyadan olabilir. Ayrıntılı bilgi için bir instagram sayfası kurdum iletişime geçebilirsiniz @ehiloptisyen

• Artık özel üretim yaptıran firmalar var bu konuda.. mesela MOOV Gözlük markası lenslerini özel ürettiriyor; AIMPRO , AX2 , AQUILA diye bir lens teknolojisi var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßyİsMaİLCaN -- 22 Kasım 2020; 21:24:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darqtitanQ

Arkadaşlar 3 gün önce gözlük değiştirdim. Numaralar aynıydı sadece (Atasundan aldım) bronz paket değil de platin paketti. Fakat aldığımdan beri camlar sanki cam bardak dibi gibi kenarlara doğru bozuluyor. Sağ gözümde sıkıntı yaşamıyorum şu an ama sol gözümde kafamı hareket ettirince başım dönüyor. Ayrıca sol camın sol alt kısmı 10-20 cm e kadar sorun yokken daha uzak mesafelerde bayağı bulanıklaşıyor. Daha önceki cam çok daha ucuzdu ve böyle sorunlar yaşamıyordum.

Numaralarım;

Sol: +2,75 , Astigmat: 1,25

Sağ: +4,25 , Astigmat: 0,75

Sağ gözümde de içeri doğru hafif bir kayma var doğuştan.

Çerçevem de Ray-Ban RB 6335

Teşekkürler.

kaç paraya aldınız hocam camları ve çerçeveyi camlar ne markaydı

• wquzun kullanıcısına yanıt

Çerçeve 500 TL ve camlar Atasunun kendi camlarıydı.

• quote:

Orijinalden alıntı: darqtitanQ

Çerçeve 500 TL ve camlar Atasunun kendi camlarıydı.

hocam o çerçevenin orjinal olduğundan eminmisiniz 1200,1300 tl.lik çerçeve bu

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!
  • 400-500 liraya 1.75 yakını göremeyen birine gözlük olarak ne tavsiye edersiniz? Sürekli kitap okuyor,ekrana bakıyor vs.

• Arkadaşlar 100 tl ye gözlük alabilirmiyim? Çerçevesi siyah asetat falan olan bi gözlük 3.5 numara?
    Devlet yardımıyla direk gözlük alabiliyomuyuz hiç para koymadan

• Atasun optikte numaralı gözlük alabilirmiyim 100 150 tl ye yoksa mahalle optikçilerinemi gideyim? 3.5 miyop çerçevesi asetat tarzı olursa iyi olur, illa 300 400 mü vermek lazım

• Selamlar,
    Ilginc bir sorunum var . Yeni aldığım gozluğu kullanıyorum sağ gözde sorun yok fakat sol göz uzaktan yaziyi bulanik görüyor FAKAT kafami camın sol üst kismindan bakacak sekilde eğersem yazi netleşiyor .. sorun ne acaba

• wquzun kullanıcısına yanıt

Orijinal gibi duruyor ama nasıl emin olabilirim. Resimdekinin aynısı bu arada.

Ayrıca plaketler burnumu çok rahatsız etti acaba daha büyük plaketlerle değiştirebilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darqtitanQ -- 21 Kasım 2020; 18:45:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dejavu177

Selamlar,
    Ilginc bir sorunum var . Yeni aldığım gozluğu kullanıyorum sağ gözde sorun yok fakat sol göz uzaktan yaziyi bulanik görüyor FAKAT kafami camın sol üst kismindan bakacak sekilde eğersem yazi netleşiyor .. sorun ne acaba

Qrkadaslar bu durumun sebebi makine goz numarami

-1.75

-2.0

-1.75

-1.75

Okumasina ragmen göz doktorun bana 1.5 vermesinden kaynaklaniyormuş.

Acaba -0.5 lik fark goze sorun yaratir mi degistirsem mi

• gmfaruk kullanıcısına yanıt
    Sürekli ekrana bakıyorsanız blue cut camlardan kullanmanız gerekiyor. Cam olarak Hoya blue control tavsiye ediyorum ancak dediğiniz rakamlara sadece bir çift cam alabilirsiniz. Bütçenizi aşamayacaksanız kodak camlarını öneririm fiyat performans camlarıdır. Daha detaylı bilgi için @ehiloptisyen instagram sayfama ulaşabilirsiniz

• Ara-sıra kullanıcısına yanıt
    Hayır, direkt devletin vermiş olduğu rakamların karşılığı olan cam ve çerçeve yoktur. “Kullanabileceğiniz” bir cam çerçeveyi devlet nezdinde hakkınız var ise 120 TL’ye mâl edebilirsiniz. Bu arada ekstra bilgi. Devlet ortalama olarak cam için 12 TL çerçeve için 30-35 TL öder ve bu durum 3 senede bir olur.

• Ara-sıra kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz firmadan alabilirsiniz ya da diğer optik mağazalarından. Ancak kullanılan camlar önemli olan. Ayrıca benim müşterilerimin büyük bir çoğunluğunu kurumsal firmalardan tiksinip gelen insanlar oluştuyor. Nedeni ise 89 liraya satılan camdan yüksek beklentilere sebep olan beyanları. Kullanamadıktan sonra isterse 50 TL olsun sonuçta bu para çöpe atılmış oluyor. Bilginize...

• dejavu177 D kullanıcısına yanıt
    Hemen söyleyeyim. Camın odaklarıyla sizin odaklarınız uyuşmuyordur. İşin ehli olmayan insanların bu sektöre girmesinden dolayı bu sorunlar aldı başını gidiyor. Geçmiş olsun...

• PM atamıyorum @ehiloptisyen instagram sayfamdan ulaşabilirsiniz

• 
Sayfa: önceki 390391392393394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.