Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (391. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (3 Mobil) - 8 Masaüstü3 Mobil
5 sn
11.456
Cevap
594
Favori
2.275.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 389390391392393
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geçen hafta Mall Of İstanbul Opmar gözlükçüye bir gözlük yaptırdım.

Yaptırırkende kendi gözlüklerimle en geniş kanal olduğunu ve en ölü noktalara kadar görebildiğimi söyledim.

Kendileri de kendi ürettikleri camlarda da en geniş kanal yapabildiklerini söylediler ve görüş açısının çok iyi olacağını taahhüt ettiler.

Siparişini verdim ve gaflete kapılıp tüm parasını peşin ödedim.

Gözlüklerim geldi.

Fakat bu yeni yapılan gözlüklerle görmediğimi ilettim.

Kendilerini biz geri gönderelim ve camlarınızı değiştirsinler dediler.

Gözlük camları ertesi hafta yeniden geldi diye aradılar ve taktım ki hiçbir şey değişmeden vermeye kalktılar. Aynı cam bunlar dediğim halde seslerini çıkartamadılar. İnsanı saf yerine koyuyorlar.

Yeniden görmediğimi söylediğim halde iade alamayacaklarını ve hiçbir şey yapamayacaklarını söylediler.

Siz bana sipariş alırken en geniş kanal olacağını taahhüt ettiniz dememe rağmen bir şey değişmedi. Çerçeveyi aldım ama hakkımı helal etmiyorum.

Yani beni kandırdılar. Aman siz kanmayın. Opmar dan gözlük almayın. Yoksa Çöpe atarsınız...

• Herkese merhaba.

Geçen hafta Mall Of İstanbul Opmar gözlükçüye bir gözlük yaptırdım.

Yaptırırkende kendi gözlüklerimle en geniş kanal olduğunu ve en ölü noktalara kadar görebildiğimi söyledim.

Kendileri de kendi ürettikleri camlarda da en geniş kanal yapabildiklerini söylediler ve görüş açısının çok iyi olacağını taahhüt ettiler.

Siparişini verdim ve gaflete kapılıp tüm parasını peşin ödedim.

Gözlüklerim geldi.

Fakat bu yeni yapılan gözlüklerle görmediğimi ilettim.

Kendilerini biz geri gönderelim ve camlarınızı değiştirsinler dediler.

Gözlük camları ertesi hafta yeniden geldi diye aradılar ve taktım ki hiçbir şey değişmeden vermeye kalktılar. Aynı cam bunlar dediğim halde seslerini çıkartamadılar. İnsanı saf yerine koyuyorlar.

Yeniden görmediğimi söylediğim halde iade alamayacaklarını ve hiçbir şey yapamayacaklarını söylediler.

Siz bana sipariş alırken en geniş kanal olacağını taahhüt ettiniz dememe rağmen bir şey değişmedi. Çerçeveyi aldım ama hakkımı helal etmiyorum.

Yani beni kandırdılar. Aman siz kanmayın. Opmar dan gözlük almayın. Yoksa Çöpe atarsınız...

• abrkylcn kullanıcısına yanıt

teşekkür ederim..

hocam geze geze buldum çok teşekkürler

• zeiss camlı gözlük aldım. sertifikada birkaç kısalma var ZEISS TO 1,53 AS TR GR BP

AS adaptive sun, BP blueproteck diğerlerini anlayamadım bilgisi olan var mı ?

• Atasun Optik’ten gözlük alacak olup bu konuya balan arkadaşlara tavsiyem camlara mavi ışık koruması yaptırmayın. Geçen hafta sipariş verdiğim gözlüğü bugün teslim aldım. Mavi ışık koruması olduğu için gözlüğe arkadan ışık vurduğunda mavi yansımalar gözü rahatsız ediyor. Karşıdan ışık geldiğinde çıkan mavi mavi noktalar rahatsız ediyor. Karşıdan bakıldığı zaman sanki mavi renkli gözlük varmış gibi parlıyor. Eğer bu hususlar sıkıntı yaratmayacaksa alabilirsiniz. Ben memnun kalmadığım için bugün değişim için başvurdum. Tavsiyem mavi ışık korumasını başka optikçilerden deneyerek yaptırmanız olacaktır. Saygılar, iyi akşamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

yakını göremiyorum. Doktor astigmat falan yok dedi. 1,25 yakın gözlüğü yazdı.

Teşekkürler. Yorumunuz icin.25 gündür kullanıyorum.Şimdilik çok memnunum.Diğer arkadaş neye göre ve hangi bilgi ve tecrübesi ile markasiz, cam dedi bilemiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaklaşık 8 senedir aynı gözlüğü kullandığım için güncel herhangi bir bilgiye sahip değilim, yardımcı olursanız çok sevinirim.

4.75 miyopum var her iki gözde. emektar gözlüğüm kırıldığı için yenisini alacağım ama çok ciddi fiyatlardan ve cam marklarından bahsedilmiş.

çoğunlukla lens kullanıyorum, arada bir geceleri gözlükçüyüm.

optikçileri gezeceğim ama 1000-2000 TL çıkarmak gerekiyor anladığım kadarıyla, optikçiler kredi kartına taksit falan yapıyor mu ateş pahası olmuş camlar :') tahmini ne kadar gözden çıkarmalıyım?

numaram büyük olduğu için inceltilmiş kullanmam gerekecek yine %40 veya %55 dediler bunun için de. filtresi şusu busu derken epey masrafa gireceğim galiba.

• hakperes kullanıcısına yanıt
    İçi dolu olmayan cümleleri dikkate almamanızı tavsiye ederim. Güzel günlerde kullanın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gözlük camımın iç kısmı çok kötü oldu. Buruna yakın tarafı matlaştı.

Bozulan camları gözlükçülerin verdiği bez ile siliyordum. Buna rağmen ne olduysa camlar mahvoldu.

Camların neden o kadar kötü bozulduğunu anlamadım.

Mecburen yeni cam aldım. Adeta yeniden görmeye başladım. Bu camların çizilmesini istemiyorum. Neyle sileceğim?

• Arkadaşlar bisey soracağım. Markalı göz camları dışında piyasada bulunan 5 10 liralık gözlük camları var mı?

• Vedat Kırtay V kullanıcısına yanıt

Önceden hangi camı kullanıyordunuz , şimdi hangi cam verildi siz bilemiyorum ama optisyen ve gözlükçüler odası kuruldu , isterseniz şikayetinizi belirten bir başvuruda bulunabilirsiniz.

• @_flintstone burunluk değdiği için olsa görmeyi etkileyecek kısımları çizilmez büyük ihtimal. Ama dediğiniz gibi terden kaplama atmış olabilir ya da hem sağ hem solda simetrik şekilde yukarıdan aşağı çizik varsa gözlüğü ters koyduğunuz için sürtünmeden de olmuş olabilir.

• Arkadaşlar küçük çerçeveden büyük çerçeveye gecsek herhangi bir sakıncası olur mu göz için

Dikdörtgen çerçeveden eyecat tipi bir gözlük modeline geçtim fakat rahatsız etti beni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßyİsMaİLCaN -- 11 Kasım 2020; 21:34:42 >
  • Arkadaşlar 3 gün önce gözlük değiştirdim. Numaralar aynıydı sadece (Atasundan aldım) bronz paket değil de platin paketti. Fakat aldığımdan beri camlar sanki cam bardak dibi gibi kenarlara doğru bozuluyor. Sağ gözümde sıkıntı yaşamıyorum şu an ama sol gözümde kafamı hareket ettirince başım dönüyor. Ayrıca sol camın sol alt kısmı 10-20 cm e kadar sorun yokken daha uzak mesafelerde bayağı bulanıklaşıyor. Daha önceki cam çok daha ucuzdu ve böyle sorunlar yaşamıyordum.

Numaralarım;

Sol: +2,75 , Astigmat: 1,25

Sağ: +4,25 , Astigmat: 0,75

Sağ gözümde de içeri doğru hafif bir kayma var doğuştan.

Çerçevem de Ray-Ban RB 6335

Teşekkürler.

• ßyİsMaİLCaN ß kullanıcısına yanıt
    Odaklarınızı düzgün alıp montaj kısmında bu hassasiyeti devam ettirirlerse görme konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Çerçeve konusunda da rahatlık sizin belirleyeceğiniz bir durum uygun ekartmanda bir çerçeveyi optisyen önerir siz de deneyimleyerek rahatlığına karar verirsiniz

• darqtitanQ D kullanıcısına yanıt
    Sürekli garanti veriyoruz diyorlar. Gidin ve söyleyin ben görmede sorun yaşıyorum değiştirin bu camı. Odaklarınızı düzgün almadılarsa bu sorunu yaşarsınız. Astiğmatınız var çünkü. Şunu da belirteyim özellikle astiğmat bulunun diyoptrilerde 2-3 gün alışma süreci olur. Bilginize...

Dedigim gibi dikdortgen kucuk plastik cerceveden demir ve eyecat tipi andıran bir gözlüğe geçtim gözlerimi yoruyor nedense anlam veremiyorum sürekli gözlük çıkarma hissi oluyor. Aynı yere aynı gün yaptırdığım yuvarlak tip güneş gozlugu bir gün boyunca çıkarmadım (o da plastik çerçeve yuvarlak cam) o kadar rahat geldi ki o gözüne akşam bile çıkarmak istemedim.
    Bu durun ile ilgili göz doktoruma gittim tekrar muayne edip her şeyi kontrol etti ama tek sebebi bu kadar büyük camlı çerçeve secimi dedi .. umarım alışır gözlerim

Bir kez götürmüştüm zaten alışırsısınız dediler. 2 gün geçti ve hala bir düzelme olmayınca bugün yine götürdüm. Numara ve aks değerlerinde sorun yok göz doktorunuza sorun dediler. Fakat ben aynı numaraları 1 senedir kullanıyorum eski gözlüğümde sorun yok ki zaten eski gözlüğümü şu an taktığımda da hiçbir sorun yok. Doktor da zaten 1 ay önce bu numaralarla devam demişti. Bunu belirttiğim halde camda sorun gidin doktorunuz tekrar baksın diyorlar. Hayır numarada sorun olsa neden gözlüğün bir kısmı bulanık iken diğer kısımlar net olsun ki? Ne yapacağımı şaşırdım ya.

• 
Sayfa: önceki 389390391392393
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.