Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (384. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (2 Mobil) - 10 Masaüstü2 Mobil
5 sn
11.452
Cevap
593
Favori
2.274.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 382383384385386
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba numaralı gözlük çerçevesi alıp mavi ekran korumalı uv filtreli numarasız gözlük yaptırılabilirmi,atasuna sordum olmaz ıblock gözlük verelim dedi onlarda çocuk gözlüğü gibi duruyor.beykoz yada ümraniyede yaptırabileceğim gözlükçü varmıdır teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhenatonnn -- 30 Ağustos 2020; 13:5:31 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akhenatonnn kullanıcısına yanıt
    benim gözlüğüm hem inceltilmiş numaralı organik cam(yeşil filtreli), hem de üstü mavi filtreli.
    orduda küçük bir optikte yaptırdım. istanbulda normal bir optikte hayli hayli yaptırırsınız.
  • Dmitritch kullanıcısına yanıt
    cevabınız için teşekkürler hocam, numaralı gözlüğe yapıyorlar .doktor düşük 0.25-0.50 çıktığı için uzak gözlüğü yazmadı. numarasız olarak mavi korumalı uv filtreli gözlük yapıyorlarmıdır acaba.

• Mrt008500 M kullanıcısına yanıt
    Anladim hocam beni zaten orjinallik sorgulamaya iten lenslerin gozume dogru mor yansimalar olusturup gozluk kirlenmis hissi yaratip gorus kalitesini bozmasiydi. Yabanci kaynaklardan okudugum kadariyla prevenciada boyle bi durum varmis ancak tabi baska referans bulamadim.
    Bu arada optak optigi telefonlada aradim lensi nerden aldigimi soylemeden durumu anlattim. Onlarda prevenciada ice dogru yansimanin normal oldugunu soylediler daha sonra aldigim yeri soyleyip camin orjinalliginden suphe ettigimi soyledigimde dediginizin aynisini soylediler. Atasun icin tum lensleri kendileri sagliyolarmis hatta bu yuzden kaygilarimin gereksiz oldugunu soylediler :)
    Ayrica camlari incelemek icin atasun ile araciligiyla gondermemi istediler. Ne yapacagim konusunda yine kararsiz kaldim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kiziroğlumustafa K kullanıcısına yanıt
    Kocaelinde maalesef tanıdığımız yok. İnşallah iyi bir optisyene denk gelirsiniz. Araştırın bir kaç mağazaya gidin Bilgi alın. Kim daha çok Bilgi verip sizin içinizi rahatlatıyorsa oradan alın derim. Bu işler güven işi.

• skid_row kullanıcısına yanıt
    Alınmış bir ürün artık. Bu Prevencia camlar mavi yansıması çok oluyor. En iyi mavi kaplama zeiss de mevcut blueprotect diye geçiyor. Daha şeffaf duruyor diğer mavi kaplamalara göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: Akhenatonnn

hocam okurken gözlerim ağrıyor dedim onun için yazdı heralde,acaba okuma gözlüğünü hiç kullanmasammı daha çok ağrı yaptı.

bilgisayar gözlüğünü tüm gün kullanınca ağrı felan olmuyor güneş ışığınıda azaltıyor.
    Yakın gözlük numarası genelde yaşa göre belirleniyor. +1.75 verdiyse doktor 45 -50 yaş arasındasınızdır büyük ihtimal. Spesifik bir kullanımınız yoksa yarım kol boyu mesafesi için vermiştir. Tv izlerken rahatsız olmanız çok normal. Pc başında kullanırken rahat mısınız peki yakın gözlüğüyle ?

• Alicanarslann A kullanıcısına yanıt
    cevabınız için teşekkürler. yakın gözlüğünü kullanmayı bıraktım baş ağrısı yapıyor görmekte sıkıntım yok aslında.
    telefona bakarken televizyon izlerken gözlerim ağrıyordu bakamıyordum bu şikayetle doktora gittim.
    gözlükçüden aldığım ucuz mavi korumalı gözlük kullanınca hiç şikayetim kalmadı evde işyerinde tüm gün kullanıyorum,dışarıdada polarize güneş gözlüğü aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhenatonnn -- 1 Eylül 2020; 18:30:49 >
    Uzun süre pc , telefon , kitap bakıcağınız zaman yakın gözlüğünü kullanabilirsiniz. Zaten belli bir süre sonra görüntüde bulanıklık olduğu zaman aktif kullanmaya başlıyacaksınız.

Merhaba,
    Cuma günü Progresif için Zeiss 3DVE + Güneş camları aldım. Güneş gözlüğü için renk kataloğu varmı dedim. Yok dediler. Anca renk seçiyorusunuz çok koyu olmasın dedim, yapılıyorsa camın alt kısmında degrade olsun aracın kadranına, telefona bakarken rahat olur dedim yapılır dediler. Bakalım nasıl bir süprizle karşılaşacağım :)

Birinci satıcı arkd konuşurken ısrarla 3DVE + antirefle dememe rağmen bana verdiği fiyatın 3DV olduğu anlaşıldı. Devamlı gidip danıştığı 2. bey (yönetici veya sahibi gibiydi) işi o devraldı siparişi tamamladı.
    Bu cam en üst model, tüm özellikleri full full dediler yalnız rimless çerçeveyi görünce biraz mırın kırın yaptılar.

Kırılmaz cam var biliyorum Zeiss'da dedim, var ama işte fiyatı vs. bi sızlanma oldu.
    Kırılmazlık garantili olan camın isminin 1.53 trivex olduğunu bilmiyordum.
    Gelince anca sertifikalarına bakıcam biraz şüphe içindeyim.
    Tabi camların kendisinden bir profesyonel anlar.

yakın içinde yedek olsun diye yeni bir çerçeve ve Esilor Prevencia aldım.

Cevap ve yardımlarınız için teşekkürler, teslim alamadan önce bir tavsiyeniz varmı?

Gözlükler gelince tekrar yazarım

• depgrade olunca cep telefonu görünüyormu , arabada kullandığım polarize gözlükle telefondan navigasyon ayarlayınca ekran hiç görünmüyor.arabada kullanmak için nasıl bir gözlük alınmalı

Maalesef polarizeden kaynaklı degrade olsa da aynı sorunu yaşarsınız.

30 gün içerisinde iade edebilirim hocam. Şuan prevencia için durumun normal olduğunu öğrenmek biraz daha zorlamam konusunda yardımcı oldu. Açıkçası ben prevenciada böyle bir sorun olmayacağını ürünün tamamen kolpa olmasından kaynaklı böyle bir durum olduğunu düşünmüştüm. Neticede ışık altında olduğum bazı durumlarda gözümün içine doğru mor mavi yansıma oluşturması ciddi anlamda konforu düşürüyor. Bir haftaya alışamazsam değişimini isteyeceğim

• pekiv uv filtre, polarize filtre, organik filtre ne oluyor farkları ne
  • Merhabalar Herkese,

yüksek miyopi rahatsızlığım mevcut,

-11 ve -12 numara ve 2.5 ile 1 numaralarda astigmatım mevcut, ağırlıklı olarak lens kullanmaktayım,
    fakat dönem dönem gözleri dinlendirmek adına gözlük arayışındayım.

konu içerisinde mesajları okurken alabileceğim en ince cam olarak "Seiko A-zone 1.74" olduğunu gördüm,

bu numaralarda başka bir cam tavsiyesinde bulunabilir misiniz ? ve istanbul da önerebileceğiniz memnun kalabileceğim en iyi optikçi hangisidir ?

ve fiyat/performans ürünü aramıyorum, bu konuda en iyisini arıyorum, malum numaralar baya yüksek..

Ayrıca beklentim bu numaralarda en ince cam olması ve en iyi görüşü almam.

şimdiden teşekkür ederim.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 10 Eylül 2020; 3:7:39 >
  • CoolCat2019 kullanıcısına yanıt
    Merhaba gözlüklerimi aldım.

Camların şeffaflığı güzel Prevencia gibi sarı değil
    Güneş gözlüğünün numaralı olması çok büyük konfor

1. Zeiss kampanyadaki numaralı gözlüğün aynısı güneş gözlüğünün özellikleri aynı değil?
    2. Sipariş verirken Zeissin kırılmaz camı var demiştim. Teslim alırken kırılmaz cam değilmi diye sorduğumda kırılmaya dayanıklı dediler...
    Anladığım kadarıyla Platin yerine Silver yapmışlar
    3. DVE cam olmasına rağmen başımı sağ sola hafif çevirince özellikle yakın kısmında görme alanı dar, odak altındaki yakın kısmıda az. Örn bilgisayarda sırf yakın gözlüğü daha konforlu.
    4. Çerçevesiz gözlük kullandığım için ilk Essilor Progresif camlarım 1 mm kalınlığındaydı 2. camlarım numaralarım çok yüksek olmadağı için inceltme yapılmadı (resimdeki), fakat yeni yapılan Zeiss camlar kalınlaşmış özellikle sağ cam 3 mm bu normal mi?
    Gözüm 5-6 numara olsa neyse ekte resimleri var. Ne dersiniz
    İnceltme yapılırsa abbe değeri çok düşer mi?
    Yorumlara göre hareket edeceğim. Teşekkürler

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

• CoolCat2019 kullanıcısına yanıt
    Birde reçete ile yapılan cam doğrumu?
    Özellikle sol camın yakın tarafında görüş bulanık

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

• biraz konu dışı olacak yalnız sorunum çerçeveyle alakalı, 25+ yıldır gözlük kullanıyorum cildim özellikle burun bölgem yağlı, şimdiye kadar ilk defa resimdeki gibi çerçevede deforme yaşıyorum.
    camlarım pahallı olduğundan ve aldığım optikte cama uyan başka çerçeve bulunmadığından dolayı, idareten bu bölgeyi cilde temasını engelleyecek iç bölgeyi koruyan bant tarzı bir çözüm ya da o bölgenin arabaya rötüş boya atar gibi uygun renk bulunup bir çözüm bulunabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waryemezz -- 2 Eylül 2020; 19:9:25 >

• Hoya veya saiko cam fiyatı ne kadar bilen var mı arkadaşlar? Güneşe alerjim var. Kaplaması iyi olacak. İnceltilmiş. Bilen bir arkadaş var ise özelden yazabilirse sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 382383384385386
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.