Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 1,5 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (5 Mobil) - 5 Masaüstü5 Mobil
5 sn
7.884
Cevap
435
Favori
1.767.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum dün
  • Cevaplayan Üyeler 2000
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 53
  • Ortalama Mesaj Aralığı 10 saat 45 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 28
  • Favoriye Eklediklerim 435
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • prokopi (810 mesaj) acizcool (483 mesaj) Mrt008500 (171 mesaj) blaster2005 (136 mesaj) Alicanarslann (85 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2687 mesaj) Mobil (2425 mesaj) Tablet (193 mesaj) (2 mesaj) Mini (160 mesaj) Uygulama (197 mesaj)
  • @
84 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 1,5 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!
Giriş
    0 Mesaj

Kırılmazlık garantili olan camı 1.53 trivex diye geçiyor. Görüntüde aman aman bir değişiklik olmaz.
    Zeiss kalitesi üst seviyede olan camlar zaten
    Zeiss light 3DV
    Zeiss light 3DVE Bu ürünlerden sipariş verdiğinizde aynı numaralardan light D güneş camı hediye veriliyor.

Almanya siparişi olan cam biraz fiyat olarak yüksek dediğiniz gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    CoolCat2019 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Çin’den alacağınız prograsif cam nasıl olur hiç bilemem. Ne kadar faydasını görürsünüz açıkçası ne desem bilemedim:))
    İnceltilmiş camına mı bu fiyatları verdiler 5000 TL
    Novax camın bu kadar yüksek Fiyatları yok açıkçası. Şunu da belirmek isterim camın hangi özellikleriyle hangi ürünü size 5000 TL fiyat verdiler. Bunu yazarsanız daha iyi anlaşılmış olur.

|
    |
    mac14 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhaba
    Geçen senelerde bu camlar hakkında Atasundan çok şikayet alıyorduk. Bu sene nasıl bir pazarlama yapıyorlar bilmiyorum açıkçası. Şunu da size belirmek isterim. Atasun opak optik ortak gerisini siz düşünün. 3-4 sene boyunca müşterilerden şikayetler oldu. Geçen sene Prevencia camı normal esnaf 500-600 TL aralığında satarken. Atasun bunu 200 TL ye sattıklarını duyduk. Tabi bu durumda Essilor firmasıyla yani opak optikle görüşmemiz de. Atasunun sattığı camı pazarlarken mavi kaplama diye satıyordu. Ama kafada soru işareti bırakıyor. 150 TL ye de mavi kaplama var 900 TL ye de vardı. Geçen sene atasundan alınan mavi kaplamalı camın üzerinde de bir kod yazardı Prevencia diye yazmazlardı. Bu kodu opak optiğe aradığınız da o kodu söylediğinizde hangi ürün olduğunu sorduğunuzda size direk Prevencia almışsınız diyorlardı. Şimdi nasıl yapıyorlar açıkçası bilemiyorum. Pandemi sürecinde dükkanlar kapalı olduğu İçin bu sene bu konularda Bilgi Sahibi Olamadık. Kulağımıza bir şey gelmedi. Yanlış konuşmakta istemem

|
    |
    skid_row kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2258 Mesaj

Hocam muhtemelen odak noktasından kaynaklıdır. Bir süre daha sabrederseniz gözünüz alışacaktır. Maalesef optisyenlerimiz odak noktasında gereken dikkati göstermiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    FearlessRoom kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    138 Mesaj

Kocaeli'de güvenebileceğim bir gözlükçü var mı acaba?

Gözlüğümü yenileyeceğim. Daha önceki gözlüklerimi alırken de forumdaki arkadaşlar sağolsun yardımcı oldular. Yine yardımlarınızı bekliyorum.

-4.50 -5.50 miyopum. SEIKO veya HO-YA marka cam düşünüyorum. 1.67 Asiferik cam istiyorum.

Bu markalarda ve bu özellikte cam çifti fiyat olarak sizce ne durumdadır. Optikçiler yıllardır değişmemiş. Hepsi farklı fiyatlar ve uçuk fiyatlar çekiyorlar.

@Mrt008500 yardımsever ve işini iyi yapan bir optisyensiniz sanırım. Sizden de bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kiziroğlumustafa -- 30 Ağustos 2020; 12:13:40 >
    merhaba numaralı gözlük çerçevesi alıp mavi ekran korumalı uv filtreli numarasız gözlük yaptırılabilirmi,atasuna sordum olmaz ıblock gözlük verelim dedi onlarda çocuk gözlüğü gibi duruyor.beykoz yada ümraniyede yaptırabileceğim gözlükçü varmıdır teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhenatonnn -- 30 Ağustos 2020; 13:5:31 >
  • Çavuş
    89 Mesaj

benim gözlüğüm hem inceltilmiş numaralı organik cam(yeşil filtreli), hem de üstü mavi filtreli.
    orduda küçük bir optikte yaptırdım. istanbulda normal bir optikte hayli hayli yaptırırsınız.
    |
    |
    Akhenatonnn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

cevabınız için teşekkürler hocam, numaralı gözlüğe yapıyorlar .doktor düşük 0.25-0.50 çıktığı için uzak gözlüğü yazmadı. numarasız olarak mavi korumalı uv filtreli gözlük yapıyorlarmıdır acaba.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Dmitritch kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Anladim hocam beni zaten orjinallik sorgulamaya iten lenslerin gozume dogru mor yansimalar olusturup gozluk kirlenmis hissi yaratip gorus kalitesini bozmasiydi. Yabanci kaynaklardan okudugum kadariyla prevenciada boyle bi durum varmis ancak tabi baska referans bulamadim.
    Bu arada optak optigi telefonlada aradim lensi nerden aldigimi soylemeden durumu anlattim. Onlarda prevenciada ice dogru yansimanin normal oldugunu soylediler daha sonra aldigim yeri soyleyip camin orjinalliginden suphe ettigimi soyledigimde dediginizin aynisini soylediler. Atasun icin tum lensleri kendileri sagliyolarmis hatta bu yuzden kaygilarimin gereksiz oldugunu soylediler :)
    Ayrica camlari incelemek icin atasun ile araciligiyla gondermemi istediler. Ne yapacagim konusunda yine kararsiz kaldim :)

|
    |
    Mrt008500 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

HP Omen 880 Desktop Asus Artpro Monitor | Custom Desktop:ASRock Z77 Extreme6 Intel CI7 2600K Corsair Vengeance 4x4GB 1600Mhz MSI GTX 1080 GAMING X Corsair H100i v2 Sandisk Extreme SSD SEAGATE ST2000DM003 Corsair RM1000i Cooler Master HAF X Philips 274E5 Creative SoundBlaster Z | MSI GE60 0ND Upgrade: Samsung 850 Evo Kingston V300 | WD Mycloud 2TB | Logitech G700S

Edifier S550 | Logitech Z906 | Samsung DA-F760 | Sennheiser Momentum 2.0 Wireless | Shure SE215 | Bang Olufsen E8
  • Er
    0 Mesaj

Kocaelinde maalesef tanıdığımız yok. İnşallah iyi bir optisyene denk gelirsiniz. Araştırın bir kaç mağazaya gidin Bilgi alın. Kim daha çok Bilgi verip sizin içinizi rahatlatıyorsa oradan alın derim. Bu işler güven işi.

|
    |
    kiziroğlumustafa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Alınmış bir ürün artık. Bu Prevencia camlar mavi yansıması çok oluyor. En iyi mavi kaplama zeiss de mevcut blueprotect diye geçiyor. Daha şeffaf duruyor diğer mavi kaplamalara göre.

|
    |
    skid_row kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Akhenatonnn

hocam okurken gözlerim ağrıyor dedim onun için yazdı heralde,acaba okuma gözlüğünü hiç kullanmasammı daha çok ağrı yaptı.

bilgisayar gözlüğünü tüm gün kullanınca ağrı felan olmuyor güneş ışığınıda azaltıyor.
    Yakın gözlük numarası genelde yaşa göre belirleniyor. +1.75 verdiyse doktor 45 -50 yaş arasındasınızdır büyük ihtimal. Spesifik bir kullanımınız yoksa yarım kol boyu mesafesi için vermiştir. Tv izlerken rahatsız olmanız çok normal. Pc başında kullanırken rahat mısınız peki yakın gözlüğüyle ?

cevabınız için teşekkürler. yakın gözlüğünü kullanmayı bıraktım baş ağrısı yapıyor görmekte sıkıntım yok aslında.
    telefona bakarken televizyon izlerken gözlerim ağrıyordu bakamıyordum bu şikayetle doktora gittim.
    gözlükçüden aldığım ucuz mavi korumalı gözlük kullanınca hiç şikayetim kalmadı evde işyerinde tüm gün kullanıyorum,dışarıdada polarize güneş gözlüğü aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhenatonnn -- 1 Eylül 2020; 18:30:49 >
    |
    |
    Alicanarslann kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    299 Mesaj

Uzun süre pc , telefon , kitap bakıcağınız zaman yakın gözlüğünü kullanabilirsiniz. Zaten belli bir süre sonra görüntüde bulanıklık olduğu zaman aktif kullanmaya başlıyacaksınız.

|
    |

Merhaba,
    Cuma günü Progresif için Zeiss 3DVE + Güneş camları aldım. Güneş gözlüğü için renk kataloğu varmı dedim. Yok dediler. Anca renk seçiyorusunuz çok koyu olmasın dedim, yapılıyorsa camın alt kısmında degrade olsun aracın kadranına, telefona bakarken rahat olur dedim yapılır dediler. Bakalım nasıl bir süprizle karşılaşacağım :)

Birinci satıcı arkd konuşurken ısrarla 3DVE + antirefle dememe rağmen bana verdiği fiyatın 3DV olduğu anlaşıldı. Devamlı gidip danıştığı 2. bey (yönetici veya sahibi gibiydi) işi o devraldı siparişi tamamladı.
    Bu cam en üst model, tüm özellikleri full full dediler yalnız rimless çerçeveyi görünce biraz mırın kırın yaptılar.

Kırılmaz cam var biliyorum Zeiss'da dedim, var ama işte fiyatı vs. bi sızlanma oldu.
    Kırılmazlık garantili olan camın isminin 1.53 trivex olduğunu bilmiyordum.
    Gelince anca sertifikalarına bakıcam biraz şüphe içindeyim.
    Tabi camların kendisinden bir profesyonel anlar.

yakın içinde yedek olsun diye yeni bir çerçeve ve Esilor Prevencia aldım.

Cevap ve yardımlarınız için teşekkürler, teslim alamadan önce bir tavsiyeniz varmı?

Gözlükler gelince tekrar yazarım
    |
    |

• Binbaşı
    1330 Mesaj
    depgrade olunca cep telefonu görünüyormu , arabada kullandığım polarize gözlükle telefondan navigasyon ayarlayınca ekran hiç görünmüyor.arabada kullanmak için nasıl bir gözlük alınmalı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Maalesef polarizeden kaynaklı degrade olsa da aynı sorunu yaşarsınız.

|
    |

30 gün içerisinde iade edebilirim hocam. Şuan prevencia için durumun normal olduğunu öğrenmek biraz daha zorlamam konusunda yardımcı oldu. Açıkçası ben prevenciada böyle bir sorun olmayacağını ürünün tamamen kolpa olmasından kaynaklı böyle bir durum olduğunu düşünmüştüm. Neticede ışık altında olduğum bazı durumlarda gözümün içine doğru mor mavi yansıma oluşturması ciddi anlamda konforu düşürüyor. Bir haftaya alışamazsam değişimini isteyeceğim

|
    |

HP Omen 880 Desktop Asus Artpro Monitor | Custom Desktop:ASRock Z77 Extreme6 Intel CI7 2600K Corsair Vengeance 4x4GB 1600Mhz MSI GTX 1080 GAMING X Corsair H100i v2 Sandisk Extreme SSD SEAGATE ST2000DM003 Corsair RM1000i Cooler Master HAF X Philips 274E5 Creative SoundBlaster Z | MSI GE60 0ND Upgrade: Samsung 850 Evo Kingston V300 | WD Mycloud 2TB | Logitech G700S

Edifier S550 | Logitech Z906 | Samsung DA-F760 | Sennheiser Momentum 2.0 Wireless | Shure SE215 | Bang Olufsen E8
  • pekiv uv filtre, polarize filtre, organik filtre ne oluyor farkları ne
    |
    |

yüksek miyopi rahatsızlığım mevcut,

-11 ve -12 numara ve 2.5 ile 1 numaralarda astigmatım mevcut, ağırlıklı olarak lens kullanmaktayım,
    fakat dönem dönem gözleri dinlendirmek adına gözlük arayışındayım.

konu içerisinde mesajları okurken alabileceğim en ince cam olarak "Seiko A-zone 1.74" olduğunu gördüm,

bu numaralarda başka bir cam tavsiyesinde bulunabilir misiniz ? ve istanbul da önerebileceğiniz memnun kalabileceğim en iyi optikçi hangisidir ?

ve fiyat/performans ürünü aramıyorum, bu konuda en iyisini arıyorum, malum numaralar baya yüksek..

Ayrıca beklentim bu numaralarda en ince cam olması ve en iyi görüşü almam.

şimdiden teşekkür ederim.
    |
    |
Reklamlar
Radyo Dinle
Webtures SEO;SEO Nedir?
Sohbet
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.