Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 1,5 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (6 Mobil) - 2 Masaüstü6 Mobil
5 sn
7.856
Cevap
437
Favori
1.762.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum dün
  • Cevaplayan Üyeler 1999
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 53
  • Ortalama Mesaj Aralığı 10 saat 46 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 28
  • Favoriye Eklediklerim 437
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • prokopi (810 mesaj) acizcool (483 mesaj) Mrt008500 (171 mesaj) blaster2005 (136 mesaj) Alicanarslann (85 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2674 mesaj) Mobil (2410 mesaj) Tablet (193 mesaj) (2 mesaj) Mini (160 mesaj) Uygulama (197 mesaj)
  • @
82 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 1,5 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!
Giriş
    129 Mesaj

Astigmat numarali camlarda bazı yan etkiler yapar

Yerlerde boşluk veya tümsek varmış gibi

Kafanızı sağa sola çevirdiğinizde dünya altınızda kayıyor gibi

Baş ağrısı

Mide bulantısı

Sürekli gözlük takan kişiler 1 gün içinde alisirken ilk kez kullanan kişiler 2-3 gün içinde adaptasyon sağlıyor

Ama adaptasyon sağlarken sürekli gözünüzde tak çıkar yapmamanız gerekmektedir..

İlk kullandığınız da oturur vaziyette ya televizyon izlerken ya da telefon oynarken bu gözlüğü takın

O sıra gözleriniz adastasyonu daha çabuk tamamlar.. Daha sonra gündelik hareket halinde kullanmaya başlayın[simage][/simage]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    MMistanbul kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Öyle birşey yok. Aks dereceleri gözle alakası hem var hem yoktur

Daha net görebiliniz için doktorun yazdığı ölçülerde cama yön verilir ona göre kesilir

Kimi insanda 40 olur kimi insan da 180 hatta 43 veya 57 gibi kusuratli rakamlar verilebilir 0-180 arası rakamlardan biri gözünüze uygunluğuna göre verilmektedir

|
    |
    GÖKHAN SOYLU kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Hct18116

Astigmat numarali camlarda bazı yan etkiler yapar

Yerlerde boşluk veya tümsek varmış gibi

Kafanızı sağa sola çevirdiğinizde dünya altınızda kayıyor gibi

Baş ağrısı

Mide bulantısı

Sürekli gözlük takan kişiler 1 gün içinde alisirken ilk kez kullanan kişiler 2-3 gün içinde adaptasyon sağlıyor

Ama adaptasyon sağlarken sürekli gözünüzde tak çıkar yapmamanız gerekmektedir..

İlk kullandığınız da oturur vaziyette ya televizyon izlerken ya da telefon oynarken bu gözlüğü takın

O sıra gözleriniz adastasyonu daha çabuk tamamlar.. Daha sonra gündelik hareket halinde kullanmaya başlayın[simage][/simage]
    Açıklamalar için teşekkür ederim. Merdiven vs çıkmak, inmek zordu şimdi bayağı yoluna girdi. Kitap okumak, telefona bakmak vs gibi yakın görüş gerektiren işlerde gördü çok iyi oldu ama 1.metreden uzak mesafelere bakarken görüntü sisli gibi, bulanık. Bu mesafeleri gözlüksüz daha iyi görüyorum. Bu durum zamanla normale dönecek mi sizce?

• Teğmen
    129 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MMistanbul

Açıklamalar için teşekkür ederim. Merdiven vs çıkmak, inmek zordu şimdi bayağı yoluna girdi. Kitap okumak, telefona bakmak vs gibi yakın görüş gerektiren işlerde gördü çok iyi oldu ama 1.metreden uzak mesafelere bakarken görüntü sisli gibi, bulanık. Bu mesafeleri gözlüksüz daha iyi görüyorum. Bu durum zamanla normale dönecek mi sizce?

Alıntıları Göster
    1-2 gün daha kullanın hala devam ediyorsa gözlük ile birlikte doktor hekime başvurun..

Numarayla pek ilgisi olduğunu düşünmüyorum

• Yarbay
    6283 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Hct18116

1-2 gün daha kullanın hala devam ediyorsa gözlük ile birlikte doktor hekime başvurun..

Numarayla pek ilgisi olduğunu düşünmüyorum

Alıntıları Göster
    Teşekkürler, dediğiniz gibi bir kaç gün daha deneyip tekrar gideyim.

|
    |

https://cdn.dsmcdn.com/ty2/product/media/images/20200409/10/1438756/60217016/1/1_org_zoom.jpg

• Teğmen
    129 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: H.SAHİN

ilgili çerçeveye normal optik camı takılır mı veya hiçi kullanan oldu mu ?

https://cdn.dsmcdn.com/ty2/product/media/images/20200409/10/1438756/60217016/1/1_org_zoom.jpg
    Olur daha önce çok müşteriye böyle işlem yaptık

|
    |

• Yüzbaşı
    493 Mesaj
    Merhaba, Annem 10 senedir Progressive (uzak -yakın birarada) gözlük camı kullanıyor. 10 yıl önce katarakt ameliyatı olmuştu. Göz içi merceği uzak odaklı. Multifokal yaptırmadık o zamanlar daha yeni olduğu için. Yakını da gözlükle idare ediyor. Son gözlük camı Essilor Crizal UV. Colormatik renkli kullanıyor dışarıda güneşten rahatsız olduğu için. Şimdi numarası değişti. Eski gözlükçüme Essilor Crizal Easy UV Multifree HD gözlük camı için 1800 TL. Başka bir gözlükçüye gittiğimde Essilor kullanmadıklarını, Crizal Easy'nin Essilor' un alt modeli olduğunu söyledi. çeşitli markalar vardı. En üst olarak Zeiss 3D için 2400 TL fiyat verdi. Ben fiyat avantajı olarak Crizal düşünüyorum yine. Uzak numarası 0,25, yakın da 2,25 derece. çok bir değişiklik olur mu bu 2 marka arasında. Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antares079 -- 27 Temmuz 2020; 12:31:37 >
    AMD FX X8 8300 3.3GHz 16MB 32nm AM3 / KINGSTON 16GB(2x8GB) 1600MHz DDR3 KHX16C9T3K2/16X / MSI 970 GAMING Soket AM3 DDR3 SATA3 USB3 ATX Anakart / Sapphire R9 380 4GB GDDR5 256BIT NITRO DUAL-X OC 11242-13-41G / Samsung 850 Evo 250GB MZ-75E250BW SSD / WD 1 TB 7200RPM 64MB SATA3 BLUE (WD10EZEX) HDD / 23.6 VIEWSONIC VX2457-MHD Full HD AMD Free Sync 1ms 75Hz HDMI DP / Dark Transformer USB 3.0, Full Tower ATX Kasa / Xilence XP700 700W 135mm Fan PSU Gaming Serisi 80 R3 / Microsoft Windows 10 Pro 64 Bit
  • Teğmen
    129 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: antares079

Merhaba, Annem 10 senedir Progressive (uzak -yakın birarada) gözlük camı kullanıyor. 10 yıl önce katarakt ameliyatı olmuştu. Göz içi merceği uzak odaklı. Multifokal yaptırmadık o zamanlar daha yeni olduğu için. Yakını da gözlükle idare ediyor. Son gözlük camı Essilor Crizal UV. Colormatik renkli kullanıyor dışarıda güneşten rahatsız olduğu için. Şimdi numarası değişti. Eski gözlükçüme Essilor Crizal Easy UV Multifree HD gözlük camı için 1800 TL. Başka bir gözlükçüye gittiğimde Essilor kullanmadıklarını, Crizal Easy'nin Essilor' un alt modeli olduğunu söyledi. çeşitli markalar vardı. En üst olarak Zeiss 3D için 2400 TL fiyat verdi. Ben fiyat avantajı olarak Crizal düşünüyorum yine. Uzak numarası 0,25, yakın da 2,25 derece. çok bir değişiklik olur mu bu 2 marka arasında. Teşekkürler..
    Kör nokta olayı belirler tamamen

|
    |

• Yüzbaşı
    269 Mesaj
    Takip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kopyakalpler -- 2 Ağustos 2020; 1:13:50 >
    |
    |
  • Er
    0 Mesaj

Merhaba

Essilorun Crizal easy markası essilorun bir alt markası multifree olarak geçiyor.

Zeiss markasında

Light D

Light 3D

Light 3DV

Light 3DVE olarak 4 çeşit camı bulunmaktadır. Birde Almanya üretimi Progressive camı mevcut

Light 3D sizi fiyat olarak zorlamaz ise tavsiye ederim. Hem kaplama hem görüş olarak üst seviyede bir cam.

Zeiss için verdikleri fiyat çok iyi normal Liste fiyatı 5.000 TL Civarında

|
    |
    antares079 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hoya gozluk cami nasildir, kaplama turleri vs olarak neyi tavsiye edersiniz?

Bilgisayar karşısında 7 saat geçiriyorum, ne tavsiye edersiniz?

|
    |
    iki göz numarası 2,75
    çerçeve ve Selcon 1.56 Gray Arwex Süperhidrofobic cam için toplam 350 TL denildi. Sizce fiyat uygun mu?
    |
    |

-0.50 -0.75 miyop icin gözlük alacağım. İlk gözlüğüm olacak.

Gece sürüş kolaylığı ve işim gereği günde ort. 5-6 saat bilgisayar telefon kullanımım icin uygun olmasını istiyorum.

Gözlükçü crizal prevenice cam önerdi, fiyatı 350 lira.

Bu cam nasıldır kullanan, bilen, tavsiye verecek var mıdır?

quote:

Orijinalden alıntı: xdriverx

Merhaba dostlar,

-0.50 -0.75 miyop icin gözlük alacağım. İlk gözlüğüm olacak.

Gece sürüş kolaylığı ve işim gereği günde ort. 5-6 saat bilgisayar telefon kullanımım icin uygun olmasını istiyorum.

Gözlükçü crizal prevenice cam önerdi, fiyatı 350 lira.

Bu cam nasıldır kullanan, bilen, tavsiye verecek var mıdır?
    Yerinizde olsam zeiss cam alırdım, bütçe yetmiyorsa seiko alırdım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çavuş
    92 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tt38

Yerinizde olsam zeiss cam alırdım, bütçe yetmiyorsa seiko alırdım.
    3 tane gozlukcuye baktim, zeiss ve seiko goremedim ama ctesi gunu tekrar cikacagim.

Eger 150-200 gibi bir fark varsa onlari tercih edebilirim.

Bu arada crizal goruntuyu hafif sarartiyordu, zeiss ve seikoda da ayni durum oluyor mu biliyor musunuz?

quote:

Orijinalden alıntı: xdriverx

3 tane gozlukcuye baktim, zeiss ve seiko goremedim ama ctesi gunu tekrar cikacagim.

Eger 150-200 gibi bir fark varsa onlari tercih edebilirim.

Bu arada crizal goruntuyu hafif sarartiyordu, zeiss ve seikoda da ayni durum oluyor mu biliyor musunuz?

Alıntıları Göster
    Mavi ışık engelleyici bütün camlar görüntüyü sarartır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: xdriverx
  • Yüzbaşı
    728 Mesaj
    Cuma günü çifti 1600 TL cam yaptırdım.Gözlükçü bir sürü özellik söyledi.

Sağ 4.75 sol 3.75 astigmat miyop var gözlerimde.Cam baya ince istediğimden fiyat bu kadar yüksek dedi bana.Cam markası vs bilmiyorum ama organik dedi bana.Bu gün gözlüğümü maskemi çıkarırken düşürdüm ve sol camın üst köşesi koptu resmen.Hemen gözlükçüyü aradım dedim garantite girer mi nasıl 1 düşmede kırılır dedim.Organik abi normal dedi.Özel yapım dedi camlar.Zaten 1 haftada gelmişti gözlüğüm.

Şimdi size sormak istedeğim tek düşmede kırılması normal mi ? Tek cama 800 TL verdim dolandırıldım mı sinirlerim acayip bozuldu.Cam çerçeve 2 bin lira para verdim.2 günde kırıldı.Lazer yaptırmayı düşünüyorum artık.Gözlükçüler acayip düdüklüyor gibi geliyor bana.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Teğmen
    129 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ertunc23

Cuma günü çifti 1600 TL cam yaptırdım.Gözlükçü bir sürü özellik söyledi.

Sağ 4.75 sol 3.75 astigmat miyop var gözlerimde.Cam baya ince istediğimden fiyat bu kadar yüksek dedi bana.Cam markası vs bilmiyorum ama organik dedi bana.Bu gün gözlüğümü maskemi çıkarırken düşürdüm ve sol camın üst köşesi koptu resmen.Hemen gözlükçüyü aradım dedim garantite girer mi nasıl 1 düşmede kırılır dedim.Organik abi normal dedi.Özel yapım dedi camlar.Zaten 1 haftada gelmişti gözlüğüm.

Şimdi size sormak istedeğim tek düşmede kırılması normal mi ? Tek cama 800 TL verdim dolandırıldım mı sinirlerim acayip bozuldu.Cam çerçeve 2 bin lira para verdim.2 günde kırıldı.Lazer yaptırmayı düşünüyorum artık.Gözlükçüler acayip düdüklüyor gibi geliyor bana.
    Biz buna çapak atmış diyoruz

Şöyle düşünün 10 bin liraya telefon aldığınızı düşünelim siz o telefonu yere düşürürürseniz telefon kırılabilir öyle durumda x firmasını arayıp telefon ilk defa düştü kırıldı diyemezsiniz gözlük camında da aynen böyle ve çok hassaslar..

Organik cam aslında eski mineral camlara göre daha sağlamdır.mineral cam düşmüş olsa tuzla buz olurdu ( cam bardağı yere attığınızı düşünün..)

Yere düşürmeden bile o cam kırılabilir neden mi?

Nilor çerçevelerde çerçevenin aşağısı misine ama sizin görmediğiniz şekilde cercevenin üst kısmında da misine var tutması için..

Siz çerçeveyi tek elle çıkarırsanız veya herhangi birinin çerçeveyi gözünüzden asılması durumunda üst ve ve alt misine gerilip cama baskı yapicak zaten camın içine giren misine gerilirse camın çapak alınan kısmını kırıp geçiyor..

Sizin şahsi hatanız yüzünden zarar görmüş cam için lütfen meslektaşlarımı karalamayın... sizin tabirinizle düdüklendiğinizi hissediyosanız veya size yeterli bilgi vermediğini düşündüğünüz kişiden almayın.

İster 1400 e alın isterseniz 5000 liraya alın camda hiçbir firma garanti vermez. Bazı cam modelleri 1 yıl kirilmama garantisi verir ama sizin cam kırılmamış sadece çapak atmış..

Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hct18116 -- 10 Ağustos 2020; 2:47:49 >

• Yüzbaşı
    728 Mesaj

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.Burda okuduklarım kadarı ile her cama sertifika veriliyormuş.Meslektaşınız cam markası söylemediği için kendimi kötü hissettim.Bilmiyorsam ve tecrübem yoksa kendisi bana durumu izah edebilirdi diye düşünüyorum.Bana camdaki filitreleri anlattı bende hem araba sürdüğümden hemde pc ekranına çok baktığımdan en pahalı hangi camsa onu yaptırdım.Ayrıca meslektaşınız SSK dan da ücret almış EDEVLET görüyorum fakat bana bu konuda hiç bilgi vermedi.Siz olsanız ne düşünürsünüz ? Her neyse bir kere yaptırdım artık camı.Yaptırdığım kişiylede görüştüm garanti olmaz abi dedi ama belki camı küçültürsek kurtarabiliriz diyede ekledi.Dediğiniz gibi üst tarafdan çapak atmış.Kendiside telefonda durumu izah etti bana.Yapacak bir şey yok eğer camı kurtaramazaksak mecbur 800 tl verip tekrardan yaptıracağım camı.

Kendime not : Lazer tedavisi sonrası umarım iyi yapmışımda lazer tedavisi olmuşum diyebilirim.Burayıda editlerim.

|
    |
    Hct18116 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
Sohbet
kripto para haberleri
Canlı Tv izle
Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.