Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 1,5 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: veleciraptor Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 10 Misafir (3 Mobil) - 8 Masaüstü3 Mobil
5 sn
7.884
Cevap
435
Favori
1.768.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum dün
  • Cevaplayan Üyeler 2000
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 53
  • Ortalama Mesaj Aralığı 10 saat 45 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 28
  • Favoriye Eklediklerim 435
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • prokopi (810 mesaj) acizcool (483 mesaj) Mrt008500 (171 mesaj) blaster2005 (136 mesaj) Alicanarslann (85 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2687 mesaj) Mobil (2425 mesaj) Tablet (193 mesaj) (2 mesaj) Mini (160 mesaj) Uygulama (197 mesaj)
  • @
84 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 1,5 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!
Giriş
    8256 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Natsukaw.S

570e atasundan hallettim bende hocam 👍
    Ülkede ne ucuz ki zaten...
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdenboduroglu -- 2 Temmuz 2020; 17:23:41 >
    |
    |

Merhaba
    Seıko superıor 1.60 indeks camda kampanya var. Bu nu bir sordurun. Görüş kalitesi kaplama kalitesi üst seviyede tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    BK2000 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

numarali gunes gozlugu alacaktim. Ne yazik ki zenni virus nedeniyle turkiyeye gonderim yapmiyor bir sure. ne guzel 70 dolara cerceve dahil siparis verecektim

bu nedenle Turkiyedeki maliyetini merak ettim.

iki goz 5.25 miyop, 1.61 indeks polarize, %85-90 karartilmis gunes gozlugu istiyorum. yaklasik ne kadar maliyeti olur bu gozlugun. Cerceve cok onemli degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 4 Temmuz 2020; 19:1:43 >
    |
    |

PSN : Jeopol
  • Yüzbaşı
    949 Mesaj
    Atasun camları kullanan var mı?
    Yeni gözlük camına alışamadım, 3. Değişiklik oldu.
    Atasun belli bir süre değişim garantisi olduğunu da söyledi

|
    |
    Arkadaşlar 1.5 miyopum burbery gözlük cercevem var gözlük camı taktıracagım daha önce sadeceokulda gözlük takıyordum şimdi günümün büyük bir bölümü takmayı düşünüyorum kaliteli bir cam arıyorum 550 tl bütcem var ne önerirsiniz ? PC ve telefon basında cok zaman geçiriyorum özellikle teşekkürler .

1.56 yüksek kaliteli kaplama cam yaptirabilirsiniz crizal stell ar bluecontrol yeterli olur

|
    |
    armetyo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Merhabalar , her iki göz 2.50 miyop ve 0,75 Astigmat güneş gözlüğü camı yaptıracağım, %60 inceltilmiş antrefle cam için Cortex açık ara çok uygun fiyat verdi , 250 TL , önerirmisiniz , geniş vadede problem yaşarmıyım ? Yorumlarınız içim şimdiden teşekkürler

Essilor Varilux E Series, 1.60 safir kaplama çift cam için, 2700 lira fiyat aldım. 360 derece yansımayı önleyen ve kişiye özel camlar. Camın tekinin liste fiyatının 3400 lira olduğunu söylediler, sizce fiyat uygun mudur?
    |
    |

Bende çok yüksek miyop var. Sağ göz -9,00 sph, -0,75 cyl ve sol göz -12,5 sph, -0,50 cyl. Üç buçuk yıldır Hoya marka cam kullanıyorum ve kaplaması aşırı derecede bozuldu. Biraz benim de hatam var sanırım saçıma sıktığım sprey gözlüklere inmiş olabilir. Haftasonu İstanbul'da çeşitli yerlerden fiyat aldım.
    Seiko için çift cama 1500 lira teklif veren de oldu 3000 lira diyen de oldu. ikisi de 1,74 indeks olduğunu söyledi. (ikisi de zincir mağazaydı her yerde şubesi olan).Seikoda fiyatı bu kadar fark eden farklı model tipleri var mı?

Zeiss için 2900 lira civarı teklif veren oldu, cam tipi günün çoğunu ekran karşısında geçirenler için olarak söylediler. Ben işim gereği bütün gün bilgisayar başındayım ama araba da kullanıyorum dış ortamda da gözlük kullanıyorum hepsine uygun olmalı alacağım gözlük. Hem lens kullanıp hem gözlük kullananlara uygun camdan da bahsettiler ama fiyatlar 5000 TL mertebelerindeydi.

benim gibi aşırı yüksek numaralı gözlüğü olup önerileri olan arkadaşlar olabilir mi? Marka ve İstanbul içi gözlükçü önerilerinize açığım.
    |
    |

• Teğmen
    129 Mesaj

-2.50 numara için %60 inceltmeye gerek yok bence 1.60 yani %40 demistir.

|
    |
    murryy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Merhaba, 2 yıl önce işbir marka kaplamalı cam yaptırmıştım. Malesef hem çok çizildiler hem de buğulu, buzlu bir görüntü aldı camlar. Göz bebeği yapım nedeni ile lens benim için çok konforlu değil. Gözlerimde astigmat problemi var, yeni cam yaptıracağım önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar..

quote:

Orijinalden alıntı: Köfte_Bey

Merhaba, 2 yıl önce işbir marka kaplamalı cam yaptırmıştım. Malesef hem çok çizildiler hem de buğulu, buzlu bir görüntü aldı camlar. Göz bebeği yapım nedeni ile lens benim için çok konforlu değil. Gözlerimde astigmat problemi var, yeni cam yaptıracağım önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar..
    zeiss camlar en iyisidir, bütçe kısıtlı ise seiko camları da öneririm.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: Köfte_Bey
  • Er
    0 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar, benim her iki gözümde 2 derece miyop. Buradaki birçok yorumu okuyarak bi asiferik cam almaya karar vermiştim odak genişliğinden ve net görüş sağlamasından dolayı (doğru ifade ettim mi bilmiyorum)
    seiko a zone 1.60 src ve hoya nulux ep camlardan uygun fiyatlısını alırim diye düşündüm. Ama bugün görüştüğüm gözlükçü benim göz dereceme göre bu camların gereksiz pahalı olacağını söyledi, bu camların fiyatları yaklaşık ne kadardır, tavsiyelerinizi alabilir miyim?
    Bir de çerçevesiz gözlüğüm var 56 17 145 ölçülerinde, bana biraz büyük geliyor, buna 54-53 ölçülerde cam takılabilir mi, takılırsa herhangi bir sorun yaratır mı?

|
    |

390 TL'ye aldım hocam, mavi ve mor ışık filtresi, anti far, %100 uv filtre, super hydrophobic ve E.M.I kaplama özellikleri varmış.

PC başında kullanacağım için ve almışken bi kere iyi olsun diye birazcık paraya kıydım memnunum şimdilik. Uzun süre mail falan okuyunca bazen ağrı oluyordu gözlerim yoruluyordu şimdi öyle bişey kalmadı.
    |
    |
    Hct18116 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2 gündür takıyorum, ilk gözlüğüm olduğu için Optiker 2 hafta alışma süresi var dedi. Sizce 2 hafta beklemeli miyim?

Gözlük reçetem (hipermetrop- astigmat)

R +1 - 0,75 10 derece
    L +1 - 0,50 160 derece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMistanbul -- 20 Temmuz 2020; 9:28:0 >

Yanlış hatırlamıyorsam dereceler 180 e tamamlaması gerekiyor.
    |
    |
    MMistanbul kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: GÖKHAN SOYLU

Yanlış hatırlamıyorsam dereceler 180 e tamamlaması gerekiyor.
    Gözlük numaralarım derken gözlük için reçetem bu. Gözlüğü ölçtürmedim.

|
    |
    DevrimSeven60

Gozluk camim cizildi, tam ortasi baya genis bir cizik, gorusumu cok engelliyor.
    1 sene olmustu daha alali
    İnternetten cerceve+numarali cam alinmiyor mu?
    Gozlerim 5 numara miyop

Orijinalden alıntı: birkuşgibi

Gozluk camim cizildi, tam ortasi baya genis bir cizik, gorusumu cok engelliyor.
    1 sene olmustu daha alali
    İnternetten cerceve+numarali cam alinmiyor mu?
    Gozlerim 5 numara miyop
    Cercevenin yüzünde nasıl duracağını bilmedigimiz için biraz zor..

Cerceveni begenip cam olarak yaptirabilirsin

|
    |
Sohbet
Bebek Oyunları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,078
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.