Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (367. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
11.443
Cevap
591
Favori
2.273.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 365366367368369
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tabiki hocam
    yani benim gibi hem yüksek numara hem de astigmat birlikte olunca kalın cam kaçınılmaz oluyor

1.74 dediğimiz inceltme yapılsa bile çerceve kalınlığı 4 mm ye yakın bir sonuç çıkıyor ki yani o bile baya kalın bir değer işte ne yazıkki

%60 inceltme ilk tercih meselesi oluyor o yüzden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crazy Goat -- 3 Şubat 2020; 20:26:24 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    Valla şekerim, umudu elden bırakma ama söyleneni dinle istersen. Zaten derecen yüksek. Öyle pilot gözlüğü gibi şey alamazsın tek bırakacağın inadın bu. Diğeri de 1.74 alıyorsun abbesi 32 oluyor en fazla diye biliyorum. 1.6 41 olsa, böl göz derecene kaç diopter hatan oluyor hesapla.
    Benim misal iyi ihtimal 2.75÷45=0.06D çıkıyor. Eskisinden ileri derece ama aynı fenalıktan tamamen muaf. 0.125D çıkarsa gözüne görünebilir oluyor. Sanırım 20 metrede 1 mm gözüküyor demek oluyor nasıl tanımladıklarını doğru beyin yürütebiliyorsam.
    Benim gözlükçü abim sağolsun çok dikkat etti, bir önceki camda sağa sola prizmatik kırılma veriyordu. Yeminle bıkmıştım. Bir tarafı kırmızı, diğeri maviydi. Şimdi eksenini değişti camı yukarı aşağı kırılan cins oldu. Görme alanın sağa sola daha geniş olduğundan, bu da önemli. Aşağısı mavi, yukarısı kırmızı. Görmek için uğraşmam gerek eksen dışına bakarken.

• Şunu da alıntı yapayım, te hey ne gözlükçüler varmış;
    quote:

Bilgili ve tecrübeli bir Optisyen çerçeve seçimi esnasında, 8 diyoptri miyop bir camın kenar kalınlığını, kırılma indeksi ve asperik faktörleri iyi değerlendireceğinden 2 dyoptri miyop camın kenar kalınlığına indirebilir.

Yok ebesinin nikahı aleks de souza...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 3 Şubat 2020; 20:52:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crazy Goat

tabiki hocam
    yani benim gibi hem yüksek numara hem de astigmat birlikte olunca kalın cam kaçınılmaz oluyor

1.74 dediğimiz inceltme yapılsa bile çerceve kalınlığı 4 mm ye yakın bir sonuç çıkıyor ki yani o bile baya kalın bir değer işte ne yazıkki

%60 inceltme ilk tercih meselesi oluyor o yüzden.
    Sen gözlükçüne sor yine madem, 1.74 değil, 1.7 yapabiliyor muymuş. Bu Hoya'nın ileri dereceleri çok güzel ama reklamını yapıp milletin de tanıyıp sevdiği 1.74 değil, 1.70. Hem 1.7 daha hafif 1.74'ten. Bunları hep küpe et kulağına.

• GENERAL006 kullanıcısına yanıt
    Peki sen sync 3 camların çiftini kaç paraya aldın. Birde derecen kaçtı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaşlar.
    Miyop 2.00 Astigmat: 0.25 olacak şekilde 200-300 TL aralığında fiyat/performans açısından iyi bir cam arıyorum. Tavsiyesi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Renegade Havoc

Hocam bugün aşağıdakileri aynen kağıda yazıp optikçilere gittim, ilk optikçi "bu yazdıklarınla fiyat veremem sabit fiyatı yok reçeten lazım" dedi. Hatta 1. sıradakinin fiyatı 3000 lira civarında dedi. Diğer optikçiye gittim 1. sıradakine 850 lira, 5. sıradakine 230 lira, 1.60 lıklara da 330-400 lira dedi sence uygun mu? Bir de 1.50 lik ile 1.67 lik arasında çok fark yok boşa para verme dedi.

1)HOYA 1.67 Hvll BlueControl (Nulux Eynoa)

2)HOYA 1.60 Hvll BlueControl (Hilux Eyas)

3)HOYA 1.60 Hvll BlueControl (Nulux Eyas)

4)HOYA 1.50 Hvll BlueControl (Nulux Active)

(2.00 Miyop)
    Muhakak fark var ama dediği gibi çok fark yok.lukse girer açıkçası

Bence 1.50 veya 1.60 sizin için yeter

Seçtiğiniz çerçeve çok afaki büyük değilse 1.50 alın derim

• quote:

Orijinalden alıntı: stserkan

@Hct18116 hocam fikir verebilirseniz sevinirim. Atasun gümüş paketten essilora geçmek için 130 TL fark isteniyor. Bu farka değer mi? Hissedilebilir fark olur mu arada dayanıklılık, görüntü, kir tutma özellikleri olarak?

Alıntıları Göster
    Hocam Atasun un kampanyalarıyla ilgili pek bir bilgim yok..ne desem yalan olur

• Hct18116 kullanıcısına yanıt
    Geçen cuma alacaktım aksilikler çıktı yarın kısmetse alacağım artık.
  • Arkadaşlar merhaba 6 numara gözlük camım ve astiğmatım var 1.6 ineltilmiş cam çift asiferik nikonun camını istedi gözlükçüm 900 liraya ne diyorsunuz

• Arkadaşlar lütfen yardımcı olun gözlerim 6 numara miyopum gözlükçüm 1.6 inceltilmiş çift asiferik nikonun camını istedi taktım illa bi gözlerimde küçülme oluyor ama yapacak birşey yok sanıeım saıko mu isteseydim acaba

• Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Merhaba ben miyopum 6 numara ve astiğmatım var. %60 inceltilmiş cam kullanıyorum gözlükcüm nikonun çift asiferik camını sipariş etti 60 inceltilmiş nasıl sizce bilgini var mı

• Almina99 A kullanıcısına yanıt
    http://cenapoptik.com/urunler-cam.asp
    1.74 organik cam.
    Bir yerde %60 inceltilmiş camların 8D'den sonra olduğunu yazıyor. Seçenek olarak sizin 1.7 %55, 1.67 %50 inceltilmiş de seçmeniz olası.
    Yalnız, bir yerde %40 ince 1.6 camların 6D'ye kadar önerilebileceği yazıyor. Gözlükçünüzden fikir alın. Muhtemelen kalın olur falan diyecektir. Ancak, 1.6 daha hafif ve net.
    GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!
    Yapabiliyorsa size bir jest yapsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 5 Şubat 2020; 1:30:45 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Gözlükçüler beni deli etti adama istediğim özellikleri söyleyince rengi atıyor senin gibi müşteri gelmiyor vs diye alışmışlar milleti kazıklamaya hazırlıklı gelen müşteriye atar yapıyorlar... "Mavi ışığı kesen gözlük sadece pc kullanırken iyi normal hayatında sana zararlı ondan alma" dedi ya la Katoloğa bakmak istedim boşver onu sen katalog mu alacaksın gözlük mü diyor Birinin 600 lira dediğine diğeri 1000 küsur fiyat çekiyor cins cins tipler lanet olsun dedim idarelik Maxxee cam + çerçeve aldım toplam 350 lira tuttu, ileride İzmir'e gidip adam gibi gözlük alacağım...Denizli gözlükçüler açısından yeterince büyük değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Renegade Havoc -- 5 Şubat 2020; 12:52:14 >

• Renegade Havoc R kullanıcısına yanıt
    Çok benzerini yaşadım. kafalarına göre fiyat söyledikleri için gittiğim yerde artık istediğim modelin yanında katalog fiyatını da söyleyip bunu en sona kaça bırakırsın diye sormaya başlayınca afalladı hepsi Hatta bir ara bu kadar bilgiyi nereden biliyorsun, reçetini göster, hasta falan değilsin sen diyen oldu. Piyasayı öğrenmek için gelmiş 10m ötedeki gözlükçüymüşüm gibi muamele gördüm. İki gözlük fiyatı sorduk diye casus olduk
    Aynı modelde bu kadar fiyat farkı olması normal değil hocam. Ucuz satanlar size düşük bir modelini verecekti muhtemelen.
    Kataloğa hakim değilseniz zaten anlayamazsınız kolay kolay farkı. Örneğin Hoya'nın tek odaklı camlarında 13 farklı bluecontrol
    özelliği olan cam var. Siz sadece bluecontrol istiyorum dediğinizde düşünün yani olasılıkları.
    Hayırlı olsun bu arada. Maxee katalog fiyatı 170 di yanlış hatırlamıyorsam.

• revengefire44 R kullanıcısına yanıt
    Tuttuğunu "öpme"ye alışmışlar bilinçli müşteriyi sevmiyorlar... 150 liraya Maxxee camları + 200 liraya çerçeve aldım. Sağol.
  • shakircan kullanıcısına yanıt
    Hocam özelden TC kimlii numaranızı atarsanız sistemden bir bakiyim hangi cam verilmiş

• Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    Hocam tek kullanımlık bezler cami çiziyor

Onun yerine optik mağazadan ücretsiz mikrofibe rbez al..

Ayrıca kesinlikle süngerle felan camları temizlemeyin..

Bulaşık deterjanı da sürmeyin kaplamayı attirabiliyor çok kimyasal olduğu için..

Bişey çıkartmak istiyorsanız asetonu mikrofiber gözlük camına dökün öyle çıkarmaya çalışın birşey olmaz öyle durumda.

• Hct18116 kullanıcısına yanıt
    quote:

Bulaşık deterjanı da sürmeyin kaplamayı attirabiliyor çok kimyasal olduğu için.. 

Çok zararlı değil, ama eğer uçucu narenciye yağlı ağır yağ sökücüler içeriyorsa yıpratır, denmiş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 365366367368369
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.