Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (365. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.449
Cevap
593
Favori
2.273.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 363364365366367
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar atasun , essilor %45 inceltilmiş organik cama 470 tl fiyat biçti. Numaralarım -3.00 miyop 0.75 astigmat. Fiyat nasıl sizce. Diğer optikçiler daha pahalı fiyat verdi. Bursadayım.

Ve bu marka nasıldır kaliteli midir abbe değeri , odaklanması vs ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spidey_Venom -- 24 Ocak 2020; 18:34:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spidey_Venom

Arkadaşlar atasun , essilor %45 inceltilmiş organik cama 470 tl fiyat biçti. Numaralarım -3.00 miyop 0.75 astigmat. Fiyat nasıl sizce. Diğer optikçiler daha pahalı fiyat verdi. Bursadayım.

Ve bu marka nasıldır kaliteli midir abbe değeri , odaklanması vs ?
    Flood yapıyorum ama yardımcı olacak yok mu ? Kazık yemeyelim.

• Spidey_Venom kullanıcısına yanıt
    Hoya daha iyi diyorlar. Gözlükçüye işini öğretecek halimiz yok. Abbesi daha iyi gözüktüğü üzere ama ben essilor crizal ile memnunum yeniden aynısından yaptırdım. Abbesi fark etse etse 1 puan fark ediyor. Ne kadar kırma indeksi düşükse, inceltilme öncesi camın doğalı kalınsa, o kadar net diyim siz anlayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 24 Ocak 2020; 21:56:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Hoya daha iyi diyorlar. Gözlükçüye işini öğretecek halimiz yok. Abbesi daha iyi gözüktüğü üzere ama ben essilor crizal ile memnunum yeniden aynısından yaptırdım. Abbesi fark etse etse 1 puan fark ediyor. Ne kadar kırma indeksi düşükse, inceltilme öncesi camın doğalı kalınsa, o kadar net diyim siz anlayın.
    Hocam atasunda hoya yok , başka optikçilerde 700 gibi absürd fiyatlar sundular kafadan eledim. Atasunda kendi markaları ve essilor varmış. Benim sorduğum %45 ince essilor sizinkiyle aynı mı ? Siz kaç liraya almıştınız ? Alırken ne demeliyim essilorun modeline , antirefleli vs ? Crizal yerine başka dandik essilor modeli vermesinler ? Sertifika kağıdı vs var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spidey_Venom -- 24 Ocak 2020; 22:11:46 >
    Dur, boşluğuma geldi. Ben inceltmeyi farklı düşünmüşüm. %45 demek, 1.6 demek. Hoya'nın abbe değeri de 40 sanırım bu yoğunlukta. Çok pozitif bence. İnceltme değeri yapmamayı rica edebilirsiniz ancak ben konuştum 3D'nin üzerine baz cam yapmazlar. Belki pazarlık payınız olur. Trivex 43 bundan öte. Birkaç seçenek daha var ama parasını karıştırmayın, kılı kırk yarıyoruz şurada.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Dur, boşluğuma geldi. Ben inceltmeyi farklı düşünmüşüm. %45 demek, 1.6 demek. Hoya'nın abbe değeri de 40 sanırım bu yoğunlukta. Çok pozitif bence. İnceltme değeri yapmamayı rica edebilirsiniz ancak ben konuştum 3D'nin üzerine baz cam yapmazlar. Belki pazarlık payınız olur. Trivex 43 bundan öte. Birkaç seçenek daha var ama parasını karıştırmayın, kılı kırk yarıyoruz şurada.
    Essilorun %45 incesinin abbe değeri kaç , kötü mü ? Sizin kullandoğınız essilorun değerleri nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Spidey_Venom

Essilorun %45 incesinin abbe değeri kaç , kötü mü ? Sizin kullandoğınız essilorun değerleri nedir ?

Alıntıları Göster
    Lanet olsun, ben ne aldığımı bilmiyorum. 1.53 mü dedi, 1.586 mı akıl kalmadı... Kaç gündür bunu düşünüyorum.
    1.53 ortalaması 44, trivexin 43 olduğunu biliyoruz. O halde rakip firmaların 1.53'leri az daha kaliteli essilordan.
    Crizal süper birşey bence, azı karar çoğu cebe zarar. Millet pahalı mahalı diyor, hiç aldırmıyorum. Abbesi iyi olsun yeter. Imkan olsa en kalın camı alırdım, o kadar net.
    Hoya'nın 1.6 EYAS şeysi de 41 Abbe'li. Hoya, zaten seikonunmuş galiba. O size intiba versin.
    GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

• GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

Çerçeve 500 Tl (Emporio Armani). Reçete indirim vs total 690Tl camlarla birlikte... (Gümüş+mavi filtre).

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

Atasundan aldım. Camın markasını sordum satanlar bilemediler abbe değeri falan bilmiyorum cevaplayamadılar... Bilen varsa yardımcı olursa memnun olurum.

Ayrıca ben reçeteli aldım ama bana pek reçete indirim düşmüş gibide gelmedi... Sanırım biraz kazıklandım mı?

• Hocam bugün aşağıdakileri aynen kağıda yazıp optikçilere gittim, ilk optikçi "bu yazdıklarınla fiyat veremem sabit fiyatı yok reçeten lazım" dedi. Hatta 1. sıradakinin fiyatı 3000 lira civarında dedi. Diğer optikçiye gittim 1. sıradakine 850 lira, 5. sıradakine 230 lira, 1.60 lıklara da 330-400 lira dedi sence uygun mu? Bir de 1.50 lik ile 1.67 lik arasında çok fark yok boşa para verme dedi.

1)HOYA 1.67 Hvll BlueControl (Nulux Eynoa)

2)HOYA 1.60 Hvll BlueControl (Hilux Eyas)

3)HOYA 1.60 Hvll BlueControl (Nulux Eyas)

4)HOYA 1.50 Hvll BlueControl (Nulux Active)

(2.00 Miyop)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Renegade Havoc -- 25 Ocak 2020; 13:10:49 >
  • Zeiss ve Nikon'un mavi ışık korumalı camlarını kullanan, tavsiye eden var mı?

Zeiss için 650, Nikon için 400 civarı fiyat söylendi.
  • Renegade Havoc R kullanıcısına yanıt
    1.60 lıkların bu kadar ucuz olmasının sebebi stokta olmasından dolayı mı?
    katalog fiyatları çok yüksek çünkü.

1.50 Hilux için 250 TL, 1.50 Nulux için 350 TL fiyat verdiler bana.
  • revengefire44 R kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum valla zaten birinin dediğiyle diğerinin dediği bir olmuyor neye göreyse artık.

Pm atmışsın ama cevap atamıyorum telefon doğrulaması gerekiyor... Ben Denizli'deyim belki şehir farkından dolayı da olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Renegade Havoc -- 25 Ocak 2020; 15:56:13 >
  • Atasun gümüş paket ile atasunun sattığı normal essilor camının farkı tam olarak nedir? Biri bana açıklayabilirse çok memnun olurum. Atasun gümüş paket aldım. Görüntüde bir fark hissetmedim ama sanki çabuk kir tutuyor gibi geliyor.

• Evde camı bulunmayan rçerçeve var ben buna cam yaptırmak istiyorum ama nasıl yapılır , odak noktası alamazlar çünkü işaretlemek için cam yok. Fikri olan var mı ? Hadi diyelim bi şekilde yapıldı cam. Eksiği kusuru olur mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: stserkan

Atasun gümüş paket ile atasunun sattığı normal essilor camının farkı tam olarak nedir? Biri bana açıklayabilirse çok memnun olurum. Atasun gümüş paket aldım. Görüntüde bir fark hissetmedim ama sanki çabuk kir tutuyor gibi geliyor.
    @Hct18116 hocam fikir verebilirseniz sevinirim. Atasun gümüş paketten essilora geçmek için 130 TL fark isteniyor. Bu farka değer mi? Hissedilebilir fark olur mu arada dayanıklılık, görüntü, kir tutma özellikleri olarak?

Çerçevelerinizin camı olmasa bile makinayla odak alınıyor. Çerçevenize cam taktırabilirsiniz. Bir problem yaşamazsınız.

• Arkadaşlar uzun yıllardır gözlük kullanıyorum. Hep marka camları tercih ettim. Şu an kullandığım marka Hoya. Hem uzak hemde yakın görme bozukluğu var bu nedenle
    1) Uzak yakın bir arada gözlüğü dışarıda,
    2) Uzak cam takılı gözlüğü TV izlerken,
    3) Yakın cam takılı gözlüğü ise Bilgisayar ile kullanıyorum.

Yani üç adet gözlüğüm var. Uzak yakın bir arada gözlüğü Marka cam diğerlerini ise markasız cam desem yeridir ama hiç sıkıntı yaşamıyorum. Burada değinmek istediğim konu cam için illa bilindik markaları mı kullanmak zorundayız. Örneğin bu markaların yerine kullanabileciğimiz adı sanı duyulmamış kaliteli cam markaları var mıdır? Çünkü bilindik markalara dünya para veriyoruz. Bu nedenle sormak istedim. Bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar cevap verebilirse bir çok kişiye faydası olacağı düşüncesindeyim. Şimdiden teşekkürler.

• tgy355 T kullanıcısına yanıt
    Ya çizilir, ya parlama yapar, ya da netlikten kaybeder. İsimsiz camların malzemeden kaynaklanan bir farkı olmaz, tek farkı ilk dediğim ikisinde problem yaratır. Uv koruması da eğer farklı malzeme kullanmadılarsa çok farketmez. En güzel cam en eski tip camdır ama yenilerin kaplaması iyidir. O da temizlik, uzun ömür kolaylığı sağlar. Yeni nesil camların belli bir kullanım ömrü yok. Çizmedikçe evladiyelik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tgy355 T kullanıcısına yanıt
    Progressive camlarda marka olan ürünleri de uyguna bulabilirsiniz. Kampanyaları yakalayın.
    Merdiven altı firmaların camlarında tabiki ne kadar görüntü konforu olur o tartışılır açıkçası. Kaplama problemi kolay yaşayabilirsiniz. Piyasada çok çeşit cam markaları var.
    Zeiss
    Seıko
    Hoya
    Essilor
    Tercihleriniz bunlar olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mrt008500

Progressive camlarda marka olan ürünleri de uyguna bulabilirsiniz. Kampanyaları yakalayın.
    Merdiven altı firmaların camlarında tabiki ne kadar görüntü konforu olur o tartışılır açıkçası. Kaplama problemi kolay yaşayabilirsiniz. Piyasada çok çeşit cam markaları var.
    Zeiss
    Seıko
    Hoya
    Essilor
    Tercihleriniz bunlar olsun.
    Cevaplarınız için teşekkür ederim. Yine Hoya cama devam edeceğiz anlaşılan. Çünkü numaralarım değişti. mevcut gözlüğün değişmesi gerekiyor. İzmir içinde hesaplı hoya cam alabileceğim bir yer var mıdır? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 363364365366367
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.