Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (362. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.459
Cevap
593
Favori
2.275.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 360361362363364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu numaralarda çok kalın bir cam çıkmaz. Fakat seçeceğiniz çerçeve daha önemli. Çerçeveye göre gözlükçünüz sizi yönlendirmesi lazım.
  • Mrt008500 M kullanıcısına yanıt
    peki hocam teşekkürler uzun süredir 2 miyop kullanıyordum bu kadar artınca korktum cam baya kalın olacak diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: Renegade Havoc

Bugün 1,5 numara miyop olan gözlerime 270 liraya Hoya- Maxxee markalı gözlük aldım. Girdiğim 2 gözlükçüye abbe değerini sorunca şaşırdı, bilinçli hastasın falan dediler.Böyle şeyleri pek soran yok herhalde... İlk girdiğim Crizal marka camlı + kaliteli çerçeveyi 450 civarı satacaktı, ikinci girdiğim Hoya + orta kaliteli çerçeveyi 270 dedi bende oradan satın aldım.

Çerçeve Gyesse marka, aşağıdakinin(resimdeki armani) aynı modeli sadece markası değişik.

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!
    2017 de aldığım gözlüğümü kaybettim yaklaşık 1 ay gözlüksüz gezdikten sonra tekrar göz doktora gidip muayene oldum ve gözümün derecesi 1,50 den 2.00 a gitmiş. Zaten pc başındayken gözlerim kanlanıp yanıyordu onlar için de damla verdi doktor. Bakalım 2017 de 270 liraya aldığım gözlüğü bu dönem kaç liraya alacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ravenous

Merhaba -1.50 miyop 0.50 astigmat essilor cam için %45 inceltmeye gerek var mı? Atasun ısrarla gerek olduğunu söylüyor, bilgili birisi yardımcı olabilir mi?
    Yok hocam inan gerek yok %25 dese hadi estetik açısından bı hak veririm..
    Ama %40 gerek yok hocam kesinlikle yaptirmayin

Nilor cerceve seçerseniz o incelikte cam bile çabucak catlayabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: f@ithline

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

Arkadaşlar bu numaralara nasıl bir cam önerirsiniz ne kadarlık bir inceltme yeterli olur gözlük çok fazla kullanamıyorum araç kullanırken, sinema, maça giderken vs takıyorum sadece ve kaybetme durumu da çok oluyor o yüzden en ekonomik şekilde olması yararıma olacak gibi.
    Bu numaralarda %25 incelik yeterli olur..
    Kemik diye tabir ettiğimiz çerçeve alırsanız %45 de optisyen vakin kalınlığını geriye atarsa gayet güzel bir çerçeve cama sahip olursunuz..

Cam olarak da antirefle kaplama yeterli olur.(çok kaybettiğinizi göz önüne aldım)

• Herkeze selamlar

7-8 senelik kontak lens kullanıcısıyım..Acil durumlar için gözlük yaptırmaya karar verdim.
    Bu zamana kadar hiç gözlük kullanmadım. Genel anlamda evde tv ve pc de kullanıcam . Fakat sevip alışabilirsem günlük hayatta da kullanmaya devam etmek istiyorum.Bu yüzden düzgün birşey almak istiyorum.

Göz numaralarımı aldıktan sonra birkaç yerden bilgi almak istedim.Herkes farklı şeyler söylüyor.
    Sonuç olarak herkes ticari birşeyler çıkarmanın derdinde..

Bana verdikleri markalar arasında; Standart Organik Cam(50-80TL) Hoya Maxxee(150 tl) , Crizal Forte(250 TL) bunlar vardı.Daha sonra başka firma ile görüştügümde maxxee ve Forte için (100TL) ,
    Seiko 1.57 için (150 TL) dedi..önerdigi ise seike 1.57 idi.her firma sertifikasını vericegini söyledi.

Açıkça sormak gerekirse : Bu markaların hangisini almalıyım?
    Fiyatları normal mi ?
    Renkli falan görmek istemiyorum,standart görmek istiyorum.Sadece akşamları araç kullanırken farlar gözümü alıyor,onun içinde antirefle olması gerekiyormuş sanırım.Ondan olmasını istiyorum.

Göz Numaralarım : SAG-SOL = -2.50

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lllody -- 16 Ocak 2020; 17:15:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hct18116

Bu numaralarda %25 incelik yeterli olur..
    Kemik diye tabir ettiğimiz çerçeve alırsanız %45 de optisyen vakin kalınlığını geriye atarsa gayet güzel bir çerçeve cama sahip olursunuz..

Cam olarak da antirefle kaplama yeterli olur.(çok kaybettiğinizi göz önüne aldım)

Alıntıları Göster
    Çok teşekkürler hocam Hızır gibi yetiştin şuan optikciye gidiyorum aynen talep edeceğim

• Merhaba, atasun kampanyasıdan, fırsat konusunda çok bahsedilen, essilor crizal prevencia camı aldım, ürünle verilen sertifikada bu ifadeler yok, eski bi mesajda doğru ismiyle yazmışlar karta, acaba atasun aha alt bi ürün vermiş olabilir mi?

Verdikleri kartta, "essilor std inc daha inc pkt org" yazıyor.. Bu kart ile ürün sorgulaması yapmak mümkün mü?
  • Mwrhaba gozluk degerlerim fotografta ekledigim gibi atasun optikte %60 incelttim ama sol gozumum numarasi 1 derece daha fazla ama arasindaki fark gorseldeki gibi bana bu kadar fark olmamasi gerektigini dusunuyorum,rica etsem sizde bakabilirmisiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekrem742 -- 16 Ocak 2020; 21:10:0 >

• Merhaba,

arkadaşlar 10 Ocak 2020 tarihinde Göz Muayenesi sonucunda ortalama üstü iyi bir cam seçimi konusunda nasıl ilerleyeceğim konusunda çekincelerim vardı.

Bu konuyu epey bir okudum.
    Konuda mesajlarına denk geldiğim Sayın Murat bey'in ilgili ve bizlere yardımcı olmaya yönelik mesajları karşılığında mağazasını öğrenip kendisini ziyaret ettim.
    Murat bey'in çalıştığı mağaza Fatih'in en eski, en bilindik güvenilir mağazalarından biri.
    Eski bir Fatihli olarak bunu söyleyebilirim. İstanbul'a ilk taşındığımız zaman diliminde "16/18 yıl önce" ailecek cam çerçeve yaptırdığımız vakidir. Memnuniyetimiz mevcuttur.

Murat bey ilgili ve müşterisinin kafasındaki soruları sonuna kadar gidermeye çalışan, iş'i konusunda titiz ve pozitif biri. Kendisinin vaktini yarım saat den fazla aldığım ve beni bilgilendirdiği için buradan da teşekkür ediyorum.

Öncesinde Hoya ve Essilor Crizal Alize cam kullandığım için bu iki camı aratmayacak aşırı pahalı olmayan, tercih edebileceğim cam konusunda pazarlıksız iyi fiyat verdi.

Sonrasında hem fiyatı değerlendirmek hem de başka Optik Mağazalarından teklif almak için bir kaç gün geçirdim.

Öncelikle Optik Sektörü çalışanları müşterilerin kafasını fazlasıyla karıştırıyorlar diyebilirim. Özellikle fiyat konusunda.

Şöyle ki; aldığım fiyatlar ve değerlendirmelerim.

- Seiko 1.60 SRC Bi-Asiferik / 750 TL Nida Optik "Murat bey'in önerdiği ve içime sinen camlar. Pazarlıksız bu fiyatı aldım. Genelde pazarlık yapmayı sevmem son aşamada karar verseydim ufak bir indirim daha olabilir diye düşünmedim değil.

Seiko 1.60 SRC camı oturduğum muhit de bir Optik Mağazasının Hoya ve Essilor camlar için verdiği fiyatlar doğrultusunda sorduğum da, o fiyata o cam asla takılamaz dedi. Ve ben daha ucuza aldım. Oturduğum muhitdeki Optik Mağazası Essilor için iki seçenek sundu 1600 TL ve 2500 TL, Hoya için 1700 TL ve 2500 TL. Bu fiyatlardan da %20 indirim yapabileceğini söyledi. Tabii ki fiyat konusunda fazla bulduğum için teşekkür ederek ayrıldım.

- Rodenstock Cosmolit 1.6 Supersin / 468 TL Opmar Optik Rodenstock'un giriş seviyesi camları olduğu için düşünmedim.

- Essilor Crizal / 390 TL Atasun Optik : Ne tür bir cam takılacağı ve camın özellikleri konusunda yeterli bilgilendirme alamadığım için düşünmedim.
    - Seiko Cam / 800 TL civarı idi Atasun Optik : Ne tür bir cam takılacağı ve camın özellikleri konusunda yeterli bilgilendirme alamadığım için düşünmedim.

- Seiko 1,60 SRC Bi-Asiferik / 640 TL Emo Optik

Optik mağazalarından fiyat almalar ve değerlendirmelerim sonucunda Emo Optik Marmara Park şubesinde anlık olarak karar verip Seiko 1.60 SRC Bi-Asiferik camlar için 640 TL ödeyerek sipariş verdim.

İşin ilginç yanına gelirsek Emo Optik tarafından sipariş verilen Seiko 1.60 SRC camlar Seiko'nun stoğunda bulunmadığı için, Seiko tarafından "Seiko 1.67 SRC Bi-Asiferik" camlar gönderilmiş. Ve aradaki 200 TL'lik fiyat farkını ödemedim. Bu camın bedeli ise kataloğa baktığımda 840 TL idi.

Emo Optik Marmara Park mağazasında benimle ilgilenen Optisyen Türker bey'i, benim gibi bir sürü mağazadan fiyat alıp, değişken fiyatlar ve personellerin yetersiz bilgilendirmeleri yüzünden kafası karışanlara öneririm.
    Müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşım, camlar hakkında bilgilendirme ve aynı zamanda sürecin takibi konusunda oldukça iyiler.
    Camların montajını titizlikle yapan Erkut bey'i de unutmamak lazım tabii.

Emo Optik de Cam ve Çerçevelerde %50 indirim olduğunu da bilgilerinize sunarım. Hoya, Seiko, Hawk marka cam katalogları vardı. Bu arada Marmara Parkta 1 Nisan 2020 tarihine kadar her 200 TL'lik alışverişe Bmw X1 çekilişine katılma hakkı veriliyor.

Bir çok mağaza gezerek aldığım bilgiler ve fiyatları göz önünde bulundurmak gerekirse çok kasmanın bir anlamı yok.

Bu forumda bazı yerlerde Atasun camları için iyi olmayan şeyler yazılmış. Atasun dan cam çerçeve alan arkadaşımın camlarından baktığım da gayet tercih edilebilir olduklarını söyleyebilirim.

Seiko SRC cam tercih edecekler için ise camın özellikleri şöyle;

"Bu arada Essilor Crizal Alize den Seiko camlara geçince arada bir, iki tık daha kalite farkı var diyebilirim. En azından gözlüğü taktıktan sonra hissettiğim bu."

"SEIKO SuperResistantCoat (SRC)

Anti-scratch SuperCleanCoat
    Anti-static
    Advanced multi-layer AR
    Consistent hard coat
    Impact resistant layer
    SEIKO organic lens
    Even easier to clean, water, oil and dust repellent, very durable"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balabanraca -- 17 Ocak 2020; 1:30:49 >

• Hct18116 kullanıcısına yanıt
    Camlar gelsin de değiştireyim o zaman, %45lisipariş vermişlerdi. Sağolun cevap için
  • 2.00 numara miyop gözlerime mavi ışığı engelleyen aşağıdaki modellerden hangisi en mantıklısı olur? ( Camlar için max bütçe 500 lira)

HOYA 1.67 Hvll BlueControl (Nulux Eynoa)

HOYA 1.67 Hvll BlueControl (Hilux Eynoa)

HOYA 1.60 Hvll BlueControl (Hilux Eyas)

HOYA 1.60 Hvll BlueControl (Nulux Eyas)

HOYA 1.50 Hvll BlueControl (Nulux Active)
  • Miyop
    Sol: Siferik:-4.5 Silendirik:-2.25 Aks:175
    Sağ: Siferik:-4.0 Silendirik:-1.25 Aks:5

Arkadaşlar bir önceki göz muayenesinin sonucu buydu.Uzun süredir numaralarımda artış olmuyor büyük ihtimalle yakın zamanda olacağım göz muayenesinde de bu sonuçlar çıkacak

Bu numara değerlerine göre nasıl bir cam önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crazy Goat -- 17 Ocak 2020; 13:1:57 >
  • Bu değerler için cam olarak ne önerirsiniz? Işık hassasiyeti varmış. Nelere dikkat etmek lazım?Çerçeveyi sgknın verdiği olanı seçersek gözlükçü 80 tl ödeme yaparsınız dedi.
  • ekrem742 kullanıcısına yanıt
    Hocam miyopi camlarda yuvarlak çerçeve seçmeye çalışın..

Miyopi camlar ortası ince yanları kalın olur.. yani dikdörtgen tarz da gözlük alırsanız camın kalın kısmı çerçeveye denk gelir

Ama yuvarlak secseydiniz veya optisyen arkadaş uyarsaydi camın orta kısmı ince oldugu için daha ince daha estetik bir şekilde kullanırsınız..

Şimdi asıl sorunuza gelelim..

Yukarıda anlattığım olaydan yola çıkarsak cercevenizin boyutu ne kadar sapın iç kısmında 50#18 gibi birşey yazar bu 52 veya 55 olabilir bı ona bakabilir misiniz?

Ama dediginiz gibi ikisinde bu kadar fark olması iki sekilde mümkün sizden odak aldılar mi aldilarsa ölçüleri neler?
    İkinci seçenek de %60 değil %40 inceltme yapmış olabilirler..

Camın herhangi bir kimlik kartını verdiler mi? İyi kaplamali camlar da verirler genellikle
  • f@ithline kullanıcısına yanıt
    Yaptırdınız mi hocam?

Nasıl memnun musunuz?
  • lllody L kullanıcısına yanıt
    Öncelikle geçmiş olsun

Camların fiyatları markasına göre değişir..

1000 lira civarlarında iyi bir cam almicaksaniz uygun fiyatlı (100-200 arası camlar) hemen hemen her camın kalitesi birbirine yakindir..

%25 incelik sizin numaralariniz için yeterli olur %40 inceliğe gerek yoktur.

Şikayetlerinizden yola çıkarsak mavi ışık filtreli camlar işinizi görür..

Antifar özellikli bluecut opak lens firmasında bulunmaktadır hem sizi gece arabadan korucak hem de bilgisayardan koruyacak cam.. ama bildiğim kadarıyla onların elinde de -1.00 numaraya kadar var diye biliyorum..

Gece araba kullanmanızı ve bilgisayar televizyon da çok vakit geçirmenizi göz önüne alırsak yukarıda dediğim gibi blue cut camlardan sipariş geçmenizi öneririm..

Ayraten daha da konforlu olsun derseniz cercevenizi klipsli çerçeve alarak geceleyin antifar klipsini takarak tamamen koruma sağlayabilirsiniz..

Ortalama fiyat olarak cam çerçeve 400-1000 arası tutabilir (cam ve çerçeve markasına göre değişebilir)

• Hct18116 kullanıcısına yanıt
    Hafta içinde teslim alırım sanırım hocam sipariş verdim haber verecekler gelince
  • Merhaba
    1 miyop 0.5 astigmat, diğer göz 0.75 miyop 0.75 astigmat.
    Optikçi 500TL'ye cam önerdi UV hiç geçirmiyor vs diyerek.
    Hatta deney yaptılar 3 tane cam çıkardılar mavi ışıklı bir şeklin önüne koydular ilk cam olduğu gibi gösteriyordu 2.si biraz kırmıştı o mavi ışığı üçüncüsünde ise mavi ışık yoktu. İşte uv ışınlarını böyle kırıyor bu cam dedi.

Doğru mudur bu olay? Sürekli pc başındayım önerir misiniz? Ve fiyatı normal midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: IraArel

Merhaba
    1 miyop 0.5 astigmat, diğer göz 0.75 miyop 0.75 astigmat.
    Optikçi 500TL'ye cam önerdi UV hiç geçirmiyor vs diyerek.
    Hatta deney yaptılar 3 tane cam çıkardılar mavi ışıklı bir şeklin önüne koydular ilk cam olduğu gibi gösteriyordu 2.si biraz kırmıştı o mavi ışığı üçüncüsünde ise mavi ışık yoktu. İşte uv ışınlarını böyle kırıyor bu cam dedi.

Doğru mudur bu olay? Sürekli pc başındayım önerir misiniz? Ve fiyatı normal midir?
    Hocam doğru

Bazı markalarda hele UV420 e kadar koruyuculuk sağlamaktadır.

Gönül rahatlığıyla o cami alabilirsiniz
  • 
Sayfa: önceki 360361362363364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.