Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 1,5 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

7.066
Cevap
408
Favori
1.538.287
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 1,5 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!
Giriş
    168 Mesaj

Merhaba, Seiko yu 3 yıl kullandım. Tek şikayetim, kaplaması 1 buçuk yıldan sonra falan etkisini kaybetmeye başladı bence. Gözlük camı daha çok toz tutmaya başladı ışık hüzmeleri biraz dağıldı vs. Ama öğrenciyken stok cam almıştım Seikoyu o da bir etken olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    sametcafer61 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yanıtınız için teşekkürler, Seiko ya da hoya almayı düşünüyorum, bakalım ne fiyat vericek ler.

|
    |
    Mrt008500 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    0.50 sag astigmat gozum var bulanik ve o gozumle soluk goruyorum.Anjiyo gorus alani testleri yapildi ama temiz çıktı.Gözlük verdi doktorum da oyle de gecmesse norolojiye gidecegim

|
    |
    -2,75 ve -2,50 Hoya ne kadara bulabilirim. sadece cam lazım.
    |
    |
  • Şerefsiz gözlükçü beni dolandırdı sanırım. 2 tane gözlük verdi biri %70 inceltme bir %60 inceltme ama ikisinin de kalinligi aynı ve camlarin iviri ziviri var yani cam fişleri poşetleri vs var anlamadım.

Merhaba arkadaşlar,

Ben 2018 yılından yani 1 senedir gözlük kullanıyorum ben ilk gözlüğümü mavi filtreli olarak almıştım malum muhasebeciyiz bütün gün bilgisayar başındayım. bu gözlükle daha sarı görüyodum ortalığı ama rahattım doğrusu. son zamanlarda göz yorulmalarım bulanma ve göz ağrım olmaya başladı bende doktora gittim ve yeni gözlük yazdı bana. önceki gözlüğüm -0,50 astigmattı. şuanki gözlüğüm -1,00 astigmat. fakat bu sefer mavi fitreli cam değil normal Antirefle Cam aldım. odaklama da sıkıntı yaşamıyorum aslında ama böyle ışık dalgalanması gibi mi desem öyle bişey yaşıyorum. bu şekilde mavi filtreli camdan Antirefle Cama geçen oldumu böyle bişey normalmi ? düzelicek mi ?

merhaba
    aldığınız camın kartlarını veya cam zarflarının resimlerini atarsanız daha sağlıklı bir şekilde yardımcı olurum.
    |
    |
    Geçen yine Vanda askerim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Camlarin zarfi yani poşetleri üzerindeki cam numaralar farklı ama üzerinde 1.74 yazıyor. Dolandirdi serefsiz beni kesin.

|
    |
    Mrt008500 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ne aldınız , ne zaman aldınız , nasıl bir çerçeve aldınız numaralarınız nedir hiç bir bilgi vermeden kaba etinizden istediğiniz gibi insanlara ithamda bulunamazsınız.

|
    |

Seiko ve hoya markalardan?

İs geregi uzaktaki kucuk nesneleri vs gormem yani uzagi keskin gormem şart. Seiko 1.57 v 45 abbe degerli cami nasildir?

Gozlukcum biraz kalin olur dedi 1.60 ideal olur dedi. Hoya ve seikoyu hemen hemen ayni fiyata ayarlarim dedi. Hoyada onerebileceginiz cam var mi? Mavi filtre olmasi da onemli bilgisayar ekranina bakiyorum cogunlukla

|
    |

Breathe. Everything breath.

• Yarbay
    6328 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cnovi

Merhaba arkadaşlar,

Ben 2018 yılından yani 1 senedir gözlük kullanıyorum ben ilk gözlüğümü mavi filtreli olarak almıştım malum muhasebeciyiz bütün gün bilgisayar başındayım. bu gözlükle daha sarı görüyodum ortalığı ama rahattım doğrusu. son zamanlarda göz yorulmalarım bulanma ve göz ağrım olmaya başladı bende doktora gittim ve yeni gözlük yazdı bana. önceki gözlüğüm -0,50 astigmattı. şuanki gözlüğüm -1,00 astigmat. fakat bu sefer mavi fitreli cam değil normal Antirefle Cam aldım. odaklama da sıkıntı yaşamıyorum aslında ama böyle ışık dalgalanması gibi mi desem öyle bişey yaşıyorum. bu şekilde mavi filtreli camdan Antirefle Cama geçen oldumu böyle bişey normalmi ? düzelicek mi ?
    Bir gozde sadece astigmat mi var di peki ?

• Er
    0 Mesaj

evet sadece astigmat var
    |
    |
    waleur5 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar merhaba, ekteki reçetedeki gibi görme bozukluklarım var yaşım 48, doktorum progresive öneriyor. Özellikle gözlük alışkanlığım olmadığı için titanyum, cam çerçevesi olmayan çerçeveleri seçmemi önerdi (2-3 gr ağırlıkta). Bu tabi biraz da bütçe işi. Mağaza da silhouette çerçeve ve seiko cam önerdiler, çerçeveler bildik marka ama seiko camların progresiv performansları hakkında bir fikrim yok, ömür yeterse 3 yıl kuşlansam cam için hangi markayı önerirsiniz. Bilgisayar direksiyon vs gibi gün içerisinde epey takıyor olacağım. Fiyat performansından emin olduğunuz markalar ve yaptırırken odak problemleri yaşamayacağım gözlüğü bana göre ayarlamakta sorun yaşatmayacak bir mağaza da arıyorum. Konu hakkında çok bilgisizim. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Anadolu yakasında kadıköydeyim

İyi akşamlar

• Yarbay
    6328 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cnovi

evet sadece astigmat var

Alıntıları Göster
    Hocam benim sag gözde 0.5 astigmat var bayadır.Son zamanlarda sağ gözüm bulanık ve renkleri mat görüyor astigmat bu kadar etkiler mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

evet baya etkiliyor gözlük takmaya başladığında daha iyi anlarsın resmen hd görüntüye geçiyosun
    |
    |
    waleur5 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

merhaba
    Tavsiye istiyorsan forumdaki mrt008500 arkadaşa mesaj at sana her türlü yardımcı olacaktır. 3 ay kadar önce burada yazdıklarını okuyarak mağazaya gittim. murat kardeşim bana çok yardımcı oldu.
    En önemlisi hiç sıkılmadan bütün her şeyi sana anlatıyor.
    kendisi biraz yoğun ondan dolayı gitmeden önce ararsan senin için iyi olur.
    Ben aramadan gittim 2 saat bekledim maalesef. Beklememe değdi.
    |
    |
    youcq kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Merhabalar uzun süredir gözlük kullanıyorum göz numaralarım yüksek olduğu için sağ sol +15 camlar inceltilmiş olmasına rağmen çok kalın oluyor yeni çerçeve seçimi yaptım tommy th 1613 48 ekartman bu çerçeveye en iyi ince göbek kalınlığı cam hangi firma ile ulaşırım tavsiyelerinizi bekliyorum

Benim hep varmiş da gozume telefon flash isigi tuttum.Daha dogrusu goz kapagima gece cunku sislik baslamisti ondan beri bulanik goruyorum sormayin... .

Optik firmasi bakiyorum şimdi atasuna kotu diyorlar

|
    |
    cnovi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• At toynağı emin olsam gelip buraya yazmadım di mi demek ki emim degilim

|
    |
    Alicanarslann kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Emin olmadığın bir şey hakkında 'dolandırıcı , şerefsiz ' gibi ithamlarda bulunup kaba etinden sallamış olmuyor musun yani ?

|
    |
Bey Azura
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Masal
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.