Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (353. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (3 Mobil) - 9 Masaüstü3 Mobil
5 sn
11.459
Cevap
593
Favori
2.275.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 351352353354355
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cnovi

evet sadece astigmat var
    Hocam benim sag gözde 0.5 astigmat var bayadır.Son zamanlarda sağ gözüm bulanık ve renkleri mat görüyor astigmat bu kadar etkiler mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • waleur5 kullanıcısına yanıt
    evet baya etkiliyor gözlük takmaya başladığında daha iyi anlarsın resmen hd görüntüye geçiyosun
  • youcq Y kullanıcısına yanıt
    merhaba
    Tavsiye istiyorsan forumdaki mrt008500 arkadaşa mesaj at sana her türlü yardımcı olacaktır. 3 ay kadar önce burada yazdıklarını okuyarak mağazaya gittim. murat kardeşim bana çok yardımcı oldu.
    En önemlisi hiç sıkılmadan bütün her şeyi sana anlatıyor.
    kendisi biraz yoğun ondan dolayı gitmeden önce ararsan senin için iyi olur.
    Ben aramadan gittim 2 saat bekledim maalesef. Beklememe değdi.
  • cnovi C kullanıcısına yanıt
    Benim hep varmiş da gozume telefon flash isigi tuttum.Daha dogrusu goz kapagima gece cunku sislik baslamisti ondan beri bulanik goruyorum sormayin... .
    Optik firmasi bakiyorum şimdi atasuna kotu diyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alicanarslann A kullanıcısına yanıt
    At toynağı emin olsam gelip buraya yazmadım di mi demek ki emim degilim

• Geçen yine Vanda askerim kullanıcısına yanıt
    Emin olmadığın bir şey hakkında 'dolandırıcı , şerefsiz ' gibi ithamlarda bulunup kaba etinden sallamış olmuyor musun yani ?

• Arkadaşlar konuyu baştan biraz okudum, ama tam bir kanıya varamadım. Doktor Presbiyopi teşhisiyle +1 reçete yazdı. Günlük 2-3 saat kitap vb. okurken kullanacağım. Gözlük camının kaliteli olmasına gerek var mı? Nasıl bir gözlük tavsiye edersiniz cam çerçeve olarak. Gözlükçülerin fahiş fiyatları da gözümü korkuttu. İnternet üzerinden daha uyguna alabileceğimiz bir adres var mı? Antalya'da oturuyorum, ilk defa gözlük kullanacağım. Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rontx -- 20 Kasım 2019; 11:8:7 >
  • Hocam merhaba. Gözlerim de yüksek miyopi ve astigmat var. Sağ gözüm 8.5 sol gözüm 7.5 derece miyop. Her iki gözde de 2.5 derece astigmat. Olabilecek en ince cami istiyorum. Uzun süredir lens takıyorum artık gözlüğe geçmek istiyorum. Öneriniz nedir.

• Şimdi,
    Çrçvenizi gördüm iyi seçim. Bence üzerindeki cam renginden (açık kahverengi) yaptırın ilk önceliğiniz bu olsu.
    Ben de 7-8 numara artı camlı hiprmetropum çok uzun araşırmalar yaptım. Novax dan cam aldım fakat net göremedim 180 tl gitti.

Şimdi hepsi aynı hammaeyi kullanıyuor CR 39 bu yüzden incltm değil kaplama teknolojisi gnlde farklı.
    Gelelim tavsiyem bir kre Hoya dan şaşmayın kim ne derse desin Yad denmsem de son yıllarda atılım yapığı için Seiko
    Camınızı çok yüksek olduğu için 1.74 indeks yapırmayın çünkü görüntü bozuluyor abbe değeri çok düşüyor.
    Görüntü kaybını önlemek için 1.67 indekse te Hoya digital cam yaptırın, odak kaydırsınlar çerçeveye göre. En iyi sonuç en küçük mm li çerçevede alınır. Bu da 45 mm dir onlarda çocuk gözlüğü gibi kalır. 50 mm lik bir çerçeve değilse Bu hilfiger zaten çıok ince olmayacak.
    Ama hepsinde önemlisi hafif renlkli cam boyatmanız yoksa çok farketmeiycek. İşbir 1.67 dijital de seçebilirsiniz. Eğer kafanızda soru çoksa özelden yazın tel il bikle konuşabilir.z

• Arkadaşlar Forum içinde bu sayfaya kadar geldi iseniz kafa yormanıza gerek yok forumdan Mrt008500 nikli Murat arkadaşımız ile iletişime geçin gözlük işinde uzman arkadaşımızdır.
    Bukadar..
    selamlar.
  • Merhaba
    1.67 indeks ile 1.74 indeks arasında görüntü farkılığı olmayacak. Öyle arada çok büyük farklar yok. Tek farkı camın diğerine göre daha ince çıkacaktır olması.

Sakın ola sakın odak kaydırması yapmasınlar. Bunu yaptıkları takdirde görüşte sıkıntı yaşama olasılığınız çok yüksek.

Çerçevede odağınız nereye geliyorsa gözlükçünün ona göre yapması gerekiyor.

Gözlükçüler odağı kaydırıp camı daha ince çıkartabiliyor. Bizlerde yaparız bu işi. Fakat uygun bir şey değil.

Göz sağlığından bahsediyorsak odaklarımızı da çok dikkat etmemiz gerekir.

saygılar
  • forsa kullanıcısına yanıt
    Teşekkürlerimi sunuyorum.

İşimiz yanlış bilinenleri. Düzgün bir şekilde anlatmak.
  • Mrt008500 M kullanıcısına yanıt
    Merhaba Murat Bey

Forumda odak kaydırmayı tavsiye etmediğinizi gördüm bunu açıklar mısınız sebebini? Dijital camlarda da odak kaydırmak görüşü bozuyormu? gerçi bu dijital cam tam ne demek onu da bilimiyorum:)))

Şimdi ikinci soruma geliyim.
    R +7.25 Cyl:0,50 Axe: 75 62/52 mm
    L: +6.50 +1.75 Axe: 65 62/52 mm (çerçevem malesef 60 mm idi-hatalı seçmişim)

Novax Asfera 1.74 Pixar kaplamalı cam yaptırdım geçen yıl. Fakat sağ cam da burun tarafına doğru przimatik etki yaşadım. Camı iki kez değiştirtim gözlükçüm ile Novax fakat sonuç değişmedi. Sonra Novax a kendim gönderdim otikçime inanmayarak inceleyip sorun yok deyip gönderdiler bana.
    Bu gözlüğü takamıyorum aynı numarada 1.67 50 mm odak kaydırılmamış Greatte (İşbir) camı kullanıyorum malesef, yani eski gözlüğüme döndüm. ve Novaxa 1.800 tl uçtu gitti.

Şimdi başka optikçi bana 50 mm lik bir çerçeve ile dijital cam (işbir) yapalım dedi. Dijital camda 55 mm oluyormuş minimum ama istersen odak kaydırırz dedi. Ve iyi fiyat verdi 1.1000 tl gibi.
    Fakat kafam çok karışık
    1. odak kaydırmak zararlı mı?
    2. Yaş 45 iyi de görmek istiyorum, estetik de dursun istiyorum.
    3. Para harcadığım için Hoya ve Seikoya artık gücüm kalmadı. Tavsiyeleriniz var mı bana.?

Hocam merhaba, gözlüğümü birkaç saat takınca bile burnumda baskı olduğunu hissediyorum, biraz da iz olmuş oluyor. Gözlük modelinden midir yoksa inceltilmiş cam taktırsam rahatlama sağlar mı acaba bir miktar?
    Gözlük bu ve 2 numara camlar. Atasunun bronz paketi.
    GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

• Gokhanersoylu kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Öncelikle gözlükçü odak noktasını neden kaydırır. Gözlükçünün amacı nedir bu işlemi yaparken. Bunun bir tek sebebi var camın İnce çıkması için.

Bazı gözler o kadar hassas ki ufak bir odak kaymasında görüntü bozukluğu yaşamaktadırlar. Bu sebepten dolayı bütün gözlükleri demiyeyim işini Düzgün yapan gözlükçüler odaklara dikkat etmektedirler veya müşteriye gözlüğü yapmadan önce odakları ile ilgili bilgi vermesi gerekmektedir.

Camlar siferik asiferik bi asiferik olarak üç çeşide ayrılıyor asiferik ve biasiferik camlarda odak hizzasında aşağıya doğru iki milim üç milim aşağı kaydırılabilir. Bu teknoloji olarak mümkün.

Siferik camın görüş açısı ile
    Asiferik camın görüş açıları görme alanları farklı.
    Bi-asiferik camlarda ise görüntü neredeyse her yere yayılıyor. Ve her açıdan daha net bir görüş sunuyor.

Oda kaydırmak sağlığa zararlı mı diye sordunuz odak kaydırmadan dolayı iyi bir görüş ortaya çıkmazsa tabii ki de sizin sağlığınız için iyi olmaz.

Sizi inşallah aydınlatabilmişimdir. Hayırlı geceler dilerim

• primum non nocere P kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Gözlüğün yapısından da olabilir camından da olabilir iki numara dediğiniz bu çok büyük bir numara değil ne kadar inceltirseniz inceltin çok büyük fark olmayacaktır bazı müşterilerin cildi çok hassas olabiliyor.

Camı incelterek taktırsanız belki rahat edebilirsiniz belki de hiçbir şey değişmeyebilir yani dediğim gibi gözlüğün yapısından da olabilir net bir şey diyemem açıkçası.

• Gokhanersoylu kullanıcısına yanıt
    Cam için SEIKO 1.74 indeks a-zone modelini tavsiye ederim. Hangi müşteriye yaptıysam çok memnun kaldılar.
    Fiyat olarak biraz yüksektir. Bir fiyat alın. Ne kadar fiyat verecekler size.

• Noldor86 N kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Eğer bütçeniz uyarsa zeiss veya Seıko 1.67 indeks veya 1.74 indeks camı tercih ederseniz memnun kalırsınız.

Burada camdan önce çerçeve seçimi çok önemli. Çerçeve seçiminden sonra, seçtiğiniz çerçeveye hangi cam daha uygun olur gözlükçünüz iyi yönlendirmesi lazım.

1.74 indeks cama belki gerek kalmayacak. 1.67 indeks cam işinizi fazlasıyla karşılamış olacaktır.

Evet hocam cildim de biraz hassas sanırım. Peki yapılabilecek başka bir şey yok mu gözlüğü değiştirmek dışında? Burna gelen kısmına yumuşak bir şey takılsa diye düşündüm ama saçma mı olur

• primum non nocere P kullanıcısına yanıt
    Maalesesef burna plastik yapıştırılabilir. Bu sefer burun kısmı daralacak daha çok sıkabilir. Çerçevenin değişmesi sizin açınızdan daha iyi olacaktır

• 
Sayfa: önceki 351352353354355
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.