Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (350. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (3 Mobil) - 9 Masaüstü3 Mobil
5 sn
11.459
Cevap
593
Favori
2.275.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 348349350351352
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Novax ın hangi modeli önerilir.
    Mavi filtreli olacak, Mavi filtre sadece bir kaplama mı?
  • Essilor CRIZAL PREVENCIA daha kaliteli dediler aldık fakat bu mavi filtreli camlar da sanırım sorun var, kılcal çizikler çok çabuk oluşuyor(ışık kırılmaları)

Sürekli hafif şekilde haftada bir su ile yıkayan birisiyim.

Önerisi - düşüncesi ve bu durum ile karşılaşan kişilerin yorumu nedir..
  • Selamlar. Kontakt lens kullanımına bağlı gözümde konjuktivit geliştiğinden gözlük kullanmam gerekiyor. Rahat edebileceğim bir gözlük yaptırmaya karar verdim. Çerçeve olarak shioulette markasını beğendim. Fakat cam konusunda bayağı kararsiz kaldım.Bu konuda yardımcı olacak kişilere şimdiden teşekkür ederim. Hoya ve rodenstock markası arasında kaldım. Miyop ve astigmatim var. Sol gözüm 4.00 miyop ve 0.75 astigmat.Sağ gözüm 4.25 miyop ve 0.75 astigmat.Eski gözlüklerim var fakat görüntüyü çok ufaltıyorlar ve görüntüde bozulmalar var telefon ekranının bombeli görünmesi veya kapı yanlarının bombeli görünmesi gibi.. Ve gözlerimi de küçük göstermesinden rahatsızım.
    Kişiye özel modeller var ve fiyatları pahalı.Buna değer mi bilemiyorum. Rodenstockun mono impression 2 protect plus 2 camları var. Ve bu camların biasferik olup olmadığını bilmiyorum ama katalogda hiç görüntüyü bozmayan cam olarak yazmışlar.Yani sferik camda daha fazla bozulma, asferik camda daha az bozulma ve mono impression 2 de hiç bozulma yok şeklinde yazmışlar.Mono impression 2 için biasferik mi deği mi yazmıyor. Fiyat olarak da 1.67 camda 3737tl çift cam fiyatı verdiler.
    Hoya için ise identiy yani kişiye özel modeli var UV400 korumalı ve fiyatı 3500 tl çift cam fiyatı verildi.Bu camın biasferik olduğu yazıyor ve bir dijital program aracılığı ile veriler firmaya yollanıyormuş. Bu iki cam arasında bir seçim yapsam sizce hangisini tercih etmeliyim? Veya bu kadar para vermeme gerek yok mu?Yani rodenstock asferik cam mesela 794 tl 1.67 cam olan modeli. Bir diğer kafam karışan nokta ise hoya markasında bazı cihazlarla ölçümler yaptıklarını gördüm.Kişisel ölçümleri elektronik bir alet ile alıyor.Ve gözlük çerçeve ölçülerini gene farklı bir alet ile ölçüyor.Rodenstock ise nasıl yapıyor bilmiyorum.Ölçümleri cetvel ile yapanlar da varmış yani hangi yöntem daha sağlıklı olacaktır ?
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.İyi günler.

• Satriani12 S kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Hoyanın kişiye özel camını tavsiye ederim.
    Seıkoda a-zone var bunu da tavsiye ederim.

Bazı meslektaşlarımız elle odak alıyor. Bazıları makinayla alıyor.
    Bazıları da hem elle hem makinayla alıyor. Açıkçası neyle odak alırsa alsın. Kendisine güveniyorsa en sağlıklısı elle alınan.

%45 inceltilmiş bir cam size yeterli olacağını düşünüyorum.
    çerçeve seçimide çok önemli.

Haklınızda bir soru olursa yardımcı olmaya çalışırım.
    Hayırlı günler dilerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • salserol kullanıcısına yanıt
    Essilor prevencia ama
    Essilorun hangi ürünü yapılacak onu da yazarsanız. Pahalı mı ucuz mu size söylerim

• H.SAHİN kullanıcısına yanıt
    Zeiss veya Hoyanın Seıko bu ürünlerin blue camları daha kaliteli ürünler

• Mrt008500 M kullanıcısına yanıt
    Hoyanın identiy V+ modeli de biasferik bir cam mıdır? Kişisel camların üretimi türkiyede mi yapılıyor?
  • Arkadaşlar selam, istanbul içinde silhouette ve oakley marka çerçeve envanteri geniş bir yer biliyor musunuz? TMA Icon ve benzeri birçok modeli deneyerek almak istiyorum ancak bir türlü, ancak silhouette envanteri geniş olan bir yer bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wonderer41 -- 7 Ekim 2019; 0:35:43 >
  • Çok pahalı olmayacak gözlük satın almak istiyorum. En son bir gözlükçüden carrera çerçeve; nikon marka baya özellikli camlı bir gözlük satın aldım 2000 lira verdim yanlışlıkla yatarken ezildi gözlük tamir edildi ama eskisi gibi değil. İlk aldığımda da alışamamıştım zaten. Orta karar bir gözlük camı nasıl olmalı herhangi bir optikçiye girince de adamlar odaklama bile yapmadan satıp geçiyorlar. Antalya'da optik tavsiyesi olan var mı?
  • Merhaba,

Bir sorum var zeiss fiyat listesinde fiyatlar tek cam fiyatı mı? bilgisi olan var mı?
    sağ sol alınca x2 oluyor dimi?
  • Mrt008500 M kullanıcısına yanıt
    Güzlük daha şimdi elime geçti. Essilor comfort modeli
  • arkadaşlar konuya yabancıyım yardımınıza ihtiyacım var. annem doktora gitti oradan reçete yazmışlar

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

bu reçeteyle optiğe gitmiş, hem uzak hem yakın, kolormatik, inceltilmiş gözlük camı 1000tl + çerçeve 350 tl toplam 1350 tl fiyat vermişler. bana baya fazla geldi ama hiç bilgili değilim bu konuda akıl verebilecek var mı?

bu fiyatlar normal mi, daha ucuza getirme şansımız var mıdır? teşekkür ederim.

• Arkadaşlar selamlar yıllardır gözlük kullanıcısıyım. Gözlüğüm kırıldı. Acil yardımınıza ihtiyacım var gözlüksüz lavaboya gidemiyorum. Derecelerim -8.5 -1.75 180 -7.5 -1.5 180 Seiko biasferik(gözü küçültmeden cam) önerdiler 1.74 inceltme oranıyla nikondan daha iyi olduğunu söylüyorlar. Fiyat olarak oldukça pahalı 2 cam ortalama 1.600TL gibi ne önerirsiniz hangi markayı almalıyım? Fiyat nasıldır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mrt008500

Gözlüğü takarsan iyi görüntü verir. Takmazsan rahat etmeyebilirsin.
    Gözlük takmazsan ne numaran düşer ne numaran çıkar diyebiliriz.
    Bazı gözlükçüler satmak için müşteriye, gözlüğü takmazsan daha da kötü olur demektedirler. Bu yanlış bir söylem
    murat hocamdan geçen ay seiko a-zone camları aldım. teşekkür için ancak fırsat buldum. hem sürpriz cam hediyeleri için hem de oğluma verdikleri hediye gözlük için o ve diğer arkadaşlarına teşekkür ederim. çok güzel ilgilendi ve çerçeve problemimi de çözdü. istanbulda olanlar için başka adres aramayın demek te boynumun borcu.

• byzamane kullanıcısına yanıt
    Bende araştırıyorum.Hoya ve rodenstock arasında kaldım ben. Kişiye özel camlar var.Daha da pahalı onlar. Biasferik olması önemli. Hoyanın da biasferik ve kişiye özel olan modeli var.Rodenstockun da kişiye özel modeli var. Camın odak noktası geniş oluyor ve kenarlardan dahi daha net görüş sağlıyorsun.ve biasferik olduğu için camlar gözünü küçük göstermiyormuş. Sizde miyop var o yüzden gözleri ufaltır bayağı numaranız da büyük.O yüzden yüksek inceltmeler daha estetik olur ama abbe değeri düşüyor bu seferde camın. Ama sizin numaranızda bence 1.74 ideal. Ve Seiko markasının hoya fabrikasında üretildiğini okumuştum.
  • Miyop 4 numara iki gozum de.
    Hoya hilux 1.60 dusunmustum.
    Sizin tavsiyeniz ne olur aceba.
    Bir de longlife, aqua, super high vision bunlardan hangisini almaliyim.
    Arastdim genel olarak longlife yazilmis.
    Fakat onunda bluecontrol uv control olanlari da var. Kafami karistirdi.
    Yardimci olabilir misniz.

Ankarada guvendiginiz tavsiye edebileceginiz bir yer var midir.
  • byzamane kullanıcısına yanıt
    Gel sarılalım. O kadar lanet bir durum ki. Gözünde camekanli dükkan taşıyor gibi insan. Kalınlığından nefret ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Geçen yine Vanda askerim -- 18 Ekim 2019; 0:31:38 >
  • Satriani12 S kullanıcısına yanıt
    Gözün kaç numara

• Merhaba yıllardır gözlük kullanıyorum. Ve buradaki yazılanlara fransıscaymış gibi bakıyorum. Sanırım aydınlanmaya ihtiyacım var. Hipermetrop Astigmatım var ve 4.75 e 4 numara.ve gözlük camları %70 inceltilmiş. Kemikli dikdörtgen bir police çerçevesi kullanıyorum ve gözü çok büyütüyor. Kaderim bu mu yoksa büyük gözükmesine bir çözüm var mı ?
  • Asferik veya biasferik özellik ekleterek gözdeki büyüme veya küçülmenin azaltıldığını iddia ediyor firmalar. Magnifikasyon olmuyor diyorlar biasferik olanlarda.Asferik de olsa da daha az oluyor sanırım.Biasferik olanlar daha pahalı.Asferikler biraz daha uygun.Asferik tek yüze uygulanıyor.Biasferik iki yüzüne de işlem uygulanıyor camın.
  • 
Sayfa: önceki 348349350351352
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.