Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (339. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
11.459
Cevap
593
Favori
2.275.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 337338339340341
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bütün optik mağazalarda bulabilirsin. Raybanın kendi camını istiyorsan hazırda bulman zor sipariş ile gelir. Ama dersen ki rayban olmasına gerek yok. İşi bilen optikçiler renkli polarize güneş camlarını taktırtabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mrt008500 -- 22 Haziran 2019; 19:23:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Mrt008500 hocam,

yurtdışında öğrenciyim şuanda ve Türkiyede herhangi bir sağlık sigortam yok. Burada göz ölçümümü yaptırdım elimde numaram mevcut. Türkiyede ortalama kaplamalı cam fiyatları hakkında bilgilendirebilir misiniz ? Ona göre buradan mı yoksa Türkiyeye gelince oradan mı almam daha iyi olur onun kararını vereceğim.

Son ölçümdeki göz numaram 2.00 ve 0.50 astigmat olarak çıktı.

Çerçevelerin fiyatlarına aşağı yukarı internetten bakabiliyorum ama cam konusunda orta ve üst segment fiyat konusunda bilgilendirebilirseniz çok çok sevinirim.

İyi günler.
  • |Secret| | kullanıcısına yanıt
    Yanlış anlaşılmak istemem. Gözlüğü Türkiye’den alırsan daha uyguna alırsın. Tabi dürüst gözlükçüye denk gelirsen. Yurtdışında çerçeve ve cam fiyatları Türkiye’deki fiyatlara göre 3 katı.

• Merhaba,
    47 yaşındayım.40 senedir gözlük kullanıyorum.Bugüne kadar sadece uzak için kullandım,ancak yakını görme sorunum cidii şekilde arttığı için progresif cam almaya karar verdim.Şu anki yeni numaram sağ -6/+3.75, sol--5.75/+3.50.Numaralarım yüksek.
    Mesai içinde sürekli pc başındayım.
    Alışverişlerimi ,o zincir market geldikten sonra ,hep oradan yaptım.Daha öncesi farklı fiyatlar,kazıklanma vs.nedenlerle optik mağazalarına güvensizliğim oluştu.En azından burada fiyatı görüyorum dedim.Ama forumu başından itibaren okudum.Cam ne kadar önemli imiş,ne kadar çeşitli camlar varmış,yazışmaları okuyunca ,nasıl bilgim olmadı diye kendimden utandım resmen.
    Ankara da yaşıyorum.Numaralarım nedeni ile inceltilmiş cam almayı düşünüyorum.Bana önerilerüiniz ne olabilir,şimdiden çok teşekkür ederim.
  • tut_si T kullanıcısına yanıt
    Yakın numaralarınız nedir? %45 inceltilmiş kaliteli bir cam istiyorsanız 1000 tlden başlar. Kalitesine göre, görme açılarına göre fiyat değişir.

• +3.75 ve +3.50 yakın numaralarım,ayrıca heriki gözde 0.75 astigmatlarım var.

Atasun da 870 tl altın,1100 tl platin ve 1450 tl elmas paketleri var,ama cam markalarını ,malesef bu güne kadar hiç merak etmediğim için,bilmiyorum.
    Göz hekimi iyi bir yerde yaptırın dedi,bir optikçide önerdi hastane yakınınıda ,biz oraya yaptırıyoruz diye.Henüz orayla görüşmedim,yarın uğramayı düşünüyorum.
    Numaralarım yüksek olduğu için inceltilimiş cam düşünüyorum,şunu merak ediyorum cak kalınlığı hesap edilirken bütün numaralar toplanıyor mu?Bendeki örnekde 6+3.75+0.75=10.5 toplam cam kalınlığımıdır?O halde en az 1.67 ya da1.74 tercih mi etmeliyim?

Teşekkür ederim.
  • tut_si T kullanıcısına yanıt
    Size özelden yazdım. İyi bir optikçiden alın derim.
    Atasun farklı bir sistemle çalışıyor.
    İyi araştırın derim. Saygılar

• Selam, bulunduğum yerde ne hoya ne zeiss cam satan optikçi bulunmuyor. Bu marka camları kendim sipariş edebiliyor muyum? Herhangi bir optikçide taktırırım bu sayede

• Hangi ilde ikamet ediyorsunuz?

• Mrt008500 M kullanıcısına yanıt
    Merhaba çanakkaledeyim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

ben de artık 5 yıllık çizik içinde gözlüklerimi ve çerçevemi değiştirmeye karar verdim, hastanede numara ölçümü yaptırdım, -3.25, -0.25, 70 ve -4.00, -0.25, 125 çıktı,

Ankara'dayım ancak piyasayı hiç bilmiyorum, bu avm markalarına mı gitmek lazım, soysal pasajı mı ya da önerdiğiniz bir yer olur mu?

Nelere dikkat etmek gerekir?

Bir de güneş gözlüğü almak istiyorum ancak bu clip on dediklerini tavsiye eder misinz yoksa direkt ikinci bir gözlük yaptırmak daha mı iyidir?

Teşekkürler
  • Merhaba
    ilk defa gözlük kullanacağım ve numaralar: sağ= -0.25 ve -0.50 astigmat sol: 0.00 ve -0.50 için gözlük alacağım. gezdiğim optikçiler zeiss, hoya, nikon ve seiko gösterdiler. Sizce hangi markanın hangi ürününe bakmam uygun ve özelliklidir?

Kısacası gözlük camı ve çerçeve için hangi markalar daha iyidir, çerçeve içinde hangi materyal en iyisidir?

bugün yada yarın alacağım için yardımcı olursanız sevinirim.

• RAFREF kullanıcısına yanıt
    Bu dediğiniz markalar hepsi iyi ürünler. Kaplamalarına göre fiyatları değişmektedir.
    Bu markalar 400tl.den başlar 1500-2000tl ye kadar çıkar. Kaplama özelliklerine göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mrt008500

Bu dediğiniz markalar hepsi iyi ürünler. Kaplamalarına göre fiyatları değişmektedir.
    Bu markalar 400tl.den başlar 1500-2000tl ye kadar çıkar. Kaplama özelliklerine göre.
    Cevabınız için teşekkürler, hepsi iyi ancak işi sağlama almak için 9 tane optikçi gezdim bugün ve çoğu zeiss önerip 800 tl fiyat verdiler. Hiçbiri bahsettiğiniz 1500-2000 tl fiyat vermediler. acaba ek kaplama olarak kastettiğiniz nedir? değer mi bu fiyatlar vermeye aynı zamanda?

• RAFREF kullanıcısına yanıt
    Zeiss markanın 3-4 çeşit kaplaması var. 800 tl hangi kaplamaya verdiler bilemiyorum ama. Kaplama çok önemli bir camın. Ne kadar kaplaması iyi olursa kullanımın o kadar ve camda görüntü o kadar iyi olur.

Zeiss camlarda dediğim gibi 2.000 tl ye kadar var.

Tercih meselesi.

• Merhabalar,
    Eşim için ilk defa gözlük alacağız. Doktorumuz uzak ve yakın bir arada gözlük önerdi. Uzak sağ 0,5, sol 0,75. Yakın sağ 1,5, sol 1,75. İzmir'de oturuyoruz. Bugün biraz dolaştık. Zeiss Comfinant serisinden cam ve Silhovette çerçeve önerdiler. İkisi için 3500 TL fiyat verildi. Önerileriniz ne olur bu durumda. Cam ve çerçeve için başka bir marka aramalı mıyız? Teşekkür ederim...
  • sense21 S kullanıcısına yanıt
    Hoya Seıko zeiss bunlar en iyi Camlar.
    Zeiss dünyada 1 numaralı camlardan.
    Hangisini alırsan alın memnun kalırsanız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mrt008500

Hoya Seıko zeiss bunlar en iyi Camlar.
    Zeiss dünyada 1 numaralı camlardan.
    Hangisini alırsan alın memnun kalırsanız.
    Çerçeve için hangi marka tavsiye edersiniz? Bir de satıcı firma olarak tavsiyeniz var mı? Teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sense21 -- 29 Haziran 2019; 9:58:28 >
  • sense21 S kullanıcısına yanıt
    Atasun hariç her hangi semt gözlükçüsünden alabilirsiniz. Tabi işi iyi bilen gözlükçüde olması lazım. Güven meselesi

• Mrt008500 M kullanıcısına yanıt
    hangi optikten almamı önerirsin
  • 
Sayfa: önceki 337338339340341
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.