Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (333. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir (4 Mobil) - 13 Masaüstü4 Mobil
5 sn
11.454
Cevap
593
Favori
2.274.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 331332333334335
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Reçete sağ ve sol göz -0.25 silindiriktir.

Bilgisayar ve cep telefonu başında günde 6-7 saat vakit geçiriyorum. Hangi camı tavsiye edersiniz? Tavsiyenizin nedeni nedir?

Fiyatlar çift cam fiyatıdır.

Essilor
    1.56 ASP Ormex Crizal Prevencia 250 TL

İşbir
    Neva Max Blue UV UNOR 15 AS 230 TL
    Neva Max Blue UV UNOR 15 180 TL
    Neva Max Blue UV Lightex 1.56 230 TL
    Arya Muv UNOR 15 AS 180 TL
    Arya Muv UNOR 15 150 TL
    Arya Muv Lightex 1.56 190 TL

Nikon 1.56 AS ECC SeeCoat Blue UV 250 TL

Zeiss 1.5 SPH DV BlueProtect UV 750 TL

Seiko 1.50 SRB 1020 TL

Hoya 1.6 Hilux HVL BlueControl 300 TL

Maxxee 1.55 SP UV HMC+ 72 mm 140 TL

Altra Shamir 1.56 Glacier HEV Blue Zero ASP FSV 72mm 140 TL

Stark Super 1.56 HMC UV420 150 TL

Tora 1.50 Kappa Blue SHMC 200 TL

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • qwertsdf Q kullanıcısına yanıt
    Size de benim gibi yuksek uv korumali blue cut kaplama lazim hoya ve zeisin methini duydum fakat digerlerini bilmiyorum giyatlari nasil ogrendiniz acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lordnaki -- 23 Nisan 2019; 18:21:46 >
  • Hct18116 kullanıcısına yanıt
    Hocam bana yuksek uv korumali blue cut kaplamali cam lazim hanfi marka cam ogrenirsiniz sirf cama da 500 den fazla para vermek istemiyorum kaldi ki bunun cerxeve fiyati da var onerinize acigim

• quote:

Orijinalden alıntı: Lordnaki

Size de benim gibi yuksek uv korumali blue cut kaplama lazim hoya ve zeisin methini duydum fakat digerlerini bilmiyorum giyatlari nasil ogrendiniz acaba
    Yukarıda belirttiğim camlar mavi ışık koruma kaplaması bulunan camlardır. UV koruması da bulunmaktadır. Frequency Blue Cut diye satılanı yazmadım. Çünkü markanın resmi sitesini ve geçmişini bulamadım.

• starbucks yesili S kullanıcısına yanıt
    Ciftine mi o fiyati verdiniz? Aynı cam olduğuna emin misiniz? Ve nereden ve ne zaman aldığınızı sorabilir miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: qwertsdf

Reçete sağ ve sol göz -0.25 silindiriktir.

Bilgisayar ve cep telefonu başında günde 6-7 saat vakit geçiriyorum. Hangi camı tavsiye edersiniz? Tavsiyenizin nedeni nedir?

Fiyatlar çift cam fiyatıdır.

Essilor
    1.56 ASP Ormex Crizal Prevencia 250 TL

İşbir
    Neva Max Blue UV UNOR 15 AS 230 TL
    Neva Max Blue UV UNOR 15 180 TL
    Neva Max Blue UV Lightex 1.56 230 TL
    Arya Muv UNOR 15 AS 180 TL
    Arya Muv UNOR 15 150 TL
    Arya Muv Lightex 1.56 190 TL

Nikon 1.56 AS ECC SeeCoat Blue UV 250 TL

Zeiss 1.5 SPH DV BlueProtect UV 750 TL

Seiko 1.50 SRB 1020 TL

Hoya 1.6 Hilux HVL BlueControl 300 TL

Maxxee 1.55 SP UV HMC+ 72 mm 140 TL

Altra Shamir 1.56 Glacier HEV Blue Zero ASP FSV 72mm 140 TL

Stark Super 1.56 HMC UV420 150 TL

Tora 1.50 Kappa Blue SHMC 200 TL
    Cok guzel arastirma yapmissiniz. Alinabilecek cogu markanin fiyatini almissiniz. Fiyatlari nereden aldiniz acaba?
    Benim numaralarim biraz daha yuksek ayni sekilde bende mavi kaplamali camlar icin fiyat aldim. Opmar ve Atasun'a ugradim. Atasun Essilor icin yanlis hatirlamiyorsam 400 liranin uzerinde bir fiyat verdi. Opmar Isbir icin katolog fiyatlarini soyluyor(Size 230 denilen 265 katalogda). Rodenstock Cosmolit 1.6 icin 351TL, Cosmo Clean Eco Line 1.6 icin 220TL(+50TL Blue Isik Kaplamasi) fiyat verdiler ama Isbir almami tavsiye ettiler. Acikcasi benimde icime sindi Neva Max Blue UV LIGHTEX 1.56 almayi dusunuyorum.
    Eger yeni seyler ogrenir veya bir markada karar kilarsaniz bizi de bilgilendirirseniz memnun olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Charles Bartowski

3 hafta kadar önce gözlüğümü değiştirdim hem çerçeve hem cam. İlk gün kullandım sıkıntı yoktu sadece çerçevenin burun kısmı biraz baskı yapıyordu gözlükçü de yakındı zaten ertesi gün götürdüm hemen. O kısmı düzelttiler ama camda sıkıntı oldu bu sefer de. Tam gün batımıydı güneş ışıkları resmen dalgalanıyordu baya ellediler parmak izi falan mı diye düşündüm sonra evde sildim baya ama çıkmadı. Yanında özel solüsyon verdiler onla sildim ama değişiklik yok. Sonra yakında led fener tuttum bir baktım ki camların belli kısmı komple çizik. Camlar da Essilor Crizal çizmeye karşı garantili camlar. Gözlükçüye götürdüm kendileri de iyice temizlediler falan ama yok aynı sonra servise yollayalım dediler 3 hafta oldu az önce sonuç geldi camlarda sorun yok dediler. 3 tane fotosunu yüklüyorum alt kısma sıkıntı bende mi onlarda mı yardımcı olursanız çok sevinirim.

10-15 yıldır gözlük kullanıyorum ilk defa aldığım bir şey değil bu alttaki fotodaki de 2 yıllık gözlüğüm 2 yılda bu kadar çizilmiş. Yukarıdakiler de 1 günde yere düşürme çarpma vb. olmadan çizilmiş gözlük camı.
    hocam merhaba büğün teslim aldığım gözlükte aynısı mevcut ğözlükçüyü aradım kulllanmadım dedim yarın getir bakalım dedi nasıl yol izlemeliyim teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: serderi

hocam merhaba büğün teslim aldığım gözlükte aynısı mevcut ğözlükçüyü aradım kulllanmadım dedim yarın getir bakalım dedi nasıl yol izlemeliyim teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Hocam burada bana gelen cevaplarda sıcağa maruz kaldığında böyle olabileceğini yazmıştı bilgili arkadaşlar. Sonra ben de geri götürdüm biraz ikna etmekle uğraştım sonunda gözlükçü camı değiştirdi. Zaten kendileri çerçeveye sıcak işlem uygulayana kadar sorun yoktu sizin camlarda niye sorun oluştu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Charles Bartowski

Hocam burada bana gelen cevaplarda sıcağa maruz kaldığında böyle olabileceğini yazmıştı bilgili arkadaşlar. Sonra ben de geri götürdüm biraz ikna etmekle uğraştım sonunda gözlükçü camı değiştirdi. Zaten kendileri çerçeveye sıcak işlem uygulayana kadar sorun yoktu sizin camlarda niye sorun oluştu?

Alıntıları Göster
    GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

• serderi S kullanıcısına yanıt
    birde güzdüz resim atarım bellimi çizikler hocam
  • Farklı bir problemim var, onu yarın bir şekilde çözeceğim. Nasıl olacak bilmiyorum ama bir şekilde üstesinden gelirim herhalde...

2.5 sene önce Guess çerçeve + Hawk Plus Vianit, 600 TL civarına almıştım. Çerçeve ihtiyacım yok, aynı Hawk Plus camlar 1100 TL, İşbir Optik / Vision Art camlar 1200 TL.

Yukarıdaki fiyatlar normal midir? İki camdan hangisi daha iyidir? Bu fiyatları mecburen vereceksek, ikisinden de iyi bir cam markası var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avrasya Kurdu -- 24 Nisan 2019; 22:44:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serderi

Alıntıları Göster
    Benim çizikler bölgeseldi ortası çizikti ama yanları köşeleri normaldi sizin direkt camda sıkıntı var gibi duruyor ama uzmanı değilim tabii

• serderi S kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Charles Bartowski Öncelikle gözlüğünüzün problemini ben size söylemiştim. Camların değişimi yaptırmanıza sevindim.

Serderi arkadaşım sizin camda da montaj atası olma olasılığı yüksek. Cama fazla baskı yapılırsa camın kaplaması çatlıyor maalesef. Bu gözlükçünün hatası. Veya Charles Bartowski ye söylediğim gibi sıcağa mahruz bırakmış olabilirler.

1 gün bile kullanılmamış gözlüğün bu hale gelmesi imkansız. Tabiki kullanıcı hatası yoksa.

Bazen duyuyoruz Müşterimiz sahunaya gözlükleriyle giriyor. Sonuç hüsran. Bunlar olmadığı sürece camlar birebir değişimi olması gerekiyor. Hayırlı akşamlar

• Bf5 B kullanıcısına yanıt
    Fiyatları Denizli'deki optikçilerden aldım. Mümkün olduğunca daha fazla optikçiye gidin ve direkt marka model sorun. Marka model (Örneğin İşbir UNOR 15 AS Arya MUV) sorduğunuzda optikçi sizin daha önce araştırdığınızı zaten anlıyor. Bir de asiferik, siferik, organik cam, polikarbonat cam, trivex cam, mineral cam, ABBE, silindirik, miyop, hipermetrop, astigmat vb. gibi göz ile ilgili terimlere hakim olmaya çalışın. Yoksa direkt reçete verirseniz ve gözlükçüye "Hangi camı alayım?" derseniz 100 TL'ye alabileceğiniz bir camı 300 TL'ye satabilirler.

Rodenstock Cosmolit 1.6 cam için fiyat yazmışsınız. Rodenstock'u pek araştırmadım. Piyasada satan az. Bu verdiğiniz model siferik mi, asiferik mi? Mavi ışık koruma kaplamalı mı? Rodenstock'ta mavi ışık koruma kaplamasının adı nedir?

Cosmo Clean markasında da camların özelliklerini gösteren internet sitesi bulamadım. Rodenstock ve Cosmo Clean'ın distribütörü Opsa Optik. Cosmo Clean lensleri, websitelerinde (cam değil) İngiltere ve İtalya'da ürettirdiklerini yazmış.

Ben Essilor 1.56 ASP Ormex Crizal Prevencia aldım. En son 225 TL fiyat verdiler. Reçeteyle 210 TL'ye aldım. Camları daha taktırmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qwertsdf -- 25 Nisan 2019; 9:32:31 >

• qwertsdf Q kullanıcısına yanıt
    GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!
    Cosmo Clean için elimdeki bilgiler bu kağıttakilerden ibaret.

Rodenstock için verdiğim fiyat mavi ışık koruma kaplaması olmayan fiyat. Opmar mavi ışık koruma kaplamalı istersem yurtdışından geleceğini ve uzun süreceğini söylediği için uzerinde durmadık. İsmini de almamışım maalesef. Asferik-sferik konusunda da bilgim yok.

İşbir katologunu da atayım burada bulunsun.
    GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

Son olarak bir sorum var. Biraz araştırdım ve Asferik cam tercih etmenin daha doğru olduğunu sonucuna vardım. Bu doğru bir düşünce mi sizce?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bu aralar hiçbir gözlükçüye güvenim kalmadı. İşbir Optik & Vision Art'ta, en iyi camlar hangisi? 1.67 inceltme ve 1 civarı astiğmat. Sanırım Asfeo Dijital ve Super Light, doğru mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avrasya Kurdu -- 25 Nisan 2019; 13:48:51 >
  • Optik güneş gözlüğü yaptıran varmı ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gözlük camında soyulmalar mevcut.Gözlük camı nerden baksak 7 yıllık vardır.Camın değişmesimi lazım yoksa temizlenebiliyor mu?

• Yeni cam yaptırmanız lazım.

• Merhabalar numarali gunes gozlugu cami yaptiracagim fiyatina göre polarizede dusunuyorum hangi markayi onerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenool -- 25 Nisan 2019; 22:47:42 >
  • 
Sayfa: önceki 331332333334335
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.