Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (332. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.459
Cevap
593
Favori
2.275.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 330331332333334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: doc.dr

Sizede sorayım,
    Gözlüğümü alırken titanyum çerçeve tercih etmiştim. Alırken optikçimde gri renkli stepper marka faset bir çerçeve görmüştüm, fakat orta kısmında köprü değil aynı kemik çerçeve modeli gibi plaket mi deniyor o malzemeden vardı.
    Daha sonrasında aklımda bu çerçeve kaldığı için gittim fakat satıldığını söyledi optikçim. Resmini çekmekde aklıma gelmedi.
    Böyle bir model biliyormusunuz?
    Teşekkürler.
    Hocam plaket dediğiniz gözlüğü burunda tutmak içindir gözlük burunlugu diyebiliriz buna..

Camları birbirine tutan çubuk nasıldı.

Stepper in kendi sitesinde bulabilirsiniz..

Aslında optisyeniniz bunu firmayı arayıp tarif etse firma bunu bulur..

Stepper in sitesinden bulursaniz ona benzer veya ben yardımcı olurum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hct18116 kullanıcısına yanıt
    Kendi ürettiği cam yok atasunun. 2 3 yıl önce işbirle çalıştığına eminim. Yani işbir üretim yapıp camın zarfını istediği marka olarak veriyor. Fason üretim gibi düşünün.

• Charles Bartowski kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Çizilmeye karşı garanti verilmez. Fakat sizin dediğinize göre 2 günde bu hale geldi. İki ihtimal var.

Gözlükçünüz gözlüğü ayarlarken sıcağa mahruz bıraktıysa camlar bozulmuş olabilir.

Camın üretim aşamasında kaplamasında problem vardır.
    Hiç bir cam 2 günde bu hale gelmesi dediğinize göre imkansız.

Benim gördüğüm kadarıyla camlarda çizik yok. Parmak izi gibi üst üste çizgiler var. Bu camın kaplamasında problem olduğu anlamına gelir. Kaplaması çatlamış. Bu camı değişim yapmaları gerekiyor.

Camın sertifikası varsa. Yardımcı olabilirim. Bana özelden fotoğrafını atın. Firmayla görüşüp sıkıntınızı çözelim. Hayırlı günler

Sayın hct T.C. kimlik numarasıyla sisteme bakıp hangi camın yapıldığını görebilirsiniz.
    Bu orada gördüğünüz barkodu o camın olduğu anlamına gelmeyebilir.
    Bazen karekod hatası veriyor. Ve optisyen başka cam Korekodu girebiliyor.
    Örneğin grup karekodları giriliyor. Ve hangi marka olduğu farkedilemiyor.
    Maalesef milletimiz reklamları görünce koşarak atasun optiğin yolunu tutuyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mrt008500

Sayın hct T.C. kimlik numarasıyla sisteme bakıp hangi camın yapıldığını görebilirsiniz.
    Bu orada gördüğünüz barkodu o camın olduğu anlamına gelmeyebilir.
    Bazen karekod hatası veriyor. Ve optisyen başka cam Korekodu girebiliyor.
    Örneğin grup karekodları giriliyor. Ve hangi marka olduğu farkedilemiyor.
    Maalesef milletimiz reklamları görünce koşarak atasun optiğin yolunu tutuyorlar.
    Hocam az çok benimde bunu bildiğimi biliyosunuzdur...

Ama ellerinde kaç tane essilor cam barkodu olabilir ki

Ayrıca ÜTS gibi bir sistem var.. hiçbir Optisyen sipariş ettiği essilorun üts'i varken tutup başka barkod girmez..Ayrıca ellerinde essilor barkodu yoktur bizim dükkanda yok mesela hep antirefle veya düz beyaz cam barkodu var.

Doğru söylüyorsunuz Atasun çerçeveyi ucuza verip camları yüksek fiyata satiyolar ama ürünleri hiçbir türlü kaliteli değil

Essilor hawk gibi camları isteyin o zaman fiyatı görün aşırı pahali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hct18116 -- 14 Nisan 2019; 12:34:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mrt008500

Merhaba. Çizilmeye karşı garanti verilmez. Fakat sizin dediğinize göre 2 günde bu hale geldi. İki ihtimal var.

Gözlükçünüz gözlüğü ayarlarken sıcağa mahruz bıraktıysa camlar bozulmuş olabilir.

Camın üretim aşamasında kaplamasında problem vardır.
    Hiç bir cam 2 günde bu hale gelmesi dediğinize göre imkansız.

Benim gördüğüm kadarıyla camlarda çizik yok. Parmak izi gibi üst üste çizgiler var. Bu camın kaplamasında problem olduğu anlamına gelir. Kaplaması çatlamış. Bu camı değişim yapmaları gerekiyor.

Camın sertifikası varsa. Yardımcı olabilirim. Bana özelden fotoğrafını atın. Firmayla görüşüp sıkıntınızı çözelim. Hayırlı günler
    Öncelikle yardımınız için teşekkür ederim. Muhtemelen sıcaktan olmuştur ilk gün sorun yoktu 2.gün çerçevenin burun kısmını ayarlatmaya gitmiştim orada ısıtıp çerçeve ile oynuyorlar o sırada olmuş olabilir.
    Hayır sıkıntı şu gözlükçü temizlemiş, firma temizleyip inceleme yapmış ama sorun bulamamış. Ben ışığa tuttuğum gibi çizgiler belli oluyor firma kullanıcı hatası dese bile razıyım ama sorun yok diyor ve en ufak bir ışığa bakınca bile rahatsız ediyor şu haliyle. Firma sorun yok deyince gözlükçü de bir şey yok diyor. Firma 3 hafta inceledi ama şu bozukluğu görememişler daha ne diyebilirim ki.
    Gözlükçü hafta sonu kapalı pazartesi gidip söyleyeyim en iyisi

• quote:

Orijinalden alıntı: Alicanarslann

Kendi ürettiği cam yok atasunun. 2 3 yıl önce işbirle çalıştığına eminim. Yani işbir üretim yapıp camın zarfını istediği marka olarak veriyor. Fason üretim gibi düşünün.
    Kendi ürettiği dediğim bir firmayla anlaşıp üretim yapılıyor.Atasun zarfında gönderiyorlar..

Hocam essilor camlar iyimidir yoksa zeiss camlara mı yönelmek daha doğru olur? Numaralı güneş gözlüğü alıcağım çerçeve 400 tl tutuyor camlar essilor dan olursa 600 TL civarı-0.50 ve -0.75 gibi brnim.camlar inceltmeye gerek yok dedi.polarize filan olucak içten ET yazmiş birde baya bir güzel olucak diye söyledi ama.. sizin fikriniz nedir ?

• Merhaba,Ben porsche desing p8219 titanium model çerçeve satın aldım fakat çerçevede ve gözlük camının takıldığı kısımda birkaç çizik bulunuyor.1200 tl ücret ödedim sizce pahalıya mı aldım geri vermeli miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: goztepeli__

Hocam essilor camlar iyimidir yoksa zeiss camlara mı yönelmek daha doğru olur? Numaralı güneş gözlüğü alıcağım çerçeve 400 tl tutuyor camlar essilor dan olursa 600 TL civarı-0.50 ve -0.75 gibi brnim.camlar inceltmeye gerek yok dedi.polarize filan olucak içten ET yazmiş birde baya bir güzel olucak diye söyledi ama.. sizin fikriniz nedir ?
    Hocam Zeiss inde birden fazla özellikli güneş gözlüğü camları var hangisinden bahsediyorsun bundan emin olmadigimdan bilemiyorum

Şöyle örnek veriyim size

Bir müşteri geldi damla model klasik Ray-Ban.. gözlüğü takınca çok rahatsız ettiğini söyledi...

Aldım gözlüğü arkadaki makinede UV geçirgenliğine baktım %24 UV geçiriyor adama dedim bu UV geçiriyor yan sanayi mı aldınız diye sordum adam atasundan aldığını 600 lira verdiğini söyledi...

Hemen bizim orta segment polarizeli Benx marka bir güneş gözlüğü kaptim UV makinesinde ölçtüm..%0 gösterdi sonra bunu adama gösterdim...

Uzun lafın kısası; Marka önemli değil markaya kanip deli paralar vermeyin alicaginiz camı tarafsız bir kaynaktan araştırın memnuniyetine bir kullanıcının ağzindan dinleyin..

Ayrıca tanıdık optisyen edinmeye bakın..Ben çok gördum mavi filtre diye yüksek fiyatlara satmışlar adam merak edip soruyor bı bakıyoruz mavi kaplamali antirefle cami mavi filtreli cam diye satmışlar...

İçinize sindikten sonra karar verip satın aldığınız ürün içinde belge isteyin.. kimlik kartlarınızı muhakkak isteyin..

600 liraya satin aldığınız güneş gozlugu cami 250 liralik cam çıkar

• quote:

Orijinalden alıntı: Hct18116

Hocam Zeiss inde birden fazla özellikli güneş gözlüğü camları var hangisinden bahsediyorsun bundan emin olmadigimdan bilemiyorum

Şöyle örnek veriyim size

Bir müşteri geldi damla model klasik Ray-Ban.. gözlüğü takınca çok rahatsız ettiğini söyledi...

Aldım gözlüğü arkadaki makinede UV geçirgenliğine baktım %24 UV geçiriyor adama dedim bu UV geçiriyor yan sanayi mı aldınız diye sordum adam atasundan aldığını 600 lira verdiğini söyledi...

Hemen bizim orta segment polarizeli Benx marka bir güneş gözlüğü kaptim UV makinesinde ölçtüm..%0 gösterdi sonra bunu adama gösterdim...

Uzun lafın kısası; Marka önemli değil markaya kanip deli paralar vermeyin alicaginiz camı tarafsız bir kaynaktan araştırın memnuniyetine bir kullanıcının ağzindan dinleyin..

Ayrıca tanıdık optisyen edinmeye bakın..Ben çok gördum mavi filtre diye yüksek fiyatlara satmışlar adam merak edip soruyor bı bakıyoruz mavi kaplamali antirefle cami mavi filtreli cam diye satmışlar...

İçinize sindikten sonra karar verip satın aldığınız ürün içinde belge isteyin.. kimlik kartlarınızı muhakkak isteyin..

600 liraya satin aldığınız güneş gozlugu cami 250 liralik cam çıkar

Alıntıları Göster
    Fiyat aldığım yer baya içime sindi açıkçası belge filan verileceğini söyledi 1hafta kadar sürer dedi yerli montaj olmayacak dedi uv yüzde yüz olacak dedi makinada vardı sanırım gösterince anlarsınız dedi. yüzüme göre ölçü alacaktı sanırım.bir kaç yere daha sorucağım içime sinen bir yerden alıcağım artık ama atasun içime pek sinmedi.sorduğum sorulardan pek tatmin edici bilgi alamadım oradan.

• İlk kez günlük hayatta kullanacağım bir dereceli gözlük alacağım yardımcı olursanız sevinirim.
    Cihazdan çıkan sonuç bu

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!
    Doktorun yazdığı reçete bu

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!
    Gözlükçüden fiyat aldım frequency blue cut diye bir cama 140 tl fiyat biçti ve onu önerdi ilk etapta. Sizin önerileriniz nelerdir? Çerçeve vs toplam 250 TL ye ne önerirsiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Arbeer

Merhaba,Ben porsche desing p8219 titanium model çerçeve satın aldım fakat çerçevede ve gözlük camının takıldığı kısımda birkaç çizik bulunuyor.1200 tl ücret ödedim sizce pahalıya mı aldım geri vermeli miyim?
    ???

• simos35 kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Çerçeve ne seçtiğinizde önemli kalitesi açısından.
    Söylediklerinizden yola çıkarsak normal bir fiyat vermişler. Cam olarak çok çok iyi cam diyemem.

• Doktorun yanına gitmeden alınan ölçüm aşağıda.

Doktorun yazdığı reçete de aşağıdaki gibi.

Doktor neden farklı yazmış acaba? Reçeteye göre cam önerilerinizi bekliyorum.

• qwertsdf Q kullanıcısına yanıt
    Ben de anlamadım - 0.50 sferikte gözüküyor bende fakat sadece silindirik olan kısmı yazmış sol göz için.
    Birde acaba bu yurt dışından zenni optical falan diyorlar o tarz sitelerden alsak nasıl olur?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba hoya nulux as eynoa 1.67 high vision long life kaplamalı cam için çiftine 750 tl fiyat aldım Numaralarım sağ 2.50 miyop 0.75 astigmat sol 3.00 miyop 0.75 astigmat sizce bu fiyat uygun mu ve bu camlarda uv koruma özelliği bulunuyor mu?

• Arbeer A kullanıcısına yanıt
    Uygun fiyat. Uv koruması var.

• Kendi gözlük camlarını yaptırdığım, çerçeveleri vs aldığım bir yer vardı. Memmnun kalıyordum ve güvenilebilir geliyordu.
    Bir arkadaşımız için gittik. Benimkiler Hawk Plus olduğu için, bu marka camdan istedik. Gözlük yapıldığında da, camlar Smart diye internette bulamadığım bir marka geldi. Sorduğumuzda da özelliklerde ve fiyatta sorun yok, gösterdiğimi yaptırdık dedi. Smart gözlük camı markasıda Hawk gibi Merve Optik Grubunun ürünü dedi. Ama baktığımda böyle bir ürünleri yok, kutusunda da İşbir Optik diye bir firma var. Ama bu firmanın ürünlerinde göremedim. Bu konuda aydınlatabilecek biri var mı? Yoksa düşündüğüm şey doğru mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avrasya Kurdu -- 21 Nisan 2019; 1:9:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arbeer

Merhaba hoya nulux as eynoa 1.67 high vision long life kaplamalı cam için çiftine 750 tl fiyat aldım Numaralarım sağ 2.50 miyop 0.75 astigmat sol 3.00 miyop 0.75 astigmat sizce bu fiyat uygun mu ve bu camlarda uv koruma özelliği bulunuyor mu?
    Ayni marka cama 250tl verdim. Sertifikalı.

• 
Sayfa: önceki 330331332333334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.