Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (329. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
11.406
Cevap
589
Favori
2.266.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
69. Sırada  bugün en iyi #19
Sayfa: önceki 327328329330331
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • optik güneş gözlüğü yaptıran varmı aranızda ?
  • buyuktas66 B kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Sağ göz ile sol göz arasında biraz fark var. Piyasada bilinen standart et kaplamalı camlar var fiyatları uygun 100 tl civarında. Ama ben kaliteli kaplaması biraz daha iyi olsun dersen. 200-500 arasında camlar değişir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • WP Maokai kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Nikon aldığın camın kartını ve gözlüğün resmini paylaşabilirsen yardımcı olabilirim.

• hakandasbasi H kullanıcısına yanıt
    Söylediğiniz ürünler piyasanın en iyi camları. Bu kadar para vermek istemiyorsanız. Essiloru tavsiye edebilirim. Gönül rahatlığıyla taktırabilirsiniz. Fiyat bilgiside verebilirim. Essilorun crizal kaplamalı camları görüş netliği abbe değeri yüksek olup yüksek görüş netliği sunmaktadır. Sonuçta Essilor 160 yıllık firma.

• Güneş gözlüğü için sol -2 sağ -3 miyop cam yaptırmak istiyorum, açıkçası abbe vs önemli değil. Boya + uv filtreli bir cam yaptırmak istiyorum, ne önerirsiniz ve ortalama verilmesi gereken fiyat nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mrt008500

Merhaba. Nikon aldığın camın kartını ve gözlüğün resmini paylaşabilirsen yardımcı olabilirim.
    Merhaba. Şuan fotoğrafını yükleyemem ama

70
    Nikon 1.67 AS (RX)
    NICEMUV
    Sağ -4.00 -0.50 Ax 025 1LE
    Sol -5.00 -0.50 Ax 180 1LE

yazıyor Nikon kartında.
    Öncelikle gözlükçü odak noktalarını alıp ona göre yapılıp yapılmadığını kontrol ettiriniz. Tavsiyem sağ gözünüzü kapatıp sol gözle baktığınızda nasıl bir görüntü veriyor bunu deneyin. Tek gözle sağ sol bakmayı deneyin. Eğer görüşünüz iyiyse alışma sürecide olabilir. Ama ayrı ayrı baktığınızda sorun devam ediyorsa doktorunuza ve gözlükçünüze görünmekte yarar var.

Camınız kaliteli asiferik bir cam mavi kaplamalı.

• numaralı güneş gözlüğü kullanan bir forumdaş var mı?
  • Mrt008500 M kullanıcısına yanıt
    Evet biri miyop, diğeri hipermetrop. Aslında bir gözlük almıştım geçen sene ama camlarından hiç memnun değilim ve inanılmaz derecede çizildi. Bu kez kaliteli bir cam almak istiyorum.
  • Alicanarslann A kullanıcısına yanıt
    hocam sonucu yazıyorum. Camları değiştirince fark olmadı. Çerçeve + cam tekrar değiştirdik bu sefer rahatsız etmiyor eskisi kadar.
    Yuvarlak ufak çerçeve benim görüşümü bozuyor . Büyük ve daha dikdörtgenimsi çerçeveler tercih edeceğim bundan sonra.
    Atasun da sağolsun 1 kere cam , 1 kere de hem cam hem çerçeve değişimi yapmış oldu.
  • Arkadaslar merhaba. Dun goz muayenesinden ciktim. Iki gozumde 0.75 cikti. Bide astigmat varmis. Gunde minimum 10 saat bilgisayar basindayim. Doktor filtreli gözluk onerdi. Daha once hic kullanmadim ve bir bilgim yok. Nasil cam onerirsiniz. Ne yapmam lazim. Elimizde cerceve var sadece cam alacagim. Tanidigim gozlukcu vardi ona gittigimde camin kaliteli olsun abi dedi hem butcenide sarsmayalim falan dedi. Bundan dolayi nikonun filtreli camini sana son 400 liraya birakayim dedi. Piyasayi hic bilmedigim icin yaedimci olurmusunuz. Nikonun camlari nasildir ? Olumlu olumsuz yonleri nelerdir ?

• Arkadaşlar 4.50 miyop 1.25 astigmatım var. Yurtdışından prada optik çerçeve getirttim. Günde max 8 saat bilgisayar ekranına bakıyorum. Ofiste çalışıyorum. Güneş ışığı gözümü çok yoruyor. Gözümü açmakta zorluk çekiyorum. Güneş gözlüğü takınca sıkıntı ortadan kalkıyor ama optik gözlükle güneş direk gözüme gelmese bile gözüm yoruluyor. Şimdi bana uygun cam markası ve tipi ne önerirsiniz? Mavi filtreli camlar renkleri bozuyor diyorlar. Antirefle kaplama eskidi artık yeni kaplama çeşitleri çıktı diyorlar. İlkokuldan beri gözlük kullanıyorum. Fiyat performans bir model önerir misiniz. Ayrıca sgk indirim hakkım var.

• S.A arkadaşlar
    Bende sol -2.50 ve sağ -2.00 astigmatım var
    Cam olarak
    Essilor crizal prevencia alıcam
    500 tl fiyat biçiyorlar o camın essilordan geldiğini nasıl analarım
    (Başka bir cama aynı filtreler takmalarını)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 3.5 miyopum gözlük yazdırdım axis 0,25 yazmış dr. şimdi alacağım cam normal miyoptan ne farkı olacak .Muhtemelen daha mı pahalı olacak
  • Aranızda optikçi var mı?

• Kaliteli ve Markalı optik camların satış yeri sezer optikten mutlaka fiyat alabilirsiniz kaliteli bir mağaza.www.sezeroptik.com dan yada 0216 371 25 32 telefon numarasından arayarakta hertürlü cam ve çerçeve bilgisi alabilirsiniz.
  • mathdelisi M kullanıcısına yanıt
    O fiyata prevencia yapacaklarsa bedava yapıyorlar. Mavi kaplamalı bir cam size başka marka takabilirler dikkat edin. Söylediğiniz fiyat bedava. Bu işi o kadar bozuk insanlar yapıyor ki. Allah korkuları yok. Söylediklerini yapmıyorlar maalesef. Astigmatınız yüksek bu camlar hazırda da olmuyor zaten. 4-5 günde gelir. Essilorun en uygun kaplamalı camı 500 den başlıyor. Bu numaralarda saygılar

• halilcc kullanıcısına yanıt
    Fiyatı etkilemez.

• Mrt008500 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
    Peki bu mavi filtre bayaz dengesini bozar mı günlük kullanımda

• 
Sayfa: önceki 327328329330331
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.