Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (328. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
11.459
Cevap
593
Favori
2.275.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sabit durduğunuzda ve sağ sol ayrı ayrı baktığınızda netlik nasıl acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alicanarslann A kullanıcısına yanıt
    sabit dururken tam ileri bakarken iki göz de güzel. Hareket edince kötü.
    Yine sabit duruyorum ama sol alta bakıyorum iyi gibi, sağ alt çok kötü.

50cm ötemde laptop ekranı var, bunun 30cm solunda bir cisim 30cm sağında bir cisim var diyelim. bu cisimleri net görmek için kafamı çevirmem lazım. Ben bunu istemiyorum. E o zaman hiç gözümü oynatamıcam hep kafa oynatcam.
    Bir yere odaklanıyorum diyelim. kafamı sağa döndürdükçe yani gözlüğün solundan baktıkça güzel, kafamı sola döndürdükçe yani gözlüğün sağından baktıkça kötü.
    edit: hocam şimdi yedek gözlüğü taktım aynı numaralar. Ama bunda inceltme yok, mavi filtre yok. Bunda ağrı yapmadı Bu çerçeve biraz daha büyük, yine aynı köşelere gittikçe netlik azalıyor. Daha az rahatsız ediyor ama. Sanırım inceltme olmadığından abbe değeri daha iyi bunun o yüzden. Çerçeve büyük ya, o görüntü bozukluğu olan yerler iyice dış çeperlere yakın olduğundan mı rahatsız etmiyor acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestgr -- 21 Şubat 2019; 22:28:43 >

• bestgr B kullanıcısına yanıt
    Hocam bahsettiğiniz olaylar normal 2 -3 gün içinde çoğu 1 haftaya tümü geçmiş olur. Hatta 1 hafta sonra tecrübelerinizi yazıp bilgilendirirseniz sevinirim.

• Merhaba arkadaşlar şimdiye kadar progresive cam kullandım (4 senedir) fakat şimdi sadece yakın gözlük alacağım ve günlük 4-5 saat bilgisayar başında geçiyor zamanım nasıl bir cam almalıyım tavsiyeleriniz nedir, nedeni ise kafam karıştı nette araştırma yaptım mavi cam dediler optikçiler ise 2 ye bölündü yeşil ve mavi kararsız kaldım.tşkkler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mac14 -- 23 Şubat 2019; 11:35:39 >
  • Bugün cam çerçeve aldım, crizalden memnun kalmıştım yine camlar Essilor Crizal Forte UV tercih ettim. Atasun UV korumalıya 190₺ essilor cama 250₺ fiyat verdi ancak essilor için net model söylemediler.

• mac14 M kullanıcısına yanıt
    Doktor ölçüm yaparken bilgisayar başında kullanacağınızı özellikle belirttiniz mi ? Bilgisayar ekranı biraz daha uzak kaldığı için biraz daha düşük numaralı yakın gözlüğünde daha rahat edersiniz. Öncelikle buna dikkat edin derim.

• Seikon camlar nasıl ? Fiyatları nedir ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sürekli kazık mı yiyorum?

sağ göz -1.50
    sol göz -1.50 0.25 155

Daha uzun ömürlü ve aksesuar olarak da düşündüğüm için birden fazla çerçeve kullanıyorum.

Optikçiler hep %45 inceltme yapıyor, sanki daha çok para kazanmak için yaptıklarını düşünüyorum.

Yarım çerçeve : Daha ince olacağı için daha şık duracağını söylüyorlar.

Çerçevesiz : Daha ince daha sağlam olur diyorlar.

Tam çerçeve : Daha ince daha hafif olur diyorlar.

Bu zamana kadar hep bu şekilde aldım camları.
    Acaba %45 gerçekten gerekli mi?
    Yıllardır gelen geçen geçiryor mu

• ravenous R kullanıcısına yanıt
    Yani ikisini yan yana koyarsanız anlamazsınız bile. Şahsen bana kişi kendisi bu inceltmeyi istiyorum dese ne gerek var diye uyarırım. Kimlik numaranızı özelden atarsanız sistemde gözüküyorsa daha önce aldığınız inceltme oranlarını yazabilirim. Veyahut optikçiye gittiğinizde kendinizde bakabilirsiniz. 1.6 yazması lazım.

• Son durum nedir acaba ?

optikçiye gittim Doktora tekrar muayene olmamı istediler. Doktora gittim damlayla gözbebeğini büyütüp inceledi sorun yok dedi. Odaktan veya kesimden kaynaklı olabilir dedi.
    Optikçiye geri gittim anlattım, odak ölçtük aynı dedi, tekrardan yapılacak camlar.

Yedek aldığım dandik camlı inceltmesiz büyük çerçeveli olan elimde kullanıyorum şuan. Bunda da var o sağ altta hafif bulanıklık ama çok rahatsız etmiyor. Çerçeveden midir nedir anlamadım.
    Başağrısı yok. Ama o dediğim bölgede sanki numara 0.25 0.5 kadar sapma var astigmatta gibi. Net değil yani, bulanık. Bu gözlükte çok daha az, olur o kadar deyip bunu kullanıyorum bakalım diğer gözlüğü düzeltebilecekler mi. Bence düzelmeyecek yuvarlak ve küçük çerçeveli o. Beğenmiştim oysaki. "Her astigmat camda odaktan uzak bozuk gösteren bir kısım vardır ve çerçeve ne kadar küçükse bu bozuk kısım görme alanına o kadar yaklaşır ve kullanıcıyı rahatsız eder" gibi bir durum var mı hocam?

İşaretli yerler sorunlu bölgeler. En koyu elips şeklinde gösterdiğim alanlar bozukluğun en yüksek olduğu yerler.
    edit: hiçbir bölgede miyop veya okuma mesafesinde sorun yok. 1-5 metre arası sorun var.
    GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestgr -- 28 Şubat 2019; 0:6:29 >

• bestgr B kullanıcısına yanıt
    Kaç gün çıkarmadan taktınız acaba ?
    Evet odak noktasından uzaklaştıkça astigmatlı camlarda bozulma olur. Tam tersi çerçeve büyüdükçe odak noktasından uzaklaşma olduğu için uzak noktalara gidildikçe bunun etkisi artar.
    Bu arada şuanda taktığınız camlara dandik demek doğru değil .

5-7 gün kadar taktım.
    Baz model olduğu için öyle dedim. Atasunun en boş paketi. Gerçi Cam aynı camdır belki bilmiyorum.
    Camın kendi yapısında veya kesimde montajda hata yoksa yandık. Bakalım düzelecek mi. Uzaklaştıkça bozulmayı önleyemez miyiz hocam? Bu ilk sayfada bahsedilen biasiferik cam denilen o mu ? dümdüz denilmiş biasiferik cama. Benim reçetemde de düz yazıyor cam tipine. Ama dümdüz değiller. Biasiferik cam miyop astigmatta kullanılabilir mi ve benim bu sorunumu çözer mi ?
    Evet 1.6 yazıyor camın zarflarında.
    Bir daha aldığımda inceltmesiz mi alayım camları?

Bir keresinde inceltme yapmayı unutmuşlardı, kullandığım camın 2 katıydı neredeyse kenar kalınlıkları.

Her camda 200-300 fazla vermişim demekki :)

• Bu işlerden anlayan arkadaşlara bir sorum var. Ekteki fotoğrafta göz derecelerim var. Bunlara uygun cam alacağım fakat bu işten anlayan birini bulamadım etrafımda. Yurtdışından bir çerçeve getirttim. Buna uygun cam yaptıracağım ama kaliteli birşey olsun istiyorum. Açıkçası fiyatlardan da haberim yok. Bu konuda öneri yapacak arkadaşları bekliyorum.GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

• abrenax kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Aynı camı bende yaptırdım. cam oldukça iyi fakat bir numara düşük gibi hissediyorum. 2 gündür kullanıyorum fakat alışmakta zorluk çekiyorum. Aynı şekilde lenste yaptırdım. Onlar ise gözümde ağırlık ve baş ağrısı yapıyor.

Sizin gözlükle ilgili deneyimiz ve tavsiyeniz nedir alıştınız mı, değiştirdiniz mı.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VOLKANHAMZA -- 2 Mart 2019; 23:10:41 >
  • MERHABA.

KİŞİYE ÖZEL GÖZLÜK CAMI ALACAĞIM. İNCELİK VE GÖRME KALİTESİ BENİM İÇİN ÇOKMÖNEMLİ. GÖZ NUMARALARIM -4,5 NUMARA. OPMAR OPTİK RODRNSTOCK İMPRESSİON MONO 2 (1,74 indeks) SOLİTURE PROTECT PLUS CAMI ÖNERDİ. FİYATI 3.875TL.(ÇİFT CAM FİYATI)

AYNI STANDARTLARDA(KİŞİYE ÖZEL) SEIKO NUN CAMLARI BİRAZ DAHA UYGUN (2600TL).

ÇOK KARARSIZ KALDIM. RODENSOCK A O KADAR PARA VERİLİR Mİ BİLEMEDİM. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

• quote:

Orijinalden alıntı: VOLKANHAMZA

Merhaba,

Aynı camı bende yaptırdım. cam oldukça iyi fakat bir numara düşük gibi hissediyorum. 2 gündür kullanıyorum fakat alışmakta zorluk çekiyorum. Aynı şekilde lenste yaptırdım. Onlar ise gözümde ağırlık ve baş ağrısı yapıyor.

Sizin gözlükle ilgili deneyimiz ve tavsiyeniz nedir alıştınız mı, değiştirdiniz mı.

Teşekkürler.
    Birkaç gün alışma süreci oluyor ondan sonra problem yaşamadım.

Fakat geçen yedek gözlük yaptırdım onu taktığımda da numarada farklılık var gibi geliyor. O yüzden değişimli olarak kullanırsam rahatsızlık veriyor.
  • abrenax kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Öncelikle önem vermeniz en doğrusu. Bende çok titiz davranıyorum kullandığım cami öneririm size.

• Merhaba beyler ben nikon camlı bir gözlük aldım gözlük çerçevesi de biraz konveks şekilde kullanırken sol göz kapağım seğirmeye başladı görüşüm bulanıklaşıyor belli bir süre kullanımdan sonra hiç rahat hissetmiyorum özellikle sol göz ama sağ gözde de biraz yanma oluyor baya yüklü para ödedim neden olabilir?
  • 
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.