Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (321. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
11.408
Cevap
590
Favori
2.266.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 319320321322323
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gözlük temizlemede zorlanıyorum, mikrofiber bezler 1,2 silmeden sonra kiri dağıtıyor ve cam daha çok kirleniyor. Ultrasonik temizleme cihazı almayı düşünüyorum, haftada 1 bu cihazla temizlesem kaplamaya zararı olur mu?
  • tertips T kullanıcısına yanıt
    1-Hocam kaliteli cam olarak hoya, isbir, essilor, zeiss, seiko, nikon vs. daha var bunlar guzel markalardir.

2-Tam net numaraniz yazmadigi icin inceltme icin birşey diyemem. Yazarsaniz yardimci olmaya calisirim.

3-Mavi filtre den ziyada gunluk yasantiniz ne yonde bilgisayar basinda mi geciriyorsunuz, araba kullanarak mi geciriyorsunuz vs. ona gore filtre yapilmasi daha iyi olur bence.

4-Astigmatlarda mavi ışık filtresi iyi hissettirmemesi yanlış bilgi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemone_2 -- 18 Aralık 2018; 21:1:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: adamın1i

merhaba ;
    atasun crizal prevencia almaya gittim gelen camda yada kartında bişey yazmıyor sizce crizal prevenciamı yoksa kandırıldım mı ?
    yardımlarınızı rica ediyorum.

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!
    Verilen cam kartı essilor karti sorun yok fakat prevencia mi onu anlayamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALAIN DELON

Gözlük temizlemede zorlanıyorum, mikrofiber bezler 1,2 silmeden sonra kiri dağıtıyor ve cam daha çok kirleniyor. Ultrasonik temizleme cihazı almayı düşünüyorum, haftada 1 bu cihazla temizlesem kaplamaya zararı olur mu?
    Ultrasonik temizleme yapabilirsiniz fakat sıcak suyla, kimyasal bir maddeyle yapmayınız.

Fakat üst kalite mikrofiber bezleri ve gozluk cam solusyonlari var onunla da yapabilirsiniz.
  • Öncelikle mesajınız için çok teşekkürler.

Sanırım bir noktayı yanlış anlamışsınız.

Numaralar kesin.

İki gözde de 1 miyop ve

Birinde 1 diğerinde 0.75 astigmat

Sadece astigmat yönümü diyorlar ne onu bilmiyorum ne yönde olduğunu demek istemiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tertips

Öncelikle mesajınız için çok teşekkürler.

Sanırım bir noktayı yanlış anlamışsınız.

Numaralar kesin.

İki gözde de 1 miyop ve

Birinde 1 diğerinde 0.75 astigmat

Sadece astigmat yönümü diyorlar ne onu bilmiyorum ne yönde olduğunu demek istemiştim.
    İnceltme orani 1,56 iyi olur fakat cercevenizin modeli ve sekline gore bu inceltme 1,61 de olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemone_2

1-Mavi-Mor ışık süzen filtre
    2-Hayır.Abbe değeri değişir.
    3-Evet hafif sarımtrak oluyor tabi marka ve kaliteye göre değişiyor bu olay.Rahatsız edici değil (kişiden kişiye değişir)
    4-Mavi filtre demek zararlı mavi-mr ışığı süzen filtreler bu filtreler mavi olabileceği gibi yeşil kaplamada olabilir.Anlaşılabilmesi için optikçinizden camın kartını yani güvence sertifikasını isteyebilirsiniz.

Teşekkürler cevaplarınız için.

Monitör/TV renk ayarlarından ''Soğuk'' diye tabir edilen ayarı tercih ediyorum, mavi ışık filtresi sarıya çalan ''Sıcak'' renk ayarı gibiyse beni rahatsız edebilir. O yüzden pc başında olmama rağmen standart filtreli, inceltmesiz bir cam almayı düşünüyorum. Umarım yanlış yapmıyorumdur.

Aşağıdaki yeni reçeteme göre sol göz sferik değeri 0. Artmasını beklerim ama '0' olması normal mi sizce?

Eski Reçetem
    SAĞ +1.00 + 0.50 100'
    SOL +0.75 +1.25 90'
    Uzak + Astigmat

Yeni Reçetem
    SAĞ +0.75 + 0.50 93'
    SOL ..... +1.50 86'
    Uzak+ Astigmat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serciey -- 18 Aralık 2018; 21:59:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serciey

quote:

1-Mavi-Mor ışık süzen filtre
    2-Hayır.Abbe değeri değişir.
    3-Evet hafif sarımtrak oluyor tabi marka ve kaliteye göre değişiyor bu olay.Rahatsız edici değil (kişiden kişiye değişir)
    4-Mavi filtre demek zararlı mavi-mr ışığı süzen filtreler bu filtreler mavi olabileceği gibi yeşil kaplamada olabilir.Anlaşılabilmesi için optikçinizden camın kartını yani güvence sertifikasını isteyebilirsiniz.

Teşekkürler cevaplarınız için.

Monitör/TV renk ayarlarından ''Soğuk'' diye tabir edilen ayarı tercih ediyorum, mavi ışık filtresi sarıya çalan ''Sıcak'' renk ayarı gibiyse beni rahatsız edebilir. O yüzden pc başında olmama rağmen standart filtreli, inceltmesiz bir cam almayı düşünüyorum. Umarım yanlış yapmıyorumdur.

Aşağıdaki yeni reçeteme göre sol göz sferik değeri 0. Artmasını beklerim ama '0' olması normal mi sizce?

Eski Reçetem
    SAĞ +1.00 + 0.50 100'
    SOL +0.75 +1.25 90'
    Uzak + Astigmat

Yeni Reçetem
    SAĞ +0.75 + 0.50 93'
    SOL ..... +1.50 86'
    Uzak+ Astigmat

Alıntıları Göster
    Doktora ne sıklıkla gittiginize bagli illa numaraniz artacak diye birsey de yok uzak numaraniz dusmus ama astigmatiniz hala var.

Mesela bazi marka camlarda o sarimtraklik yok mavi filtre olmasina rağmen.

Ki baska marka camlarda ki marka belirtmiyorum sarimtiraklik olabiliyor fakat ben rahatsiz edici oldugunu dusunmuyorum.

İnceltme olarak da 1,56 iyi olur fakat cerceve modelinize gore degisebilir bu inceltme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemone_2 -- 18 Aralık 2018; 22:40:58 >
  • cemone_2 C kullanıcısına yanıt
    prokopi kullanıcısına yanıt
    bende onu anlayamadım. fatura sa ince cam - mavi kaplama vs yazıyor kartta da birşey belirtmiyor . essilor aradım onlarda yardımcı olamayız dediler. kullanıcılara bilgi veremiyoruz dediler.

bilenlerden yardım bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: prokopi

Eğer daha kaliteli birşey arıyorsanız

Emperio Armani 4115 modelini değerlendirebilirsiniz.

İstanbuldaysanız yönlendirme yapayım onun dışında yönlendirmem pek mümkün değil

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!
    Ben istanbul anadolu yakasındayım hocam varsa optik öneriniz ben alabilirim. Özel mesaj atamıyorum yalnız profile numara koymadığım için. Şimdiden teşekkürler.
  • Selam Ustadlar,

Çerçevesiz gözlüğüm için mavi kaplamalı yeni camlar almak istiyorum. Şuan çok detaylı yazamıyorum ama
    Esnaf Zeis için 950TL, Atasun Essilor için 450TL, Esnaf Essilor için 900TL, Esnaf Hawkplus için 300TL istedi...
    Haliyle kafam çok karıştı hangisine nasıl güvenebilirim..?
    Zeiss de verdiğim parayı gerçekten farkını hissedebilecek miyim? yoksa Atasuna güvenip f/p Essilor mu almalıyım?

Fikrinizi paylaşırsanız sevinirim, şimdiden tşkler.
  • Bu Hawk cercevelerde sorun mu var acaba.İki tane hawk cerceveli gozlugum var ikisinin de sol tarafi dusuyor,sag taraf hic kaymaz,mıh gibi duruyor gozumde ama sol taraf kayiyor.Var midir bunun cozumu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: adamın1i

merhaba ;
    atasun crizal prevencia almaya gittim gelen camda yada kartında bişey yazmıyor sizce crizal prevenciamı yoksa kandırıldım mı ?
    yardımlarınızı rica ediyorum.

Merhaba,
    Bu prevencia ürünü değil.. Essilor normal organik cam kartı..

Ben de 2-3 hafta önce aynı süreçten geçtim. Atasun'lar kesinlikle prevencia demiyor zaten,
    400 lira essilor organik cam + 60 tl de filtre diyorlar.
    Bunların muhtemelen direk bir oem anlaşmaları var.

Ben çünkü ısrarla sordum, gelen ürün kartında Crizal prevencia yazması lazım dedim.
    Yok dediler, onu bilemeyiz felan dediler. Camı Essilor alırsanız filtreyi de onlar yapıyor diyorlar,
    ama ürün kartını veremiyorlar ilginçtir..

Keşke teyid ettirseydiniz.

Prevencia kartını 2-3 sayfa önce, benim bir gönderimde görebilirsiniz.
  • Göz numalarım aşağıda. 6 senedir uzak-yakın beraber camlar kullanıyorum. Çerçevesiz ve sapların cama vidayla tuturulduğu gözlük kullanıyorum, daha sağlam oluyor, gevşeme olmuyor.

Bilgisayar ve telefon sık kullanıyorum. Kitap okuma da sıkça yapıyorum. Araç kullanımı da var.

Daha önceleri kullandığım camlarda, okumalarda bulanık görüntü veren kısımlar vardı. Ayrıca camlar çabuk çizildi ve kaplamaları çabuk bozulup camlar üzerinde lekeler meydana getirdi, görüntüyü bozuyor. Hem bulunduğumuz şehir soğuk olmasından dolayı, camların buğulanması sık oluyor.

Tecrübeli arkadaşlardan ricam şu ki:

Numalarıma göre kaliteli ve konforlu, (eh, biraz da hesaplı) cam markası ve hangi özelliklere sahip olması, inceltme oranı ne kadar olması gerektiğine ait tavsiyenizi alabilir miyim?

Essilor'un Crizal Prevencia ve Eyezen camları farkı nedir?

Başka markaların bana uygun camları var mı?

• Arkadaşlar görüş kalitesi açısından antirefleli cam istedim. Optisyen uv kaplama yapabileceğini bunun hem antirefle içerdiğini hemde güneş ışığı ve teknolojik aletlerden yayılan ışıkları keseceğini söyledi. Görüş kalitesi daha iyi olur dedi. 150 TL fiyat biçti. Bugün gözlüğümü aldım. Gözlüğü taktigimda hafif sarimtirak bir görüş oluyor. Gözlüğü çıkardığımda renkleri daha canlı görüyorum. Sizce bu camın kalitesizliğinden mi kaynakli yoksa daha alışma sürecinde miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crimson Lotus

Arkadaşlar görüş kalitesi açısından antirefleli cam istedim. Optisyen uv kaplama yapabileceğini bunun hem antirefle içerdiğini hemde güneş ışığı ve teknolojik aletlerden yayılan ışıkları keseceğini söyledi. Görüş kalitesi daha iyi olur dedi. 150 TL fiyat biçti. Bugün gözlüğümü aldım. Gözlüğü taktigimda hafif sarimtirak bir görüş oluyor. Gözlüğü çıkardığımda renkleri daha canlı görüyorum. Sizce bu camın kalitesizliğinden mi kaynakli yoksa daha alışma sürecinde miyim?
    UV400 kaplamalı cam yapmış bu iyi.
    Fakat camın markası nedir bilemiyorum.
    Bu arada o sarımtraklık o camın hammaddesinden kaynaklı bir durum.
    Görüşün nasıl peki yani taktığında net görebiliyor musun?
    Ve ilk defa gözlük kullanıcısı mısınız?
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nhtgrck -- 28 Haziran 2021; 17:32:17 >
  • quote:

UV400 kaplamalı cam yapmış bu iyi.
    Fakat camın markası nedir bilemiyorum.
    Bu arada o sarımtraklık o camın hammaddesinden kaynaklı bir durum.
    Görüşün nasıl peki yani taktığında net görebiliyor musun?
    Ve ilk defa gözlük kullanıcısı mısınız?

Alıntıları Göster
    Uzun süredir gözlük kullanıyorum. Görüşüm gayet net hiçbir sorun yok. Sadece dediğim gibi sarimtirak görüş var. Gözlüğü cikarinca daha renkli bir görüşüm oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crimson Lotus

Uzun süredir gözlük kullanıyorum. Görüşüm gayet net hiçbir sorun yok. Sadece dediğim gibi sarimtirak görüş var. Gözlüğü cikarinca daha renkli bir görüşüm oluyor.

Alıntıları Göster
    Hocam o sarımtraklık camın hammaddesinden kaynakli bir durum.
  • Merhaba arkadaşlar -3.00 ve -3.25 için astigmat yok Essilor Crizal Alize indeks 1.56 için tanesine 420 Tl fiyat verdiler doğrumudur yoksa kandırıldık mı gerçi yaptırmadım buraya sormadan yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Faivelley -- 23 Aralık 2018; 13:19:43 >
  • 
Sayfa: önceki 319320321322323
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.