Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (294. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.459
Cevap
593
Favori
2.275.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
82. Sırada  bugün en iyi #38
Sayfa: önceki 292293294295296
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Prevencia cam bir gözlük aldım. Işıklı ortamda aşırı mor yansıma yapıyor. Bunun çözümü nedir?
  • bakone B kullanıcısına yanıt
    mrb. numaraların dogrudur. karta numaralarınız transpoze dililerek yazılmış. recetenizle aynıdır. görüntüde sıkıntı var ise bir başka doktoru muayene olomanızı tavsiye ederim. kaanhakan@hotmail.com
  • orhanaykut O kullanıcısına yanıt
    mrb. öncelikle gecmiş olsun. cam olarak uv 400 korulmalı cam oneririm. hoyanın maxi camların hem görüş kalitesi hemde kaplaması mükemmeldir. çerçceveyle birlikte dedigiiz fiyata bu camları alabilirisinz, memnun kalırsınız. kaanhakan@hotmail.com
  • ROUGE44 R kullanıcısına yanıt
    mrb. essilörün hangi ürününü aldınız. sarımtırak ürünüde var ben tavsiye etmiyorum. uv 400 olmalı ama beyaz içerikli cam daha mantıklı. kaanhakan@hotmail.com
  • AliExpressten gözlük çerçevesi alıp burada cam taktıran var mı??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • airhakan A kullanıcısına yanıt
    Hakan bey, teşekkür ederim cevabınız için. Kasdettiğiniz camlar sanırım Hoya Maxxee. Plastic lens yazıyor paketinde, doğru mudur? (organik cam plastik cam sınıfına mı girer, onu bile bilmiyorum.)

UV400 korumalı gelen modelleri mi var bu camın, yoksa sonradan mı yapılıyor bu kaplama? Ayrıca, anti-refle kaplama da istiyorum. Bu kaplamalar sonradan ve üst üste mi uygulanıyor? (multi coated yazan bir camını gördüm Hoya Maxxee in?)

Son olarak 1.5, 1.56, 1.6, 1.67 gibi rakamlar görüyorum. Hangisini ve neden tercih etmeliyim?

Bilgi verirseniz çok sevinirim. Kusura bakmayın, zahmet veriyorum.

Selamlar
  • Arkadaşlar Zenni'ye Mavi Filtre Koruyucu gelmiş sizce eklenmeli mi gözlüklere, Zenni satın almadan önce son basamakta numaralı gözlük önüne takılabilen güneş gözlüğü clipsi satıyor ondan ekleten var mı acaba.

• Heîsenberg kullanıcısına yanıt
    Merhaba ,
    Ben varım :)
    Aliexpres den bu çerçeveyi aldım ( polerize klipsli )
    https://tr.aliexpress.com/item/Ultra-light-2016-Magnet-Clip-Sunglasses-Myopia-Glasses-Polarized-Sunglasses-Functional-Glasses-Ultem-Uv-400-Glasses/32584557723.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.276.vpyXId

Burada da camını taktırdım.
  • Gözüm bozuk lens kullanıyorum miyop-3.00 derece yaklaşık 5 sene önce müayane oldum o zamandan beri lens takıuorım hiç doktora gitmedim sanırım gözümde farklı sorunlar da olmaya başladı hangi hastahaneden göz kontrolü yaptırmamı önerirsiniz? Birde İstanbul içi adam düdüklemeyen 50 tl lik gözüğe 200 tl çekmeyen hangi gözlükçüden gözlük almamı önerirsiniz??

• HOCAM göz doktorum camlarımı değiştirdi 0,50 astigmat gözlükçüye gittim blue cut verelim çok bilgisayar karşısındaysanız iyi olur dedi,aldım bende göz doktoruna falan sormadan hafif sarımsı bir cam faydası olsun derken iyice bozmaz değil mi gözlerimi?
  • Doktor astigmat teşhisi koydu. Uzun ve yakın olmak üzere iki gözlük verdi.

Yakın gözlükte bir kitaba baktığımda kenarları paralel değilde dışa doğru açılmış gibi gösteriyor mesela bilgisayar monitörüne baktığımda kenarları paralel gibi değil dışa doğru açılarak gidiyor yamuk bir görüntü oluşuyor.

Uzak gözlükte böyle bir sıkıntı yok. Yakın gözlük hatalı yapılmış olabilir mi ya da gözler zamanla alışacak mı? Acemi olduğum için bir bilgisizim.GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

• müzikadamı kullanıcısına yanıt
    Nerde yaptırdınız?, link yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • neozine kullanıcısına yanıt
    Burada derken mahalle arasında bir gözlükcu de yaptırdım. internet sitesi yok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cekmece

Doktor astigmat teşhisi koydu. Uzun ve yakın olmak üzere iki gözlük verdi.

Yakın gözlükte bir kitaba baktığımda kenarları paralel değilde dışa doğru açılmış gibi gösteriyor mesela bilgisayar monitörüne baktığımda kenarları paralel gibi değil dışa doğru açılarak gidiyor yamuk bir görüntü oluşuyor.

Uzak gözlükte böyle bir sıkıntı yok. Yakın gözlük hatalı yapılmış olabilir mi ya da gözler zamanla alışacak mı? Acemi olduğum için bir bilgisizim.GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

bilgisi olan var mı?

• valla anlamadım ki, biraz bilgi alsam gözlükçünün önüne atacağım gözlüğü... diğer konuya da yazdım cevap alamadım.
  • Merhaba arkadaşlar. iki sorum var bilenlerden yardımcı olmalarını istiyorum. Bugün reçetemi aldım camlar sağ 4 sol 5.25 miyop. 0.75 de astigmat var. önceki camlarım hoya idi ve inanılmaz memnun kaldım. 5 senelik ve son 1 senedir kaplaması soyuluyor kendiliğinden, hiç bir çizik yok. Bilmek istediğim İzmirde karşıyaka, çiğli taraflarında hoya yetkilisi optik var mıdır?

ikincisi inceltme mevzusu. sanırım önceki camlarım plastik cr-39 muş. 1.6 estelux yazıyor kartında. fakat ben aldığımdan beri sol gözüm için camın biraz kalın olduğunu düündüm hep, gözümü küçük gösteriyor. şimdi sorum şu 1.6 yüzde kaç inceltme demek ve her iki camı aynı tutmak için sol camı yüzde kaç incelttirmeli. teşekkürler.
  • Piyasadaki cam ve çerçeve firmaları hakkında detaylı bilgiye ulaşabileceğim bir kaynak varmı turkiyede uretilen ithal edilen gozluk cam firmaları menşeileri vbpiyasadaki gozluk cam markaları bilgi arıyorum bulamadım yardımcı olurmusunuz

• en iyi yerli cam ve çerceve hangisidir marka olarak bilgi alabilirmiyim

• novax 1.53 trivex %35 inceltilmiş cam çifti 600 tl enrico ferri kemik gozluk 300 tl fiyat nasıl arkadaşlar

• Merhabalar herkese iyi forumlar

Göz numaralarım

Sağ sph -11.00 cyl -1.50 aks 80

Sol sph -9.50 cyl-1.50 aks 90

6 yaşından beri gözlük ,17 yaşından beri de lens kullanıcısıyım. Şu an 41 yaşındayım.Göz tembelliğin var görme oranım % 60 mertebesinde. Kornea tabakası inceliğinden dolayı laser ameliyatım olamıyor.en sonki gözlük camlarım 2005 yılında zeiss marka ve tahminen de 1.67 ındeksliydi. 46 ekartmanlı çerçevemde sağ en kalın yeri 7.5 mm sol 6.5 mm.

Cam araştırmalarım sonucu hoya nilux ep 1900 tl, seiko azone 1800 tl, seiko az 1400 , essilor crizal forte 1900 tl .Hawk plus steel ar 750 tl civarlarında. Bu cam fiyatları 1.74 indeks ve çerçeve hariçtir. Bakıldığında hawk a göre 2 kat ve daha fazla maliyet.tabi ki yurt dışı üretim, teknoloji ve kaplama kalite farkı var.ayrıca hoya ve Seiko camları biasiferik olduğu belirtiliyor. Bu da sanırım cam inceliği ve görme alan genişliği sağlıyor araştırdığım kadarıyla.

Aktif olarak yumuşak gaz geçirgen lens kullanıcısıyım, akşamları eve gelince gözlük takıyorum.uzun vadede zaten ince olan kornea tabakası kritik değerlere ulaşabilir kaygısıyla aktif gözlük kullanıcısı olmaya kayabilirim. Bu açıdan ince, kaliteli, olabildiğince iyi görüş sağlayan (1.74 de abbe 33 lere düştüğünden biraz tezat oldu gerçi) camlar için ,değeceğine emin olmak şartıyla kesemi biraz yukarılara çekeceğim

Kafama takılan ve maalesef dolaştığım gözlükçülerden tatmin edici yanıt alamadığım sorular şöyle

Yukarıda saydığım markalar arasında 1.74 indeks ve aynı çerçevede camların kalınlığı değişir mı?yanı hawk ile seiko 1.74 de aynı incelikte mı düşer?

Benim gòz numaralarımda 1.74 ilé 1.67 arasında bariz bir kalınlık farkı olur mu?çünkü fiyat anlamında hoya nilux ep de yaklaşık 750 tl oynuyor .örneğin 1.67 de ki kalınlık 7mm 1.74 de 5mm.gibi bir fark olur mu?

Biasiferik olması camın inceligi açısından asiferğe göre gözle görülür bir avantaj sağlar mı?

Bu markaların haricinde sizin önerebileceğiniz markalar, cam modelleri ve mümkünse fiyatları nelerdir?

Bilgi ve yorum yanlışlarım varsa kusura kalmayın,değerli yardım ve yol gösterileriniz için şimdiden teşekkürler

Sevgiler saygılar

• 
Sayfa: önceki 292293294295296
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.