Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (286. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.443
Cevap
591
Favori
2.273.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yurtdışından dereceli gözlük getirebiliyor muyuz? Bende miyop astigmat var. Gözlükçüler pahalı fiyat veriyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba. Astigmattan dolayı Kappa gözlük kullanmaya başladım, camını da crizal yaptırdım fakat gözlük camı temizliği konusunda tavsiyelerinizi rica edecektim. İnternetten farklı yerlerden okudum fakat hangisini yapmam gerektiğine emin olamadım. Sizler nasıl temizliyorsunuz gözlük camlarınızı, yardımcı olabilir misiniz?
  • #Ramazan kullanıcısına yanıt
    mrb yurt dışından getirtebilirsin ama nerde nasıl üretildigi ve sertifika konularında sorun yaşarsınız. türkiyede hemen hemen her markanın distrübütörü ve cam fabrikaları mevcuttur. mutlaka cebinize uygun bir cam bulacaksınızdır, en azından sorun yaşadıgınızda bir mauttap bulabilirsiniz. bir optisyen olarak tavsiyem budur. kaanhakan@hotmail.com
  • Mayhart kullanıcısına yanıt
    mrb. öncelikle progresif camlar cok odaklı camlardır yani genellikle 40 yaşından sonra hem uzak hem yakın konusunda sıkıntı yaşayıpta 2 ayrı gözlük kullanmak istemeyenler için bir çözümdür. 1500 tl gibi bir fiyata hoyanın ürünlerinden sorun yaşamayacagınız bir cam alabilirsiniz. bir optisyen olarak tavsiyem budur. ayrıca bu camlarda alışma süreleri mevcuttur. kaanhakan@hotmail.com
  • _kartal_07 _ kullanıcısına yanıt
    mrb blue cut denilen bu cam mavi ışıgın zararlı kısmını süzerek gözü zararlı ışınlardan korur. bu cam özellikle araba kullanan, bilgisayar başında olanlar için ideal bir camdır. birde gece araba farının gözünüzü yormasını engeller. . bir optisyen olarak tavsiye ederim. kaanhakan@hotmail.com
  • defnEla42 D kullanıcısına yanıt
    mrb. gp plus essilörün markası degildir. bu camlarda 1,67 inceltirmiş cam öneriyorum, maddi imkanınız vasa 1,74 yaptırabilirsiniz. kaanhakan@hotmail.com
  • Oscar22 O kullanıcısına yanıt
    mrb. öncelikle camlarsa uv 400 zaten standart demeniz yanlış. camlarda hammaddelerine göre uv350-uv400 arası degişir. münimun uv 380 olmalı ama maddi imlan varsa uv 400 en iyisidir. 50 tl farkla uv 400 cam olmaz. kaanhakan@hotmail.com
  • airhakan A kullanıcısına yanıt
    hocam değerlerim şu şekilde. yarım çerçeve gözlük kullanıyorum. bütçem cam için maximum 300 tl. bana hangi camları önerirsiniz. günde minimum 10 saat pc başındayım. teşekkürler...

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!
    Cevap için teşekkürler. Hoya olarak sipariş verdim. Tabi ki Hoya'nın da çeşit çeşit camı var. Mağaza sahibi kişinin dediğine göre, geçişteki kademe sayısı arttıkça fiyat yükseliyormuş. Umarım çabuk alışabilirim.
  • Selamlar, heriki gözüm için presbiyopi nedeni ile intraokuler lens koydurdum,ancak yine de yakını ayrıntılı görmek için yakın gözlüğüne ihtiyacım var, elimde 2.5 numara yakın gözlüğü var,idare ediytor.Ancak yakın gözlüğü olarak sol 2.5 sağ 2.0 reçete verildi.Gözlükçü seiko cam takalım,bunun alt kısmı yakın için üst kısmı da sıfır no olucak dedi, ne önerirsiniz ustalar?
    Mrb. Sizi önerim 1.61 yada 1.67 cam olmalı. Bunlar zaten uv koruması 400 dur. Bilgisayar basında oldugunuzdan bluecut yada ultravex 161 işinizi görecektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Mrb. Tak cıkar olayından kurtulmak için böyle bir cam almamız daha mantıklıdır. Sadece geniş kanal cam olsun tavsiyem hoya. Vizyon optik optisyen kaanhakan@hotmail.com

Ayrıca ultravex cam abbe degeri col yüksek oldugundan görüşmkaliteniz cok iyi olacaktır ve koruması yüksektir Vizyon optik optisyen kaanhakan@hotmail.com

• ESSİLOR CRIZAL ALİZÉ+ UV 1.67 İNCELTİLMİŞ CAM+ÇERÇEVE 500 TL YE ALDIM. FİYAT NASIL ARKADAŞLAR
  • Mrb. 1,67 ise cerceve ile uygun bir fiyata almissiniz. Viyon optik optisyen kaanhakan@hotmail.com

• quote:

Orijinalden alıntı: airhakan

Mrb. Tak cıkar olayından kurtulmak için böyle bir cam almamız daha mantıklıdır. Sadece geniş kanal cam olsun tavsiyem hoya. Vizyon optik optisyen kaanhakan@hotmail.com

dr.amon @ 31 Temmuz 2017 16:36:01

Selamlar, heriki gözüm için presbiyopi nedeni ile intraokuler lens koydurdum,ancak yine de yakını ayrıntılı görmek için yakın gözlüğüne ihtiyacım var, elimde 2.5 numara yakın gözlüğü var,idare ediytor.Ancak yakın gözlüğü olarak sol 2.5 sağ 2.0 reçete verildi.Gözlükçü seiko cam takalım,bunun alt kısmı yakın için üst kısmı da sıfır no olucak dedi, ne önerirsiniz ustalar?

Cevap bana mıydı?
  • homerik H kullanıcısına yanıt
    İsbir arya muv ile Essilor kıyaslanmaz bile.Tabiki ESSİlor tercihim olur ve olduda.İsbir bildiği işi yapsın yatak yorgan yapsın .
  • Asahi cam nasildir? 1.57 polikarbonar kirilmaz cama (Numaralar 1.25-0.75 astigmat ve. 2.25-1 astigmat) ciftine 180 lira verdi. Alinir mi? Kullanma amacim surekli tak-cikar seklinde cok kaliteli olmayan birsey. Ayrica
    kirilmasin yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deşirici -- 2 Ağustos 2017; 0:54:8 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tesekkurler ben de buradaki bilgilerden yola cikarak zeiss asferik 1.6 cam aldım. Yok boyle birsey gercekten cok hos, dunyam senlendi resmen :)) eskiden optikcinin insafina ve ufak butceye dayanarak aliyordum bu sefer niyeti bozdum. İyi ki bozmusum gercekten fark ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: dr.amon

quote:

Orijinalden alıntı: airhakan

dr.amon @ 31 Temmuz 2017 16:36:01

Selamlar, heriki gözüm için presbiyopi nedeni ile intraokuler lens koydurdum,ancak yine de yakını ayrıntılı görmek için yakın gözlüğüne ihtiyacım var, elimde 2.5 numara yakın gözlüğü var,idare ediytor.Ancak yakın gözlüğü olarak sol 2.5 sağ 2.0 reçete verildi.Gözlükçü seiko cam takalım,bunun alt kısmı yakın için üst kısmı da sıfır no olucak dedi, ne önerirsiniz ustalar?

Cevap bana mıydı?

Seiko için ne dersiniz, bir de optik ürünlerde adını çok duyduğumuz zeiss var, çok artı bir avantaj sağlar mı?

• 
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.