Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 1,5 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir Kullanıcı
6.535
Cevap
375
Favori
1.290.092
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 1,5 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      0 Mesaj
      28 Haziran 2017 15:53:09

sayın technical death metal,

hepsi aynı amaca hizmet eder.
      |
      |
      technical death metal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      25 Mesaj
      03 Temmuz 2017 11:58:24
      Atasundaki mavi ışık koruması hakkında bilgisi olan var mı?

PC başında gözlerim çok ağrıdığından Atasundan 0.25 numara antirefle kaplamalı gözlük aldım. Satış görevlisi ise 50 TL farklı pc'den gelen zararlı ışıkları önlemek için mavi ışık koruma camıda önerdi. Bende ilk baş pazarlama taktiği olarak düşündüğüm için almayacaktım ama son anda mavi ışık korumasıda istedim.
      Bu camlar hakkında bir bilgisi olan var mı? Antirefle kaplamalı camlar için mavi ışık koruması ne kadar etki yaratır yada herhangi bir sağlık sıkıntısı yaşatır mı?

• Yüzbaşı
      668 Mesaj
      05 Temmuz 2017 17:07:57
      Son zamanlarda "Atasun" ve "mavi ışık" kelimelerini çokça yanyana görüyorum. herhalde yeni para kazanma taktikleri bu.

Üstteki bir arkadaş da pazarlama taktiği mi demiş, aynen öyle. Atasun'daki çalışanların tek düşündüğü şey aylık satış kotalarını tamamlamaktır, sizin sağlığınız değil satış kotalarını doldurmak birinci öncelikleridir. Öncelikle bunu aklınızdan çıkarmayın.

Alacağınız camda ilk önce "mavi ışık" değil, Ultraviolet koruma olup olmadığına bakın. Gözünüze asıl zararı veren budur.

UV koruması olmayan camda önce mavi ışık koruması aramak hatadır..
      |
      |

Everybody Lies
    • Er
      0 Mesaj
      06 Temmuz 2017 16:15:10

sayın HBKocabıyık,

yapay ışık kaynaklarından ( bilgisayar, led ekran, cep telefonu, tablet, tasarruf ampulleri ) yayılan mavi ışık gözü yorar.
      çünkü mavi ışık kısa dalga boyunda ama yüksek enerjilidir. (görünür ışık alanında enerjisi en yüksek ışık mavidir). bu nedenle de gözü çok çabuk etkiler.

özellikle bilgisayar, tablet vs kullanıyorsanız, mutlaka mavi ışık korumalı cam alın, yararını hissedeceksiniz.
      ayrıca, mavi ışık korumalı camların zaten uv koruması da vardır.
      |
      |
      HBKocabiyik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2950 Mesaj
      06 Temmuz 2017 20:15:12
      Ben de Atasun'dan ilk gözlüğümü sipariş ettim. Mavi ışık korumalı almamı ısrar etti, göz numaramdan 0.25 daha yüksek mavi filtreli bir gözlük verdi denemem için taktım, içerisi hafif sarımsı gibi gözüküyordu genel olarak renk sıcaklıkları rahat geldi, hoşuma gitti 50 tl fazla verdik hayırlısı artık. Bir de uv filtresi var mı diye sordum UV 400 koruması var dedi, camın markasını sordum şuan hatırlayamıyorum dedi ama Atasun kendi yaptırıyor dedi. Seiko falan ne kadar dedim 200'den başlıyor dedi ben de ilk gözlüğüm diye çok şey etmedim.

Anti refle + mavi ışık korumalı ve ucuz bir çerçeve ile toplam 131TL ödedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Nikita - Game of Thrones - Hell on Wheels - Pretty Little Liars - Revolution - Spartacus - Teen Wolf - The Vampire Diaries - The Walking Dead - True Blood - Californication - Death Valley - In the Flesh - The Secret Circle - Being Human - Vikings -Continuum - Bates Motel - Hannibal - Da Vinci's Demons - Banshee - White Collar - The Originals - The Blacklist - Black Sails - The Tomorrow People - The 100 - Salem - Penny Dreadful - The Strain - Extant - Z Nation - Stalker - 12 Monkeys - The Last Man on Earth - Scream - Fear the Walking Dead - Zoo - Blindspot - Mr.Robot - Westworld - The Expanse - Mars - Cleverman - Black Mirror - Lost in Space
    • Yüzbaşı
      482 Mesaj
      06 Temmuz 2017 21:08:38
      bende dün gidip gözlüğümü aldım. essilor prevencia sipariş vermiştim fakat aldığım kartta bununla ilgili herhangi bir şey yazmıyor. bunu nasıl teyit edebilirim? aldığım kartlar görsellerdeki gibi:

atasunun essilor camlara kendi mavi filtresini yağtığındna şüphelendim böyle birşey olabilir mi merak ediyorum. bu model için iddia ettikleri toz tutmaz yansıma yapmaz gibi hiçbir özelliği göremedim. bazen yanlardan çok dikkat çekici mavi mor yansımalar oluyor. birde sonradan aldığım 2. ufak kutu içinde ismimin yazmadığı kağıtlarda akslar farklı yazıyor ismimimn bulunduğu üst resim ve attaki resmin üst kısmında akslar doğru. herhangi bir sorun olur mu acaba?
      |
      |

• Onbaşı
      25 Mesaj
      07 Temmuz 2017 00:30:10
      Gözlüğümü 2 günden beridir bilgisayar başında sürekli takıyorum ve alışmak içinde günde 2-3 saatte bilgisayar başında olmadığım zamanlarda takıyorum.

İlk defa gözlük takan biri olarak 2 günlük deneyimim şu şekilde:

Yaklaşık 2 haftadan beridir bilgisayara hiç bakamıyordum, baktığımda gözlerim yanıyor, kaşınıyor ve kızarıyordu. Yazılım geliştirdiğimden dolayı da işlerimi tamamen aksatmıştım yani o derece gözlerim ağrıyordu.
      Şuan gözlük sayesinde çok rahat bir şekilde saatlerce bilgisayara bakabiliyorum, işlerimi halledebiliyorum. Gözlüğün bu kadar rahatlık vermesinin nedeni mavi ışık koruma kaplaması mı yoksa antirefle kaplama olmasından mı dolayı bilemiyorum. Sadece antirefle kaplamalı bir gözlük kullanarak, bilgisayar başında vakit geçirerebilirsem mavi ışık korumasının ne kadar faydası olduğunun sonuçları buraya yazarım.

Şuanlık tek sorun uzun süreli gözlük taktığımda gözlerimin içi sanki dönüyor, yoruluyor gibi oluyor. Bu gözlerimin gözlüğe alışmasından dolayı oluyor sanırım.
      |
      |

• Yüzbaşı
      409 Mesaj
      07 Temmuz 2017 22:52:27
      Mavi ışık koruması hala dünyada tartışılan bir konu ama büyük ölçüde hem fikir olunan zararlı olduğu dur. Mavi ışık koruması aslında gözümüzün diğer ışıklar gibi bir miktar alması gereken dalga boyunu engelleyerek gözümüzü bundan mahrum bırakıyor ve akşam saatlerinde tam beyaz olmadığı için göz yorgunluğu yapmasına neden olacaktır . Nerede faydalıdır kısmı ise gece hiç bir ışık kaynağı olmadan pc yada telefon ..vs gibi yoğun olarak karanlık da baktığınızda fayda sağlayacaktır aslında bunun çözümü de kullanılan aletin ışığını kısmak yeterli olacaktır.
      Size tavsiyem iyi bir markanın atreflesini tercih edin mesela esslior hoya seiko hawk altra vs gibi işi cam üreten firmaların camlarını tercih edin atasunun kendi camlarından uzak durun onlardan marka olmasını talep edin.
      |
      |

Herkesin fikir birliğine vardığı bir gün, kayıp bir gündür.
      A.Einstein
    • Binbaşı
      1090 Mesaj
      08 Temmuz 2017 23:36:45
      Arkadaşlar şu siteyi inceleyinhttp://drferda.com/gozluk.php

Ayrıca Trivex ile polikarbon karşılaştırmagibi ilave bilgiler içinhttp://www.allaboutvision.com/lenses/polycarb.htm

Benim çıkarttığım faydalarım;

- İnce olsun diye diretmiyorsanız Trivex malzeme en doğrusu

- Indeks değeri ne kadar düşük olursa, ışık yansıması azalıyor (güzel bir şey)

- Abbe değeri yüksek olmalı (min zaten 30)

Ben trivex almaya karar verdim.

Marka olarak Hoya' ya karar vermiştim. yukarıdaki teknik detayları öğrenmek de iyi oldu.

Göz grup' a seiko: 1900TL, Zeiss: 2.100TL verdi. Çok yüksek dedim çıktım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TWiST_oF_FaCe -- 10 Temmuz 2017; 1:8:23 >
      |
      |

ELEKON - LED driver ve Otomasyon

• Er
      0 Mesaj
      15 Temmuz 2017 14:05:28

enteresan Bluelight yada blueblock olan camlarda UV430 kotuma olması lazım zaten UV400 standart tüm camlarda var..... UV430 değilse zaten Mavi Işığı Bloklamaz ....Size sunum yapılan cam ile diğer aldığınız cam arasında fark olur.Olmasa bie UV430 değilse bitti Mavi Işık koruması yok yada çok çok düşüktür.
      |
      |
      Ciclista kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2950 Mesaj
      15 Temmuz 2017 15:34:37

Bilmiyorum ki çalışana sorduğumda UV400 dedi. Abbe değerini sordum bir de camın, o ne ben bilmiyorum öyle bir şey dedi :D
      Gözlüğü aldım, bir tane de yedek sipariş etmiştim mavi ışık korumasız ve aralarında hiçbir fark göremiyorum her türlü koşul altında denedim görüntü aynı, hatta sanki yedek gözlük daha iyi bir görüntü veriyor gibi. 1 derece miyop var, ilk defa gözlük aldım beklediğim gibi olmadı görüntü iyileşmesi. Pek tatmin olamadım, bir sonraki gözlüğümde Atasun'un kendi camlarından almamayı düşünüyorum.
      Ekleme: Mavi ışık korumalı olan gözlük güya antirefle ama gece dışarda sokak lambalarına ve Ay'a baktığımda falan baktığım yerin solunda falan sanki kamera ile bookeh yapmışım gibi noktalar oluşuyor.(tam anlatamadım galiba ama o tarz bir şey)

Ekleme 2: Yedek ve asıl gözlüğü tekrar tekrar denedim, yedek gözlükle bilgisayara baktığımda özellikle beyaz sayfalarda biraz sararma oluyor ama asıl gözlükle baktığımda olmuyor herifler sanırım mavi ışık korumasını gidip yedek gözlüğe yapmışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciclista -- 15 Temmuz 2017; 16:32:50 >
      |
      |
      Oscar22 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1090 Mesaj
      16 Temmuz 2017 01:38:58
      arkadaşlar bir sorum var. desteğinizi rica ediyorum

güneş gözlüğüme numaralı ve polarize yeşil renk HawkPlus marka cam taktırdım. (sol 3.00 astigmat, 80 aks, sağ 2.5 astigmat 100 aks)

bir yazıya (mesela tabela) bakarken hafif sağa yada sola doğru kafamı çevirmeye başladığımda görüntü netliği bir bozuluyor bir düzeliyor.

mesela 1mm sağa döndüğümde netlik biraz bozuluyor. 1mm daha döndüğümde netlik düzeliyor. böyle sağa doğru devam ettiğimde her mm' de netlik bir bozuluyor bir düzeliyor. sola doğruda aynı şekilde oluyor.

bilmiyorum anlatabildim mi ama bu normal mi? (astigmat bozukluklarda odaklama ölçümü yapılmıyormuş dedi gözlükçü. almadı ölçüm)

teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

ELEKON - LED driver ve Otomasyon
    • Yüzbaşı
      493 Mesaj
      17 Temmuz 2017 00:31:09
      quote:

Orijinalden alıntı: namre3kutuk

quote:

Orijinalden alıntı: csimurat

arkadaşlar numaralı gözlüğünüze klipsli güneş gözlüğü kullandınız mı hiç? gözlüğüm çerçevesiz cam aşağıdakiler olur mu veya başka tavsiyeniz var mı?

çeşit 1 http://urun.gittigidiyor.com/giyim-aksesuar/polarize-gunes-gozluk-klipsi-exqudo-marka-kutulu-epk04-279426949

çeşit 2 http://urun.gittigidiyor.com/giyim-aksesuar/yana-dogru-yayli-polarize-gunes-gozlugu-gozluk-klipsi-klips-epk12-268945111

Umarım bu satıcıdan almamışsınızdır. Ben Çin'den tanesini çok daha ucuza mal olacak şekilde istedim. Henüz elime ulaşmadı, ulaşınca yorum yaparım. Birinci modelin aynısı.
      Şimdi baktım 2.33 $ fiyatı var. 8 lira. %800 kâr. Ayıptır be.

hocam senin klipsli gözlük geldi mi? üsttekilerin tarihi geçtiği için silinmişler.
      tavsiye linkin varsa ordan alayım
      http://urun.gittigidiyor.com/giyim-aksesuar/polarize-gunes-gozluk-klipsi-klips-epk11-en-uygun-fiyat-292397915
      http://urun.gittigidiyor.com/giyim-aksesuar/yayli-mekanizmali-polarize-erkek-gunes-gozlugu-gozluk-klipsi-exqudo-epk09-288637111

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi csimurat -- 17 Temmuz 2017; 0:37:31 >

• Yarbay
      4192 Mesaj
      17 Temmuz 2017 08:44:36
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: namre3kutuk

quote:

arkadaşlar numaralı gözlüğünüze klipsli güneş gözlüğü kullandınız mı hiç? gözlüğüm çerçevesiz cam aşağıdakiler olur mu veya başka tavsiyeniz var mı?

çeşit 1 http://urun.gittigidiyor.com/giyim-aksesuar/polarize-gunes-gozluk-klipsi-exqudo-marka-kutulu-epk04-279426949

çeşit 2 http://urun.gittigidiyor.com/giyim-aksesuar/yana-dogru-yayli-polarize-gunes-gozlugu-gozluk-klipsi-klips-epk12-268945111

Umarım bu satıcıdan almamışsınızdır. Ben Çin'den tanesini çok daha ucuza mal olacak şekilde istedim. Henüz elime ulaşmadı, ulaşınca yorum yaparım. Birinci modelin aynısı.
      Şimdi baktım 2.33 $ fiyatı var. 8 lira. %800 kâr. Ayıptır be.

hocam senin klipsli gözlük geldi mi? üsttekilerin tarihi geçtiği için silinmişler.
      tavsiye linkin varsa ordan alayım
      http://urun.gittigidiyor.com/giyim-aksesuar/polarize-gunes-gozluk-klipsi-klips-epk11-en-uygun-fiyat-292397915
      http://urun.gittigidiyor.com/giyim-aksesuar/yayli-mekanizmali-polarize-erkek-gunes-gozlugu-gozluk-klipsi-exqudo-epk09-288637111

Geç de olsa geldi, ama gözlüğümün yapısından dolayı cama tam oturmuyor, sağdan ve soldan çok yansıma alıyor, hiç kullanışlı değil. Yedek gözlüğüme biraz daha iyi oturdu, ama yansıma sorunu devam ediyor. Araç kullanırken test edemedim henüz.
      Tavsiye edeceğim bir satıcı yok, en ucuz olanı hangisiyse onu alın. :)
      |
      |

• Yüzbaşı
      935 Mesaj
      17 Temmuz 2017 09:18:55
      Essilor FORTE -0,25 camları peçete ile silmem sonucu çizikler oluştu.

1 yıl önce 100TL ye taktırmıştım.

Essilor FORTE -0,25 cam güncel fiyat konusunda bilgisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.SAHİN -- 17 Temmuz 2017; 9:23:37 >
      |
      |

• Binbaşı
      1064 Mesaj
      17 Temmuz 2017 13:18:28
      yurt dısından gozluk alacagım derecelı..nelere dıkakt etmem gerekıyor acaba ? tecrubelı arkadaslar varsa sevınırım...
      yarı cercevelı olursa hangı camı cercevesız olursa ahngı camı almak lazım...?
      |
      |

• Onbaşı
      29 Mesaj
      17 Temmuz 2017 17:14:35
      Hocam bana uygun fiyatlı öneriniz var mı ? Çiziklere falan dayanıklı olsun net göreyim yeter.
      |
      |

• Yüzbaşı
      935 Mesaj
      18 Temmuz 2017 07:57:00
      quote:

Orijinalden alıntı: Avia

Merhaba,
      Crizal prevencia cam taktırdım ancak camlara ışık gelince aynen resimdeki gibi oluyor bu kadar yansıma ve renk değişimi normal mi?

Essilor Prevencia kullananlardan yorum alabilirmiyim.

Tsk.

• Yüzbaşı
      935 Mesaj
      21 Temmuz 2017 19:32:02
      125.00TL yaptırdım.

250 -300 fiyat veren yerler var. Bu ne kardeşim. El insaf.

Sahte ürün değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yüzbaşı
      935 Mesaj
      21 Temmuz 2017 19:32:47
      quote:

Orijinalden alıntı: H.SAHİN

quote:

Orijinalden alıntı: Avia

Merhaba,
      Crizal prevencia cam taktırdım ancak camlara ışık gelince aynen resimdeki gibi oluyor bu kadar yansıma ve renk değişimi normal mi?

Essilor Prevencia kullananlardan yorum alabilirmiyim.

Tsk.

125.00TL yaptırdım.

250 -300 fiyat veren yerler var. Bu ne kardeşim. El insaf.

Sahte ürün değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,688
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.