Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 1,5 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir Kullanıcı, 6 Masaüstü Kullanıcı
7.281
Cevap
419
Favori
1.568.092
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 1,5 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!
Giriş
    412 Mesaj
    Yakın zamanda gözde yanma, ağrı ve kanlanma şikayeti ile göz doktoruna gittim.
    Göz alerjisi olduğumu beliirtip iki damla yazıldı. Hazır gitmişken gözlük numaramıda kontrol ettirdim.
    Biraz hızlı bir muayene oldu ve doktor şöyle bir reçete yazdı.
    Sağ-Seferik Daimi -1.75, Sol Daimi Seferik -1.50.
    AStigmat sorunu filan vardı diye hatırlıyorum ama bu konuda hiç bilgi alamadım.

Reçeteyi yorumlayabilir misniz.

Ayrıca Ankaradayım, gözlük camı için nereyi tavsiye edersiniz.

Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muptela -- 21 Ağustos 2016; 20:17:33 >
  • Er
    1 Mesaj

zeıss drıvesave duravısın plat kapalamalı olabılır ama rakam yuksek cıkabılır olmaz sa 1,60 ındex ısbır veya essılor marka cam olsun
    |
    |
    bahtiyar64 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

camınız dogru ambalaj la kart tutuyor yanlızca transion yani kolormatık ozellıklı gunesı gorunce koyulasır bu artı bır ozellıktır
    |
    |
    kontbruner kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

CAMLARINIZI SFERIK OLARAK SECINIZ ASIFERIK YANI DUZ INCELTILMIS CAMLARDA BU ETKI YARATABILIR BIR DE BUYUK CERCEVELER DE OLUR
    |
    |
    byyigit kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

3 VEYA 3.5 DK DA RENK DEGISIR EN IYISI BU SU ANDA
    |
    |
    blight33 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

GOZUNUZ DE ASTIGMAT YOK AMA TAKARSANIZ YASAM KALITENIZ ARTAR ANKARA DA VAR ISE MAGRABI OPTIK MAGAZALARINI TERCIH EDIN
    |
    |
    Muptela kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkür ederim cevabınız için, demek ki ben yanlış hatırlıyorum.

yakın zamanda bakarım, Ankara'da Magrabi yokmuş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muptela -- 21 Ağustos 2016; 20:34:44 >
    |
    |
    izzet1981 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Fail better...
  • Çavuş
    41 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: oymak.beyi

6 ay once aldigim essilor prevencia camim kirildi. Essilor kirilma durumunda garanti veriyor mu?
    Cercevesiz gozluk guzel oluyor ama riski de yuksek boyle malesef.

Camı aldığınız mağaza Crizal Point mağaza ise size normal kart dışında bir kart daha veriyorsa ( Turuncu Anadolu Sigorta ) 1 yıl kırılmazlık garantisi var demektir ama yoksa malesef
    |
    |

Malesef yok oyle bir kartim. Tekrardan yaptirdim parasini verip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oymak.beyi -- 22 Ağustos 2016; 9:08:59 >
    |
    |
    Bahsedilenler: EndOfAllHope
    ikinci defa muayane oldum. 2 ay önceki numaralar ile farklı.
    teşekkür ederim.

• Yüzbaşı
    250 Mesaj
    Dereceli güneş gözlüğü'nün uv korumalı olanı var mıdır? fiyatları ne kadar? hangi marka önerirsiniz?
    |
    |
  • Teğmen
    174 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba ben astigmat gözlük kullanıyorum ve şu sıralar güneş gözlüğüne ihtiyacım var "klipsli güneş gözlüleri" diye birşey buldum fakat orijinal ve kaliteli olmaları konusunda tereddüt ediyorum bilgisi olan ve tavsiye verebilecek olan var mı.

Gün boyu kullanacağım için hafif olsa iyi olur.

Gözlerim güneşe karşı çok hassas

Arazide çalışıyorum araçları görmeme engel olacak kadar kalın olmasın :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YXZ -- 22 Ağustos 2016; 23:00:55 >
    |
    |
    Benim gözün durumu bu, gözlerin derecesi bu kadar yüksek olunca camın kalitesi de biraz kritik oluyor, bu sebeple bir onceki gözlük camımı seiko almıştım, 4 senenin sonunda artık kaplamaları falan soyuldu iyice kullanılmayacak hale geldi. Şimdi. Yeni bir gözlük bakıyorum bu sebeple. Çerçeve de titanyum istiyorum, şu an kullandığım jaguar titanyum çerçeveden cok memnun kaldım, atasun optikten almıştım ve jaguar ile anlaşmaları bittiği için elinde kalanları uygun fiyattan satıyorlardı bayağı uygun bir fiyata gelmişti. Bana cam tavsiyesi ne verirsiniz. Dün bir yerden hoya camlar icin 1300 tl, hawk icin 800 tl fiyat aldım. Zeiss fiyatları ne seviyede bilmiyorum benim gözler için.
    Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
    352 Mesaj

zarfın üzerindeki TRGR 1.50 ifadesi Transitions Gray ( renk değiştiren füme) 1.50 endeksli camı belirtiyor, bildiğim kadarıyla.

böyle düşük numaralardaki camların 1.67 endeksli inceltilmiş cam olması gerekmiyor, bir istisna haricinde; eğer çerçeve faset yani camların delinerek takıldığı türden değilse. çünkü 1.67 cam çok zor kırılır, 1.50 cam faset çerçeveye gelmez.
    |
    |
    kontbruner kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ben size sunu soyleyebılırım 2 recetede doktor daha detaylı bır kontrol yapmıs 2. recede de gorusunuz daha keskın olacaktır fakat 3 gun adaptasyon sorunu yasayabılırsınız o kadar
    |
    |
    Muptela kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

seıko ve vısıon art dısındaki markaların camları biraz daha kalın cıkacaktır bu numara degerlerinde.benim size tavsiyem 1,74 vision art turix arya kaplama tercih edin hem oldukca ince dir ve arya kaplamalı oldugu icin de dayanıklı olacaktır MAGRABİ optik magazalarında bu camı ındirimli bulabilirsiniz ayrıca ay sonuna kadar belirli cerceveler de de %50 indirim var gecmis olsun
    |
    |
    onno92 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler. Anladığım kadarıyla seiko camlar biasferik olduğu için daha ince çıkıyor. Visionart camlara denk gelmedim baktığım dükkanlarda. Seiko atasun da 1300 tlye denk geliyor, visionart ve zeiss fiyatlari hakkinda bir bilginiz var mı acaba? Bir de yabancı forumları da dolaştım biraz, freeform camlardan bahsetmisler hep, galiba benim gözler için freeform progresif cam gerekmiyor miyop+astigmat olduğu için, yoksa yanlış mı anladım?

|
    |
    izzet1981 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2256 Mesaj
    İnceltme oranı büyüdükçe camların gözleri büyük gösterme olayı azalır mı? Bir de asferik cam taktırsam gözlerim biraz ufalır mı? Bundan bir önceki gözlüğüme bakıyorum numarası hemen hemen aynı hatta şuanki gözlüğümden daha ince görünüyo ama o gözlerimi daha büyük gösteriyo. Gözü büyük göstermede gözlüğün şekli bile etkili mi yoksa

|
    |

herhangi bir sorun yasamaz sın odak noktası o cama gore senın goz odaklarına gore yapılabılır
    |
    |
    pablomouche17 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Mobilya Takımları
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.