Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (261. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
11.410
Cevap
590
Favori
2.266.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 259260261262263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Renksiz camda uv olsa da ışık kamaşmasını engellemez mutlaka numaralı renkli cam işini görecek koyu renkli zeiss de amblem olur camların da onun ışığa tutup görmek yeterli orjinal lik için odakların dan dolayı kesilmemişse zeiss cam zarfı ve sertifika da işini görür orjinal lik olarak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1-reçetenin belli bir süresi var mı(1 AĞUSTOS'TA MUAYENE OLDUM)
    2-doktor trans cam(organik) önerdi.bunların hangi çeşitleri var ve fiyatlar ne kadar?
    3- bu konuda tavsiyeleriniz nedir.nelere dikkat edeyim
    4- gözlükçünün biri 150-300-450 fiyat verdi en iyisi nikon dedi
    bir başkası da 2 çeşit ve 110 tl ve 190 tl dedi.Hangi markayı önerirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nm27 -- 5 Ağustos 2016; 20:52:51 >
  • Eski gözlük numaram

Sağ; -1
    Sol; -0.75 -0.50 150

Yeni nunaram;
    Sağ; -1 25
    Sol; -1 -0.25 155

Crizal forte uv aldım.
    Eski gözlüğümle gördüğüm şeyleri bununla görmüyorum. Mesela uzaktaki bir yazıyı eski gözlükle daha net görüyorum. Nedeni ne olabilir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.old

Renksiz camda uv olsa da ışık kamaşmasını engellemez mutlaka numaralı renkli cam işini görecek koyu renkli zeiss de amblem olur camların da onun ışığa tutup görmek yeterli orjinal lik için odakların dan dolayı kesilmemişse zeiss cam zarfı ve sertifika da işini görür orjinal lik olarak

Tesekkur ederim hocam aldim. Ustunde z harfi var suan icinde memnumum

• 6 ay once aldigim essilor prevencia camim kirildi. Essilor kirilma durumunda garanti veriyor mu?
    Cercevesiz gozluk guzel oluyor ama riski de yuksek boyle malesef.

• oymak.beyi O kullanıcısına yanıt
    maalesef kırılma ve cizilmeler garanti kapsamı dısındadır
  • zincirkıran Z kullanıcısına yanıt
    1,60 index e sahip tüm camlar 400 nm günes koruyuculuguna sahıptır koyulasmadan uv koruyuculu ıcın
    zeıss olması sart degıl bır sey degısmeyecektır essilor visıon art 1,60 camları uygundur bu arada zeıss ıstıyorsanız evet z lazer ile tavan ısıgına tutunca gorunur
    bagzı optıkcıler sola yı tavsiye edebilir itimat etmeyiniz aynı degildir 1.60 index cam alın uv cizilme ve kırılma direnci de 7 kat güclü olur
  • izzet1981 İ kullanıcısına yanıt
    bu arada beyaz renkte oldugu icin kamasmayı engellemez bunu da unutmayın
  • ravenous R kullanıcısına yanıt
    yasadıgınız sorun adaptasyonla ilgili 4 gun sonunda gecer eski gozlugunuzle rahat edemezsiniz bu sefer
  • Merhaba arkadaşlar,

sizden bi tavsiye isticem:

göz numaralarım çok yüksek değil ama şöyle kaliteli bir cam istiyorum, gece araç kullanırken farlar çok gözümü alıyor. uzun süre bilgisayar başındayım,

koruması güzel olan bir cam olursa iyi olur.

ne önerirsiniz? 400-450 tl bütçeye çıkabilirim.
  • Arkadaslar kolay cizilmeyen, gece gorusunde rahatlik sunan bir cam cesidi var midir?

• Arkadaslar gozlugun alt kismina baktigimda duz masa yamukmus gibi gozukuyor. Neden olabilir acaba?

• Uzman arkadaşlara ve kullanan arkadaşlara bir sorum olacak. Transitionsun en çabuk açılan ve koyulaşan bir camı varmış t7 mdeli gibi bir şey söylediler. Güneşten karanlığa girince camların açılma süresi yaklaşık ne kadar?
  • Merhaba arkadaşlar; Dün anneme numaralı Hawkplus gözlük aldım. Optikçi ile Hawkplus Anatomic 18 1.67 cam üzerine anlaştık, gözlüğü teslim aldığımda gözlük kartında istediğim camın ismi yazıyor fakat camların geldiği karekodlu ambalaj üzerinde farklı bir cam ismi yazıyor. Benim kafam karıştı aldığım gözlüğün camı nedir? GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!
  • Yakın zamanda gözde yanma, ağrı ve kanlanma şikayeti ile göz doktoruna gittim.
    Göz alerjisi olduğumu beliirtip iki damla yazıldı. Hazır gitmişken gözlük numaramıda kontrol ettirdim.
    Biraz hızlı bir muayene oldu ve doktor şöyle bir reçete yazdı.
    Sağ-Seferik Daimi -1.75, Sol Daimi Seferik -1.50.
    AStigmat sorunu filan vardı diye hatırlıyorum ama bu konuda hiç bilgi alamadım.

Reçeteyi yorumlayabilir misniz.
    GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

Ayrıca Ankaradayım, gözlük camı için nereyi tavsiye edersiniz.

Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muptela -- 21 Ağustos 2016; 20:17:33 >
  • bahtiyar64 kullanıcısına yanıt
    zeıss drıvesave duravısın plat kapalamalı olabılır ama rakam yuksek cıkabılır olmaz sa 1,60 ındex ısbır veya essılor marka cam olsun
  • kontbruner K kullanıcısına yanıt
    camınız dogru ambalaj la kart tutuyor yanlızca transion yani kolormatık ozellıklı gunesı gorunce koyulasır bu artı bır ozellıktır
  • byyigit B kullanıcısına yanıt
    CAMLARINIZI SFERIK OLARAK SECINIZ ASIFERIK YANI DUZ INCELTILMIS CAMLARDA BU ETKI YARATABILIR BIR DE BUYUK CERCEVELER DE OLUR
  • blight33 B kullanıcısına yanıt
    3 VEYA 3.5 DK DA RENK DEGISIR EN IYISI BU SU ANDA
  • Muptela kullanıcısına yanıt
    GOZUNUZ DE ASTIGMAT YOK AMA TAKARSANIZ YASAM KALITENIZ ARTAR ANKARA DA VAR ISE MAGRABI OPTIK MAGAZALARINI TERCIH EDIN
  • 
Sayfa: önceki 259260261262263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.