Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (259. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.459
Cevap
593
Favori
2.275.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Usta sağolasın sayende çok şey öğrendim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Agtm3 A kullanıcısına yanıt
    siz de sağolun.
  • 3 gün önce Zenni optikten kendim için 1 adet, annem için ise 2 adet gözlük siparişi verdim.
    Benim kendime sectiğim çerçeve yarım olanlardan. PD değerim 65 ve her iki gözde +4.50
    Yıllardır, aldığım gözlüklerin camını alttan kestirip 22-25 mm civarında yaptırıyordum.
    Aynısını bunlara söylüyorum. Yapamayız, edemeyiz diyorlar.

Annem için seçtiğim çerçeveler için ise o lens değerleri çok büyük, astigmat var vb. şeyler deyip,
    çerçeleri değiştir diyorlar. Annemin PD değeri 59 mm.
    Uzak gözlüğü için çerçeve PD değeri en az 55 mm ve daha aşağısı olsun diyorlar.
    Yakın gözlüğünde gözler birbirine yaklaştığından PD değeri 3 mm azalır.
    Yani, 56 mm olur. Buna göre yakın gözlüğü için seçtiğin çerçevenin PD değeri 46mm ve daha düşük olsun dediler.

Bu arada annemin değerler:
    ----------------------SAĞ---------------------------- SOL------------
    ----------SPH-------CYL-----AXIS--------SPH-------CYL------AXIS
    Uzak___+1.25___+3.25___+90_____+1.25___+3.25___+90
    Yakın___+4.25___+3.25___+90_____+4.00___+4.00___+90

Bu konuları bilen arkadaşlara soruyorum.
    Bunların dedikleri doğru mudur?
    Dedikleri değerlere uygun çerçeve sayısı oldukça az. Özellikle yakın gözlüğü yani pd 46 mm olan için.
    Önerdikleri çerçevelerde genelde pahalı çerçeve.

Bunlarda bir iş var ise siparişi iptal edip, gözlükleri Çinden almayı planlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxtreme -- 7 Temmuz 2016; 22:29:16 >

• maxtreme kullanıcısına yanıt
    PD= pupillar distance = iki göz arasındaki mesafe

mesafe kısaldıkça daha küçük çerçeve yada daha büyük çaplı cam tercih edilmesi gerekir.

cam çapı büyüdükçe kalınlık artar, kötü görünür, inceltilmiş cam gerekir, bütçeyi zorlar.

küçük çerçeve seçilmesi daha mantıklı ama küçük çerçevelerin pahalı olması hiç mantıklı değil.

daha çok gözlükçü dolaşın, daha çok fiyat alın.
  • ynahit kullanıcısına yanıt
    Hocam onu biliyorum. Benim sorum özellikle Zenni optical içindi.

Bahsettiğim çerçevelerin cam indexleri 1.57 diye geçiyor. Kendiminkine de fazla para verip 1.61 indexli cam aldım.
    Her iki çerçeve için de işçilik için extradan $9 + $9 kestiler. $5'er da AR kaplama...
    $20-30 fazla para vermek sorun değil. Sipariş verirken zaten kargo hariç $80 para ödemiştim.
    Biraz daha fiyat artarsa gözlükler gümrüğe takılabilir.
    Bulunduğum yerin il merkezinde 2 tane optikçi var ve onlardan daha önce aldığım gözlükleri beğenmemiştim.
    Verdikleri fiyat oldukça fazlaydı. Bu sebeple internetten almaya yöneldim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxtreme -- 8 Temmuz 2016; 0:43:55 >
  • maxtreme kullanıcısına yanıt
    yazınızın girişinde "Zenni optikten sipariş verdim", çıkışında ise "iptal edip Çinden sipariş edeceğim" deyince ben de Zenni optik Türkiye de sandım.

yanlış anladım, yurtdışı optik sipariş konusunda bilgim yok, umarım istediğiniz gibi bulursunuz.
  • Arkadaşlar en son SGK geri ödemesi ne kadar gözlük için net bilgisi olan var mı acaba? Çok iyi bir göz doktoru tavsiye ettiler. Babamı ona muayene ettirmek istiyorum. Muayene ücreti neyse öderim de hastanenin SGK anlaşması olmadığı için reçetesi ödenmiyor. Çok ciddi bir fark olacaksa devlete götüreceğim yine.
  • Merhabalar herkese

Babamın geçen haftaki muayenesi sonucu reçete değerleri aşağıdaki gibi:

----------------------SAĞ---------------------------- SOL------------
    ----------SPH-------CYL-----AXIS--------SPH-------CYL------AXIS
    Uzak___+0.75___-0.50___+35_____+0.25___-0.75___+170
    Yakın___+3.50___-0.50___+35_____+3.00___-0.70___+170

Babam sıklıkla bilgisayar kullanan eğitimci. Daha önceki sayfalardaki yorumlardan
    gördüğüm kadarıyla öne çıkan cam markaları Hoya ve Essilor. Bu markaların progresif camlarından hangi modelini ve kaplama tipini önerirsiniz?
    Optikçilere uğramadan önce sizlerden hem cam markası hem de fiyat hakkında bilgi almak isterim.
  • Slm arkadaşlar rayban marka 8901 5610 53 145
    Model çerçeve aldım benim kulaklarım aralari yara yaptı ve yanlardan sıkıyor du biraz actirdim bu seferde gözlük düşmeye başladı ama yara yapmaya devam etti bende servise gönderdim başka rayban model ile değişim yapılacak nasıl bir gözlük çerçevesi seçmeliyim yara olmaması için

Not: benim kafa yapım biraz buyuk

http://www.edel-optics.com.tr/Ray-Ban-den-RX8901-5610.html

Bu modelin aynisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Teknisyeni -- 9 Temmuz 2016; 13:32:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ofazli

quote:

Orijinalden alıntı: isntname

quote:

Orijinalden alıntı: ofazli

quote:

Orijinalden alıntı: isntname

quote:

Orijinalden alıntı: a008mania

ya reklam olmasın diye buradan detay vermek istemiyorum ama... ne aldigimi tam olarak bilmesem de, aldgim kişi (yakup abi) gerçekten muthis hos sohbet, ilgili tam bir istanbul beyefendisiydi...normal kosullarda bir seyi almadan cok ince eleyip sık dokurum ama bir sekilde guvendim kendisine..ve gozlugu de severek kullaniyorum

güzel bir konu emeği geçenlere teşekkürler,

benim sorunum çerçevelerle ilgili , 10 yıldır hangi çerçeveyi alırsam alayım dar oldukları için şakaklarımda çerçevenin kanatları iz yapıyor doğal olarak bu darlık(sıkılık) bir müddet sonra baş ağrısına varıncaya kadar sıkıntılara sebep oluyor. Şakaklarımı ezmeyecek geniş bir çerçeve nereden bulabilirim???teşekkürler.
    gözlükçüler neden siparişle çerçeve getirmiyorlar ?

( a008mania , sizin bahsettiğiniz kişi belkide benim için biçilmiş kaftan olabilir bana o gözlükçünün bir iletişim adresini verirseniz gerçekten çok memnun olurum.)

begenecek oldugunu çerçevenin ekartman ölçülerinin geniş olması gerekiyor tabi bu genişliğin şöylede bir dezavantajı olabilir şakaklar geniş olunca camda ister istemez büyük olabiliyor çok sınırlı modellerde şakak kısımları geniş ve cam kısımları ince oluyor tabi kare şeklinde sizin için en güzel önerim faset yani çerçevesiz bir gözlük alıp camını istediginiz şekilde yaptırmanızdır. Yaptıracak olduğunuz gözlüğü gözlükçü ile oturup kenarlardan 3mm veya 5mm genişletelim diyerek yapabilirsiniz polikarbon veya trivex cam takıldıktan sonrada herhangi bir kırılma söz konusu olmaz. Geniş şakaklık müşteriler için benim çözümüm ve önerim bu oluyor genelde

ofazlı ne yazıkki daha geçtiğimiz cumartesi günü bir çerçevesiz gözlük aldım, satıcı "camlar tam oldu büyütmemizede gerek kalmadı" demişti kanadında 58 ibaresi var, sanırım bu büyüklüğü gösteriyor, tam rahat rahat bir gözlük kullanacağım diye sevinirken ne yazıkki tam tersi oldu.Çerçevesiz olduğu için kanatlar camlara vidalanmış ve ne yazıkki o vidalar beni müthiş rahatsız ediyor , görüş kalitemi çok bozuyor 1 gün kullanmaya dayanamadım ve eski gözlüğüme döndüm yarım çerçeve gözlüklerin rahatlığı kesinlikle çerçevesizlerde yok bunu anladım.Büyük konuşmayayım ama bir daha asla çerçevesiz gözlük almaya cesaret edeceğimi sanmıyorum tam bir eziyet oldu bana hemde 400tl zarara uğradım :(
    o yüzden çerçeveli ama genişliği uygun bir gözlük lazım bana bunu camları büyütmeden yapmak çok basit yeterki çerçevenin kanatlarıyla camlarını birleştiren 1cm lik tel 1,5cm olsun yeter , neden bulamıyorum anlamıyorum.Oysa benim kafa ebatlarımın çokta standart dışı olduğunu düşünmüyorum...
    58, 60 bunlar bulunamayacak ebatlarmı???

bulunabilecek ebatlar istersen sana ebat ebat model ve marka söyliyebilirim ona görede gözlükçüye gidip şu marka şu model şu ekartman istiyorum deniyeceğim diyebilirsin en azından gözlükçüde 100 tane model degil 10 tane model denemiş olursun

merhaba,
    ofazli arkadaş ölçüler için bilgi verecem demiş ama mesajın devamını bulamadım, bende de 62 numara kafa var acaip te terlerim camlar sağlam kalsa da çerçeveleri eritiyorum resmen :( En son flair marka yanları baya bi kavisli flair aldımçerçevesiz ve camların bağlanma şekli çok enteresan, gözlükçü korktu ben kullanamam da sonra kendi başına dert olurum diye ama sırf genişliği için tercih ettim şimdi dikkatli kullanıyorum . Yine de gözlükçüye gittiğimde ölçü verebilme lüksüm varsa bunu bilmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler

• Bu kağıtta lens almak için gerekli Dia ve Bc değerleri mevcut mu?

• Yeni yasaya göre kontakt lens reçetesi olması gerekli bu keratometre çıktısı ile alamazsınız doktor kaşesi protokol numarası ve reçete tarihi olan bir reçete gerekli size buradaki çıktının reçeteye dökülmesi zaten doktorun işi
    Birde burda cyl 0.50 gözüküyor zaten bu numarada lens üretimi yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat.old -- 11 Temmuz 2016; 3:33:59 >
  • Bu arada konu 2001 yılından beri varmış ve ben yeni gördüm emeği geçen herkese teşekkürler

• COTR1923 C kullanıcısına yanıt
    Çerçeve için 37.80 tl camlar için 11 TL den başlıyor sgk için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat.old -- 11 Temmuz 2016; 3:32:35 >
  • Sol: -1 Sferik, -2.25 Silindirik
    Sağ: -1.75 Sferik, -1 Silindirik

Soldaki astigmat 2'den fazla oldugu icin ozel uretime giriyor sanırım stoklarda hazır bulunmuyormus.
    Essilor Prevencia icin toplam 600 TL dediler dun sordugum bi yerde. Fiyat normal midir? Stok cam olmadigi icin mi boyle?
  • Arkadaşlar merhaba,gözlük camı ısıdan etkilenip bozulmuştu(tespit edilmiş,gözlük kutusunun içinde duruyordu çantada komple çizilmiş gibiydi) .Garantiden kaplaması yenilendi dendi camlar değişmedi sağlıklımıdır acaba böyle bir kullanım? Teşekkürler
  • İyi günler, iki yıldan beri Hawk Plus Extensive 18 1.50/Steel AR camı (O zaman 800 Tl almıştım)kullanıyorum. Camda çizilmeler oldu ve değiştirmek istiyorum. Dünkü muayene sonucunda aşağıdaki değerler ortaya çıktı:

Uzak Sol:+ 0,50
    Uzak Sağ: + 1,25
    Yakın sol:+2,50
    Yakın sol:+3,00
    Yorumlardan Hoya ve Zeiss biraz öne çıkmış gibi görünüyor. Bir de gece araba farı ve diğer ışıkları koruyacak bir kaplama (CRİZAL PREVENCİA önerdiler) öneriniz var mı? şimdiden teşekkürler.
  • by_heat kullanıcısına yanıt
    görüşünüz net ise problem yok.
  • sen422 S kullanıcısına yanıt
    Zeiss de de drive safe diye bir cam var onuda araştırın bi son derece başarılı bir cam gece sürüş kaynaklı ışık parlaması için geliştirilmiş

• flander F kullanıcısına yanıt
    Çoğunu işbir optikten yaptırıyor. Fransa dan geldiği hikaye.özel üretim kısmı da hikaye. Ayrıyetten kaplamalı camlar daha fazla çizilir. Her marka için geçerli.

• 
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.