Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.456
Cevap
594
Favori
2.275.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: acizcool

quote:

Orijinalden alıntı: bountr

quote:

Orijinalden alıntı: kampfc

Optisyenlik ve oftalmoloji Türkiye'de önemsenmiyor.Çok fazla malesef dediğimi farkındayım ama çok malesef denecek şey var.Şimdi ben bu siteden uygun fiyatlı sipariş versem sadece lensleri burada onları kesip işleyecek gözlükçü bulamam.Herkes nerden aldıysan oraya yaptır kardeşim der.Çerçevimi göndersem ve orada yaptırsam gümrükte fatura tutarı 75$ üzeri olduğu için takılır ve yaptığım masraf kadar da gümrük vergisi öderim.Yurtdışında fiyatın ucuz olmasının sebebi hammaddeyi ucuza getirmeleri ve rekabet ortamı ama türkiye'de farkında olmadığımız o kadar çok vergi ödüyoruz ki sonunda bozuk sisteme ayak uyduruyoruz.Sistemin nasıl işlediğini kafa yapılarından da rahatlıkla anlayabiliriz.Sadece İstanbul trafiği bile güzel ülkemizdeki sistemin işleyişine çok güzel bir örnek.Verdiğin bilgiler için de ayrıca teşekkür ederim.Ben sadece kendi bütçemi düşündüğüm için böyle hararetle yurtdışını savunuyorum.Yoksa senin gibi mesleğinde değerli bilinçli insanlar olduğunu da farkındayım.Ee tabii poseycat'in de dediği gibi bu bir ticaret neticede.Gözlük sektörü bir istisna değil , birçok sektörde kar oranları yüksek. Son olarak çok zincirli mağazalar hiç mi hiç güvenmiyorum.Hele ki ATASUN OPTİK'TEN ŞİDDETLE UZAK DURULMASINI TAVSİYE EDİYORUM. Ancak reklamlarında yaşlı teyzeleri ve kapıdan giren bilinçsiz müşteriyi kandırırlar.

Ya 60 liraya cam dahil gözlük satan firmadan ne kalite beklersin ki? Elbette fiyatı kadar kaliteli olacaktır. Ayrıca bu siteleri biraz inceledim de adamlar 10 dolara cam dahil gözlük satıyorlar, valla denemek için bile olsa alıcam bir tane. Adamlar bir de 1 alana 1 bedava kampanya yapmışlar :D . Ben bugün gittim Osmanbey'de 1-2 gözlükçüde çerçevelere baktım. Fiyatlar tabi şişirilmiş 500 lira civarlarında, 2. gittiğim dükkanda en son ralph laurenin bir çerçevesinde karar kıldım. En son camlar dahil 400 liraya 10 taksit yaparım dedi.http://www.framesdirect.com/framesfp/Polo-tdrbph/r.html mat mavi (9119) olanından. Nasıl fiyat iyi midir? Bir de gittigidiyorda daha uygun fiyatla 1-2 gözlük beğendim.http://urun.gittigidiyor.com/ARMANI-Optik-Gozluk-Cercevesi-Stoktan-Hemen_W0QQidZZ46425893 . Sonra bir de bu porsche design çakmaları var 20-30 dolara :D onlardan alıp düzgün cam taktırsam nasıl olur acaba diyorum.http://www.ebay.com/itm/New-TR90-P8189-Porsche-Design-Eyeglass-Frames-4-Color-/250799239260?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a64ccb05c#ht_4675wt_1163 Fikir verirseniz sevinirim.

Armani de çakma.

Doğrudur hocam :D . Peki bu polo gözlük ile porsche design için ne diyorsunuz?

• Eğer site güvenilirse Polo alınabilir. Tabi ki sizin tarzınız ve yüz şekliniz gözlükle uyum sağlar mı bilemem. Gözlük denemeden alınınca çok kötü sonuçlar ortaya çıkabiliyor estetik olarak. Porsche için beklentiniz fazla olmasın. Zira orada temsili resim var. Çok çakma gözlük gördüm, onun için diyebilirim ki siz siz olun çakma bir şey almayın, özellikle gözlük. 30 doları çöpe atmak isterseniz başka. Gözlük için şu yüzden söylüyorum; yeniden dönüştürülmüş ya da iki kere dönüştürülmüş maddelerden yapıyorlar çerçeveleri. Tamam model güzel; çünkü porsche'den çakmışlar. Ama kalite iğrenç. Cilt problemleri yaşarsınız.

• Polo gözlüğü zaten denemiştim gözlükçüde, herhalde onu alırım. Teşekkürler.
  • Merhaba,

Mevcut çerçevesiz gözlüğümün camlarını değiştirtmek istiyorum.

Öncelikle normal olarak elimde reçetemle birkaç gözlükçü gezdim ve moralim bozuldu. Ben yapılacak camların mevcut camlarım kadar ince olmasını istedim ama ilk girdiğim gözlükçü bana gözlüklerimin %30 inceltme ile olabileceğini belirtip bir fiyat verdi. İkinci gözlükçü gözlüğümün %50 olduğunu 3. gözlükçü %65 olduğunu belirtti. Tabi her biri çok farklı fiyatlar telafuz etti. Bu da haliyle ben de bir güvensizlik oluşturdu!

Ben de internette araştırmaya karar verdim. Bu başlıkta paylaştığınız değerli bilgileri okudum ve cam hakkında biraz fikir edinebildim.

Benim için önemli olan camların ince, sağlam ve çizilmeye karşı biraz daha dayanıklı olması. Ayrıca ucuz bir çözüm arıyorum...

Benim gözlük numaralarım aşağıdaki gibi:

SPH: -3.25 CYL: -1.50 AXIS: 180
    SPH: -3.00 CYL: -1.50 AXIS: 180

Burada yazılanlardan yola çıkarak 1.61 index bir cam sanırım fiyat/performans olarak uygun olabilir diye düşünüyorum (1.67 index daha iyi olabilirdi ama sanırım fiyatlar çok artıyor!!!).

Gene burada yazılanlardan yola çıkarak Hoya camların (Super hi-vision kaplama ile) uygun olabileceğini düşündüm.

Hoya için merve optik ile görüşmek istedim ama telefondaki kişi bana perakende satışlarının olmadığını herhangi bir bayiden Hoya cam almak istediğimi söylersem bayinin onlara ulaşacağını söyledi. Oysa ben internette merve optikten alışveriş yapan kişilerin yazılarını okumuştum. Neyse.

Bana bu konuda en uygun camı almam konusunda yardımcı olabilir misiniz? Özellikle tavsiye ettiğiniz camların fiyat aralıklarını belirtirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler,

• quote:

Orijinalden alıntı: mcilis

Merhaba,

Mevcut çerçevesiz gözlüğümün camlarını değiştirtmek istiyorum.

Öncelikle normal olarak elimde reçetemle birkaç gözlükçü gezdim ve moralim bozuldu. Ben yapılacak camların mevcut camlarım kadar ince olmasını istedim ama ilk girdiğim gözlükçü bana gözlüklerimin %30 inceltme ile olabileceğini belirtip bir fiyat verdi. İkinci gözlükçü gözlüğümün %50 olduğunu 3. gözlükçü %65 olduğunu belirtti. Tabi her biri çok farklı fiyatlar telafuz etti. Bu da haliyle ben de bir güvensizlik oluşturdu!

Ben de internette araştırmaya karar verdim. Bu başlıkta paylaştığınız değerli bilgileri okudum ve cam hakkında biraz fikir edinebildim.

Benim için önemli olan camların ince, sağlam ve çizilmeye karşı biraz daha dayanıklı olması. Ayrıca ucuz bir çözüm arıyorum...

Benim gözlük numaralarım aşağıdaki gibi:

SPH: -3.25 CYL: -1.50 AXIS: 180
    SPH: -3.00 CYL: -1.50 AXIS: 180

Burada yazılanlardan yola çıkarak 1.61 index bir cam sanırım fiyat/performans olarak uygun olabilir diye düşünüyorum (1.67 index daha iyi olabilirdi ama sanırım fiyatlar çok artıyor!!!).

Gene burada yazılanlardan yola çıkarak Hoya camların (Super hi-vision kaplama ile) uygun olabileceğini düşündüm.

Hoya için merve optik ile görüşmek istedim ama telefondaki kişi bana perakende satışlarının olmadığını herhangi bir bayiden Hoya cam almak istediğimi söylersem bayinin onlara ulaşacağını söyledi. Oysa ben internette merve optikten alışveriş yapan kişilerin yazılarını okumuştum. Neyse.

Bana bu konuda en uygun camı almam konusunda yardımcı olabilir misiniz? Özellikle tavsiye ettiğiniz camların fiyat aralıklarını belirtirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler,

merhaba.. merve optik cam deposu oldugundan dolayı perakende satıs yapmaları zaten etik degil.. merve optikten direk alısveris yapan (perakende olarak) kimse cok merak ettim acıkcası.. neyse simdi 3 farklı cam onerebilirim..

Rodenstock:

rodenstock perfalit 1.6 solitaire topcoart kaplama cifti 1100 TL.

Essilor crizal kaplama 1.61 cifti 170 TL. (2 yıl icinde kırıldıgında degisim)

Skyline kaplama 1.61 index 150 TL. (1 yıl kırılmama garantili)

Hydrofobic kaplama 1.61 110 TL. (1 ıl kırılmama garantili)

hoya isterseniz eger 1.67 index nulux EP hi-vision kaplama cifti 270 TL. olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: posetcay06

merhaba.. merve optik cam deposu oldugundan dolayı perakende satıs yapmaları zaten etik degil.. merve optikten direk alısveris yapan (perakende olarak) kimse cok merak ettim acıkcası..

Merhaba,

Ben aşağıdaki linkteki yazıyı biraz yanlış yorumlamışım sanırım.

http://www.kirpininyeri.com/2010/09/gozluk-cami-alirken-nelere-dikkat-etmeliyiz/

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcilis

quote:

Orijinalden alıntı: posetcay06

merhaba.. merve optik cam deposu oldugundan dolayı perakende satıs yapmaları zaten etik degil.. merve optikten direk alısveris yapan (perakende olarak) kimse cok merak ettim acıkcası..

Merhaba,

Ben aşağıdaki linkteki yazıyı biraz yanlış yorumlamışım sanırım.

http://www.kirpininyeri.com/2010/09/gozluk-cami-alirken-nelere-dikkat-etmeliyiz/

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

rica ederim.. bu arada yukarıda 3 farklı cam onerebilirim derken, 5 olmus onerdigim cam markaları :) ..

• Hocam merak ettiğim bir olay var size zahmet yanıtlarsanız sevinirim. Yaklaşık 3 ay önce İncefe gözlük aldım 750 satış fiyatı demişti gözlükçü fakat ben gözlük camlarımla ( - 4.75 sağ sol aynı ) beraber 450 çekti, camlarda %60 inceltilmiş bir şekilde. Gayette şık bir gözlük hoşuma gidiyor iyi bir fiyata mı almışım acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: spawn1990

Hocam merak ettiğim bir olay var size zahmet yanıtlarsanız sevinirim. Yaklaşık 3 ay önce İncefe gözlük aldım 750 satış fiyatı demişti gözlükçü fakat ben gözlük camlarımla ( - 4.75 sağ sol aynı ) beraber 450 çekti, camlarda %60 inceltilmiş bir şekilde. Gayette şık bir gözlük hoşuma gidiyor iyi bir fiyata mı almışım acaba ?

artık almıssınız zaten.. daha iyi fiyat olsa ne yapacaksınız ki :) .. ama yinede fikriniz olsun diye ise eger.. camların markası ozelligi nedir ?
  • valla hocam bilmiyorum markayı ama Z harfiyle başlayan bir markaydı galiba zaten türkiyede 2 marka iyi gidiyormuş alman ve japon ? Gözlük markası önemli benim için iyi dir ? bilgin var mı ?
  • quote:

valla hocam bilmiyorum markayı ama Z harfiyle başlayan bir markaydı galiba zaten türkiyede 2 marka iyi gidiyormuş alman ve japon ? Gözlük markası önemli benim için iyi dir ? bilgin var mı ?

tamamda camların marka ve ozelligini bilmeden sadece %60 inceltilmis diyerek bi fiyat belirleyemeyiz.. z ile baslıyo diyosunuz zeiss mı ?
  • evet zeiss hocam ?
  • quote:

evet zeiss hocam ?

o fiyata camların zeiss olma olasılıgı nerdeyse sıfır gibi geliyo bana..
  • yani hocam ? peki şurdan çıkartır mısın 3 ay oldu alalı camlarda renk atması falan olmadı yani rengi sarılaşmadı halen beyaz kenarları burdan yola çıkarak markayı bulabilir misiniz ?
  • quote:

yani hocam ? peki şurdan çıkartır mısın 3 ay oldu alalı camlarda renk atması falan olmadı yani rengi sarılaşmadı halen beyaz kenarları burdan yola çıkarak markayı bulabilir misiniz ?

o hepten imkansız.. ama dedigim gibi o fiyata zor hakikaten
  • tamam dostum saol bilgilerin için.
  • Öncelikle bu konuyu acana çok teşekkür ederim
    Muayene sonucunda iki göz de 0.5 miyop çıktı fakat gözlük takmak istemiyorum.

Gözlük takmak zorunda mıyım...?
    Eğer takmazsam ilerler mi derecesi...?
    Yardımcı olursanız sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezer0635

Öncelikle bu konuyu acana çok teşekkür ederim

miyop ta gozluk kullanıp kullanmamak numaralrın ilerlemesine direk bi etki yapmaz.. ama ihtiyacımız var ise gozluk kullanmalıyız.. gozluk kullandıgınızda daha iyi gorursunuz olay bu.. gozluk kullanmak istemiyorsanız kontakt lens kullanın sizde.. aksam eve gidince gozlugunuzu takarsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi posetcay06 -- 13 Kasım 2011; 13:56:47 >
  • quote:

Televizyonum hd, full hd olması gerekir mi diye de algılanabilir bu soru. Bana sorarsan gerek yok. Hd ile full hd arasında çok fark yok. Bende de 0.25 miyop 0.50 astigmat var. Gece araba kullanırken ve bilgisayar başında takıyorum sadece.
    sonuç olarak cevap: gerekmez.
  • quote:

Git ucuzundan bir gözlük al kendine, bir süre tak, eğer gerçekten aradaki fark işine yarıyorsa gözlük tak. Eminim ben meğerse körmüşüm diyeceksin :) gerçi numaran düşük ama kullanman gereken yerler olabilir. Yaptır gözlük bulunsun.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.