Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (279. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.459
Cevap
593
Favori
2.275.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 277278279280281
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Vallaha cebinizde kaç kuruş para olduğuna bağlı eğer varsa bence değer ki ben essilor ormex mavi mor ışık korumalı 1.56 index 280 300 civarı bir rakam aldım ve yaptırdım. Demeyip görücem değip değmediğini. Salı günü yeni çerçevemle birlikte alıcam. Adam dedi aynı şirketten çıkan 2 cam var. Essilor 12 kat koruma bu 3 kat. 90 lira daha ucuz seç al dedi. Girince 1.6 1.7 al diye de dayatmadı. Bence güzel bir alışveriş oldu. Hayırlısı olsun :D
  • kendiliğinden kararan optik gözlükler hakkında bilgisi olan var mı ?
  • İyi akşamlar. 1 er numara miyop astigmatim var. Faset çerçeve kullanıyorum. Paraya kıyıp zeiss cam taktırmaya karar verdim. Gözlükcu 1.6 inceltilmis cam takalım dedi. 1.6 camların abbe değeri düşük mu? Saglam olmasi benim icin onemli. Zeiss trivex cam taktırmak daha mı mantıklı? Ya da zeiss in trivex cami var mi? Yardımcı olursanız sevinirim.
  • İyi günler arkadaşlar Atasun Platin ile Essilor arasında kaldım %45 inceltilmiş fiyatlar 280 TL platin 530 TL essilor 630 Seiko

Ne dersiniz farka değer mi ? Önceden hep yerli optikçilerden bilinmedik markalar yaptırıyordum 150-200 lira ödüyordum.
    GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_heat -- 20 Nisan 2017; 0:16:54 >
  • Merhabalar. Atasundan essilor icin ortalama 250 tl seiko icin ise 350 tl fiyat aldim. Numaram 1 numara. Bunlar sadece cam fiyati. Bu bilgidayar kullanmak icin bi kaplama yapiyorlar. Onunda fiyati dahil. Yani 50 tl ekstra fiyat icinde. Sizce nsl. Birde zeiss diye bir marka varmis. Bh iki markaya gore nasildir.
  • ehy E kullanıcısına yanıt
    benim bildiğim şu ki bende o konu ile ilgileniyorum internetten falan baktım.....Bluelight diye bir kaplama galiba mavi ışığı tutunca arkaya getirmiyor..hepsi bu fazla vermeye gerek yok.... Ama lazım....
  • majesthion kullanıcısına yanıt
    mavi ışık korumalı al bence ....bluelight maviışık....
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_heat

İyi günler arkadaşlar Atasun Platin ile Essilor arasında kaldım %45 inceltilmiş fiyatlar 280 TL platin 530 TL essilor 630 Seiko

Ne dersiniz farka değer mi ? Önceden hep yerli optikçilerden bilinmedik markalar yaptırıyordum 150-200 lira ödüyordum.
    GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

Bana yardım edebilecek yok mu arkadaşlar :)

• Arkadaşlar merhaba. Bizim bir akraba da almış gözlüklerini. Nikon mercekli olandan almış. Benim gözlüm camı ile arasında 3-5 kat fiyat fark oluşturacak ne özelliği var ki bu camların. Hoya, Essilor, Nikon, Zeiss isim yapmış mercekler ama bunlar fiyatlarında böyle extreme fark edecek ne özelliklere sahipler ki ? Hepsi UV koruması olduğunu iddaa ediyor. Atıyorum Nikon daha çok katmana mı sahip bu konuda ? Çizilmeme vs gibi durumlar yüzünden mi o kadar para veriyoruz ? Zeiss gönderdiğimiz çerçeveye niye özel cam yapıyor. Bunun bana artısı ne olacak ki ? Yeni camlarımla mükemmel bir şekilde görüyorum, maviyi kırıyor bilmem ne. Nikon ya da zeiss bana efekti verdirecek bir farka mı sahip olacak ? Fiyatta o efekti vermemize neden oluyor çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ridianod -- 23 Nisan 2017; 15:6:4 >

• Ridianod kullanıcısına yanıt
    Hani bu şeye benziyor, telefonlarda gblar dolusu ram, işlemciler megapikseller havada uçuşur ama kullandığın facede gezmek, 2 foto paylaşmaktan ibaret olur ve bunu da 400 iralık vestel ile 5300 tllik iphoneda yapar ya, işte olay bu

BEn vision art arya muv yaptırdım.https://www.isbiroptik.com/urun-detay/203_arya-muv

zeiss, nikon vs arasındaki fiyat farkı hayli fazlaydı. Bir de bu camların içerisinde her şeyden var, alternatiflerde bazı özellikler den feragat etmek gerkiyor. Ya bu kadar inceltilemiyor, ya da mavi ışık filtresi uygulanamıyor.

20 yılı aşkındır gözlük kullanırım, visionarttan memnunum. Ama arya muvundan. altlara düştükçe kalite kötülüyor. EN üstü tam fiyatını hakeden bir seçim görünüyor.

Ben fazla bir fark olduğunu sanmıyorum. Elbette vardır ama günlük kullanıma ve bütçeye bakılırsa, falzadan 500-1000 tl verip de ithala geçmenin bir anlamı yok.

Ben camları 550ye yaptırdım. numaralım 5 civarı miyop ve 2 civarı astigmat var.

Şöyle düşündüm;
    1 yıl sonra çizilirse, gider yine 500 lira verir yeniden taktırırım. Ha ithallere şu anda 500 fazla verip 1.5 yıl kullanmıım, ha yılda bir 550 tl vermiş sıfır cam kullanmışım. AYnı kapıya çıkıyor.

• Eyvallah hocam. Diğer sektörlerdeki algı buraya da geldi demek ki. Akrabaya diyorum çok fark yoktur falan diye ama öyle deme şu varmış bu varmış diyor. Para vermiş canını sıkmamak için sustum ben de. Neyse. Burada gördüğüm kadarıyla ki sizin yorumunuzdu sanırım. Arya Muv için gitmiştim ben de crizal prevencia alıp çıktım. Vallaha çok memnunum ben de. 2 + 0.50 benim numaralar da. Buradan baya şey öğrendim. Yardım eden herkese teşekkür edeyim hem de. Size de öyle :D
  • hocam kolay gelsin. crizal prevencia gözlük almamı tavsiye etti doktorum. Ve antirefle cam yazmış. Numaralar sağ sol -1.00 aks 180 derece pupil aralığı 66mm miyopi ve astigmatizma var. 1100 lira ya anlaştım. Kazıklanmış mıyım? Güneş gözlüğümünde numarasını değiştirecekler. bu fiyatın içinde
  • quote:

İyi günler arkadaşlar Atasun Platin ile Essilor arasında kaldım %45 inceltilmiş fiyatlar 280 TL platin 530 TL essilor 630 Seiko

o numaralarda o kadar inceltme gereksiz.

atasun'daki çalışanların tek derdi aylık satış kotalarını doldurmak. buna dikkat edin.

• ugur.k U kullanıcısına yanıt
    Bana verdikleri cam fiyatı 280 lira gibi bir rakamdı. 2 şer miyop yanında 0.25 ve 0.50 astigmat var. Crizal Prevencia. Bir de güneş gözlüğü önerdi. "İsterseniz pahalı marka vereyim ama bence anlamsız. Pahalı gözlükler camlarıyla değer kazanıyor. Sizin camlarınız değişecek" dedi. O yüzden plastiği ve çerçevesi kaliteli xyz markası alın camını yapalım demişti. O gözlüğü de 300 liraya yaparım demişti. Ordan hesaplayın siz benim aldığım fiyata ve numaranıza göre.

not: benimki de pahalı olabilir. Özellikle optikçilerden oluşan binaya fiyat sormak için gittim. Oradan çıkıp yan dükkana gireceğim bir yerde fazladan atıp tutması zor gibiydi diye düşünüyorum :D 2 dükkan gezdim. En uygunu bu verince uğraşmadan aldım çıktım :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ridianod -- 24 Nisan 2017; 22:54:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: :ArHaus:

quote:

o numaralarda o kadar inceltme gereksiz.

atasun'daki çalışanların tek derdi aylık satış kotalarını doldurmak. buna dikkat edin.

Cumartesi günü 400 TL camlar için 220 TL de çerçeve için ödeme yaptım Essilor %45 ama modelini bilmiyorum umarım pişman etmez :) çerçeve titanyum bilindik bir marka değil.Keşke biraz daha erken yazabilseydiniz ama yine de çok teşekkür ediyorum.

• Arkadaşlar merhaba,

Bir problemim var umarım işin erbabı arkadaşlar yanıt verebilir.Çok daha önceden acizcool hocamdan başka birşey hk fikrini almıştım.
    Öncelikle kullanmış olduğum gözlüğümün iki ay önce kadar tek camı soyulmuştu.5 seneye yakın kullanmıştım miyadını doldurmuştu hiç bir problemim olmadan kullanıyordum.Tora marka camlardı diye hatırlıyorum standarttan biraz daha iyi diye onları almıştım.Şimdiki camları standart olan camlarla yenilettim çerçeveyi değiştirmedim.Daha çok lens kullanmayı istediğimden çok kaliteli cam almadım.Muayene olup yeni ölçülerle camları taktırdım.Ancak yeni aldığım camlar ilk kullanmya başladığımda sanki baya yukardan bakar gibiydim zor adım atıyordum.Alışma süreci diye böyledir dedim çoğu kişi böyle söylüyordu.Ancak aradan iki ay geçmesine rağmen ilk takımdaki kadar olmasada belki onda biri diyim sanki boyum normalden 10-15 santim yukardan bakıyomuşum gibi hissediyorum hala.Yani ufak bişeyin üstüne çıkıpta öyle etrafa bakıyor gibiyim.Bu neden olabilir ? Geçenlerde lens aldım her nekadar takmakta zorlanıp yaşarmalar batmalar hissetsemde böyle bir sorun yok.Onda daha iyiyim.Camlarda bir hata mı var diye camları tekrar ölçtürdüm onları da yazdım aşağıya eski ve yeni gözlüğün her ikisi için.Yardımınızı bekliyorum arkadaşlar gözlükçüye sordum bişey diyemedi astigmattan filan dedi geçiştirdi.

Eski numaralarım : Sağ: -1.50 -1.50 180
    Sol: -1.00 -1.00 170
    Eski gzlk ölçülen: Sağ: -1.50 -1.50 16
    Sol: -1.00 -1.00 177

Yeni numaralarım : Sağ: -1.50 -1.50 5
    Sol: -1.00 -1.75 165
    Yeni gzlk ölçülen: Sağ: -1.50 -1.50 5
    Sol: -1.00 -1.75 163

• Arkadaşlar merhabalar, 1 yıl burun ameliyatımdan dolayı lens kullandım ondan sonrasında ise gözlük kullanmaya başladım.
    R: -1,50 sph miyop 1,75 Cyl astigmat
    L: -1,75 sph miyop 1,50 Cyl astigmat
    Hoya nulux 1.53 as shv 70mm cam yaptırdım ama sıkıntı yaşadım her iki gözdede kenarlarda objeler, kapılar düz değilde içe ve dışa doğru yay gibi görünmeye başladı 2 ay kullandım sonrasında ise farklı bir doktordan farklı reçete aldım.
    R: -1,25 sph miyop 1,75 Cyl astigmat aks 160
    L: -1,25 sph miyop 1,50 Cyl astigmat aks 10
    Seiko UL 1.60 SCC cam yaptırdım alışma süresindeyim ama sıkıntılar yaşıyorum. Baş dönmesi, objelerde simetri yok yani karşımdaki ekran dikdörtgen değilde üst köşelerden yamuk gibi görünüyor, boşlukta yürüyor gibiyim. 3 gündür zorlanarak kullanıyorum.

Ne yapacağımı bilemedim tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Not: Son aldığım camı atasun dan aldım iade ve değişim hakkım var.

• Blue blocker cam 1.57 yerine 1.61 tavsiye ediyo tüm optikler neden acaba? 1.57 alsak kötü mü kalitesi?
  • Yararlı bir paylaşım olmuş teşekkürler..
  • bence ellerinde 1.57 yokda ondan ayrıca biraz daha fazla kazanabilirler bence tamamen bu....
  • 
Sayfa: önceki 277278279280281
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.