Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (278. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
11.449
Cevap
593
Favori
2.273.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 276277278279280
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: :ArHaus:

quote:

Orijinalden alıntı: Ridianod

Arkadaşlar bu atasun'a gittim bugün. İşbir markasının Visionart Arya serisi kullandıklarını söylediler. Çiftini 390'a yapıyolarmış. 50 de etrafı sarartan mavi ekran koruması eklenince 440 liraya Visionart Arya Muv yapılıyor ZANNEDİYORUM. Bu konuda pek net cevap alamadım ama arya serisi dedi kadın. Doğru olabilir mi bu fiyat ne diyorsunuz ?

reçete ne? reçete çok yüksek değilse 390TL sadece cama mı istedi? Hem de İşbir marka? İşbir'den teleskop optiği falan yaptırılır o paraya.

Eğer öyleyse büyük kazık var.

Hocam konuda herkes afedersiniz deli gibi kendi kendine konuşuyor gibi göründüğünden (neredeyse kimse kimseye cevap vermediği için) zaman ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Reçete daha almadım ama numaralarımda değişim yok gibi. Eskisi 3.5 miyop 1.5 astigmat olacak şekilde. Siz bu fiyata fazla dediniz. Peki arya muv dedikleri buradan öğrendiğim kadarıyla f/p olduğu söylenen visionart camların çiftini mavi koruma, ne olduğunu anlamadığım o index değeri ve incelik vs eklendiği zaman sadece camların kaç lira olmasını beklemem gerekiyor ? Atasun'un olumsuz yorumlarını görmesem alıp çıkacaktım resmen. Bu fiyat konusunda emin olsam ona göre gözlükçü gözlükçü gezicem. Bu visionart dediğim cam f/p değilse hangi modeli hangi index değeri ile kovalamam gerekiyor onu bir öğrenmeme yardımcı olur musunuz ? Ona göre muayene olup akşama kadar kapı kapı gezerim :D optikçiler çok sıcak karşılıyolar insanı. Benim gibi bilmeyenleri iyi kafalıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ridianod -- 7 Nisan 2017; 1:42:5 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: :ArHaus:

quote:

Arkadaşlar bu atasun'a gittim bugün. İşbir markasının Visionart Arya serisi kullandıklarını söylediler. Çiftini 390'a yapıyolarmış. 50 de etrafı sarartan mavi ekran koruması eklenince 440 liraya Visionart Arya Muv yapılıyor ZANNEDİYORUM. Bu konuda pek net cevap alamadım ama arya serisi dedi kadın. Doğru olabilir mi bu fiyat ne diyorsunuz ?

reçete ne? reçete çok yüksek değilse 390TL sadece cama mı istedi? Hem de İşbir marka? İşbir'den teleskop optiği falan yaptırılır o paraya.

Eğer öyleyse büyük kazık var.

Hocam konuda herkes afedersiniz deli gibi kendi kendine konuşuyor gibi göründüğünden (neredeyse kimse kimseye cevap vermediği için) zaman ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Reçete daha almadım ama numaralarımda değişim yok gibi. Eskisi 3.5 miyop 1.5 astigmat olacak şekilde. Siz bu fiyata fazla dediniz. Peki arya muv dedikleri buradan öğrendiğim kadarıyla f/p olduğu söylenen visionart camların çiftini mavi koruma, ne olduğunu anlamadığım o index değeri ve incelik vs eklendiği zaman sadece camların kaç lira olmasını beklemem gerekiyor ? Atasun'un olumsuz yorumlarını görmesem alıp çıkacaktım resmen. Bu fiyat konusunda emin olsam ona göre gözlükçü gözlükçü gezicem. Bu visionart dediğim cam f/p değilse hangi modeli hangi index değeri ile kovalamam gerekiyor onu bir öğrenmeme yardımcı olur musunuz ? Ona göre muayene olup akşama kadar kapı kapı gezerim :D optikçiler çok sıcak karşılıyolar insanı. Benim gibi bilmeyenleri iyi kafalıyorlar.

Bu fiyat kaç index cam için verdildi?

Atasun vs. gibi yerlerde satışçıların aylık kotaları olur onları doldurmak için mağazaya gelen müşteriye mümkün olduğunca pahalı ve gereksiz şeyler aldırırlar.

0.50 miyop adama 1.74 index cam satmaya v. kalkarlar, fiyatta 2'ye 3'e katlanır haliyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :ArHaus: -- 7 Nisan 2017; 2:8:18 >

• :ArHaus: kullanıcısına yanıt
    Hocam malesef ondan hiç bahsetmedi. Benim de aklıma gelmedi açıkcası. Direk önlerinde duran paket tablosunu gösterdi. Sadece fiyat ve %60 inceltilmiş vs yazıyordu. Index vs görmedim. Benim ararken söylemem gereken index rakamlar ne olmalı bu numaralara göre?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Teşekkür ediyorum dediğinize katılıyorum tamamen. Ama ben aston martinin gözlüğünü aston martinin suyu ve benimle sildim. Muhakkak bu optiğin hatasıdır. Ben iade etmeyi düşünüyorum ama hukuksal olarak böyle bir hakkımız mevcut mu bilemiyorum.

• quote:

Hocam malesef ondan hiç bahsetmedi. Benim de aklıma gelmedi açıkcası. Direk önlerinde duran paket tablosunu gösterdi. Sadece fiyat ve %60 inceltilmiş vs yazıyordu. Index vs görmedim. Benim ararken söylemem gereken index rakamlar ne olmalı bu numaralara göre?

Daha az inceltilmiş cam istiyorum deyin. %60 gereksiz + pahalı.

&60 herhalde 1.70-1.74 vs. civarındadır. Siz 1.60 alın.
  • En güvenli gözlük temizleme yolunu söylüyorum.

1- Gözlüğü önce ılık su altında suya tutun, tozlar vs aksın ama kesinlikle cama dokunmayın.
    2- Aşındırıcı olmayan sıvı bulaşık deterjanını elinizle köpürtün sonra köpüğü yavaşça gözlük camlarına ve çerçevelerine sürün.
    3- Yine cama dokunmadan gözlüğü akan suyun altına sokun ve köpüğün gitmesini bekleyin.

Gözlük silme bezini bundan sonra kullanın. Gözlük bezi yerine cama kağıt peçete, havlu vs. kullanmayın. T-shirtünüzle cam silmeyin dememe gerek yok herhalde?

Gözlük bezini mutlaka ama mutlaka gözlüğü TEMİZLEDİKTEN SONRA cama sürün. Kirliyken silmeye kalkarsanız camdaki tozlar camı çizer.

Gözlük bezini de kabında taşıyın ve sadece eliniz temizken dokunun. Bütün bunları yaparsanız çiziksiz yıllarca götürür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :ArHaus: -- 7 Nisan 2017; 10:45:35 >

Eyvallah. Index 1.60 olacak diyeceğim yani alırken. Teşekkürler. Fiyatları konusunda verebileceğiniz bir bilgi yok sanırım?

• Merhaba arkadaşlar,

Sol 3, sağ 2.5 miyop ve solda 0.25 astigmatım var. 1.6 indeks, asiferik ve mavi ışık tutucu özellikli 2 ayrı marka için şu şekilde teklif aldım:

İşbir gravis 1.6 as muv kaplama = 360tl

Hoya nilux eyas 1.6 as, blue control = 440tl

Bu fiyatlar ve camlar nasıldır bileniniz var mıdır?

Not: çerçevesiz gözlük kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi looter12 -- 8 Nisan 2017; 9:46:46 >
  • batu78 kullanıcısına yanıt
    optelli nin hangi modelini kullanıyorsunuz genel anlamda memnun musunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: looter12

Merhaba arkadaşlar,

Sol 3, sağ 2.5 miyop ve solda 0.25 astigmatım var. 1.6 indeks, asiferik ve mavi ışık tutucu özellikli 2 ayrı marka için şu şekilde teklif aldım:

İşbir gravis 1.6 as muv kaplama = 360tl

Hoya nilux eyas 1.6 as, blue control = 440tl

Bu fiyatlar ve camlar nasıldır bileniniz var mıdır?

Not: çerçevesiz gözlük kullanıyorum.

Arkadaşlar sizden gelen yorumlara göre alacağım. Bu fiyatlar ilgili ürünler için makul mudur? Hangisi daha kalitelidir?

• bugun bir optikciye gittim yeni bir numarali gozluk almak icin, bana hawk kemik cerceve, ve essilor mavi isik korumali, %35 inceltilmis sekilde camlarini 1200tl fiyat cikardi ve cok uzun pazarlik sonunda 650 tlye indi. Ben de carsamba gunune kadar sure istedim sizce fiyat uygun mu yoksa hala kazik mi yiyiyorum?
    Not:doktorun yazdigina gore gozlerimin numara bilgileri:
    sag: -4.25 Sph -0.75 Cyl 55 Axe Add 0
    sol: -4.25 Sph -0.50 Cyl 130 Axe Add 0
    Ayrica pazarlik ettigimiz cam ismi:
    Essilor Ormex 1.56 Rx PREVENCIA
  • looter12 kullanıcısına yanıt
    Hocam fiyat konusunda malesef burada yardım gelmiyor. Girdiğiniz optikçi ye alıcam diye girmeyin. Fiyatı verin karşılaştırcam ona göre diye girdiğiniz zaman ona göre fiyat alırsınız. Numaralarımız neredeyse aynı gibi. Fiyat ben bu seviyeler de olursa alırım diyordum. Hangi şehirdesiniz acaba?

• SGK cam için 10 TL veriyor dedi optikçi. Bu ne saçma bi şey yahu.

-3.50 camlar için 40 lira normal bir fiyat mı arkadaşlar? Normal mercek. Ayda yılda 1 kullanacağım zaten, 10 lira karşılıyor devlet 30 lira bişey değil ama mercek alma hakkınız var diyip en ucuzu 40 lira olan mercekler için 10 lira karşılanması çok saçma.
  • Börcır kullanıcısına yanıt
    Düz organik cam ise pahalı. Biraz daha dolaşın daha uyguna bulursunuz.

• Alicanarslann A kullanıcısına yanıt
    Yarım saate yapıp verdi. Neyse artık ölücülüğe düşmeyelim 10 lira kurtaracağız diye
  • Börcır kullanıcısına yanıt
    Şöyle bir olay var fiyatlar her şehirden her şehire göre değişiyor. Herkesin kirası farklı rekabet ortamı farklı. Genelde büyük şehirlerde biraz daha fazla oluyor fiyatlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Börcır

SGK cam için 10 TL veriyor dedi optikçi. Bu ne saçma bi şey yahu.

-3.50 camlar için 40 lira normal bir fiyat mı arkadaşlar? Normal mercek. Ayda yılda 1 kullanacağım zaten, 10 lira karşılıyor devlet 30 lira bişey değil ama mercek alma hakkınız var diyip en ucuzu 40 lira olan mercekler için 10 lira karşılanması çok saçma.

atasun'dan aldım 18 TL düşüyormuş. 40 TL de çerçeveye dedi.
  • Benim MİYOP um var 1.25 ve 2.50 derecelerinde ve klipsli gözlük almak istiyorum, mıknatıslı olan dereceli gözlüklerden hem de güneş gözlüğü olabilenden ve en fazla 250 TL Bütçem var. Önerebileceğiniz marka model var mıdır acaba. Yada cam modeli cam ı hangi gözlükçüye sorsam 50 tl ye takıyorlar iki tanesini. 21 Yaşında öğrenciyim bu konuda hiçbir fikrim yok lütfen yardımcı olur musunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 71musa71 -- 13 Nisan 2017; 12:42:5 >
  • Arkadaşlar hediye güneş gözlüğüm var, çerçeve ahşap gibi lakin camları güzel değil hatta biraz çizildi.
    Ben buna güneş gözlüğü camı yaptırabilir miyim, ne kadardan başlar kalitelisi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam fiyat konusunda malesef burada yardım gelmiyor. Girdiğiniz optikçi ye alıcam diye girmeyin. Fiyatı verin karşılaştırcam ona göre diye girdiğiniz zaman ona göre fiyat alırsınız. Numaralarımız neredeyse aynı gibi. Fiyat ben bu seviyeler de olursa alırım diyordum. Hangi şehirdesiniz acaba?

İstanbul üsküdarda oturuyorum. Mesela burada hiç özelliksiz camlara 30 tl demiş arkadaşlar. 450 lira verip alacağımız camlara bu fahiş fiyat farkı değiyor mu merak ediyorum doğrusu :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 276277278279280
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.