Şimdi Ara

Göz tembelliği olan arkadaşlarım Psikolojiniz nasıl (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
2
Favori
6.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Doğuştan beri var bende. 1,5 yasımdan beri gozluk takıyorum. 20 yaşındayım. psikolojim çok bozum ama bunla hiç alakası yok.
  • Benim kız arkadaşım var. Ondada var göz tembelliği. Onu yaklaşık 10 yıldır tanıyorum. Hani güzel bir kız. Ama benim takıldığım nokta ondaki göz tembelliğiydi. O kadar saf o kadar hoşuma gidiyor ki öyle olması, anlatamam sana. Bırak sen olduğun gibi kalsın. Tedavisi varsa yine uğraş. Ama sorunlara yol açmayacaksa bence hoş duruyor
  • Kardeşimde var ama üzmemek için konuşmuyorum onunla tam olarak, hala göz kapatma tedavisi sürüyor günşüknolarak ve doktorun söylediğine göre bayağı gelişme var, normal bie göz ile tembel göz arasındaki fark nedir?
    Gözlerim miyop, bu durumla alakası var mı görüş olarak?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hkD

Geçmiş Olsun.
    Sizinkinden Çok Daha Berbat Bir Göz Kusuruna Sahibim.
    Sağ ve Sol Gözümde Keratokonus Var.
    Maalesef Hastalığın Bir Çaresi Yok.
    En Son İhtimal Göz (Kornea) Nakli Var , O da Görmeni Düzeltme İhtimali %50'den Az.
    Sol Gözüm 1 , Sağ Gözüm 7 Numara.
    Buna Rağmen Artık Kabullendim.
    Hatta Kabulleneli 2 Seneyi Geçiyor.
    Hayat Acı Maalesef.

Güncelleme : Maalesef Sert Kontakt Lensi de Kullanamıyorum.
    Lense Alerjim Var.
    Durum Bu Olunca Artık Şansıma Küfretmekten Başka Bir Şey Kalmıyor Elimde.

Geçmiş olsun Bende de aynı sorun var hocam ama ben lens kullana biliyorum ve sadece br gözümde var doktor genelde iki gözde olur sende tek gözde var dedi ve .... bir doktorun 1 sene ameliyat yapmamasıyla erken teşhis edilmiş olan gözüm %60 görüyor ( keşke daha önce başka doktora gitseydim ) yaşamayan bilmez bunun ne illet bişey olduğunu

• geçmiş olsun herkese allah şifa versin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sol goz 5.75 sag gozum 8.25

• quote:

Orijinalden alıntı: ZeroSystem

Kardeşimde var ama üzmemek için konuşmuyorum onunla tam olarak, hala göz kapatma tedavisi sürüyor günşüknolarak ve doktorun söylediğine göre bayağı gelişme var, normal bie göz ile tembel göz arasındaki fark nedir?
    Gözlerim miyop, bu durumla alakası var mı görüş olarak?

Ben de çok küçük yaşlardan beri var. Daha doğrusu ne zamandan beri var olduğunu bilmiyorum kimse gözümde bozukluk olduğunu fark etmemişti. İlkokul 4-5 gibi tahtayı göremediğimden doktora gittik o zaman ilk kez gözlük kullanmaya başladım yaklaşık 10 senedir kullanıyorum işte. Sol göz %40 görüyor. Nasıl bir şeydir dersen sağlam gözünü kapatınca (benim sağ göz o da %90 görüyor ne olduğunu bilmiyorum) etrafı görüyorsun ama hiçbir şey net değil sanki gözün kayıyor gibi, değişik bir his. Normalde millet bulanık görür bunda bulanık değil de göz bebeğin sürekli kayıyor gibi.

• tetris oyna iyi geilyor göz tembelliğine sol 7 küsür sağ daha düşüktü hatırlamıyorum
  • 16 senedir var karsim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu olaydan dolayı ehliyet almak için ne uğraşmıştım be
  • arkadaşlar konuyu açtıktan sonra az da olsa takmamaya başladım sagolun hepiniz :)
  • 9 yaşında farkedildi şuan 23 yaşındayım sol 0.50 sağ 4.00 hipermetrop kafama takılan soru şu gözlük takmalımıyım yoksa çıkarmalımıyım çünkü sol gözümle çok rahat bir şekilde idare edebiliyorum??

• 20 yaşındayım doğuştan var şu anda %80, sol göz 3,5 olması lazım tam hatırlamıyorum miyop doktor diyo ki bu gören gözün insanlar bi gözüm 3 bi gözüm 3,5 miyop diyen birine ufff geçmiş olsun diyor sanki kanser tek isteğim kör kalmamak ve kel olmamak

Edit: Misal üst yorum konuyu kavrayamamış ne diyelim geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Goblin Mind -- 21 Ocak 2016; 20:06:29 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.