Şimdi Ara

göz seğirmesi neden olabilir?? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
156.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ve sonunda mutlu son .. aylar sonunda göz seğirmem geçti inanamıyorum nerdeyse 5 aya yakın sürdü..şükürler olsun yaaa:)
  • 3 gündür sürekli benim de var herhangi bir hastalık belirtisi olabilir mi?

Sağ göz kapağımda oluyor herhangi bir ağrı,acı yok ama sürekli oluyor.
  • uyku sorun
    stres...
  • Şahsen uyku olamaz 10 saat uyuyorum yaklaşık.Stres sorunum da yok çok sükür.Tek sorun bilgisayar günde 10-12 saat başındayımSanırım bilgisayardan kaynaklanıyor?
  • valla 1 haftadır benimde sol göz kapagımda var çok sinir bozucu bir durum yarın doktora gidicem
  • göz kapaklarının yorgunluğundan meydana geldiğini okumuştum.
  • Ben bazen sabah 6 ya kadar uyumuyorum o zamanda oluyo arkadaşın dediği gibi Göz kapaklarının yorulmasından olabilir
  • göz seyirmesi kas seyirmesinin 1. nedeni kalsiyum eksikliğidir pc başında uzun süere durmak vs neden olur benimde başıma geldi biraz ca diyetiyle Allah şükür çözüldü bol süt önerim
  • arkadaşlar bendede oluyor seyirme ama çaresi var nedeni hareketsiz olmak bundan dolayı takip eden stres genellikle işsiz kalan veya çalışmayan insanlar sürekli pc başında vakit geçiren insanlar bu sorunla karşılaşıyor uyku düzeninin bozuk olması fazla yorulan ama iş yapmayan bünye beden kas seyirmesi de denir tek çare uzatmadan fizik tedavi ve alkol sigara gibi birçok alışkanlıktan vaz geçmek kola yerine meyva suyu tüketmek ben yapıyom iyi geliyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: freedy

göz seyirmesi kas seyirmesinin 1. nedeni kalsiyum eksikliğidir pc başında uzun süere durmak vs neden olur benimde başıma geldi biraz ca diyetiyle Allah şükür çözüldü bol süt önerim

kas seyirmesi arada bendede oluyor ama ben zaten günde 1 litre süt içerim en az
  • Son 3 haftadır bende sol göz kapağında göz seyirmesi oluyor, çok rahatsız ediyor, bilgisayar günde 2-4 saat arası ama,uykumu alsamda oluyor.

Sinirli olmadığım zamanda da oluyor, olduğunda sinirleniyorum, hatta bazen sağ gözde de hafif oluyor, nasıl bir durumdur,göz doktoru önemsenecek bir durum değil

diyor ama gelde önemseme.

soldier_x sana geçmiş olsun, günlük yaşamında ne değiştirdin , ne yaptın bu seyirmeler için bilgi vermeni rica ediyorum.?
  • Bendede son 4-5 gündür sol gözümün altı seğirmeye başladı.Stresten olabilir.
  • 2 tane tavsiye;
    Sigara tüketmeyin,
    Kafeinli içecekleri tamamen kesin. (Kola çay neskafe vb)
  • quote:

Orijinalden alıntı: soldier_x

ve sonunda mutlu son .. aylar sonunda göz seğirmem geçti inanamıyorum nerdeyse 5 aya yakın sürdü..şükürler olsun yaaa:)

şak diye mi geçti birden arkadaşım =D vicut işte asla bilmediğimiz tonlarca sırrı var hala...
  • quote:

Orijinalden alıntı: proteo

Yukarıda arkadaşların anlattıklarına ek olarak uzun süre pc ekranına bakmakta buna neden olabiliyor. Başıma geldiği için çok iyi biliyorum.

arkadaşım çok güzel açıklık getirmiş...başlıca sebebi ekranla fazla yakın akraba olmak....diğer bir tedavi şekli ise b vitamini eksikliğinin giderilmesidir...
  • quote:

Göz seyirmesi birçok insanda sıklıkla rastlanan bir durumdur. Hastalıktan öte geçici bir rahatsızlıktır ve insanın psikolojik sorunlarından ortaya çıkar. Bu nedenle göz yorulması ve göz ağrısı gibi belirtiler varsa aşırı derecede bilgisayar kullanımı veya tv izlemek azaltılmalı, bu aktiviteler yapılırken sık sık gözler dinlendirilmelidir. Gözün aşırı uyarılması, aşırı yorgunluk, gözleri çok fazla kullanmak da göz seyirmesine neden olabilmektedir. Halk arasında yanlış bir tabir de televizyonun uzaktan izlendiğinde daha az göz yorduğudur. Ancak bu doğru olmamakla birlikte daha büyük hasarlara neden olabilir. Özellikle gözler uzaktaki nesneleri seçebilmek ve ayırt edebilmek için daha fazla enerji harcamakta daha çok yorulmaktadırlar.

göz seyirmesi sıradan bir hastalık olarak kabul edilmez ancak ihmal etmeye de gelmez. Aşırı yorgunluk stres veya sigara kullanımı veya alkol bağımlılığı seyirmeye asıl neden olmamakla birlikte bu psikolojik rahatsızlığı tetikleyebilir. İstemdışı yaptığımız bu hareketi tik olarak tanımlamamız zordur çünkü tıp otoriteleri göz seğirmesini fiziksel bir hastalık olarak kabul etmemekte olaya psikolojik tarafıyla yaklaşmaktadırlar.

Çoğu seyirmeye veya göz nedir diye neyin veya hangi rahatsızlığın sebep olduğu tam olarak saptanamıyor ancak belirtileri ortaya çıkartan sebepler araştırılarak etkisi en aza indirilebiliyor. Bazı kişilerde göz kapakları istemdışı seyirmeye bağlı olarak kırpmanın dışında açılıp kapanabiliyor bu tür rahatsızlıkları dışardan gören bir kişi farketmeyebilir. Çok nadir görülen bu tip hastalıklarda kişinin psikolojik durumu son derece önemlidir. Merak etmeye gerek kalmayan bir diğer nedense doktora gidip gitmemektedir. Aslında göz seyirmesi diye bilinen hastalığın deminde söylediğimiz gibi tam bir tedavisi yoktur o nedenle kendinize biraz zaman ayırın ve hala geçmiyorsa ancak o zaman bir hekime başvurun…

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ricardo19 -- 22 Ağustos 2012; 17:49:09 >

• bu sorun eminimki yorgunluk ve BİLGİSAYAR.
    Ben görev yerimi değiştirdim ve ihtiyaçtan laptopun yanına bir robot pos terminal pc alındı
    pcler sol tarafımda duruyor ve 2.5 aydır günde 5 - 5.5 saat uyuyorumç. 3 haftadır SOL gözüm sinir bozucu sekilde seğiriyor. dün ve önceki gün dışarıda bilgisayardan uzak çalıştım seğirme 2. gün geçti. bu gün yerime döndüm birkaç saat geçti şimdi yine başladı uyku ve pc ama altınan miyop ve hipermetrop ve nadirende olsa ciddi nörololojik problemlerin belirtisi olabiliyormuş. sonuc olarak uzun süreli problemlerde doktora gözükmekte fayda var
  • Bu topicte bende yazmıştım bu sorunumu, bende aylarca sürmüştü ve Allah' a şükür kendiliğinden geçmişti.

Sanırım bilgisayar ve sinirsel kaynaklı.

Herkese geçmiş olsun.
  • bende de iki aydır var sol gözümün üst kapağı.

doktor göz damlası vermişti geçmezse göz doktoruna gidersin demişti. hala geçmedi. umarım ameliyatlık bir durum olmaz ilerde.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.