Şimdi Ara

Göz sağlığı açısından TV izleme mesafesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
49.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

lcd yi deneyecektim ama malesef birkaç hafta önce yaptıgı hdmi takınca lcd cennetini boylama mevzunu tekrar gerçekleştirdi.artık 1 hafta

sonra falan denerim.olmazsada t260 almayı düşünüyorum.parlaklık ve konstrast konusunda hemfikirim.bende ambilight oldugundan daha

az sorun yaşarım diye düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 307_Aslan

arkadaşlar google da ararken yine bizim forumu buluverdim

19" lcd monitör ve 32" lcd tv kullanmaktayım.aklımda 32" lcd yi 19" un yerine koymak gibi bir fikir var.tv yada bilgisayardan film izlerken

mesafem 2-2.5 metre olacak ama internet ve oyun sırasında 1 metre gibi bir mesafe kullanacagım.acaba bu kadar kısa mesafede

kullanmanın bir zararı olurmu? olursa kaç metreye arttırayım mesafeyi? teşekkürler.

yaklasık olarak 3-4 saat aralıksız wınnıng oynamıstım bı ara 32" te.herhangı bır sıkıntı olmadı.mesafem yaklasık 2.5 m ıdı.ama 1m bana ınanılmaz yorar gıbı gelıyor.ben 40" tvde 1 m yakından 10 dk ızleyemem şahsen.bence oyun ıcınde o mesafeyı mın 2 m yapmalısın

• @caddelly

aslında kafamda bilgisar masasını lcd sehpasının yerine koymak var.bu 1 merteden oyun çok zevkli olur o kesin.yani çevreyi görmediginden

oyuna odaklanmak ve oyunun sarması daha kolay olur.ama seninde dedigin gibi gözleri bozmak yada fiziksel ve dahada önemlisi zihinsel

yorgunluk oluşturma ihtimali yüksek gibi.bakalım gitsin gelsin şu alet deneyecegim.cevap için teşekkürler
  • Açtığım bu konuda gelen cevaplardan sonra 4 mt izleme mesafem için gittim son anda 46'dan 52 inch'e yükselttim alacağım cihazı.
    TV pazar gelecek. Pazartesi gibi yorumlarımı yazmaya çalışacağım.

Sony 52V4000 aldım. Bakalım gaza mı geldik, hata mı yaptık göreceğiz :)
  • Sevgili Murat,

Aldığın 50 inch bir kuro olsaydı hata yapmadığının garantisini sana verirdim. Ama 52V4000 sonuçta bir LCD ve o büyüklükte SD yayında nasıl bir dağılma yapacağı ve loş ışık seyirlerinde fazla canlı, doğallıktan uzak ve göz ısıran renkleri nedeniyle göz yorup yormayacağı deneyip görülecek bir şey. Belki bu olumsuzluklar renk ve parlaklık ayarları ile giderilebiliyordur. Forumda da 52 inch büyüklüğünde LCD kullanıcısı çok az sayıda. Onlar da yorum yapmadılar. Memnun kalmanı canı gönülden dilerim.

Selamlar.
  • Sevgili Akseaus,

Üstad Kuro almaktan maalesef parlama konusu yüzünden vazgeçtim biliyorsun.
    Salon o kadar aydınlık ki benim neredeyse sokakta oturuyorsun :) Bu durumda mecburen LCD'ye yöneldim.

Cihaz bağlanıp deneme sürüşümü yaptıktan sonra daha detaylı bilgi vereceğim, ama senin bu konuda kendini sorumlu hissedip stres olmana gerek yok zira gaza gelen bizzat benim :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: murat1968

Açtığım bu konuda gelen cevaplardan sonra 4 mt izleme mesafem için gittim son anda 46'dan 52 inch'e yükselttim alacağım cihazı.

sımdıden hayırlı olsun.eve bır sınema perdesı almısın umarım umarım geldıgındede gayet ıcıne sınerek ızlersın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caddelly -- 22 Ağustos 2008; 10:46:40 >
  • hayırlı olsun.deneyimlerini ve fotografları bekliyoruz
  • quote:

Orjinalden alıntı: murat1968

Açtığım bu konuda gelen cevaplardan sonra 4 mt izleme mesafem için gittim son anda 46'dan 52 inch'e yükselttim alacağım cihazı.

Hayırlı olsun , bu büyüklükte bir LCD'nin SD performansına ilişkin yorumları sabırsızlıkla bekliyoruz.
  • Merhaba Arkadaslar,

Baska bir siteyi link vermek yasakmi bilmedigimden ve asıl yazarın hakkını teslim etmeden olmayacağı için google da şöyle bir arama yapın "Lcd TVlere göre en iyi görüntü alabileceğiniz minimum mesafeler" bende ilk link olarak geliyorwww.pay****.com guzel bir çalışma, Yazanin nickname'i FoX_ZeNeR. Bir iki resim var. Birtanesini asagiya koydum.

Iyi seyirler dileklerimle.

Göz sağlığı açısından TV izleme mesafesi

Orjinal resmi görmek için tıkların

DM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dmnokia -- 15 Aralık 2008; 0:10:05 >

• 3.4 metre izleme mesafesi için 47PFL8404 Lcd'yi önerirmisiniz? Yoksa 42PFL8404 mü alınmalı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onko83

3.4 metre izleme mesafesi için 47PFL8404 Lcd'yi önerirmisiniz? Yoksa 42PFL8404 mü alınmalı?

İzleyeceğin kaynaklar da önemli ama 3,4m.den veya 3-4 m.civarı izleme mesafesinden 47" daha uygun olur diyebilirim.
  • 3-4 metre normal olarak ,ayrıca TV ninde oturulduğunda göz seviyesinde olması tavsiye ediliyor
  • 3m izleme mesafesi için 40ex500 alacağım ama 37 mi almak dah amntıklı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: grcim

3m izleme mesafesi için 40ex500 alacağım ama 37 mi almak dah amntıklı olur

40ex500 daha mantıklı gibi geldi bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

acaba kaç yıl sonra tüm tv yayınları 1080p kalitesinde canlı yapar hale gelecek

Aşağı yukarı 5 6 sene sürdü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hatta onu bile geçti uhd geldi sene sonra :) merhaba dostlar bir sorum olacak, bu konuda tecrübe etmiş arakdaşlardan yardım istiyorum. tv yi izleyeceğim yer ile tv arasındaki mesafe tam tamına 2,5 m . almayı planladığım tv 49" ve uhd. kullanım durumu %50 hd tv kanalları % 50 netflix dizi ve film. sizce bu mesafeye göre tv büyük mü seçilmiş olur 42" e mi yönelmeliyim ? gözlerim yorulur mu ve film -dizi izlerken çok yakın diye ekranın tümüne hakim olabilir miyim ? tecrübeli arkadaşlardan acil yorum bekliyorum. teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: regnar16

hatta onu bile geçti uhd geldi sene sonra :) merhaba dostlar bir sorum olacak, bu konuda tecrübe etmiş arakdaşlardan yardım istiyorum. tv yi izleyeceğim yer ile tv arasındaki mesafe tam tamına 2,5 m . almayı planladığım tv 49" ve uhd. kullanım durumu %50 hd tv kanalları % 50 netflix dizi ve film. sizce bu mesafeye göre tv büyük mü seçilmiş olur 42" e mi yönelmeliyim ? gözlerim yorulur mu ve film -dizi izlerken çok yakın diye ekranın tümüne hakim olabilir miyim ? tecrübeli arkadaşlardan acil yorum bekliyorum. teşekkürler
    Bende 2.20 metre mesafesinden 55" OLED izlenir mi diye düşünüyorum :) malum odamda fazla yer yok şuan 46" LCD kullanıyorum başta büyük geliyordu ama şimdi alıştım :)
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.