Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Göz neden bozulur !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
112
Cevap
4
Favori
6.848
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Göz neden bozulur !!!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      216 Mesaj
      01 Mayıs 2018 17:37:51 Konu Sahibi

Benim gözüm fazla bozuk değil en düşük numaralardan 1 numara ama yarım metreden sonra blurlaşıyor yani bulanık düşün en düşük numaralardan olan benim bile farketmemem lazım senin teorine göre ama ilk bozulduğunda 1 ay içinde ilk dışarı çıkmamda anladım.Hangi gün bozulduklarını günü gününe hatırlamıyorum ama O zamanlar bilgisayarın başından kalkmadığım için zaten gördüğümü sanıyordum anlamamam gayet normal sonra farketmemek diye bisey yok bunu yani imkansız
      |
      |
      IslakBanyoTerliği kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      01 Mayıs 2018 17:49:49 Konu Sahibi

Eskiden olan tek tük düşük bozuklukların sebebi telefon tablet bilgisayar değildi ama o zamanda dergiler gazete kitaplar vardı.Kuyumcu terzi gibi yakın işlerle de uğraşanların da nedense gözleri bozuk anne karnında sen ilerde bu meslegi yapıcaksın gözünü bozalım mı deniyor Çin’de 60 yıl önce miyopi yüzde 10-20 oranında görülürken şu an gençlerde bu oran yüzde 90lara çıkmış
      |
      |
      01 Mayıs 2018 17:53:43
      quote:

Orijinalden alıntı: karizmaaa1907

Ağustos 2013de %100 görüp hiç bir sorun yokken aynı yıl Eylül sonu ekim başı gibi yarım metreden sonra blurlaştı gözler benimki genetik değil anne baba kardeşi bırak 7 sülalede yok Ve o yaz ve özellikle yaz sonu bilgisayarda çok zaman geçirmiştim özellikle biseyler okur izler bilinçli uykusuz kalırdım bu benim hikayem yani başkasının hikayesini bilmem
      Onlarda görülmemesi genlerinde olmadığı anlamına gelmiyor. Günde 10 saatten fazla ekrana bakıp gözünde sorun olmayan insanlar var.
      216 Mesaj
      01 Mayıs 2018 18:12:53 Konu Sahibi

Avrupa’da miyop sayısı 20 yılda iki kat artarken Türkiye'de de miyop görülme oranı yüzde 65’lere kadar çıktı. Bu artıştaki en büyük etmenlerden biri akıllı telefon-tablet kullanımı. Bu nedenle miyobun görülme yaşı da 3,5’a kadar düştü.Haberde bile söylüyor
      Ama gözleri bozmak öyle kolay bişey değil zaten özel çaba harcaman gerekiyor.Küçükken bende günde genelde 10 saaten fazla bilgisayarın basındaydım ama 15 yaşıma kadar 5 sene bozulmadı 16 yaşımda bi ara hani günde 24 saat var bi çocuk 9 10 saait uyur 14 15 saati ayakta olur ben 36 saatten fazla durduğumu bilirim uyumayıp demek ki 10 saat yetmiyor bozmak için daha fazlası lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karizmaaa1907 -- 1 Mayıs 2018; 18:14:24 >
      |
      |
      01 Mayıs 2018 18:20:33
      12-13 yaşlarında yedigün çekilişinden renkli game boy kazanmıştım. onunla oynaya oynaya gözü bozdum. ne günlerdi be, az pokemon yakalamamıştım.
      |
      |
      01 Mayıs 2018 18:22:48

ilk bozulanların nasıl bozulmuş o zaman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      mert_drmz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      02 Mayıs 2018 19:22:27
      ben şöyle biliyorum, 40 yaşından sonra her insanda hipermetrop ilerliyor 1 derece kadar. Yani eğer 1 derece miyopsanız 40 yaşında göz bozukluğunuz kendini iyileştirmiş oluyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    • Teğmen
      216 Mesaj
      02 Mayıs 2018 20:33:46 Konu Sahibi

Gözlüksüz yakını görebiliyomuşuz ama aynı zamanda uzagıda görebiliyormuyuz
      |
      |
      cemscem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      02 Mayıs 2018 21:32:49
      quote:

Orijinalden alıntı: karizmaaa1907

Gözlüksüz yakını görebiliyomuşuz ama aynı zamanda uzagıda görebiliyormuyuz
      gözlükçümün yalancısıyım. 40 yaşında göz hipermetrop oluyormuş 1 derece, eğer şuan 1 derece miyopsanız 40 yaşında hem yakını hem uzağı görebileceksiniz.
      216 Mesaj
      02 Mayıs 2018 21:36:13 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: cemscem

gözlükçümün yalancısıyım. 40 yaşında göz hipermetrop oluyormuş 1 derece, eğer şuan 1 derece miyopsanız 40 yaşında hem yakını hem uzağı görebileceksiniz.

Alıntıları Göster
      Ben sadece yakın bozulmuyor sanıyorum o zmn iyimiş bak ben 1 numarayım
      |
      |
      02 Mayıs 2018 21:45:21
      benim gözüm mikrop kaptı yumurta akı gibi sıvı aktı hiç durmadan. bir gece uyandım gözümü açamıyorum tamamen kapanmış aynaya baktım full çapak yıkadım açtım zombi gibi olmuş beyaz yerler kıpkırmızı sabahı zor ettim sabah askeriye de acile gidenlere katıldım adam damla verdi ama gözüm o mikrobu atana kadar aktı hemde ne akma yumurta akı gibi. ister inanın ister inanmayın o günden sonra sağ gözüm astigmat oldu hemde 2 dereceye yakın sonra sonra 1,5 1,25 arasına düştü ama hala net görmüyorum gözlükle net görüyorum. gözün bence en büyük düşmanı kuruluk ve ekrana baktığımız için nemini kaybedip zarar görmesi ve bana olan gibi virüsler
      02 Mayıs 2018 22:20:52 Konu Sahibi

Ben 5 6 sene evvel çok araştırma yapardım bigün 10 günden fazla uyanık kalan insanlar olduğunu öğrendim bu rekoru kırmaya çalışmayı fln denedim nası bi psikolojiyse artk 2 3 gün sonunda bayılıyodum ama gözün beyaz yerleri kıpkırmızı bide survivor izlerdim o zmnlar adamlar aç kalıyor bende en fazla ne kadar aç kalabilirim diye kendimi deniyodum fln o aralar kaşla göz arasında gitti gözler
      |
      |
      Redtwister kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      03 Mayıs 2018 20:51:25
      Astigmat ile ilgili merak ettiklerinizi aşağıdaki konudan öğrenebilirsiniz:

https://forum.donanimhaber.com/astigmati-olanlar-bakar-misiniz--127598502-5#132656038
      |
      |
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
son dakika
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,094
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.